Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

54 minutes ago, bbbb said:

Είσαι μάλλον ειδική περίπτωση γιατί σε μένα Τρώει κανονικά Από αυτά που λήγουν πρώτα και όχι από το δώρο που λήγει αργότερα και επίσης αν στης φίλης σου η 3η δωρεάν φορά αναφέρεται κανονικά ως απεριόριστα με το σύμβολο του άπειρου και όχι σαν "προσφορά για σένα" με κάποιο περιορισμένο αριθμό gb κάτι άλλο παίζει..
 

Μήπως της κοπελιάς είναι η δεύτερη ενεργοποίηση και όχι το δώρο...; Δεν εξηγείται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όπως και να το κάνουμε όμως σε ότι αφορά τα data το cu δίνει τα περισσότερα.Με την καλοκαιρινή προσφορά παρότι έβγαλαν πρώτοι την έξτρα φορά δώρο,τους τάπωσε η πράσινη με τον τρόπο που έδωσε το δώρο..

Επίσης η αγορά του summer offer στους όρους γράφει μέχρι πλέον 30/9 οπότε έδωσαν και ένα μήνα παράταση ακόμη.. Λογικά φυσικά θα ακολουθήσει και ο ανταγωνισμός

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ ότι άλλαξανε οι όροι για το "summer offer" με λήξη προσφορας 31/9 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, tasosathan said:

επιβεβαιώνω και εγώ ότι άλλαξανε οι όροι για το "summer offer" με λήξη προσφορας 31/9 

Τώρα που το ενεργοποίησα το έκαναν! Πολλοί που το ενεργοποίησαν για να παρουν το δώρο, την πατησαν. Γειά σου ρε βονταφονάρα! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το ξέραμε ότι κάθε χρόνο παίρνει παράταση η προσφορά.τουλαχιστον 30/9 μπορεί κάποιος να αγοράσει την προσφορά και να έχει μέχρι τέλη Οκτωβρίου απεριόριστα. Βέβαια επειδή στους όρους λέει ότι προτεραιότητα έχει ότι λήγει πρώτο, θέλει να ενεργοποιηθεί πακέτο/shakeit στις 1/10 ώστε να τρως από τα απεριόριστα και να μη χαθεί η όποια καβατζα...

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το θυμόμουν. Δεν πειράζει, χαίρομαι που την πάτησα, θα είναι πιο ανώδυνος ο χωρισμός... Ευτυχώς έχω και το δώρο της πρασινης να το χρησιμοποιήσω όποτε θέλω μέχρι το τέλος του έτους. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ εάν είχαν λίγο μυαλό στην κόκκινη, θα ανακοίνωναν την παράταση νωρίτερα, ώστε να γλίτωναν δυο μήνες υπερφόρτωσης δικτύου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, bbbb said:

Εντάξει το ξέραμε ότι κάθε χρόνο παίρνει παράταση η προσφορά.τουλαχιστον 30/9 μπορεί κάποιος να αγοράσει την προσφορά και να έχει μέχρι τέλη Οκτωβρίου απεριόριστα. Βέβαια επειδή στους όρους λέει ότι προτεραιότητα έχει ότι λήγει πρώτο, θέλει να ενεργοποιηθεί πακέτο/shakeit στις 1/10 ώστε να τρως από τα απεριόριστα και να μη χαθεί η όποια καβατζα...

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Έγινε 12/09...

