Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 10/11/2022 at 11:24 ΠΜ, Arinos said:

Μήπως με απενεργοποίηση του VoLTE/VoWiFi αν είναι ενεργές αυτές οι λειτουργίες να λειτουργήσει

Αυτή λογικά είναι η λύση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Oταν κανω ανανεωση βαζουν 10€ επιπλεον απο την καρτα νεων.Γνωριζει καποιος για ποσο καιρο θα συμβαινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

12 μήνες από την πρώτη φορά. Αν θέλεις να μάθεις πότε λήγει πρέπει να μιλήσεις μαζί τους

Link to comment
Share on other sites

Ενώ παντα το big bang έδινε 600αρια από το βράδυ της Πέμπτης μέχρι το τέλος της εβδομάδας, αυτήν την εβδομάδα στην πλειοψηφία έδωσε 360αρια και 480αρια. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SISWHS said:

Oταν κανω ανανεωση βαζουν 10€ επιπλεον απο την καρτα νεων.Γνωριζει καποιος για ποσο καιρο θα συμβαινει αυτο;

Φρόντισε να βάζεις κάθε μήνα κάρτα και να παίρνεις το δώρο ώστε να εκμεταλλευτείς στο έπακρο την προσφορά. Εξάλλου πρώτα τρώγονται τα 10€ του δώρου επειδή λήγουν νωρίτερα..

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Mobileras said:

Ενώ παντα το big bang έδινε 600αρια από το βράδυ της Πέμπτης μέχρι το τέλος της εβδομάδας, αυτήν την εβδομάδα στην πλειοψηφία έδωσε 360αρια και 480αρια. 

Το διαπίστωσα και εγώ.....οικονομία για να βγει η εταιρεία!

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, makisg4 said:

To cash back πως μπορώ να το χρησιμοποιήσω με το cu? Δεν βρίσκω κάτι στο app. 

Στο My Vodafone app θα το βρεις, στις "προσφορές".

48 minutes ago, makisg4 said:

 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Mobileras said:

Στο My Vodafone app θα το βρεις, στις "προσφορές".

Ναι αλλά το cu το βλέπω μέσα από το δικό του app. Όχι από της Vodafone 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, makisg4 said:

Ναι αλλά το cu το βλέπω μέσα από το δικό του app. Όχι από της Vodafone 

Θα χρειαστείς να κατεβάσεις το myVodafone app για να κάνεις cash back. Μόνο εκείνο το app έχει το cash back. Το app του CU δεν έχει cash back. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Στο CU αυτή τη χρονική στιγμή (13/11/2022) έχουμε τα φθηνότερα unlimited data για 30 μέρες, αλλά με αυστηρές προϋποθέσεις:

1) Με 6,5Ε στο φοιτητικό CU από το Big Bang με 3.000 κρυστάλους (ισχύει ως αύριο 14/11 αν δεν πάρει παράταση).

2) Με 8,5Ε σε όλα τα CU που έχουν ανανεώσει ακόμα και με CashBack τις προηγούμενες 60 μέρες από το Surf&Email με χρήση του Unlimited Button από το CU app, δυνατότητα χρήσης του μόνο για 1 φορά κάθε 12 μήνες.

 

"Αφήνει πίσω" ακόμα και τα με 9,90Ε unlimited data του καλοκαιριού.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι τουλάχιστον αυτό το φοιτητικό να το συνεχίσουν. Και επιτέλους έφτιαξαν και τις προτεραιότητες σωστά και τρώει από το πακέτο των απεριόριστων και όχι από αυτά που δίνει κάθε μήνα δώρο

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, bbbb said:

Μακάρι τουλάχιστον αυτό το φοιτητικό να το συνεχίσουν. Και επιτέλους έφτιαξαν και τις προτεραιότητες σωστά και τρώει από το πακέτο των απεριόριστων και όχι από αυτά που δίνει κάθε μήνα δώρο

Αν διαρέσεις τα 9,90Ε του καλοκαιριού επί 2 μήνες με τον 1 μήνα extra δωρεάν (δλδ 9,90x2/3=6,60Ε ανά μήνα για 3 μήνες), τόσο όσο στο φοιτητικό CU "βγαίνει" ότι μπορούν να τα δώσουν τα unlimited data 30 ημερων (δλδ περίπου 6,5Ε τον μήνα).

