Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Εκεί παρεμβαίνει ο φίλος μου και λέει Εγώ που έχω Nova-Wind δεν μου είπαν κάτι τέτοιο. Η υπάλληλος ηρεμα απαντάει θα γίνει και στην WIND.

Φανταστείτε να υπάρχει όντως εσωτερική ενημέρωση των υπαλλήλων της Voda για τα μέτρα που θα πάρει η Wind (και να μην λένε απλά μπούρδες για να πουλήσουν / δικαιολογηθούν)...

Αν ισχύει μιλάμε για συντονισμένες δράσεις εταιρειών του ίδιου κλάδου εις βάρος των των καταναλωτών (όχι ότι με εκπλήσσει). Ο ορισμός του καρτέλ! 

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sgatzo said:

Η νεότερη ενημέρωση είναι ότι μεταφέρθηκε για 23/11 η έναρξη της προσφοράς.
Να δούμε αν θα αλλάξει κάτι και στην ημέρα λήξης της..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τι πάει να πει 23 !!

16 δεν γράφει η ανακοίνωση?

Link to comment
Share on other sites

Φανταστείτε να υπάρχει όντως εσωτερική ενημέρωση των υπαλλήλων της Voda για τα μέτρα που θα πάρει η Wind (και να μην λένε απλά μπούρδες για να πουλήσουν / δικαιολογηθούν)...
Αν ισχύει μιλάμε για συντονισμένες δράσεις εταιρειών του ίδιου κλάδου εις βάρος των των καταναλωτών (όχι ότι με εκπλήσσει). Ο ορισμός του καρτέλ! 
φυσικά και υπάρχει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι καρτέλ,καρτέλ είναι το κράτος και από εκεί ξεκινάνε όλα,γιατί από εκεί ξεκινάνε όλα αφού μας έπεισε ότι είναι δημόσιο αγαθό όπως και όλα τα όλα,ξέχασε να μας πει ότι θα μας το χρεώνει πανάκριβα ......κατά τα άλλα είναι δημόσιο αγαθό .....πως θα πληρώσουν οι εταιρείες τις άδειες και τόσα άλλα έξοδα που έχουν νομίζεις

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 7/11/2022 at 9:19 ΜΜ, Pppe said:

CU Offerr 7.11.2022.JPG

Aν βαλει καποιος το 1ο πακετο, απεριοριστα data για τα ΣΚ για 6 μηνες, και εχει 1GB data με διαρκεια 30 ημερες πχ, το Σαββατο που θα φαει 10 GB για παραδειγμα, θα καταναλωσει πρωτα το 1GB επειδη ληγει πρωτο οποτε μετα καθημερινες δεν θα εχει τιποτα;

Αν γινεται ετσι ειναι μεγαλο foul.

Κατι αντιστοιχο ειχα διαβασει με κατι απεριοριστα το καλοκαιρι αν δεν κανω λαθος.

 

Οποιος εβαλε το 6μηνο πακετο και το δοκιμασε Σ-Κ και τσεκαρε αν του τρωει απο τα κοντινης ληξης, ας μας πει παρακαλω.

 

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε πακέτο έχει ημερομηνία λήξης (και το 6μηνο πακέτο και το μηνιαίο).

Έτσι, εάν ενεργοποιηθεί σήμερα 18/11/2022 το 6μηνο πακέτο για τα ΣΚ και λήγει 18/5/2023

Ο,τιδήποτε λήγει νωρίτερα θα καταναλωθεί πρώτα , ακόμα και εάν πέφτει ΣΚ.

Καλό είναι να πατάμε στους όρους πριν ενεργοποιήσουμε πακέτο, αλλιώς εάν μετά διαμαρτυρόμαστε ποιός θα φταίει;

 

Unlimited CU ΣΚ 18.11.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Pppe said:

Το κάθε πακέτο έχει ημερομηνία λήξης (και το 6μηνο πακέτο και το μηνιαίο).

Έτσι, εάν ενεργοποιηθεί σήμερα 18/11/2022 το 6μηνο πακέτο για τα ΣΚ και λήγει 18/5/2023

Ο,τιδήποτε λήγει νωρίτερα θα καταναλωθεί πρώτα , ακόμα και εάν πέφτει ΣΚ.

Καλό είναι να πατάμε στους όρους πριν ενεργοποιήσουμε πακέτο, αλλιώς εάν μετά διαμαρτυρόμαστε ποιός θα φταίει;

 

Unlimited CU ΣΚ 18.11.2022.jpg

Δεν είναι έτσι.. την ηλιθιότητα του να βγάζεις ένα δήθεν απεριόριστο που θέλει να έχεις καταναλώσει μέχρι την Παρασκευή όλα σου τα δεδομένα ή να μην σερφάρεις καθημερινές σχολιάζουμε.

