Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μα, για κρυστάλλους μιλάει. Θέλει 35.000 για 7 μήνες Vodafone tv. Έχω περισσότερους καιρό τώρα όχι στα πλαίσια του διαγωνισμού. Αλλά οι κρύσταλλοι είναι ίδιοι δεν είναι άλλοι οι παλιοί νε τους καινούριους.

Τελικά αφορά μόνο κρυστάλλους που μαζεύονται στο χρονικό διάστημα του διαγωνισμού. Θα τους μαζέψουμε όμως όπου να 'ναι..

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα της vodafone στο The Mall έχουν κάρτες για φορητότητα σε cu χωρίς να σε ζαλίζουν με προγράμματα και καρτοσυμβόλαια κτλ.

 

IMG_20231016_185712.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά φίλε τι τι είπε η κυρία στην vodafone πόσους έχεις μαζέψει 21.098 ενώ ο στόχος είναι 70.000 α καλά δηλαδή

1 ώρα πριν, nick.76 said:

Στο κατάστημα της vodafone στο The Mall έχουν κάρτες για φορητότητα σε cu χωρίς να σε ζαλίζουν με προγράμματα και καρτοσυμβόλαια κτλ.

 

IMG_20231016_185712.jpg

Και πόσο πλήρωσες για την φοριτοτητα γιατί σε κατάστημα φοριτοτητα σε καρτοκινιτο δεν είναι δωρεάν

Μπορώ να μαζεψω κρυστάλλους και σε δεύτερο αριθμό CU που έχω στο όνομα μου η μόνο ένα αριθμό ανά όνομα επιτρέπεται μιλάω για το διαγωνισμο CU kalokairistes

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, eridion25 said:

Καλά φίλε τι τι είπε η κυρία στην vodafone πόσους έχεις μαζέψει 21.098 ενώ ο στόχος είναι 70.000 α καλά δηλαδή

Και πόσο πλήρωσες για την φοριτοτητα γιατί σε κατάστημα φοριτοτητα σε καρτοκινιτο δεν είναι δωρεάν

Μπορώ να μαζεψω κρυστάλλους και σε δεύτερο αριθμό CU που έχω στο όνομα μου η μόνο ένα αριθμό ανά όνομα επιτρέπεται μιλάω για το διαγωνισμο CU kalokairistes

εγω εχω 4 νουμερα cu στο ονομα μου , και μπορω να παιξω σε ολα κανονικα και να μαζεψω κρυσταλλους του bing bang game. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Τελικά αφορά μόνο κρυστάλλους που μαζεύονται στο χρονικό διάστημα του διαγωνισμού. Θα τους μαζέψουμε όμως όπου να 'ναι..

Σε μια νέα σύνδεση (φορητότητα) μαζεύτηκαν πολύ εύκολα και γρήγορα! 😉

Screenshot_20231017-011838_My CU.jpg

Screenshot_20231017-012106_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Τελικά αφορά μόνο κρυστάλλους που μαζεύονται στο χρονικό διάστημα του διαγωνισμού. Θα τους μαζέψουμε όμως όπου να 'ναι..

Σοβαρα τωρα? Γι αυτο δεν απάντησα νομιζα πως ηταν ξεκαθαρο.. 

13 ώρες πριν, johndouk said:

Σε μια νέα σύνδεση (φορητότητα) μαζεύτηκαν πολύ εύκολα και γρήγορα! 😉

Screenshot_20231017-011838_My CU.jpg

Screenshot_20231017-012106_My CU.jpg

Σιγα μη το εδιναν επ αοριστου η για πολυ παραπανω χρονικο διαστημα τι 🤡 που ειναι για αλλη μια φορα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CamuCamu said:

Σοβαρα τωρα? Γι αυτο δεν απάντησα νομιζα πως ηταν ξεκαθαρο.. 

Σιγα μη το εδιναν επ αοριστου η για πολυ παραπανω χρονικο διαστημα τι 🤡 που ειναι για αλλη μια φορα. 

Μπορείς να πας στη Nova ή πολύ περισσότερο στην Cosmote για δωρεάν παροχές επ αορίστου..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μπορείς να πας στη Nova ή πολύ περισσότερο στην Cosmote για δωρεάν παροχές επ αορίστου..

Δεν με χαλαει αλλα μου την σπανε οι τσιπιες της Βοντα και θα μπορουσαν να το ειχαν αναφερει αρχικα οχι να φτασεις στο υπερτατο δωρο και υστερα να σου λεει 7 μηνες. 