Δεν ειναι "τυχαιο" το 80Ε ανα ετος (6,5Ε επι 12 μηνες περιπου) αλλης εταιριας στη data sim της, για τι μπορει να επακολουθησει πχ απο 2027 και μετα στα unlumited data διαρκειας ενος ετους , 12 μηνες διαρκειας. Εφοσον ξυπνησουμε κι εμεις ως καταναλωτες βεβαιως και εφαρμοστει οντως ο πραγματικος ανταγωνισμος οπως σε προηγμενες χωρες αντι διαρκως εδω και αιωνες να πιανομαστε κοτσοι ως καταναλωτες επηρεαζομενοι απο τα "Γινε μαγκας" των διαφημισεων με το αντιστοιχο αντιτιμο εις βαρος μας εδω και αιωνες βεβαιως. Αλλα ουτε και παλι. Κραταει αιωνες "αυτη η κολωνια" στις Ιδιοτητες μας ως καταναλωτες, ανω του 90% πολιτων στη χωρα μας. Ας "γινουμε μαγκες" με ανω των 20Ε unlimited data 1 μηνος, οπως παντα!!

 

Βεβαίως και θα "επωφεληθούν" όλες οι εταιρίες της ζήτησης από τον κόσμο στη χώρα μας για unlimited data τύπου "Γίνε Μάγγας...." μιας αλλης εταιρίας ενοψει Black Friday, και θα τα έχουν πάνω από 20Ε πιθανόν με το νέο έτος......

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω το εξης προβλημα. Χρησιμοποιω πολλα χρονια 2 καρτες σιμ (φυσικες καρτες σιμ) με τον ιδιο αριθμο. Τωρα τελευταια συμβαινει το εξης. Μερικα sms (οχι παντα, σποραδικα συμβαινει) δεν ερχονται στη συσκευη που εχω μαζι μου και που ειναι ενεργη αλλα πανε στην καρτα σιμ που ειναι στην απενεργοποιημενη συσκευη και εγω τα βλεπω οταν θα συμβει να ανοιξω τη 2η συσκευη. Δοκιμασα να αλλαξω τις καρτες βαζοντας την καρτα της μιας συσκευης στην αλλη, αλλα το προβλημα περεμεινε. Τι μπορει να συμβαινει?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ddr2 said:

Παιδια, εχω το εξης προβλημα. Χρησιμοποιω πολλα χρονια 2 καρτες σιμ (φυσικες καρτες σιμ) με τον ιδιο αριθμο. Τωρα τελευταια συμβαινει το εξης. Μερικα sms (οχι παντα, σποραδικα συμβαινει) δεν ερχονται στη συσκευη που εχω μαζι μου και που ειναι ενεργη αλλα πανε στην καρτα σιμ που ειναι στην απενεργοποιημενη συσκευη και εγω τα βλεπω οταν θα συμβει να ανοιξω τη 2η συσκευη. Δοκιμασα να αλλαξω τις καρτες βαζοντας την καρτα της μιας συσκευης στην αλλη, αλλα το προβλημα περεμεινε. Τι μπορει να συμβαινει?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φρόντιζε όταν αλλάζεις συσκευή, εκτός να απενεργοποιείς την παλιά (ή flight mode) να κάνεις και μία εξερχόμενη κλήση από την νέα, για να σιγουρευτείς ότι έχει συνδεθεί άμεσα. Μετά δεν θα πρέπει να χάσει την σύνδεση, μέχρι να κάνεις το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minast said:

Φρόντιζε όταν αλλάζεις συσκευή, εκτός να απενεργοποιείς την παλιά (ή flight mode) να κάνεις και μία εξερχόμενη κλήση από την νέα, για να σιγουρευτείς ότι έχει συνδεθεί άμεσα. Μετά δεν θα πρέπει να χάσει την σύνδεση, μέχρι να κάνεις το αντίθετο.