Ποντάρεις καθαρά στο να την πατήσουν πολλοί και να αναγκαστούν από Δευτέρα να βάλουν ξανά πακέτο δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Μισό η πιθανότητα να θέλεις δεδομένα μόνο σαββατοκύριακο δεν υπάρχει;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Με το sms Κ στο 1252 δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος, όπως σε άλλη εταιρία.

Προσωπικά δε θα έβαζα το 6μηνο πακέτο σε sim που "φυλώ" data για τις καθημερινές.

Επίσης, εάν δε πατήσω στους όρους πριν ενεργοποιήσω ένα πακέτο, οφείλουν να μου το πουν από την εξυπηρέτηση όταν θα διαμαρτυρηθώ. Όχι να διαμαρτύρομαι στο myphone. Εάν και την επόμενη φορά που θα ενεργοποιήσω πακέτο , και πάλι δε πατήσω στους όρους, "λογικό" να ξαναδιαμαρτυρηθώ στο Myphone. Αυτές είναι οι Ιδιότητές μου!!!!

Αν, όπως σε άλλη εταιρία, γράφει "προτεραιότητα στα data που λήγουν πρώτα" και δω να καταναλώνονται data μεταγενέστερης λήξης τότε ΝΑΙ. Απολύτως λογικό. Εδώ, όμως το γράφει. Και καθένας κάνει όπως νομίζει. Αλλιώς ας πατά ό,τι "κουμπί" βρει μπροστά του!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sgatzo said:

Η νεότερη ενημέρωση είναι ότι μεταφέρθηκε για 23/11 η έναρξη της προσφοράς.
Να δούμε αν θα αλλάξει κάτι και στην ημέρα λήξης της..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καφενείο τα άτομα...

Link to comment
Share on other sites

Καφενείο τα άτομα...
Οφείλω όμως να γράψω ότι οκ κάνανε αλλαγή χωρίς να ενημερώσουν εκ νέου την σελίδα και τους πελάτες το οποίο είναι μέγα φάουλ...
Από την άλλη χωρίς την παραμικρή πίεση από μέρους μου, μου επέστρεψαν άμεσα τα 13,50 από την ενεργοποίηση του cu unlimited για να εκμεταλλευτώ την προσφορά στην επόμενη ανανέωση.
Αυτό δεν το συναντάς εύκολα... Το support τους είναι υπόδειγμα!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sgatzo said:

Οφείλω όμως να γράψω ότι οκ κάνανε αλλαγή χωρίς να ενημερώσουν εκ νέου την σελίδα και τους πελάτες το οποίο είναι μέγα φάουλ...
Από την άλλη χωρίς την παραμικρή πίεση από μέρους μου, μου επέστρεψαν άμεσα τα 13,50 από την ενεργοποίηση του cu unlimited για να εκμεταλλευτώ την προσφορά στην επόμενη ανανέωση.
Αυτό δεν το συναντάς εύκολα... Το support τους είναι υπόδειγμα!

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όφειλαν να το επιστρέψουν. Μην τους λέμε και μπράβο που έκαναν τα βασικά. Και εάν δεν τους το έλεγες, δεν θα τα επέστρεφαν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Pppe said:

Το κάθε πακέτο έχει ημερομηνία λήξης (και το 6μηνο πακέτο και το μηνιαίο).

Δεν λες κατι αγνωστο. Αυτο το ξερουμε ολοι. Εσενα σου φαινεται τιμιο να εχεις απεριοριστα τα ΣΚ και με χρηση σε ημερα απεριοριστων να σου τρωει απο την μπανκα που εχεις πληρωσει μαλιστα για τις 10-20 επομενες καθημερινες; Δεν ειναι λοιπον μια απλη περιπτωση για να ισχυει ο λογικος σε αλλες περιπτωσεις κανονας που τον γνωριζουν ολοι.

Ρωτησα μονο οποιον το εχει βαλει, δοκιμασε και ξερει. Ημουν ξεκαθαρος, δεν θελω υποθεσεις και θεωριες, ευχαριστω.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jsimeo said:

Δεν λες κατι αγνωστο. Αυτο το ξερουμε ολοι. Εσενα σου φαινεται τιμιο να εχεις απεριοριστα τα ΣΚ και με χρηση σε ημερα απεριοριστων να σου τρωει απο την μπανκα που εχεις πληρωσει μαλιστα για τις 10-20 επομενες καθημερινες; Δεν ειναι λοιπον μια απλη περιπτωση για να ισχυει ο λογικος σε αλλες περιπτωσεις κανονας που τον γνωριζουν ολοι.

