Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ερωτηση καθοτι ειμαι νεος!! οσο πιο απλα μπορει καποιος!

Τι κανω και πως τα χρησιμοποιω τα χρηματα απο τις καρτες CU που βαζω καθε μηνα μεσα? 13 ευρω καρτα σωστα?

Τους κρυσταλλους πως ακριβως τους χρησιμοποιω?

ειμαι νεος πελατης και μου προτειναν ηδη να το κανω φοιτητικο αλλα μου εδωσε 33 Γιγα η Εταιρεια και απεριοριστα λεπτα ομιλιας για τον πρωτο μηνα!

Λετε να το επιχειρησω να δωσω αλλα 10-15 ευρω για φοιτητικο η να μεινω στην προσφορα που επαιξε πριν λιγο καιρο??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spiliot said:

Σε εμένα δεν έχει έρθει η αναβάθμιση και στο ένα νούμερο που έχει κολλήσει σε παυλίτσες και ούτε μεταφέρει μπάρα ούτε βγαίνει από liquid δεν έχει φτιάξει ακόμα.

@kmpatra αυτό με το Cashback που δοκίμασες είναι με την αναβαθμισμένη εφαρμογή;

Αναφερόμουν στην εφαρμογή του cu όσον αφορά την αναβάθμιση. Το cashback και η εξαργύρωση του γίνονται από την εφαρμογή my vodafone, εκεί δεν υπήρχε αναβάθμιση.

3 ώρες πριν, spiliot said:

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Είναι φυσιολογικό ένα νούμερο σε φραγή να μην μπαίνει στο Vodafone app? Μου βγάζει αδυναμία ανάκτησης στοιχείων και δεν ξέρω αν φταίει η φραγή στα data ή κάποιο πρόβλημα στο app. Δυστυχώς δεν έχω κάνει λογαριασμό γιαυτο το νούμερο και δεν μπορώ να κάνω login με στοιχεία .Μόνο απευθείας στο app υπάρχει περίπτωση να κάνω cashback. 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τα δεδομένα ενεργοποιήθηκαν στις 00:05.
Έστειλα βέβαια ένα "Υ" 1252 για να "ξεκολλήσει" το σύστημα, δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο.

Οι κρύσταλλοι όχι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, konstantinos77 said:

Σε εμένα τα δεδομένα ενεργοποιήθηκαν στις 00:05.
Έστειλα βέβαια ένα "Υ" 1252 για να "ξεκολλήσει" το σύστημα, δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο.

Οι κρύσταλλοι όχι ακόμα.

Ακριβώς το ίδιο με την διαφορά ότι δεν έστειλα μήνυμα. Στην αρχή μου έτρωγε από το πακέτο και μόλις έκλεισα και άνοιξα ξανά φα δεδομένα έτρωγε από αυτά της προσφοράς 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Αναφερόμουν στην εφαρμογή του cu όσον αφορά την αναβάθμιση. Το cashback και η εξαργύρωση του γίνονται από την εφαρμογή my vodafone, εκεί δεν υπήρχε αναβάθμιση.

 

Ναι το κατάλαβα αλλά έτσι όπως το έγραψα σε μπέρδεψα. Η ερώτηση ήταν αν έκανες την έξοδο από το liquid μέσω της αναβαθμισμένης εφαρμογής mycu για να περάσεις το cashback από την myvodafone.

Link to comment
Share on other sites

Παω να κάνω login απο το λαπτοπ στο λογαριασμό μου.Βγάζει πρέπει να πιστοποιήσετε( ή κάτι τέτοιο) τον λογαριασμό σας ,δώστε email και αριθμό κινητου για να σας αποσταλούν κωδικοί.Δίνω email ,ολα καλά.Δίνω το κινητό που θέλω να έρθει ο κωδικός,άλλο κινητό της κοσμοτέ που το έχω εγώ στην Αγγλία καθώς του λογαριασμού το έχει η σύζυγος στην Ελλάδα.Οσες φορές ,σίγουρα πάνω απο 20,και να  ζήτησα να έρθει κωδικός σε sms τίποτα.Στο τέλος βαρεθηκα,πάτησα το Χ πάνω δεξιά και με πήγε στον λογαριασμό μου.

