Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση με κάποιον τρόπο να παρακάμψουμε την μείωση ταχύτητας που γίνετε στα δεδομένα?

(Προσφορά 20gb 3gb/μέρα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος CU και θα ήθελα να ρωτήσω έχω τώρα 40 gb ίντερνετ πως γίνεται να τα μεταφέρω στον επόμενο μήνα όσα μου περισσέψουν; στο WU γίνεται πριν λήξει ο μήνας να βάλω 10 ευρώ και να κάνω την ανανέωση και μου μεταφέρει όσο υπόλοιπο ίντερνετ έχω.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο που τα έχεις. Ειναι απο πακέτα αγορασμένα? Θα πρέπει και τον επόμενο μήνα να αγοράσεις το ίδιο πακέτο. Ειναι απο το cu shake bonus? Θα μεταφερθούν όταν βάλεις τον επόμενο μήνα κάρτα και κάνεις πάλι cu shake. Ειναι απο "προσφορά μόνο για σένα"? Θα πρέπει να σου έρθει και τον επόμενο μήνα πάλι "προσφορά μόνο για σένα" που θα περιλαμβάνει mb και αγοράζοντας την, θα μεταφερθούν. Αν δεν έρθει, δεν μεταφέρονται
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε sms CUoffer "20GB για 14 μέρες με 4,94€ και αν βάλεις κάρτα χρεωστική/πιστωτική στο CU APP έχεις +10 GB+20=30GB..." μπλα μπλα.
Link to comment
Share on other sites

20 gb CU Shake

10 Gb απο πρωτο download CU app

10 GB online bonus

300 mb CU Combo

200 mb - 200 mb απο online bonus ενεργοποίησης

Τα 20gb του cu shake ειναι το ανάλογο του reloadit του wu οπότε αυτά μεταφέρονται με το που κάνεις online ανανέωση πάλι και το επιλέξεις. Υπόψιν οτι στο cu σε αντίθεση με το reloadit του wu, το cu shake online με το cu shake απο κάρτα ανανέωσης/περιπτερο κτλ δεν συμψηφίζονται... οπότε θα πρέπει πάλι να κάνεις online ανανέωση για να μεταφερθούν

 

Αυτο δεν σώνεται από όσο γνωρίζω

 

Ουτε αυτό

Τα 300mb του cu combo αν αγοράσεις πάλι το πακέτο cu combo θα μεταφερθουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει περίπτωση με κάποιον τρόπο να παρακάμψουμε την μείωση ταχύτητας που γίνετε στα δεδομένα?

(Προσφορά 20gb 3gb/μέρα)

Όχι, δεν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου τα φώτα σας. Έχω εδώ και χρόνια ένα νούμερο CU. Τις προάλλες είχα κάνει ανανέωση 10€ μέσω χρεωστικής κάρτας.

 

1) Θα έπρεπε να έχω πάρει το δώρο που λένε, κάποια GB; Πρέπει να κάνω κάτι για να τα λάβω ή δεν τα δικαιούμαι;

2) Το Shake δεν το έκανα εκείνη τη στιγμή, ξεχάστηκα. Μου ήρθε ένα sms ότι το Shake λήγει σήμερα το βράδυ. Πάω στο CU app και δεν το βλέπω πουθενά για να το ενεργοποιήσω. Τι μπορώ να κάνω για να το δω και να το ενεργοποιήσω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

2) Το Shake δεν το έκανα εκείνη τη στιγμή, ξεχάστηκα. Μου ήρθε ένα sms ότι το Shake λήγει σήμερα το βράδυ. Πάω στο CU app και δεν το βλέπω πουθενά για να το ενεργοποιήσω. Τι μπορώ να κάνω για να το δω και να το ενεργοποιήσω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δοκίμασε να το κάνεις από browser κάνοντας log-in στον λογαριασμό σου.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις από browser κάνοντας log-in στον λογαριασμό σου.

 

Όχι δυστυχώς δε μου εμφανίζει κάποιον κωδικό CU Shake μέσω του site.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δε μου εμφανίζει κάποιον κωδικό CU Shake μέσω του site.

 

Δεν υπάρχει ¨κάποιος κωδικός". Δεν βλέπεις πουθενά ένα shaker μωβ;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά

Δεν υπάρχει ¨κάποιος κωδικός". Δεν βλέπεις πουθενά ένα shaker μωβ;

Όχι, συνηθίζω να ανανεώνω χρόνο ομιλίας μέσα από την εφαρμογή, και μου δίνει αμέσως το Shake.

Αυτή τη φορά δεν πήρα ούτε την προσφορά που έδινε με ανανέωση με 10€ πάνω, ούτε το shake την 16 GB. Στις 6 Απριλίου ανανέωσα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στις 26/4 λήγει το υπόλοιπο μου στο CU και επειδή είχα 3,02€ και δεν ήθελα να πάνε χαμένα πήρα το πακέτο ΣΚ με 5GB για 3€ την Τρίτη. Υποτίθεται ότι θα ενεργοποιούταν στις 17:59 σήμερα μέχρι την Κυριακή 23:59, αλλά μέχρι τώρα στις 20:40 που γράφω αυτό συνεχίζει να μου τρώει ΜΒ από το πάρε να 'χεις. Εν τω μεταξύ στις διευκρινίσεις του πακέτου λέει ότι αν έχεις κι άλλα ενεργά πακέτα δεδομένων έχει προτεραιότητα το πακέτο που λήγει πρώτο. Δεδομένου ότι το πάρε να'χεις λήγει στις 10/5 θα έπρεπε κανονικά να τρώει από το ΣΚ πακέτο. Μας δουλεύουν εκεί στην Vodafone; Δεν φτάνει που έδωσαν ψίχουλα σε σχέση με τους άλλους δύο, τα έχουν κάνει και μπαχαλο γενικά...

