Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να έγινε τελευταία, μέχρι πριν από 1,5 μήνα πάντως δεν είχε. Και στη vodafone νούμερο που πήρα τον ιούλιο έχει κανονικά εισερχόμενες με τελευταία ανανέωση  (cashback) μέσα νοεμβρίου. Δεν ξέρω με ποια κριτήρια τα αφήνουν ανοιχτά, ίσως οι κάρτες που φαίνονται ότι λειτουργούν και έχουν κάποια κίνηση να "ευννοούνται" έναντι της φραγής.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω ένα vodafone sharing (να στείλω λεφτά από το υπόλοιπο ενός αριθμού) αλλά βρίσκομαι στο εξωτερικό και το μήνυμα στο 1331 δε λειτουργεί. Καμία ιδέα κανείς;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Η μητερα σου δεν θα χρεωνεται αν την καλεσει καποιος στην Τουρκια
 

Να διυκρινισω εδω οτι η μανα σου δεν θα χρεωνεται διοτι θα ΑΦΑΙΡΕΙΤΑΙ χρονος απο το πακετο

δεν ειναι τζαμπα 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Ήθελα να κάνω ένα vodafone sharing (να στείλω λεφτά από το υπόλοιπο ενός αριθμού) αλλά βρίσκομαι στο εξωτερικό και το μήνυμα στο 1331 δε λειτουργεί. Καμία ιδέα κανείς;

Καμιά ιδέα εναλλακτικού τρόπου Vodafone sharing;

Ή καμιά ιδέα εναλλακτικού τρόπου ανανέωσης του συγκεκριμένου αριθμού που θες να στείλεις τα λςφτα;

 

Για το πρώτο δεν υπάρχει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Ήθελα να κάνω ένα vodafone sharing (να στείλω λεφτά από το υπόλοιπο ενός αριθμού) αλλά βρίσκομαι στο εξωτερικό και το μήνυμα στο 1331 δε λειτουργεί. Καμία ιδέα κανείς;

Δεν δοκιμάζεις να ζητήσεις να στο κάνουν από το chat?! Ίσως να γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Steleon said:

Δεν δοκιμάζεις να ζητήσεις να στο κάνουν από το chat?! Ίσως να γίνεται...

Θα ρωτήσω αν και αμφιβάλω αν έχουν ιδέα και οι ίδιοι για την υπηρεσία, πόσο μάλλον πως να το κάνουν.

 

57 minutes ago, Vibraphone said:

Καμιά ιδέα εναλλακτικού τρόπου Vodafone sharing;

Ή καμιά ιδέα εναλλακτικού τρόπου ανανέωσης του συγκεκριμένου αριθμού που θες να στείλεις τα λςφτα;

Δε μπορώ να ανανεώσω το άλλο νούμερο με αυτό το τρόπο, το sharing δε μετράει για ανανέωση είναι μεταφορά υπολοίπου. Θα είμαι αρκετούς μήνες εξωτερικό και δεν θέλω να βάζω 13 ευρώ κάρτα κάθε 2 μήνες (-10% φόρο) απλά και μόνο για να μη χάσω το υπόλοιπο, δεδομένου ότι πια το νούμερο αυτό δε θα μου χρειάζεται ούτε στην επιστροφή. Ήθελα να μεταφέρω το υπόλοιπο και να το αφήσω να πεθάνει.

Θα μπορούσα να κάνω όσο υπόλοιπο μπορώ κουπόνι efood αλλά δεν έχω κανέναν στην Ελλάδα να το θέλει.

Άλλο τρόπο δε βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spiliot said:

Θα ρωτήσω αν και αμφιβάλω αν έχουν ιδέα και οι ίδιοι για την υπηρεσία, πόσο μάλλον πως να το κάνουν.

 

Δε μπορώ να ανανεώσω το άλλο νούμερο με αυτό το τρόπο, το sharing δε μετράει για ανανέωση είναι μεταφορά υπολοίπου. Θα είμαι αρκετούς μήνες εξωτερικό και δεν θέλω να βάζω 13 ευρώ κάρτα κάθε 2 μήνες (-10% φόρο) απλά και μόνο για να μη χάσω το υπόλοιπο, δεδομένου ότι πια το νούμερο αυτό δε θα μου χρειάζεται ούτε στην επιστροφή. Ήθελα να μεταφέρω το υπόλοιπο και να το αφήσω να πεθάνει.

Θα μπορούσα να κάνω όσο υπόλοιπο μπορώ κουπόνι efood αλλά δεν έχω κανέναν στην Ελλάδα να το θέλει.

Άλλο τρόπο δε βλέπω.