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/summer-promo/#?panel=note-299

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως είχα πει ενεργοποιήσει απεριόριστα τον Ιούνιο και μετά ξανά τον Ιούλιο. Όταν τον Αύγουστο της τελείωσαν τα απεριόριστα περίμενε ότι θα της μπουν αυτόματα τα δωρεάν. Αυτά δεν μπήκαν αυτόματα κι επειδή έτυχε να κάνει ανανέωση με cashback της μπήκαν 10gb από προσφορά μόνο για σένα, είδε αυτά τα 10gb και νόμιζε ότι είναι τα δωρεάν απεριόριστα. Όταν μου παραπονέθηκε ότι της τα έφαγαν, μίλησα μέσω chat μαζί τους και τους είπα ότι τα δωρεάν απεριόριστα δεν μπήκαν. Μου είπαν ότι θα μπουν εντός λίγων ημερών κι έτσι έγινε. Της ήρθε sms ότι μπήκαν, στην εφαρμογή my Vodafone (δεν ξέρω για την cu εφαρμογή) αναφέρονται ως απεριόριστα από την καλοκαιρινή προσφορά. Τα 10gb από την προσφορά μόνο για σένα που είχε και που λήγουν πιο νωρίς είναι ανέπαφα. 

Ίσως επειδή της έχουν μπει κανονικά ως απεριόριστα κι όχι ως πολλά gb όπως έγινε σε άλλους.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι άνθρωποι είναι μεγάλοι ξεφτίλες... χθες ήταν 30/9 και σήμερα έγινε 12/9...
Δηλαδή θα πρέπει να ζητήσουμε το δώρο οταν τελειώσει η 2η ενεργοποίηση;
Όχι γίνεται αυτόματα
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν ακολούθησε η πράσινη και έτρεξαν να το πάρουν πίσω! Εγώ θέλω να το πάει η πράσινη μέχρι τέλους Σεπτεμβρίου και θα γελάσουμε που θα το αλλάζουν πάλι....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sgatzo said:

Προφανώς δεν ακολούθησε η πράσινη και έτρεξαν να το πάρουν πίσω! Εγώ θέλω να το πάει η πράσινη μέχρι τέλους Σεπτεμβρίου και θα γελάσουμε που θα το αλλάζουν πάλι....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά δεν νομίζω να το πάει η πράσινη, δεν είναι τόσο απλόχερη...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bbbb said:

Ναι οι άνθρωποι είναι μεγάλοι ξεφτίλες... χθες ήταν 30/9 και σήμερα έγινε 12/9...

Μάλλον θέλησαν να απορριφθούν όσοι δεν έχουν κάνει μέχρι τώρα ούτε μία ενεργοποίηση.. ότι είναι ξεφτίλες είναι δεν το συζητώ.. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα η SIM από την φορητότητα αριθμού και επιπλέον ένας δεύτερος αριθμός CU ( προνομιακός λέει ) που δεν είχα ζητήσει. Ο φάκελος είχε τα εξής: κουπόνι 40 ευρώ για αγορά smartphone από τα καταστήματα Vodafone , κουπόνι 15 ευρώ ( ελάχιστη παραγγελία τα 60 ) από Adidas για αγορές από το application ή το site. Υπεύθυνη δήλωση που πρέπει να γίνει upload στο link που έχουν στείλει με SMS και στο mail, ενημερωτικό σημείωμα για τα ακουστικά ότι θα τα έχουν στείλει μέχρι τις 23/09. Επίσης την κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας με συμπληρωμένο τον κωδικό και την απόδειξη αγοράς. Το έστειλαν με Svuum και πλήρωσα 12 ευρώ αντικαταβολή, ανέβασα τα δικαιολογητικά και περιμένω να γίνει η ενεργοποίηση.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brainmorf said:

Ήρθε σήμερα η SIM από την φορητότητα αριθμού και επιπλέον ένας δεύτερος αριθμός CU ( προνομιακός λέει ) που δεν είχα ζητήσει. Είχε μέσα ο φάκελος τα εξής: κουπόνι 40 ευρώ για αγορά smartphone από τα καταστήματα Vodafone , κουπόνι 15 ευρώ ( ελάχιστη παραγγελία τα 60 ) από Adidas. Υπεύθυνη δήλωση που πρέπει να γίνει upload στο link που έχουν στείλει με SMS και στο mail, ενημερωτικό σημείωμα για τα ακουστικά ότι θα τα έχουν στείλει μέχρι τις 23/09. Επίσης την κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας με συμπληρωμένο τον κωδικό και την απόδειξη αγοράς. Το έστειλαν με Svuum και πλήρωσα 12 ευρώ αντικαταβολή, ανέβασα τα δικαιολογητικά και περιμένω να γίνει η ενεργοποίηση.

