Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τι είναι ο διαγωνισμός CU Καλοκαιριστές 2.0;

Αυτό που περιέγραψα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τι είναι ο διαγωνισμός CU Καλοκαιριστές 2.0;

Μπες cu app και από το μενου μπες στις προσφορες. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Αυτό που περιέγραψα 

 

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Μπες cu app και από το μενου μπες στις προσφορες. 

Σας ευχαριστώ  και τους δύο

Edited by aektzhs 1
Παράλειψη κατά λάθος
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να έρθει ο Δεκέμβριος που ληγει το εταιρικό συμβόλαιο που έχω για να το γύριζα σε cu κ μετά liquid για μείωση κόστους..αλλα τώρα με την ελάχιστη ανανέωση των 13€ δεν ξέρω κατά πόσο με συμφέρει αφού τώρα με 13€ έχω 3000' κινητά - 3000' σταθερά - 3000σμσ - 100' διεθνή και 46gb Data... Θα μου πείτε "είναι συμβόλαιο" απ την άλλη όμως στο liquid θα μου φεύγουν 13€ με λιγότερες παροχές... (βέβαια το ποσό αυτό θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για τα ένδοξα σουβλάκια του blizzard!!!!!) δεν ξέρω... Έχω ψιλομπερδευτει η αλήθεια είναι... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν στην πράξη ισχύει (κάποιοι είπαν ότι όταν είσαι liquid ξεκλειδώνει και με λιγότερα) αλλά πλέον για να τα φας σε σουβλάκια η προϋπόθεση που βγάζει είναι να έχεις κάνει 15 ευρώ ανανέωση μέσα στο μήνα και να έχεις ενεργοποιήσει και έξι ευρώ πακέτο. Όπως είπα κάποιοι έχουν δει να ξεκλειδώνει και με λιγότερα. Εμένα πάντως που έχει περάσει 1 μήνας χωρίς ανανέωση (εχω ενεργοποιήσει πακετο ανω των 6) είναι κλειδωμένο το smart pocket. Τις επόμενες μέρες θα παίξει ανανέωση μέσω cashback και αλλαγή σε liquid να δούμε αν θα αλλάξει κάτι...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το καρτέλ συνεχίζεται

vi. Παύει η εμπορική διάθεση των πακέτων ΒΑSIC CALLS για τους συνδρομητές WHAT’S UP, COMBO BASIC για τους συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ και BASIC COMBO για τους συνδρομητές FROG. Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα παραπάνω πακέτα έως και την 13/11/23, τα διατηρούν ως έχουν μέχρι την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης ή τη λήξη τους.

Οι συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ που την παραπάνω ημερομηνία θα έχουν ενεργό το πακέτο COMBO BASIC AUTO, το διατηρούν και θα συνεχίσουν να λαμβάνουν τις παροχές του πακέτου.

vii. Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG μέσω των MyCOSMOTE app, WHAT’S UP app, cosmote.gr, whatsup.gr και μέσω φυσικών σημείων λιανικής πώλησης αυξάνεται από 8€ σε 13€, ενώ παραμένει στα 8€ για ανανέωση χρηματικού υπολοίπου μέσω των καταστημάτων COSMOTE, GERMANOS.

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, eridion25 said:

Το καρτέλ συνεχίζεται

vi. Παύει η εμπορική διάθεση των πακέτων ΒΑSIC CALLS για τους συνδρομητές WHAT’S UP, COMBO BASIC για τους συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ και BASIC COMBO για τους συνδρομητές FROG. Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα παραπάνω πακέτα έως και την 13/11/23, τα διατηρούν ως έχουν μέχρι την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης ή τη λήξη τους.

Οι συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ που την παραπάνω ημερομηνία θα έχουν ενεργό το πακέτο COMBO BASIC AUTO, το διατηρούν και θα συνεχίσουν να λαμβάνουν τις παροχές του πακέτου.

vii. Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG μέσω των MyCOSMOTE app, WHAT’S UP app, cosmote.gr, whatsup.gr και μέσω φυσικών σημείων λιανικής πώλησης αυξάνεται από 8€ σε 13€, ενώ παραμένει στα 8€ για ανανέωση χρηματικού υπολοίπου μέσω των καταστημάτων COSMOTE, GERMANOS.

Να δούμε κ πως θα διαμορφωθούν τα πακέτα τους.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, eridion25 said:

Το καρτέλ συνεχίζεται

vi. Παύει η εμπορική διάθεση των πακέτων ΒΑSIC CALLS για τους συνδρομητές WHAT’S UP, COMBO BASIC για τους συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ και BASIC COMBO για τους συνδρομητές FROG. Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα παραπάνω πακέτα έως και την 13/11/23, τα διατηρούν ως έχουν μέχρι την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης ή τη λήξη τους.