Έχεις δυο νούμερα και θέλεις το ένα να το αφήσεις να καταργηθεί μόνο του;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ναι. Το ένα είναι το κανονικό που χρησιμοποιώ για να βλέπω ποιος παίρνει (είμαι εκτός ΕΕ οπότε δε σηκώνω κλήσεις, τσούζει). Tο δεύτερο έχει υπόλοιπο αλλά δε το χρειάζομαι σαν νούμερο και δε θέλω ούτε να το χαρίσω στη voda αν λήξει ούτε να του βάζω τζάμπα κάρτες για να το φάω σε sharing ή efood όταν γυρίσω. Δε με νοιάζει αν καταργηθεί ή όχι, με νοιάζει να μη πάνε τα λεφτά τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, spiliot said:

Θα μπορούσα να κάνω όσο υπόλοιπο μπορώ κουπόνι efood αλλά δεν έχω κανέναν στην Ελλάδα να το θέλει.

Έχεις! Όλους εμάς! Την οικογένεια του myphone!!

Edited by Vibraphone
Link to comment
Share on other sites

Περίπου ένα μήνα μετά τη φορητότητα από F2G σε CU μου ήρθε και το bluetooth ηχείο της προσφοράς. Δεν είναι τίποτα σπουδαίο (μικρό και βαρύ, μέτριος ήχος) αλλά καλύτερο από το τίποτα που δίνουν οι άλλοι 😊

Είναι το Setty Junior σε μαύρο, αρκετά συμπαθητικό μετά από λίγες ημέρες χρήσης, και μάλιστα παίρνει κάρτα microSD για αυτόνομη αναπαραγωγή MP3!

IMG_20240314_072751211.jpg

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Δώρο  έδωσε η vodafone λόγω καθαρά Δευτέρα η ακόμα?

Αν δεν δώσει, μη ξεχνάμε ότι έδωσε άτυπα και ως προσωπικές προσφορές σε πολλούς από εμάς αυτό, που ακόμα δεν το ενεργοποίησα. Μάλλον θα εξαντλήσω το περιθώριο μέχρι της 27/03.

Screenshot_20240307-192911_Messages.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ ξέρω ότι ακόμα και η Nova έδωσε 5ημερο ίντερνετ... 

Με 3,50 ευρώ και μόνο στα συμβόλαιο αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Όταν ΟΛΗ η Vodafone δεν περιλαμβάνει τα καρτοκινητά..

Ό,τι γράφουν τα παλικάρια εγγύηση ε..

https://techmaniacs.gr/aperiorista-dedomena-entelos-dorean-se-oli-ti-vodafone/?fbclid=IwAR3bRs4JQ4ADW_YlCgWaZVqHw1AkoxmdxzwEO-zUJHTevl6y1zNnkSEfYLY

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι αξία τους δίνουμε που βάζουμε και το λινκ...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Θα ελεγα οτι αξία τους δίνουμε που βάζουμε και το λινκ...

Τα μισά από εδώ τα μαθαίνουν και τα γράφουν, ας διαβάζουν κ καμιά κριτική.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vibraphone said:

Όταν ΟΛΗ η Vodafone δεν περιλαμβάνει τα καρτοκινητά..

Ό,τι γράφουν τα παλικάρια εγγύηση ε..

https://techmaniacs.gr/aperiorista-dedomena-entelos-dorean-se-oli-ti-vodafone/?fbclid=IwAR3bRs4JQ4ADW_YlCgWaZVqHw1AkoxmdxzwEO-zUJHTevl6y1zNnkSEfYLY

Αυτό μπέρδεψε και μένα.

Δημοσιογράφοι...

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, HEO said:

 

Αρχικά ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις αναλυτικά.

Μπορεις να καλεσεις Ελληνικα νουμερα με το πακετο όπου και αν βρισκονται ο κατοχος, 
δεν σε αφορα. Ειναι δικο του προβλημα.

Τι σημαίνει "είναι δικό του πρόβλημα"; Δε θέλω να γίνει κάποια κλήση σε άλλον και να του φάμε την κάρτα εν αγνοία του.


Αν αυτος που δεχεται τηην κληση βρισκεσται σε χωρα εκτος ΕΕ χρεωνεται συμφωνα 
με τον τιμοκαταλογο που εχει η συνδεση του.

Η μητερα σου δεν θα χρεωνεται αν την καλεσει καποιος στην Τουρκια

Εδώ η δεύτερη πρόταση αναιρεί την πρώτη. Αρχικά λες ότι όταν κάποιος βρίσκεται σε χώρα εκτός ΕΕ χρεώνεται τις εισερχόμενες κλήσεις, αλλά η μητέρα μου δε θα χρεωθεί αν κάποιος την καλέσει. Πώς γίνεται αυτό;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gpapas640 said:

Αρχικά ευχαριστώ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις αναλυτικά.

Μπορεις να καλεσεις Ελληνικα νουμερα με το πακετο όπου και αν βρισκονται ο κατοχος, 
δεν σε αφορα. Ειναι δικο του προβλημα.

Τι σημαίνει "είναι δικό του πρόβλημα"; Δε θέλω να γίνει κάποια κλήση σε άλλον και να του φάμε την κάρτα εν αγνοία του.