Απο παροχες γενικα σημα και ταχυτητες πενα ειμαι γενικα Πειραια μενω που οσοι εχουν περασει ξερουν πως παει. 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, CamuCamu said:

Δεν με χαλαει αλλα μου την σπανε οι τσιπιες της Βοντα και θα μπορουσαν να το ειχαν αναφερει αρχικα οχι να φτασεις στο υπερτατο δωρο και υστερα να σου λεει 7 μηνες. 

Απο παροχες γενικα σημα και ταχυτητες πενα ειμαι γενικα Πειραια μενω που οσοι εχουν περασει ξερουν πως παει. 

Δεν μπορείς να μιλάς για τσιπιές όταν δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Αν οι άλλοι δίνανε παραπάνω και η Voda τσιγκουνευόταν, τότε να το συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι κατάλαβαν οι κρύσταλλοι μπορεί να παίξουν σπουδαίο ρόλο. Πέρα από τα πακέτα καλό είναι οι κρύσταλλοι να χρησιμεύουν και σε άλλα πράγματα. Ακόμα και για έκπτωση λογαριασμού παρακαλώ.

Αφού δεν έχουν δικιά τους τραπεζική κάρτα (τύπου payzy), να μια εναλλακτική με "Cashback" μέσω κρυστάλλων

Ας βάλουν στο big bang ενεργοποίηση Vodafone TV για ένα μήνα πχ, με X κρυστάλλους ή κουπόνι efood ή δωροεπιταγή για τα καταστήματα Vodafone κτλ. 

Είναι και αυτός ένας τρόπος να σε κρατήσουν στο οικοσύστημα Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το καλό είναι ότι κατάλαβαν οι κρύσταλλοι μπορεί να παίξουν σπουδαίο ρόλο. Πέρα από τα πακέτα καλό είναι οι κρύσταλλοι να χρησιμεύουν και σε άλλα πράγματα. Ακόμα και για έκπτωση λογαριασμού παρακαλώ.

Αφού δεν έχουν δικιά τους τραπεζική κάρτα (τύπου payzy), να μια εναλλακτική με "Cashback" μέσω κρυστάλλων

Ας βάλουν στο big bang ενεργοποίηση Vodafone TV για ένα μήνα πχ, με X κρυστάλλους ή κουπόνι efood ή δωροεπιταγή για τα καταστήματα Vodafone κτλ. 

Είναι και αυτός ένας τρόπος να σε κρατήσουν στο οικοσύστημα Vodafone.

Ουσιαστικά σου τα δίνουν απλώς όχι σε χρήματα αλλά σε δεδομένα. Σε ποια άλλη περίπτωση έχεις 200GB με roll over και μόνο 10€;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ουσιαστικά σου τα δίνουν απλώς όχι σε χρήματα αλλά σε δεδομένα. Σε ποια άλλη περίπτωση έχεις 200GB με roll over και μόνο 10€;

Και μόνο που οι περισσότεροι από εμάς έχουμε στοιβαγμένους τόνους από κρυστάλλους, σημαίνει ότι πρακτικά δεν έχουν καμία απολύτως αξία με αυτόν τον τρόπο εξαργύρωσεις.

Θα πρέπει να γίνουν θαρραλέες αλλαγές για να αποκτήσουν ενδιαφέρον οι κρύσταλλοι.

Φυσικά οι κρύσταλλοι δεν περιορίζονται σε ένα παιχνιδάκι, αλλά μπορείς να ανοίξεις και συνεργασίες με καταστήματα. Τώρα πχ με τα Public να ορίσουν έναν τύπο, με X αγορές από τα Public μαζεύεις τόσους κρυστάλλους. Αλλά για να κάνεις κάτι τέτοιο θα πρέπει να έχεις ενδιαφέρον σύστημα εξαργύρωσης. Όχι εξαργύρωση σε πακέτα, με τα περισσότερα να θέλουν και χρηματικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, EllinikoNisi said:

Και μόνο που οι περισσότεροι από εμάς έχουμε στοιβαγμένους τόνους από κρυστάλλους, σημαίνει ότι πρακτικά δεν έχουν καμία απολύτως αξία με αυτόν τον τρόπο εξαργύρωσεις.

Ναι αλλά δεν σε χάλασε όταν μας έδωσε ear buds και power bank  μόνο με κρυστάλλους πριν κάτι μήνες. Εγώ τουλάχιστον πήρα και τα δύο μόνο με κρυστάλλους.

Κατά τα άλλα δεν σε βάζει κανείς να μαζεύεις κρυστάλλους σαν να μην υπάρχει αύριο αν δεν τους χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ναι αλλά δεν σε χάλασε όταν μας έδωσε ear buds και power bank  μόνο με κρυστάλλους πριν κάτι μήνες. Εγώ τουλάχιστον πήρα και τα δύο μόνο με κρυστάλλους.