Αν βάλω και τα προβλήματα με το ίντερνετ που γράφω σε άλλο ποστ, μάλλον θα πρέπει να αρχίσω να ψαχνομαι για αλλού.

EDIT: Τελικά κατά τις 22:00 το βράδυ άρχισε να καταναλώνει ΜΒ από το πακέτο ΣΚ αφού πρώτα μου είχε φάει γύρω στα 100 ΜΒ από το πάρε να'χεις. Τι να πω; Μου φαίνεται ότι η Vodafone με τις πρακτικές του τελευταίου καιρού έρχεται τρίτη και καταϊδρωμένη σε όλα...

Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μέσα από την εφαρμογή μια "Προσφορά μόνο για σένα", η οποία είναι αξιοπρεπής. 1.5GB + 500' + 300SMS με 12€. Αν την ενεργοποιήσω θα την έχω διαθέσιμη και τον άλλο μήνα ή είναι one-off;
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι δεν θα σου έρθει ξανά, αλλά δεν είναι κάποιος κανόνας. Αρκετοί έχουμε προσφορές που έρχονται συχνά (μπορεί και κάθε μήνα) ενώ άλλες έχουν έρθει μόνο μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι δεν θα σου έρθει ξανά, αλλά δεν είναι κάποιος κανόνας. Αρκετοί έχουμε προσφορές που έρχονται συχνά (μπορεί και κάθε μήνα) ενώ άλλες έχουν έρθει μόνο μια φορά.

 

Άρα καλύτερα να μείνω στο CU Combo, όπου έχω μαζέψει και υπόλοιπο από το rollover. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μέσα από την εφαρμογή μια "Προσφορά μόνο για σένα", η οποία είναι αξιοπρεπής. 1.5GB + 500' + 300SMS με 12€. Αν την ενεργοποιήσω θα την έχω διαθέσιμη και τον άλλο μήνα ή είναι one-off;

 

 

Μπορεί να σου ξαναβγεί μπορεί και όχι.Μαλιστα αν δεν την ενεργοποιήσεις δεν μένει για πάντα εκει.. μπορει στις επόμενες ώρες να εξαφανιστεί απο το app.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρονια Πολλα !! , Χριστος Ανέστη σε ολους!!

μπηκα να βαλω καρτα στον cu του πατερα μου και βλεπω κατι τι να εχει αλλαξει;

138.png

το βλεπω αλλαγμενο ; . Δεν εμφανιζοτανε ετσι πριν 28 ημερες που ειχα ξανα μπει αλλαξανε γραμματοσειρα στα 100mb ; , επισης η επιλογη για τον τροπο πληρωμης δεν φαινεται στα Ελληνικα αλλα μονο στα Αγγλικα.

CreditCard ( δεν υπαρχει στα ελληνικα )

Paypal

OneClickPaypal

 

Δυνατοτητα ανανεωση χρονου ομιλιας χωρις να κανεις εγραφη στο my account και να μην χρειαζεται εισοδος στο my account για online ανανεωση οπως το εχει και η κοσμοτε . Καλυτερα για να εξυπηρετει και αλλα ατομα που θελεις να βαλεις καρτα!! μπειτε εδω https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/#/option/5

139.png

post pics

βεβαια γραφει σε οποιο νουμερο cu θελεις αλλα που εβαλα και νουμερο νεου καρτοκινητου vodafone γινεται κανονικα.

Επισης οταν επιλεξεις την αξια ανανεωσης σου λεει να βαλεις το email σου μπορεις να μην βαλεις και να διαλεξεις τον τροπο ανανεωσης με πιστωτικη καρτα και αμα το επιλεξεις σε παει κατευθειαν στην alpha bank να πληρωσεις με καρτα!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρονια Πολλα !! , Χριστος Ανέστη σε ολους!!

μπηκα να βαλω καρτα στον cu του πατερα μου και βλεπω κατι τι να εχει αλλαξει;

138.png

το βλεπω αλλαγμενο ; . Δεν εμφανιζοτανε ετσι πριν 28 ημερες που ειχα ξανα μπει αλλαξανε γραμματοσειρα στα 100mb ; , επισης η επιλογη για τον τροπο πληρωμης δεν φαινεται στα Ελληνικα αλλα μονο στα Αγγλικα.

CreditCard ( δεν υπαρχει στα ελληνικα )

Paypal

OneClickPaypal

 

 

Κάπως έτσι ενημερώθηκε και η εφαρμογή για τα κινητά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20200422-180745-01.jpg

 

Πρώτη φορά που κάνει κάτι τέτοιο η Vodafone τουλάχιστον για τον αριθμό μου. Φοιτητικό cu με τελευταία ανανέωση τον Ιανουάριο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...