Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, Aggelos41 said:

Θα παω αυριο στο καταστημα να παρω μια για δοκιμη την θελω για ενα μηνα να γυρισω τον Νομο μου για να τσεκαρω το δικτυο 5g

Οπωσδήποτε αύριο για να προλάβεις και την προσφορά απεριόριστα δεδομένα για 7 ημέρες με 3,50 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Οπωσδήποτε αύριο για να προλάβεις και την προσφορά απεριόριστα δεδομένα για 7 ημέρες με 3,50 ευρώ 

Ναι θα παω αυριο σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Aggelos41 said:

Ναι θα παω αυριο σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

 

Πες τους να μην σου ενεργοποιησουν πακετο. Να βαλεις εσυ μετα τα απεριοριστα για 7 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση να μεταφέρω τον f2g αριθμό μου στη voda και να τον κάνω cu, και θέλω με το που έρθει η sim να κάνω άμεσα τα εξής:

Φραγή εισερχομένων με απόκρυψη

Φραγή εξερχομένων 5ψηφιων, συνδρομητικών υπηρεσιών και λοιπών απατεωνιών

Να μην εμφανίζομαι σε οποιοδήποτε κατάλογο

Να μπω στο μητρώο 11

Όλα αυτά τα είχα κάνει στο f2g. Παραμένει κάτι σε ισχύ; Αν όχι μπορούν να γίνουν μέσω app η κλήσεις σε κάποιο κωδικό;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Dj kourampies said:

Έκανα αίτηση να μεταφέρω τον f2g αριθμό μου στη voda και να τον κάνω cu, και θέλω με το που έρθει η sim να κάνω άμεσα τα εξής:

Φραγή εισερχομένων με απόκρυψη

Φραγή εξερχομένων 5ψηφιων, συνδρομητικών υπηρεσιών και λοιπών απατεωνιών

Να μην εμφανίζομαι σε οποιοδήποτε κατάλογο

Να μπω στο μητρώο 11

Όλα αυτά τα είχα κάνει στο f2g. Παραμένει κάτι σε ισχύ; Αν όχι μπορούν να γίνουν μέσω app η κλήσεις σε κάποιο κωδικό;

Όλα μέσω του live chat

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, HEO said:

βρηκα στο δρομο μου ενα καταστημα και τσεκαρα αν το μηχανημα εχει την οκταρα, 

και την εχει ακομα 🙂

Τέλειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σήμερα αυτόματη ανανέωση στο liquid,την πρώτη μετα την αρχική του Ιουλίου (κατι κασμπακ, μετακινήσεις μπάρας,μπες βγες, δωρεάν μήνας liquid κλπ,φτασαμε σήμερα να γινει,και είχε και υπόλοιπο ακομα (!) ) και μου εδωσε 23 γιγα bonus online ανανέωσης,περα από τα γιγα του συνδυασμού με σταθερό και τα 5 του bring a friend...καλά η χρήση μου είναι τέτοια που ουτε 5 δεν θα φαω το μηνα, αλλά η απορία παραμένει από που προκύπτουν τα 23? Δεν θυμάμαι να έτρεχε κάτι τον Ιούλιο,τα απεριόριστα και το ηχειο πήρα δώρο τοτε.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kmpatra said:

Εκανα σήμερα αυτόματη ανανέωση στο liquid,την πρώτη μετα την αρχική του Ιουλίου (κατι κασμπακ, μετακινήσεις μπάρας,μπες βγες, δωρεάν μήνας liquid κλπ,φτασαμε σήμερα να γινει,και είχε και υπόλοιπο ακομα (!) ) και μου εδωσε 23 γιγα bonus online ανανέωσης,περα από τα γιγα του συνδυασμού με σταθερό και τα 5 του bring a friend...καλά η χρήση μου είναι τέτοια που ουτε 5 δεν θα φαω το μηνα, αλλά η απορία παραμένει από που προκύπτουν τα 23? Δεν θυμάμαι να έτρεχε κάτι τον Ιούλιο,τα απεριόριστα και το ηχειο πήρα δώρο τοτε.