Ρωτησα μονο οποιον το εχει βαλει, δοκιμασε και ξερει. Ημουν ξεκαθαρος, δεν θελω υποθεσεις και θεωριες, ευχαριστω.

Παράλογο είναι να σου τρώει τα ΜΒ του μήνα 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, GREGORYMO said:

Παράλογο είναι να σου τρώει τα ΜΒ του μήνα 

Οποιοδήποτε όρο μπορούν να βάλουν.

Το θέμα είναι εάν το διαβάζεις (δικό σου θέμα). Εάν όντως ισχύει όπως το λένε ή έχει κάποια "τρύπα" (θέμα εταιρίας).

Εάν θα πρέπει πρώτα να πάθεις μπας και μάθεις (ολονών θέμα νοοτροπίας: "Αααα , δε θα ισχύει όπως το λένε, για βάλε καναν άλλον να το δοκιμάσει και να "χάσει" 17,5Ε να μου πει!!").

Και εν τέλει αφού τα κάνεις όλα αυτά , εάν το αποδεχόμαστε . Εάν ΝΑΙ η πλειοψηφία, τότε "καλώς" συνεχίζουν να έχουν τον ΟΠΟΙΟ όρο.

Είναι ΚΑΙ δικό μας θέμα. Αλλιώς, ΚΑΛΩΣ το συνεχίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν εχεις καταλαβει νομιζω. Οι οροι ολων των παροχων στα προγραμματα λενε οτι καταναλωνονται τα ΜΒ/λεπτα απο οποιο πακετο ληγει πρωτο και καλα κανουν. Αυτο ειναι το σωστο.

Εδω ομως δεν μιλαμε γι αυτο. Οταν μιλαμε για απεριοριστα, δεν υπαρχει καταναλωση. Υπαρχει ΠΑΡΟΧΗ. Εχεις απεριοριστα σημερα; Απο τα απεριοριστα και μονο πρεπει να γινεται χρηση και οχι απο αλλο ενεργο πακετο. Απο εκει και περα δεν ξερω τι συζητας και αναμασας τοση ωρα τα ιδια και τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Στο κανονικό πακέτο των ΣΚ αναφέρει ότι προτεραιότητα έχουν αυτά έναντι των άλλων πακέτων. Μόνο αν το αγοράσει κάποιος θα μάθουμε 100% τι ισχύει και για το 6μηνο.. Υπάρχει λοιπόν κάποιος "τολμηρός" να ρισκάρει να χάσει 20€ κάρτα για να δούμε και οι υπόλοιποι τι ισχύει?

18 minutes ago, jsimeo said:

Κατι δεν εχεις καταλαβει νομιζω. Οι οροι ολων των παροχων στα προγραμματα λενε οτι καταναλωνονται τα ΜΒ/λεπτα απο οποιο πακετο ληγει πρωτο και καλα κανουν. Αυτο ειναι το σωστο.

Εδω ομως δεν μιλαμε γι αυτο. Οταν μιλαμε για απεριοριστα, δεν υπαρχει καταναλωση. Υπαρχει ΠΑΡΟΧΗ. Εχεις απεριοριστα σημερα; Απο τα απεριοριστα και μονο πρεπει να γινεται χρηση και οχι απο αλλο ενεργο πακετο. Απο εκει και περα δεν ξερω τι συζητας και αναμασας τοση ωρα τα ιδια και τα ιδια.

Ναι έτσι πρέπει να είναι.. Και το καλοκαίρι έτσι έπρεπε να ήταν.. Ο δωρεάν μήνας "παροχή" έναντι όλων.. Δεν ήταν όμως έτσι.. Οπότε πάμε σε αυτό που λέει ο @Pppe

1 ώρα πριν, Pppe said:

Εάν θα πρέπει πρώτα να πάθεις μπας και μάθεις (ολονών θέμα νοοτροπίας: "Αααα , δε θα ισχύει όπως το λένε, για βάλε καναν άλλον να το δοκιμάσει και να "χάσει" 17,5Ε να μου πει!!").

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Pppe said:

Οποιοδήποτε όρο μπορούν να βάλουν.

Το θέμα είναι εάν το διαβάζεις (δικό σου θέμα). Εάν όντως ισχύει όπως το λένε ή έχει κάποια "τρύπα" (θέμα εταιρίας).

Εάν θα πρέπει πρώτα να πάθεις μπας και μάθεις (ολονών θέμα νοοτροπίας: "Αααα , δε θα ισχύει όπως το λένε, για βάλε καναν άλλον να το δοκιμάσει και να "χάσει" 17,5Ε να μου πει!!").