Οι συνδρομητές COSMOΚΑΡΤΑ που την παραπάνω ημερομηνία θα έχουν ενεργό το πακέτο COMBO BASIC AUTO, το διατηρούν και θα συνεχίσουν να λαμβάνουν τις παροχές του πακέτου.

vii. Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP, COSMOΚΑΡΤΑ, FROG μέσω των MyCOSMOTE app, WHAT’S UP app, cosmote.gr, whatsup.gr και μέσω φυσικών σημείων λιανικής πώλησης αυξάνεται από 8€ σε 13€, ενώ παραμένει στα 8€ για ανανέωση χρηματικού υπολοίπου μέσω των καταστημάτων COSMOTE, GERMANOS.

Έχεις δίκιο για το καρτέλ.

Κατά τα άλλα για εμάς που δεν βαριόμαστε, ο συνδυασμός liquid, smart pocket, big bang και cashback νομίζω πως τη vodafone την κάνουν μακράν τη φθηνότερη καρτοκινητή (με τα σημερινά δεδομένα).

Αρκεί βέβαια να έχεις σήμα εκεί που βρίσκεσαι. Εγώ δεν έχω 😂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας γατονια, παίζουν αυτά τα δώρα....907933cb2f0f92ebfa101ea751103253.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Που τα έχει βγάλει αυτά? Εμενα γιατι δεν με παίζουν? Επειδή δεν ειμαι liquid? 😔

Link to comment
Share on other sites

What πατάω το link για να μάθω για το διαγωνισμό καλοκαιριστές και παίρνω αυτό 

Screenshot_20231007_102049_Samsung Internet.jpg

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, kmpatra said:

Που τα έχει βγάλει αυτά? Εμενα γιατι δεν με παίζουν? Επειδή δεν ειμαι liquid? 😔

Το δεύτερο μόνο οι Liquid και μόνο μια φορά. Το πρώτο, όλοι κάθε μέρα 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, thansof_7 said:

Περιμένω να έρθει ο Δεκέμβριος που ληγει το εταιρικό συμβόλαιο που έχω για να το γύριζα σε cu κ μετά liquid για μείωση κόστους..αλλα τώρα με την ελάχιστη ανανέωση των 13€ δεν ξέρω κατά πόσο με συμφέρει αφού τώρα με 13€ έχω 3000' κινητά - 3000' σταθερά - 3000σμσ - 100' διεθνή και 46gb Data... Θα μου πείτε "είναι συμβόλαιο" απ την άλλη όμως στο liquid θα μου φεύγουν 13€ με λιγότερες παροχές... (βέβαια το ποσό αυτό θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για τα ένδοξα σουβλάκια του blizzard!!!!!) δεν ξέρω... Έχω ψιλομπερδευτει η αλήθεια είναι... 

Κανονικά, τα πλεονεκτήματα της κάρτας/liquid είναι το μικρότερο κόστος και η έλλειψη δέσμευσης.
Για τα ίδια χρήματα, προσωπικά θα επέλεγα συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, thansof_7 said:

Περιμένω να έρθει ο Δεκέμβριος που ληγει το εταιρικό συμβόλαιο που έχω για να το γύριζα σε cu κ μετά liquid για μείωση κόστους..αλλα τώρα με την ελάχιστη ανανέωση των 13€ δεν ξέρω κατά πόσο με συμφέρει αφού τώρα με 13€ έχω 3000' κινητά - 3000' σταθερά - 3000σμσ - 100' διεθνή και 46gb Data... Θα μου πείτε "είναι συμβόλαιο" απ την άλλη όμως στο liquid θα μου φεύγουν 13€ με λιγότερες παροχές... (βέβαια το ποσό αυτό θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για τα ένδοξα σουβλάκια του blizzard!!!!!) δεν ξέρω... Έχω ψιλομπερδευτει η αλήθεια είναι... 

Το θέμα είναι αν χρειάζεσαι όλες αυτές τις παροχές. Τα 13€ δεν είναι μεγάλο ποσό. Αν όμως ξοδεύεις λίγα, μπορείς άνετα στο liquid να βγάζεις 2μηνο. Άρα ουσιαστικά δίνεις τα μισά.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, thansof_7 said:

Περιμένω να έρθει ο Δεκέμβριος που ληγει το εταιρικό συμβόλαιο που έχω για να το γύριζα σε cu κ μετά liquid για μείωση κόστους..αλλα τώρα με την ελάχιστη ανανέωση των 13€ δεν ξέρω κατά πόσο με συμφέρει αφού τώρα με 13€ έχω 3000' κινητά - 3000' σταθερά - 3000σμσ - 100' διεθνή και 46gb Data... Θα μου πείτε "είναι συμβόλαιο" απ την άλλη όμως στο liquid θα μου φεύγουν 13€ με λιγότερες παροχές... (βέβαια το ποσό αυτό θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω για τα ένδοξα σουβλάκια του blizzard!!!!!) δεν ξέρω... Έχω ψιλομπερδευτει η αλήθεια είναι... 