Φιλε μου, εννοειται οτι εχω κανει και εξερχομενη κληση και εχω δεχτει και κλησεις. Η ενεργοποιημενη συσκευη μπορει να ειναι και 5 μερες ενεργη και το μηνυμα να πηγαινει στο κλειστο κινητο. 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ddr2 said:

Φιλε μου, εννοειται οτι εχω κανει και εξερχομενη κληση και εχω δεχτει και κλησεις. Η ενεργοποιημενη συσκευη μπορει να ειναι και 5 μερες ενεργη και το μηνυμα να πηγαινει στο κλειστο κινητο. 

Στο εξηγησε. Μπορει , για καποιο λογο, να εχει χασει το σημα η ανοικτη συσκευη οταν λαμβανεται το sms στον αριθμο σου. Και να επανερχεται η sim στη διαρκως ανοικτη συσκευη οταν κανεις καποια "κινηση" απο αυτην. Ως τοτε, δλδ απο οταν χασει το σημα η ανοικτη συσκευη σου εως οτου κανεις καποια "κινηση" απο αυτην , μπορει τα εισερχομενα sms να "πηγαινουν" στη sim της κλειστης συσκευης, καποιες φορες.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, εννοειται οτι εχω κανει και εξερχομενη κληση και εχω δεχτει και κλησεις. Η ενεργοποιημενη συσκευη μπορει να ειναι και 5 μερες ενεργη και το μηνυμα να πηγαινει στο κλειστο κινητο. 
Έχεις βάλει στο κλειστό κινητό PIN;;; Υπάρχει πιθανότητα να ανοίγει και να κλείνει μόνο του το μη ενεργό από βλάβη η κάποια ρύθμιση;;;;

Το λέω αυτό διότι έχω διπλές σιμ όπως εσύ σε 4 νούμερα Βόδα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Αν βέβαια δεν βρεις λύση θα πρότεινα να αλλάξεις τις σιμ το κόστος είναι χαμηλό .....5 η 7 ευρώ ανάλογα που θα πας :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, HEO said:

Έχεις βάλει στο κλειστό κινητό PIN;;; Υπάρχει πιθανότητα να ανοίγει και να κλείνει μόνο του το μη ενεργό από βλάβη η κάποια ρύθμιση;;;;

Το λέω αυτό διότι έχω διπλές σιμ όπως εσύ σε 4 νούμερα Βόδα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Αν βέβαια δεν βρεις λύση θα πρότεινα να αλλάξεις τις σιμ το κόστος είναι χαμηλό .....5 η 7 ευρώ ανάλογα που θα πας 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ναι, εχουν και τα 2 pin. Δεν ανοιγει μονο του το 2ο κινητο. Αλλιως θα το εβρισκα ανοιχτο. ,αι εγω εχω πολλα χρονια διπλη σιμ, αλλα τωρα εσκασε η βλακεια....

10 minutes ago, aSMiLoN said:

Μηπως το παλιο κινητο ειναι iPhone και ερχεται με imessage το μηνυμα;

Και τα 2 σαμσουγκ ειναι. Note 8 και s22 ultra.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε να σκεφτείς την αλλαγή σιμ

Υγ
μπορεί να ανοίξει και να κλείνει μόνο του έχει συμβεί....αλλά άμα έχει pin αλλάζει το πράγμα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το RCS απενεργοποίησε και στις 2 συσκευές μέσω της εφαρμογής μηνυμάτων. 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τότε να σκεφτείς την αλλαγή σιμ

Υγ
μπορεί να ανοίξει και να κλείνει μόνο του έχει συμβεί....αλλά άμα έχει pin αλλάζει το πράγμα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk






Δεν ξερω, τοσα χρονια δεν μου ειχε συμβει ποτε. Σκεφτομαι να κανω μια αλλαγη των σιμ. Ισως κανω τη μια καρτα esim και αλλαξω τη 2η φυσικα καρτα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις αυτό;;; Νομίζω δεν γίνεται

Οι διπλές κάρτες είναι μόνο φυσικές

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις αυτό;;; Νομίζω δεν γίνεται

Οι διπλές κάρτες είναι μόνο φυσικές

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


Θα το ρωτησω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...