Κατά τα άλλα δεν σε βάζει κανείς να μαζεύεις κρυστάλλους σαν να μην υπάρχει αύριο αν δεν τους χρησιμοποιείς.

Αυτό θέλω να πω ότι το χαρήκαμε, γιατί αυτή είναι η έννοια και η χρησιμότητα των κρυστάλλων/ cashback.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω χρονια (οχι μηνες) να δω ανταλλαγη (ΜΟΝΟ) κρυσταλλων με προϊον. 

Ερωτηση: μονο σε μενα , το Daily login bonus στο CU για 50ΜΒ και 400 κρυσταλλους ενεργοποιειται ανα 2 ημερες και οχι ανα 1 μερα οπως διαφημιζουν;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αυτό θέλω να πω ότι το χαρήκαμε, γιατί αυτή είναι η έννοια και η χρησιμότητα των κρυστάλλων/ cashback.

Ουσιαστικά συμφωνώ μαζί σου.. ποιος δεν θα ήθελε να σκοτώνει πλανήτες και να έχει περισσότερες προσφορές κλπ. Απλώς θεωρώ πως από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός δεν προσφέρει κάτι αντίστοιχο, εμείς όσο λίγα κι αν μας δίνουν (προσωπικά δεν τα θεωρώ λίγα) μέσω κρυστάλλων, είναι κέρδος.

7 minutes ago, petrost8 said:

Ερωτηση: μονο σε μενα , το Daily login bonus στο CU για 50ΜΒ και 400 κρυσταλλους ενεργοποιειται ανα 2 ημερες και οχι ανα 1 μερα οπως διαφημιζουν;

Χαχα όχι βέβαια.. σε όλους έτσι είναι.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ουσιαστικά συμφωνώ μαζί σου.. ποιος δεν θα ήθελε να σκοτώνει πλανήτες και να έχει περισσότερες προσφορές κλπ. Απλώς θεωρώ πως από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός δεν προσφέρει κάτι αντίστοιχο, εμείς όσο λίγα κι αν μας δίνουν (προσωπικά δεν τα θεωρώ λίγα) μέσω κρυστάλλων, είναι κέρδος.

Χαχα όχι βέβαια.. σε όλους έτσι είναι.

Εδώ η cosmote προσφέρει 1% Cashback σε κάθε αγορά, και σε γιορτές 25% επιστροφή από τον Γερμανό.

Ο ανταγωνισμός είναι πολύ πιο μπροστά από ένα παιχνιδάκι με πλανήτες που από big bang θα πρέπει να αλλάξει σε cash bang για να έχει ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, EllinikoNisi said:

Εδώ η cosmote προσφέρει 1% Cashback σε κάθε αγορά, και σε γιορτές 25% επιστροφή από τον Γερμανό.

Ο ανταγωνισμός είναι πολύ πιο μπροστά από ένα παιχνιδάκι με πλανήτες που από big bang θα πρέπει να αλλάξει σε cash bang για να έχει ενδιαφέρον.

Αυτό δεν είναι άμεσα συνδεδεμένο με το κινητό. Κι εγώ έχω payzy.. και τι να λέει;;

Όσο για το 25% στο Γερμανό: 1ον στο skroutz είναι φθηνότερα (και μην αρχίσουμε τα περί παραεισαγωγής) και 2ον δεν είναι και θεσμός. Μία φορά έγινε. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, EllinikoNisi said:

Εδώ η cosmote προσφέρει 1% Cashback σε κάθε αγορά, και σε γιορτές 25% επιστροφή από τον Γερμανό.

Ο ανταγωνισμός είναι πολύ πιο μπροστά από ένα παιχνιδάκι με πλανήτες που από big bang θα πρέπει να αλλάξει σε cash bang για να έχει ενδιαφέρον.

Προσωπικά συμφωνώ μαζί σου. Το τελευταίο τρίμηνο έχω αλλάξει και τις τρεις εταιρίες σε καρτοκινητα (λόγω δυσλειτουργιας της συσκευής μου pixel). Η cosmote σε κρατάει στο whats Up έμμεσα γιατί μέσω πχ του box δίνει GB σε κάθε παραγγελία. Αν παραγγέλνεις κάθε μέρα ένα καφέ θα βγάλεις τον μήνα τσάμπα στο ίντερνετ. Αν ανανεώσεις με payzy θα σου δώσει πάλι περισσότερα GB για 30 μέρες. Όσο για την επιστροφή 1% του payzy, κάνεις άμεσα επιστροφή και μπορεί να κάνεις και τσάμπα ανανέωση από αυτήν την επιστροφή. Άρα και τσάμπα τηλέφωνο. Συν τα deals for you που οι περισσότεροι τα ξέρουμε. Το δίκτυο κατ εμέ το καλύτερο μεταξύ και των τριών. 