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Μάλλον είναι bonus καλωσορίσματος μετά από φορητότητα για ένα χρόνο. Άξιο απορίας γιατί το ονομάζουν bonus online ανανέωσης. Αν δεν κάνω λάθος γίνεται και rollover.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πολυ καλο. Για να το πάρει καποιος πρεπει να εχει φοιτητικό;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, VIPdriver said:

Πολυ καλο. Για να το πάρει καποιος πρεπει να εχει φοιτητικό;

Ναι,για μη φοιτητές είναι στα 25 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

 

καλά δεν είναι και μεγάλη ευκαιρία

με 15 € ανανεωση στο liquid εχεις απεριοριστες κλησεις τζαμπα

τα 15 ευρω μενουν στην καρτα και ΑΝ εχεις 30.000 κρυσταλους με 10 ευρω αγοραζεις 200 GB και μενουν και 5 ευρω για λιωσεις στα μηνυματα :)

με λιγα λογια: κερδιζεις 5 ευρω αν εισαι φοιτητητς ή 10 αν δεν εισαι

συν το οτι πρεπει να εχεις κρυσταλλους στην καβαντζα

 

 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, HEO said:

 

καλά δεν είναι και μεγάλη ευκαιρία

με 15 € ανανεωση στο liquid εχεις απεριοριστες κλησεις τζαμπα

τα 15 ευρω μενουν στην καρτα και ΑΝ εχεις 30.000 κρυσταλους με 10 ευρω αγοραζεις 200 GB και μενουν και 5 ευρω για λιωσεις στα μηνυματα 🙂

με λιγα λογια: κερδιζεις 5 ευρω αν εισαι φοιτητητς ή 10 αν δεν εισαι

συν το οτι πρεπει να εχεις κρυσταλλους στην καβαντζα

 

 

Το να ανανεωνεις με 15 ευρω και να σου δινει απεριοριστη ομιλια για 1 μηνα και να σου μενουν στο υπόλοιπο τα 15 ευρω δεν νομιζω να το δινει αλλο καρτοκινητο ή συμβόλαιο. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πόσο εύκολα μαζεύονται 30000 πόντοι;

Με την προσφορά στο φοιτητικό που διπλασιάζει τις παροχές για 1 χρόνο και την κάρτα νέων είναι το πιο οικονομικό φοιτητικό που υπάρχει. Απεριόριστη ομιλία, 600sms και 400gb internet με 10 ευρώ το μήνα. Πρακτικά απεριόριστο ίντερνετ. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, dasnowy said:

Ναι αλλά πόσο εύκολα μαζεύονται 30000 πόντοι;

Με την προσφορά στο φοιτητικό που διπλασιάζει τις παροχές για 1 χρόνο και την κάρτα νέων είναι το πιο οικονομικό φοιτητικό που υπάρχει. Απεριόριστη ομιλία, 600sms και 400gb internet με 10 ευρώ το μήνα. Πρακτικά απεριόριστο ίντερνετ. 

σε ενα απο τα κινητα μου εχω μαζεψει στο πολυ χαλαρο πανω απο 230.000 κρυσταλους

παιζοντας ελαχιστα και μαζευοντας τις προσφορες ....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

σε ενα απο τα κινητα μου εχω μαζεψει στο πολυ χαλαρο πανω απο 230.000 κρυσταλους

παιζοντας ελαχιστα και μαζευοντας τις προσφορες ....

Χωρις προσφορες και δωρα δεν μαζευονται ευκολα 30.000 κρυσταλλοι σε 1 μηνα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Χωρις προσφορες και δωρα δεν μαζευονται ευκολα 30.000 κρυσταλλοι σε 1 μηνα.

Αν είσαι στο 0 από κρυστάλλους δεν μαζεύονται με τίποτα 30.000 σε έναν μήνα.

Αυτή η ιστορία χρειάζεται να μαζέψεις 100.000 κρυστάλλους αέρα, και να ξεκινήσεις μετά τη συστηματική χρήση παίζοντας παράλληλα.

Αν τα δεις συνολικά όμως, με τις προσφορές που δίνει σε κρυστάλλους όλη τη χρονιά, μαζεύονται πολύ περισσότεροι από 30.000/μήνα μέσο όρο.

Ειδικά με τους καλοκαιριστές μας πέθανε στον κρύσταλλο.

