Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάρτα είναι παλιά και σίγουρα θέλει αλλαγή, το 3G καταργείται οπότε σε λίγο καιρό δεν θα πιάνεις καθόλου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, barca10 said:

 

Η κάρτα sim που έχω είναι πολύ παλιά, από το 2006. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η sim;

Η κάρτα είναι παλιά αλλά δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα, δοκιμασε να στείλεις πρώτα 4GNAI στο 1285 ή να καλέσεις 1285 και να πληκτρολογήσεις 0 και 1

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2022 at 1:04 ΜΜ, damierom said:

ΥΓ: Φαίνεται είμαι ο μόνος εδώ μέσα που έχω esim...😁😁

Όχι δεν εισαι απλα δεν ετυχε να αλλαξουμε κινητο. Τη βαζεις μια φορα και αυτο ηταν 😄
Και σε εμενα δεν εμφανιζεται η διαχειριση 

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν ένα μήνα ένα νέο νούμερο CU που έλεγε πως δίνει unlimited data με ανανέωση €12 και ενεργοποίηση του combo m. Δεν έχω ενεργοποιήσει ακόμη το combo m γιατί δεν τα χρειαζόμουν, αλλά έβαλα το cu app και δεν βλέπω να ανφέρει πουθενά τα unlimited data.

Μπορώ να επιβεβαιώσω κάπου αν θα έχω τα unlimited data; Οι 6 μήνες ισχύουν από την πρώτη ενεργοποίηση του combo m ή από τη στιγμή που έλαβα την sim; Είναι δηλαδή 6 μήνες από τώρα ή 5 μήνες γιατί έχει περάσει ήδη ένας;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, paanos said:

Η κάρτα είναι παλιά αλλά δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα, δοκιμασε να στείλεις πρώτα 4GNAI στο 1285 ή να καλέσεις 1285 και να πληκτρολογήσεις 0 και 1

IMG_20220826_192956.thumb.jpg.3ba96511ab65851955a238cf64345910.jpg

 

Εδώ αναφέρει "Το 4G δίκτυο ενεργοποιείται αυτόματα σε όλους τους συνδρομητές που έχουν συσκευή που να υποστηρίζει 4G. Σε περίπτωση έχεις την παλιά 2G SIM χρειάζεται να γίνει αντικατάσταση της κάρτας SIM."

Οπότε μάλλον χρειάζεται αντικατάσταση sim, ξέρετε αν υπάρχει χρέωση;

 

6 ώρες πριν, paanos said:

 

Edited by barca10
Link to comment
Share on other sites

An είναι να πληρώσει καλύτερα να πάρει δύο σιμ με το ίδιο νούμερο (σαν ιδέα το λέω)

Η τιμή είναι 5 η 7 ευρώ και για τις δύο

Βάζω δύο διαφορετικές τιμές διότι στο Πειραιά έχουυν 5 ευρω ενώ στην νέα Σμύρνη 7 ευρώ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι στη δώρο τρίτη ανανέωση του unlimited... Σας τρώει από τα data που λήγουν πρώτα; Γιατί σε μένα αυτό βλέπω. Αν είναι έτσι μιλάμε για μεγάλη μουφα δώρο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sgatzo said:

Όποιος είναι στη δώρο τρίτη ανανέωση του unlimited... Σας τρώει από τα data που λήγουν πρώτα; Γιατί σε μένα αυτό βλέπω. Αν είναι έτσι μιλάμε για μεγάλη μουφα δώρο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το γράφει στο πακετο ότι προτεραιοτητα έχουν όποια λήγουν πρωτα. Κάνε ανανέωση, ώστε το μπόνους να έχει μακρύτερη ημερομηνία λήξης και έτσι θα τρώει από το δώρο το οποίο θα λήγει πρωτο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Όποιος είναι στη δώρο τρίτη ανανέωση του unlimited... Σας τρώει από τα data που λήγουν πρώτα; Γιατί σε μένα αυτό βλέπω. Αν είναι έτσι μιλάμε για μεγάλη μουφα δώρο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στις πρωτες 2 ενεργοποιησεις του unlimited data σου προτεραιοτητα ειχαν αυτα ενω στην δωρο 3η η προτεραιοτητα παει με την ημερομηνια ληξης;

Αυτο λες?

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι. Σε αναγκάζουν έμμεσα να βάλεις κάρτα για να εκμεταλλευτεις την 3η φορά. Προσωπικά στο νούμερο που το έχω δε με ενοχλεί αυτό γιατί είναι backup για data only στις προσφορές αλλά ναι είναι απάτη κατά μία έννοια η 3η φορά "δωρο"

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bbbb said:

Ναι έτσι είναι. Σε αναγκάζουν έμμεσα να βάλεις κάρτα για να εκμεταλλευτεις την 3η φορά. Προσωπικά στο νούμερο που το έχω δε με ενοχλεί αυτό γιατί είναι backup για data only στις προσφορές αλλά ναι είναι απάτη κατά μία έννοια η 3η φορά "δωρο"
 

Και δεν είναι καν "απεριόριστο"... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mobileras said:

Και δεν είναι καν "απεριόριστο"... 