Η vodafone από την άλλη έχει το cash back αλλά δύσκολα συγκεντρώνεις ποσό. Αυτό με τους κρυστάλλους προσωπικά ενώ φάνηκε ενδιαφέρον δε το δούλεψα στα 38 μου χρόνια. Μου φαίνεται γελοίο να παίζω μπας και πάρω κάτι πιο φτηνά. Βέβαια για ένα μαθητή ή φοιτητή είναι ότι πρέπει. Οι παροχές είναι οι με τους κρυστάλλους αλλά η διαδικασία με ξενίζει. Έχει επίσης η vodafone τα αντίστοιχα thanks you αλλά έχω αντιμετωπίσει πολλές εξαιρέσεις πχ σε κάτι coffe island που δε το υποστηρίζουν. Τώρα για το pocket, μόνο αν έχεις καβατζα χρήματα ίσως βοηθήσουν σε κάνα κουπόνι eFood. Συν ότι η vodafone έχει κάνει τα πακέτα επιστήμη. Πολλές επιλογές ναι αλλά... Τέλος, το δίκτυο θέλει άμεσα αναβάθμιση. 

Η nova από την άλλη δεν έχει τίποτα. Το μοναδικό που έχει είναι ελάχιστη χρέωση πολύ καλύτερη απ ότι η 3λεπτη που έχουν οι άλλες δύο και ανανέωση από 1 ευρώ. Άρα μπορεί κάποιος που θέλει να βάλει το απεριόριστο ίντερνετ να βάλει μόνο 1 ευρώ και να το χαρεί για όσο υπάρχει συν ότι τα λεπτά ομιλίας είναι πραγματικά και όχι αέρας κοπανιστός. Από δίκτυο το δηλώνω τίμιο. 

Αν επιλυθεί το θέμα μου με την συσκευή, η πρώτη προτίμηση μου είναι να γυρίσω στην cosmote. Τώρα είμαι σε nova λόγω δικτύου. Μακάρι να είχε δίκτυο η vodafone γιατί η συσκευή λειτουργούσε σωστά αλλά με μονοψήφια νούμερα ίντερνετ δουλειά δε γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, _NikitaS_ said:

Το μοναδικό που έχει είναι ελάχιστη χρέωση πολύ καλύτερη απ ότι η 3λεπτη που έχουν οι άλλες δύο

Να επισημάνουμε ότι η Cosmote στο Frog έχει τη χρέωση επίσης ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο και η Vodafone στο Liquid ανά λεπτό σε ξεφτίλα τιμή.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Να επισημάνουμε ότι η Cosmote στο Frog έχει τη χρέωση επίσης ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο και η Vodafone στο Liquid ανά λεπτό σε ξεφτίλα τιμή.

Ναι ισχύει, αλλά εγώ μίλησα για τα βασικά καρτοκινητα τους που είναι και πιο δημοφιλή. Και εγώ στους γονείς μου frog τους έχω και τα διαχειρίζονται από το my cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αυτό δεν είναι άμεσα συνδεδεμένο με το κινητό. Κι εγώ έχω payzy.. και τι να λέει;;

Όσο για το 25% στο Γερμανό: 1ον στο skroutz είναι φθηνότερα (και μην αρχίσουμε τα περί παραεισαγωγής) και 2ον δεν είναι και θεσμός. Μία φορά έγινε. Θα δείξει.

Αυτό αυτό που πρέπει να κοιτάμε είναι το 1% σε κάθε αγορά που ούτε οι τράπεζες οι ίδιες δεν δίνουν. Ήρθε μια εταιρία τηλεφωνίας και προσφέρει πράγματα που δεν προσφέρουν οι ειδήμονες του χώρου. 

Οι κρύσταλλοι όπως έγραψε και ο φίλος πιο πάνω είναι για τα παιδάκια, που όταν ο γονιός δεν βάζει κάρτα να μπορεί το παιδί να έχει εναλλακτική.

Και αυτό είναι που προσπαθούμε να δείξουμε, ότι οι κρύσταλλοι θα πρέπει να αναβαθμιστούν και να γίνουν cashback. Θα πρέπει να γίνει ένα σύστημα άξιο αναφοράς. 

Link to comment
Share on other sites

ο διαγωνισμος ΜΑΛΛΟΝ θα παρει παρατασει μεχρι 30 Νοεμβριου

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...