Τι να δίνει άραγε ο προνομιακος αριθμός;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Mobileras said:

Τι να δίνει άραγε ο προνομιακος αριθμός;

Δεν χρειάζεται να δίνει κάτι.. και μόνο που είναι αριθμός Vodafonàra, αρκεί!! 😉🤣

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Τι να δίνει άραγε ο προνομιακος αριθμός;

Ούτε που ξέρω φίλε,  θα καταργηθεί σύντομα. 

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Brainmorf said:

Ούτε που ξέρω φίλε,  θα καταργηθεί σύντομα. 

Γνώμη μου, κάνε τον πρώτα login στο mycu app μήπως δίνει καλύτερα πακέτα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Είχα λάβει τέλη Ιουλίου νέο αριθμό με προσφορά unlimited data για 6 μήνες με ενεργοποίηση του combo m. Έδωσα 12 στον κούριερ και λόγω καθυστέρησης μου έβαλαν άλλα €5. Δεν ενεργοποίησα κάποιο πακέτο, είχα λίγο πάνω από €18 υπόλοιπο και στο cu app εμφάνιζε πως το υπόλοιπο λήγει στις 25/9. Μπήκα σήμερα να ενεργοποιήσω το combo m για να πάρω τα unlimited data και βλέπω πως έχουν αφαιρεθεί €17 από το υπόλοιπό μου. Στο chat δεν μπορώ να συνεννοηθώ. Μου λένε πως: "τα χρήματα αυτά λήγουν σε 60 ημερολογιακές μέρες από τη στιγμή που έλαβα την κάρτα...μπήκαν ως παροχές στις 27/7...γι αυτό δεν τα βλέπετε".

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοούν. Τι θα πει δεν τα βλέπω, αφού εμφανιζόταν κανονικά για 1 μήνα με ημ/νία λήξης 2 μήνες μετά (27/7-25/9). Πώς γίνεται να μου λένε ότι τα €12 μπαίνουν ως ανανέωση για 60 μέρες και στην ίδια πρόταση να μου λένε ότι δεν τα βλέπω ενώ τα έβλεπα και ξαφνικά 1 μήνα μετά χάθηκαν; Πώς έπρεπε να ξέρω ότι θα χαθούν σε 1 μήνα όταν στο app έβγαζε λήξη 2 μήνες μετά;

Μήπως να περάσω μια βόλτα από τα email της EETT;

Link to comment
Share on other sites

Χρήματα κανονικά που γίνονται top up σε όλες τις εταιρίες καρτοκινητής στη χώρα μας, είτε online είτε με ξυστή ή κάρτα από περίπτερο έχουν διάρκεια 60 μέρες.

Στην μπλε και στην κόκκινη υπάρχουν credits (εμφανιζόμενα ως ευρώ στο υπόλοιπο) που δεν έχουν πληρωθεί κανονικά και έχουν διάρκεια 30 μέρες από την προσθήκη τους.

Στο MyVodafone app γράφει αναλυτικά πόσα ευρώ έχουν διάρκεια μικρότερη των 60 ημερών αναλυτικά και όχι στο MyCU. Αν έχεις screenshot από το app MyVodafone με το υπόλοιπο όταν το είχες δει, ανέβασέ το εδώ να καταλάβουμε.

Δεν έχω καταλάβει όσα γράφεις, αλλά υπολόγισε τα παραπάνω μήπως καταλάβεις τι συνέβει με το υπόλοιπό σου.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η κίνηση της Vodafone να ενσωματώσει στην εφαρμογή της το Apple Pay και το Google Pay για τις πληρωμές λογαριασμών 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...