Πάλι κατηγορείς την αγαπημένη μου... 😡😋

Link to comment
Share on other sites

Στις πρωτες 2 ενεργοποιησεις του unlimited data σου προτεραιοτητα ειχαν αυτα ενω στην δωρο 3η η προτεραιοτητα παει με την ημερομηνια ληξης;
Αυτο λες?
Αυτό ακριβώς λέω και το θεωρώ μεγάλο λάθος για να μην γράψω βαριά έκφραση και τιμωρηθώ από την Δ.Ο !
Επίσης ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ! Οκ είναι πολλά για να φαγωθούν και ειδικά με τις υπάρχουσες ταχύτητες του δικτύου, αλλά τα 975 δεν είναι απεριόριστα άρα για μένα είναι εξαπάτηση.
Το ότι μάλιστα τρώει από τα υπάρχοντα που λήγουν πρώτα για να με αναγκάσει να βάλω και κάρτα με ξεπερνάει...
Καταντημα από κάθε άποψη.
Ευχαριστώ πολύ τους φίλους για τις απαντήσεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , στο site του CU ξανά η προσφορά με 12 ευρώ για φορητότητα αριθμού και δώρο 40 ευρώ έκπτωση για αγορά smartphone & ακουστικά Xiaomi Mi Earbuds Basic 2 true wireless. 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Στην αδερφή μου πάντως που έβαλε 2 φορές απεριόριστα και της ήρθε το 3 δώρο, στην εφαρμογή my Vodafone απεριόριστα λέει. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Στην αδερφή μου πάντως που έβαλε 2 φορές απεριόριστα και της ήρθε το 3 δώρο, στην εφαρμογή my Vodafone απεριόριστα λέει. 
Τώρα που θα της φάει πρώτα ότι δεδομένα έχει και μετά θα ενεργοποιηθεί η προσφορά θέλω να δω τι θα λέμε για τα " απεριόριστα"... Σε μένα σε 20 μέρες λήγει και 12 μέρες τώρα άδειασε όλο το υπόλοιπο.
Και μη μου πει κάποιος βάλε κάρτα ξανά...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Εάν έτρωγε πρώτα από το δώρο (που λήγει αργότερα) θα έληγαν τα άλλα gb και ο κόσμος θα παραπονούταν ότι το έκανε για να χάσουν τη καβάτζα.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μα και τώρα έτσι όπως το έκαναν υπάρχει κόσμος που χάνει την καβάτζα του και δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το δώρο. Και μάλιστα Τώρα είναι ακόμη πιο ύπουλο όλο αυτό γιατί πολύ απλά κάποιος Μπορεί να μην το προσέξει και να θεωρήσει ότι τρωει από τα απεριόριστα ενώ του τρώει την καβάτζα .Το σωστότερο ήταν να έχουν προτεραιότητα τα απεριόριστα και όταν κάποιος έβαζε κάρτα να μετακινούσε κανονικά την καβάτζα του στις ημερομηνίες που βάζει πάντα κάρτα



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Τώρα που θα της φάει πρώτα ότι δεδομένα έχει και μετά θα ενεργοποιηθεί η προσφορά θέλω να δω τι θα λέμε για τα " απεριόριστα"... Σε μένα σε 20 μέρες λήγει και 12 μέρες τώρα άδειασε όλο το υπόλοιπο.
Και μη μου πει κάποιος βάλε κάρτα ξανά...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Από τα απεριόριστα της "τρώει" κι ας λήγουν τα άλλα πιο νωρίς. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μάλλον ειδική περίπτωση γιατί σε μένα Τρώει κανονικά Από αυτά που λήγουν πρώτα και όχι από το δώρο που λήγει αργότερα και επίσης αν στης φίλης σου η 3η δωρεάν φορά αναφέρεται κανονικά ως απεριόριστα με το σύμβολο του άπειρου και όχι σαν "προσφορά για σένα" με κάποιο περιορισμένο αριθμό gb κάτι άλλο παίζει..
 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να υπάρχει συστημικό πρόβλημα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, p_k said:

Ίσως να υπάρχει συστημικό πρόβλημα.

Τίποτα τέτοιο δεν υπάρχει. Απλά το έκαναν πρόχειρα και όπως τους σύμφερε.. Αυτός ειναι ο τρόπος τους να δίνουν τα απεριόριστα.. Και σε εμένα που σε ένα data νούμερο μου που είχα κερδίσει για ένα χρόνο απεριόριστα σε διαγωνισμό τους σε social media,πρακτικά ήταν κάπου 1tb και στο 12μηνο που ίσχυε αυτό, πρώτα έτρωγε τα mb που έμπαιναν κάθε μήνα απο την cu special προσφορά και μετά συνέχιζε με αυτά του δώρου.. Ειναι έτσι απλά το σύστημά τους

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...