Και εν τέλει αφού τα κάνεις όλα αυτά , εάν το αποδεχόμαστε . Εάν ΝΑΙ η πλειοψηφία, τότε "καλώς" συνεχίζουν να έχουν τον ΟΠΟΙΟ όρο.

Είναι ΚΑΙ δικό μας θέμα. Αλλιώς, ΚΑΛΩΣ το συνεχίζουν.

Μα, δεν μιλάμε για τέτοια περίπτωση.

Αν βάλεις το εξάμηνο ΣΚ και σου τρώει τα giga του μήνα, όχι δεν συμφέρει, είναι ΑΤΟΠΟ.

Δεν έχει νόημα το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει νοημα και προσωπικα μπορει να το χρησιμοποιησω σε sim με 1 και μοναδικη καρτα 20Ε οταν θα δω οτι ληγει η δυνατοτητα ενεργοποιησης του σε αυτη την τιμη και απο κει και περα καθε μετα απο 3 μηνες ενα CashBack. 

Επειδη κι εγω "βαριεμαι" να κοιταξω τους ορους χρησης του 6μηνου πακετου, γιατι πακετο ειναι κι αυτο και οχι "το κρεας ψαρι "παροχη" η ο,τι αλλο θα ηθελε κανεις να το ονοματισει:

Ποτε ειναι η προθεσμια δυνατοτητας ενεργοποιησης του; Θα με φτασει να βολευτω τα ΣΚ ως το καλοκαιρι 2023? Χαχα!!!! Και οταν το βαλω, ναι θα πω εαν ισχυει ο,τι γραφει στους ορους.....!!!!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Με το πακετο του 6μηνου ιντερνετ η εταιρία βασικά παραδέχεται οτι το ίντερνετ δεν κόβεται μετά το 3μηνο από την τελευταία ανανέωση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Με το πακετο του 6μηνου ιντερνετ η εταιρία βασικά παραδέχεται οτι το ίντερνετ δεν κόβεται μετά το 3μηνο από την τελευταία ανανέωση. 

Για ΟΛΟΥΣ η για αυτούς που έχουν το πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , λίγη λογική: Σαφώς και μπαίνει φραγή μετά το 3μηνο από κάρτα σε όλα (εκτός από τα app της ιδίας εταρίας, ως οφείλει εκ νόμου να έχει "κάτι" ανοικτό μετά τη φραγή, όπως η πράσινη τα sms και η μπλε δε ξέρουμε ακόμη τι θα αφήνει), ασχέτως εάν έχεις βάλει το 6μηνιαίο πακέτο.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μήνα δεν είχε βγει ανακοίνωση από vodafone, οτι στις 14/11 καταργείται η ανανέωση των 12€ από περίπτερα και πάει στα 15 ευρώ; Άλλαξε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω για το συγκεκριμένο πακετο των σαββατοκυριακων καταλαβαινω το εξης: αφου λεει οτι ισχύει απο Παρασκευή βράδυ ως Κυριακή  23.59,τα απεριοριστα mb του κάθε ΣΚ προφανώς θα προηγούνται κάθε φορά. Το πακετο του καθε ΣΚ λογικά θα ενεργοποιείται Παρασκευή με ληξη Κυριακή 23.59 και η ημερομηνία ληξης του καθε φορά θα συγκρίνεται με τυχόν κάθε άλλο γενικό μηνιαίο π.χ. Αν ληγει το γενικο νωριτερα απο την Κυριακή 23.59, εκείνες και μονο τις ημερες του συγκεκριμένου ΣΚ θα προηγείται.

Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2022 at 7:52 ΜΜ, GREGORYMO said:

Όταν πρόκειται να λήξει το υπόλοιπο σου στέλνουν sms ειδοποίηση?

Ναι

15 minutes ago, kmpatra said:

Εγω για το συγκεκριμένο πακετο των σαββατοκυριακων καταλαβαινω το εξης: αφου λεει οτι ισχύει απο Παρασκευή βράδυ ως Κυριακή  23.59,τα απεριοριστα mb του κάθε ΣΚ προφανώς θα προηγούνται κάθε φορά. Το πακετο του καθε ΣΚ λογικά θα ενεργοποιείται Παρασκευή με ληξη Κυριακή 23.59 και η ημερομηνία ληξης του καθε φορά θα συγκρίνεται με τυχόν κάθε άλλο γενικό μηνιαίο π.χ. Αν ληγει το γενικο νωριτερα απο την Κυριακή 23.59, εκείνες και μονο τις ημερες του συγκεκριμένου ΣΚ θα προηγείται.

Ακόμη και έτσι να είναι,πάλι λάθος είναι εφόσον μιλάμε για πακέτο ΣΚ πρέπει το ΣΚ να είναι έναντι όλων

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...