7 ώρες πριν, dasnowy said:

Ναι αλλά πόσο εύκολα μαζεύονται 30000 πόντοι;

 

Link to comment
Share on other sites

Τους πρώτους μήνες που το είχα ένα άγχος ότι θα χρειαστώ τους κρυστάλλους και έμπαινα καθημερινά και έπαιζα εβδομαδιαία τις πίστες και τους γρίφους βγαίνανε ελάχιστα παραπάνω από 30χλ το μήνα χωρίς προσφορές και κόλπα, με τα τελευταία πιο εύκολα.

Βέβαια δε μπορώ να πω ότι το διασκέδαζα, μία ηλίθια επαναλαμβανόμενη αγγαρεία μάλλον για λύπηση μου φαινόταν. Αν είχε το πακέτο 200GB (που τελικά δε χρειάστηκα) χωρίς κρυστάλλους με λίγα ευρώ παραπάνω θα προτιμούσα να το πάρω έτσι. Πάντως όταν κατάλαβα ότι δεν τους χρειάζομαι σταμάτησα να ασχολούμαι ακόμα και με τις προσφορές με τον 10πλασιασμό. Με καλοκαιριστές και τέτοια έχω στοκάρει κάπου 200-350χλ ανά νούμερο σε 6 με 9 μήνες στο δίκτυο και κάθονται.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, spiliot said:

Τους πρώτους μήνες που το είχα ένα άγχος ότι θα χρειαστώ τους κρυστάλλους και έμπαινα καθημερινά και έπαιζα εβδομαδιαία τις πίστες και τους γρίφους βγαίνανε ελάχιστα παραπάνω από 30χλ το μήνα χωρίς προσφορές και κόλπα, με τα τελευταία πιο εύκολα.

Βέβαια δε μπορώ να πω ότι το διασκέδαζα, μία ηλίθια επαναλαμβανόμενη αγγαρεία μάλλον για λύπηση μου φαινόταν. Αν είχε το πακέτο 200GB (που τελικά δε χρειάστηκα) χωρίς κρυστάλλους με λίγα ευρώ παραπάνω θα προτιμούσα να το πάρω έτσι. Πάντως όταν κατάλαβα ότι δεν τους χρειάζομαι σταμάτησα να ασχολούμαι ακόμα και με τις προσφορές με τον 10πλασιασμό. Με καλοκαιριστές και τέτοια έχω στοκάρει κάπου 200-350χλ ανά νούμερο σε 6 με 9 μήνες στο δίκτυο και κάθονται.

Παιζε που και που για να μην χαθούν.  

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, VIPdriver said:

Χωρις προσφορες και δωρα δεν μαζευονται ευκολα 30.000 κρυσταλλοι σε 1 μηνα.

ε ναι, για αυτο ειπα να μαζευεις προσφορες κρυσταλους και να τους εχεις στην καβαντζα για οταν τους χρειαστεις π.χ. καλοκαιριστες μαζευεις για ολο τον χειμωνα 🙂

 

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι και δεν τους χρειάστηκα και ποτέ δεν έπαιξα και πάνω απο 100k έχω και στα 2 νούμερα. Μόνο log in κάθε μέρα κάνω

Link to comment
Share on other sites

Οι κρύσταλλοι είναι και για τα gadget που δίνουν που και που. Βέβαια, αν θυμάμαι καλά τώρα έχουν πάνω από 6 μήνες να προσθέσουν κάτι.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, EllinikoNisi said:

Οι κρύσταλλοι είναι και για τα gadget που δίνουν που και που. Βέβαια, αν θυμάμαι καλά τώρα έχουν πάνω από 6 μήνες να προσθέσουν κάτι.

σωστο και αυτο, αλλα ειναι τσιγκουνηδες δινουν σπανια και λιγα πραγματα

δηλαδη οποιος προλαβει τον Κυριο ειδε 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει ποτέ κάρτα σε έναν αριθμό που μου ήρθε δώρο όταν έκανα φορητότητα τον Απρίλιο. Μηδενικό υπόλοιπο. Σήμερα διαπίστωσα πως δέχεται μηνύματα και κλήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Alexandros201285 said:

Δεν έχω βάλει ποτέ κάρτα σε έναν αριθμό που μου ήρθε δώρο όταν έκανα φορητότητα τον Απρίλιο. Μηδενικό υπόλοιπο. Σήμερα διαπίστωσα πως δέχεται μηνύματα και κλήσεις. 

Τι ημερομηνία λήξης λέει στην εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...