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gpapas640 said:

Φυσικά Δεν πρόκειται να κάνω το συγκεκριμένο σύμβολο αλλά θεωρώ νομίζω κερδίζει κάθε ανταγωνισμό

 

Screenshot_2023-11-09-20-13-56-631.jpg

Σαφώς και όχι

Screenshot_2023-11-10-16-59-22-96_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αληθεια αυτο που βλεπω με κλειστα τα ματια. 
,
Το ζήτημα είναι το ξοδεύει ο καθένας, το άπειρα δεν λέει κάτι

Παράδειγμα: μου δίνει η άλλη εταιρεία τζάμπα κάθε μήνα 1000 λεπτά ομιλίας...

Αλλα μετά βίας τρώω τα 100 λεπτά τα άλλα πάνε τζάμπα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, HEO said:

,
Το ζήτημα είναι το ξοδεύει ο καθένας, το άπειρα δεν λέει κάτι

Παράδειγμα: μου δίνει η άλλη εταιρεία τζάμπα κάθε μήνα 1000 λεπτά ομιλίας...

Αλλα μετά βίας τρώω τα 100 λεπτά τα άλλα πάνε τζάμπα 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Εχεις το point σου φιλε μου αλλα θεωρω πως με τοσα λεφτα στην καλυτερη εταιρια πανελλαδικως δεν πανε χαμενα. 

Το δικαιολογω μονο εαν ειναι χωμα το δικτυο στα σημεια που κινειται ο χρηστης φυσικα. 

Δεν ειμαι ατομο που παρεξηγειται με την δυσαρεσκεια καποιων αλλα καλο θα ηταν(ξερεις ποιος)να διευκρινισεις τι το περιεργο εγραψα. 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, HEO said:

,
Το ζήτημα είναι το ξοδεύει ο καθένας, το άπειρα δεν λέει κάτι

Παράδειγμα: μου δίνει η άλλη εταιρεία τζάμπα κάθε μήνα 1000 λεπτά ομιλίας...

Αλλα μετά βίας τρώω τα 100 λεπτά τα άλλα πάνε τζάμπα 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Τα 1000 απο κοσμοτε καρτοκινητο τα παιρνεις; Τα υπολοιπα λεπτά ομιλιας προστιθενται στον επομενο μηνα με τα νεα 1000 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το point σου φιλε μου αλλα θεωρω πως με τοσα λεφτα στην καλυτερη εταιρια πανελλαδικως δεν πανε χαμενα. 
Το δικαιολογω μονο εαν ειναι χωμα το δικτυο στα σημεια που κινειται ο χρηστης φυσικα. 
Δεν ειμαι ατομο που παρεξηγειται με την δυσαρεσκεια καποιων αλλα καλο θα ηταν(ξερεις ποιος)να διευκρινισεις τι το περιεργο εγραψα. 
Δεν έγραψες τίποτα περίεργο και δεν θέλω να παρεξηγηθεί απλά κουβέντα κάνουμε με όλη την καλή διάθεση από μέρους μου

Όχι τα 1000 λεπτά από την wind παίρνω

... καθότι το νούμερο αυτό το είχαν στείλει σε μια γιαγιά που είχε σταθερό wind και ίντερνετ για την γυναίκα που την φρόντιζε

Η γιαγιά πεθανε η σύνδεση διακόπηκε απλά εγώ κάθε μήνα έχω 1000 λεπτά τζάμπα :)

Τώρα για την κουβέντα


Στο liquid με
1ευρώ λεπτά έχεις 150 λεπτά ομιλιας
και με άλλο 1ευρώ+ κάπου ένα γιηα δεδομένα

Οπότε δικό μου συλλογισμός -->>
με 3 ευρώ τον μήνα καλύπτει μεγάλο μέρος του πληθυσμού (λέω εγώ τώρα)


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Δεν έγραψες τίποτα περίεργο και δεν θέλω να παρεξηγηθεί απλά κουβέντα κάνουμε με όλη την καλή διάθεση από μέρους μου

Όχι τα 1000 λεπτά από την wind παίρνω

... καθότι το νούμερο αυτό το είχαν στείλει σε μια γιαγιά που είχε σταθερό wind και ίντερνετ για την γυναίκα που την φρόντιζε

Η γιαγιά πεθανε η σύνδεση διακόπηκε απλά εγώ κάθε μήνα έχω 1000 λεπτά τζάμπα 🙂

Τώρα για την κουβέντα


Στο liquid με
1ευρώ λεπτά έχεις 150 λεπτά ομιλιας
και με άλλο 1ευρώ+ κάπου ένα γιηα δεδομένα

Οπότε δικό μου συλλογισμός -->>
με 3 ευρώ τον μήνα καλύπτει μεγάλο μέρος του πληθυσμού (λέω εγώ τώρα)


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Μιλαω για ενα γνωστο μελος που παταει αβερτα dislike εσυ μια χαρα τα λες. 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CamuCamu said:

Εχεις το point σου φιλε μου αλλα θεωρω πως με τοσα λεφτα στην καλυτερη εταιρια πανελλαδικως δεν πανε χαμενα. 