Εγώ θα καθόμουν στο συμβόλαιο αφού με τα ίδια χρήματα σου δίνει περισσότερα.
Όσο αφορά τα σουβλάκια, μη στηρίζεσαι στην καρτοκινητή. Τα πάντα αλλάζουν ταχύτατα - δες τα παραπάνω μνμ. Οι εταιρείες, μάς  κάνουν ότι θέλουν.
Ενώ το συμβόλαιο δένει και την εταιρεία με όρους.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, balkos said:

Εγώ θα καθόμουν στο συμβόλαιο αφού με τα ίδια χρήματα σου δίνει περισσότερα.
Όσο αφορά τα σουβλάκια, μη στηρίζεσαι στην καρτοκινητή. Τα πάντα αλλάζουν ταχύτατα - δες τα παραπάνω μνμ. Οι εταιρείες, μάς  κάνουν ότι θέλουν.
Ενώ το συμβόλαιο δένει και την εταιρεία με όρους.

Κι εγώ αυτή τη σκέψη κάνω... Το μόνο που με χαλάει είναι ότι έχω δύσκολο νούμερο!!!!! Το πολύ πολύ να τους πω τις παροχές αυτές να μου τις βάλουν σε ένα καρτοκινητο που έχω εύκολο νούμερο κ να γυρίσω το άλλο σε κάρτα για ένα διάστημα μέχρι να το καταργήσω.. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, balkos said:

Όσο αφορά τα σουβλάκια, μη στηρίζεσαι στην καρτοκινητή

Τα συμβόλαια θα είναι πάντα εκεί.. εκμεταλλεύεσαι τα σουβλάκια σήμερα και ΑΝ σταματήσουν κάποια στιγμή, πας σε συμβόλαιο. CARPE DIEM!!

Link to comment
Share on other sites

CU σκετο δεν εχω το παραμικρο "δωρο" με βαση τα προαναφερομενα αναμενουμε ολικη αναβαθμιση της εφαρμογης. 

Εντωμεταξυ για τους απλους δεν ξερω ειλικρινα πως να περιγραψω την γελοιοτητα της Βονταφον με τα mb ας μην τα δινατε καν στην τελικη τι 50 mb? 

Καταξοδευτηκατε!! 

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, balkos said:

Εγώ θα καθόμουν στο συμβόλαιο αφού με τα ίδια χρήματα σου δίνει περισσότερα.
Όσο αφορά τα σουβλάκια, μη στηρίζεσαι στην καρτοκινητή. Τα πάντα αλλάζουν ταχύτατα - δες τα παραπάνω μνμ. Οι εταιρείες, μάς  κάνουν ότι θέλουν.
Ενώ το συμβόλαιο δένει και την εταιρεία με όρους.

Η εταιρεία δεν δένεται σε καμία περίπτωση, είναι αυτή που έχει το 🔪 και έχει και το 🍉 . Το έχουμε δει άπειρες φορές το έργο, σε κινητή & σταθερή. Κάνει αύξηση και απλά σου δίνει το δικαίωμα υπαναχώρησης, να διακόψεις δηλαδή χωρίς πρόστιμο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, CamuCamu said:

με βαση τα προαναφερομενα αναμενουμε ολικη αναβαθμιση της εφαρμογης

Δε νομίζω… 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, duellergr said:

Η εταιρεία δεν δένεται σε καμία περίπτωση, είναι αυτή που έχει το 🔪 και έχει και το 🍉 . Το έχουμε δει άπειρες φορές το έργο, σε κινητή & σταθερή. Κάνει αύξηση και απλά σου δίνει το δικαίωμα υπαναχώρησης, να διακόψεις δηλαδή χωρίς πρόστιμο.

Εγώ δεν το έχω δει ούτε μία φορά. Στο σταθερό μου πάντα η τιμή είναι ίδια για όλο το συμβόλαιο (συνήθως και μετά από αυτό).
Το ίδιο και στο συμβόλαιο κινητής. Τώρα πάνε να το αλλάξουν αυτό κ πέρασαν διάταξη για τιμαριθμική αναπροσαρμογή ακριβώς γιατί θέλαν και δεν μπορούσαν να κάνουν αυξήσεις σε συμβόλαια.
Επίσης μπορούν να κόψουν κάτι έξτρα εκπτώσεις, όπως πρόσφατα η vodafone σταθερή μου έστειλε ότι καταργείται η έκπτωση 1 ευρώ για το e-bill.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς στρατηγική για να φτασω 70.000 κρυσταλους επίσης άμα πάει κάποιος άλλος σε κατάστημα vodafone και δώσει τον αριθμό μου θα μπορεί να μου βάλει κρυστάλλους η πρέπει να είμαι εγώ ο ίδιος;

Screenshot_20231009_204146_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να παίζεις και το big bang. Αν πηγαίνεις κάθε μέρα στο κατάστημα μπορείς να μαζέψεις αρκετούς 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...