Αν αυτος που δεχεται τηην κληση βρισκεσται σε χωρα εκτος ΕΕ χρεωνεται συμφωνα 
με τον τιμοκαταλογο που εχει η συνδεση του.

Η μητερα σου δεν θα χρεωνεται αν την καλεσει καποιος στην Τουρκια

Εδώ η δεύτερη πρόταση αναιρεί την πρώτη. Αρχικά λες ότι όταν κάποιος βρίσκεται σε χώρα εκτός ΕΕ χρεώνεται τις εισερχόμενες κλήσεις, αλλά η μητέρα μου δε θα χρεωθεί αν κάποιος την καλέσει. Πώς γίνεται αυτό;

Στο πρωτο ερωτημα σου, υποτιθεται ο αλλος αν ειναι στο εξωτερικο γνωριζει οτι θα χρεωθει

Στο δευτερο διευκρινίσα αργοτερα (διοτι καταλαβα οτι θα παρεξηγηθει): η μητερα σου θα βρισκεται τουρκια δεν θα χρεωνεται διοτι εχει ενργοποιησει το πακετο και θα μειωνονται τα λεπτα που δινει το πακετο.

Τα λεπτα ομιλιος του πακετου ειναι για εξερχομενες αλλα και εισερχομενες.

 

3 ώρες πριν, spiliot said:

Ας πούμε ναι. Το ένα είναι το κανονικό που χρησιμοποιώ για να βλέπω ποιος παίρνει (είμαι εκτός ΕΕ οπότε δε σηκώνω κλήσεις, τσούζει). Tο δεύτερο έχει υπόλοιπο αλλά δε το χρειάζομαι σαν νούμερο και δε θέλω ούτε να το χαρίσω στη voda αν λήξει ούτε να του βάζω τζάμπα κάρτες για να το φάω σε sharing ή efood όταν γυρίσω. Δε με νοιάζει αν καταργηθεί ή όχι, με νοιάζει να μη πάνε τα λεφτά τζάμπα.

απλη λυση: βαζεις σε φακελο την σιμ και την στελνει στην Ελλαδα σε εναν κολητο σου και του λες τι πρεπει να κανει για να μεταφερθουν τα λεφτα στο αλλο σου νουμερο

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

είχα υπόλοιπο 4.62 και εκανα cashback 2.40.

αυτη τη στιγμη εχω υπολοιπο 6.76 αντι για 7.02.

ειναι φυσιολογικο ? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, YarnPoochy said:

είχα υπόλοιπο 4.62 και εκανα cashback 2.40.

αυτη τη στιγμη εχω υπολοιπο 6.76 αντι για 7.02.

ειναι φυσιολογικο ? 

Κανονικά κρατάει φόρο, όπως κάθε ανανέωση.

2,40/1,1=2,181818... το ποσο που λογικά προστέθηκε στο υπόλοιπο σου και ομως 4,62+2,18=6,80 θα έπρεπε να είναι το υπόλοιπο σου κανονικά. Ή κάτι έγραψες λάθος ή κάπου σου τα φάγε.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, gpapas640 said:

Κανονικά κρατάει φόρο, όπως κάθε ανανέωση.

2,40/1,1=2,181818... το ποσο που λογικά προστέθηκε στο υπόλοιπο σου και ομως 4,62+2,18=6,80 θα έπρεπε να είναι το υπόλοιπο σου κανονικά. Ή κάτι έγραψες λάθος ή κάπου σου τα φάγε.

Ευχαριστω για τον κοπο σου. Αυτά ακριβώς ειναι τα νούμερα ,δεν εχω γράψει λάθος.

Κι άλλη φορα το είχα προσέξει πως κατι δεν μου φαινόταν σωστό μετα απο ανανέωση με cashback αλλα δεν ειχα δώσει σημασία.

Νομίζω θα τους κάνω μια ευγενική ερώτηση στο chat...

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Inevar said:

Αν δεν δώσει, μη ξεχνάμε ότι έδωσε άτυπα και ως προσωπικές προσφορές σε πολλούς από εμάς αυτό, που ακόμα δεν το ενεργοποίησα.

Το αν είναι πολλοί αυτοί που έλαβαν την προσωπική προσφορά δεν το γνωρίζουμε (παίζει να είναι και ελάχιστοι).

Σε καμία περίπτωση η προσωπική προσφορά δεν αντισταθμίζει μία γενική προσφορά για όλους.

9 ώρες πριν, Vibraphone said:

Όταν ΟΛΗ η Vodafone δεν περιλαμβάνει τα καρτοκινητά..

Ό,τι γράφουν τα παλικάρια εγγύηση ε..

https://techmaniacs.gr/aperiorista-dedomena-entelos-dorean-se-oli-ti-vodafone/?fbclid=IwAR3bRs4JQ4ADW_YlCgWaZVqHw1AkoxmdxzwEO-zUJHTevl6y1zNnkSEfYLY

Πληρωμένη καταχώρηση μου μυρίζει, από τον τρόπο που έχει γραφτεί. Εκτός αν είναι παραπλανητική για clickbait.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...