Το δικαιολογω μονο εαν ειναι χωμα το δικτυο στα σημεια που κινειται ο χρηστης φυσικα. 

Δεν ειμαι ατομο που παρεξηγειται με την δυσαρεσκεια καποιων αλλα καλο θα ηταν(ξερεις ποιος)να διευκρινισεις τι το περιεργο εγραψα. 

"Στην καλύτερη εταιρεία πανελλαδικός..." 😂😂
Μααα δεν μπορώ, sorry κιόλας, θα ξεράσω σε λίγο...🤮

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CamuCamu said:

Εχεις το point σου φιλε μου αλλα θεωρω πως με τοσα λεφτα στην καλυτερη εταιρια πανελλαδικως δεν πανε χαμενα. 

Το δικαιολογω μονο εαν ειναι χωμα το δικτυο στα σημεια που κινειται ο χρηστης φυσικα. 

Δεν ειμαι ατομο που παρεξηγειται με την δυσαρεσκεια καποιων αλλα καλο θα ηταν(ξερεις ποιος)να διευκρινισεις τι το περιεργο εγραψα. 

Κι εγώ συμφωνώ με τον @HEO.

Εγώ πχ δεν μιλάω σχεδόν καθόλου στο κινητό. Μιλάμε για 200-300 λεπτά τον μήνα.

Τι να το κάνω αν η Cosmote και κάθε άλλη εταιρεία μου δίνει απεριόριστα ακόμη και με 15€, όταν εγώ χρειάζομαι 3€ στο liquid;

Να αρχίσω να παίρνω τηλέφωνα ή να ανοίξω τα δεδομένα και να βλέπω βιντεάκια επειδή έχω δεδομένα;

Πολύς κόσμος χαίρεται όταν ακούει απεριόριστα ενώ ουσιαστικά δεν τα χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, konstantinos77 said:

"Στην καλύτερη εταιρεία πανελλαδικός..." 😂😂
Μααα δεν μπορώ, sorry κιόλας, θα ξεράσω σε λίγο...🤮

Εχω και τις δυο εταιριες οποτε μπορω να κρινω αναλογα. 

Που σημαινει πως κατ εναν βαθμο οι αστικες περιοχες μπορει να μην καλυπτονται καλα απο μια εταιρια και να πιανει καλα εως εξαιρετικα η αλλη. 

Αλλα σε πανελλαδικο επιπεδο και σε καλυψη και σε ταχυτητες(κυριως) δεν σε συμφερει να πεις οτι δεν διατηρει την πρωτη θεση.

Ως απλος πελατης μιλαω δεν εκπροσωπω κανεναν και δεν μου αρεσει να χαιδευω κανενος το αυτακι. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CamuCamu said:

Εχω και τις δυο εταιριες οποτε μπορω να κρινω αναλογα. 

Που σημαινει πως κατ εναν βαθμο οι αστικες περιοχες μπορει να μην καλυπτονται καλα απο μια εταιρια και να πιανει καλα εως εξαιρετικα η αλλη. 

Αλλα σε πανελλαδικο επιπεδο και σε καλυψη και σε ταχυτητες(κυριως) δεν σε συμφερει να πεις οτι δεν διατηρει την πρωτη θεση.

Ως απλος πελατης μιλαω δεν εκπροσωπω κανεναν και δεν μου αρεσει να χαιδευω κανενος το αυτακι. 

 

 

Τέλος πάντων, δεν έχω όρεξη, τα έχουμε πει και τα έχουμε ξανά πει...
Και μετά απορούμε για τα χάλια που έχει η χώρα σε όλα τα επίπεδα...
Προσωπικά δεν απορώ!! 😊😉

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, konstantinos77 said:

Τέλος πάντων, δεν έχω όρεξη, τα έχουμε πει και τα έχουμε ξανά πει...
Και μετά απορούμε για τα χάλια που έχει η χώρα σε όλα τα επίπεδα...
Προσωπικά δεν απορώ!! 😊😉

Μαλιστα πιστευε οτι θελεις δεν θα το συνεχισω γιατι ειμαστε τοση ωρα off-topic. Καλη συνεχεια! 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...