Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thank you ;)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Thank you ;)

 

η vodafone εστειλε μυνημα στο κινητο των γονιων μου και μας ειπε να ενεργοποιησουμε το combo 600 και θα μεταφερθουνε αυτοματα τα λεπτα απο το "CU Talk to All", , πρακτικα διπλασιασει ή τριπλασιαζει τις παροχες του πακετου που ειχες απο το "CU Talk to All" ετσι ωστε να μην χαθουν. ,

Τελικα εγω δεν το εκανα , και τους ενεργοποιησα το talk abroad me 7 ευρω και τους γυρισα το μπονους ανανεωσης απο mb σε 120 λεπτα προς vodafone. και ετσι ναι μεν χαθηκαν τα mb απο το just surf bonus , που δεν τα χρησιμοποιηουσαν αλλα δεν εχασε τα mb απο το cu shake και επισης και χαρισε και 100 mb παρε να εχεις και δεν χαθηκε και εδω το υπολοιπο.

Θα δω την χρηση τους και αμα μεταφερεται ο χρονος ομιλιας απο το talk abroad και βλεπουμε, αμα δεν καταναλωνουν θα ενεργοποιω αυτο το πακετο αλλιως θα παω αναγκαστηκα στο cu combo 600. ( μην ξεχασεις οτι εως 17/3 να ενεργοποιησεις τΑ δωρεαν 1000’ προς όλους για κάθε Παρασκευο Σαββατο Κύριακο μέχρι 17/3!

 

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά μέσω:

 

My CU app,Κατηγορία Ομιλία

My CU Site,Κατηγορία Ομιλία

SMS ,στέλνοντας Λ στο 1252

 

 

Tell me more, tell me more…

 

Για να ενεργοποιήσεις την προσφορά μπορείς να στείλεις «Λ» ή «L» με SMS στο 1252 έως και 17/3 στις 23:59.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

η vodafone εστειλε μυνημα στο κινητο των γονιων μου και μας ειπε να ενεργοποιησουμε το combo 600 και θα μεταφερθουνε αυτοματα τα λεπτα απο το "CU Talk to All", , πρακτικα διπλασιασει ή τριπλασιαζει τις παροχες του πακετου που ειχες απο το "CU Talk to All" ετσι ωστε να μην χαθουν. [...]

 

Και εγώ για της μητέρας μου το ήθελα. Έβαλα το "Combo 600" που χρησιμοποιώ και στο δικό μου νούμερο. Τώρα στο site μου λέει ότι έχω τα λεπτά το "CU Talk to All" μέχρι σήμερα τα μεσάνυχτα (λογικό) και μου έχει ξεχωριστά τα λεπτά του "Combo 600", που τα τριπλασίασε κιόλας (900' προς όλους) για ένα μήνα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για της μητέρας μου το ήθελα. Έβαλα το "Combo 600" που χρησιμοποιώ και στο δικό μου νούμερο. Τώρα στο site μου λέει ότι έχω τα λεπτά το "CU Talk to All" μέχρι σήμερα τα μεσάνυχτα (λογικό) και μου έχει ξεχωριστά τα λεπτά του "Combo 600", που τα τριπλασίασε κιόλας (900' προς όλους) για ένα μήνα.

 

τα λεπτα στο cu talk a lot αμα ητανε αρκετα, τοτε εφτασε τα λεπτα του cu combo 600 ! , οποτε λογικα και στα τριπλασιασε μια χαρα! .

το θεμα ειναι αμα δεν καταναλωνει τοσο χρονο ομιλιας, καλο θα ητανε να κοιταγες το abroad. ( επισης για εσενα αμα εισαι εως 30 χρονων θα σε βολευει η ευρωπαικη καρτα νεων που δινει 10 ευρω μπονους ) .

 

 

κάτι άλλο μέχρι και εχτές μπορούσα να βλέπω το υπόλοιπο στο my Vodafone app σήμερα σταμάτησε και αυτό. δεν πάει καλά η Vodafone , ! παλιά κατάργησε το my cu app και τώρα και το Vodafone app. αφορά την συσκευή μου με Android 4.4 δηλαδή έλεος. τώρα μόνο μέσω της σελίδας αυτής http://pos.vodafone.gr/MCareFeed/pages/index.jsp θα μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο μου και τα πακέτα χωρίς την ημερομηνία λήξης τους. θα πρέπει να καλώ το 1252 για να μαθαίνω την λήξη του κάθε πακέτου. όλα αυτά για γρήγορα. αλλιώς μάλλον από το Firefox του κινητού δεν ξέρω εάν θα μου εμφανίζει σωστά το my Vodafone site ή το cu να το βλέπω από εκεί. πάντως πολύ κρίμα...

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω με paypal 5ευρω και μου πετάει σφάλμα, ενώ για 10ευρω προχωρά.

Είναι επίσημη πολιτική ή από τις μουλωχτες "τσαχπινιες" για να εξαναγκασουν 10ευρω;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω με paypal 5ευρω και μου πετάει σφάλμα, ενώ για 10ευρω προχωρά.

Είναι επίσημη πολιτική ή από τις μουλωχτες "τσαχπινιες" για να εξαναγκασουν 10ευρω;

 

από αύριο τυπικά βάση δελτίου τύπου καταργείται η κάρτα των 5 ευρώ και ξεκινάει από δέκα ευρώ. και επίσης μειώνεται το bonus just surf bonus από 500mb σε 100mb! για να δούμε εάν θα εφαρμοστεί τελικά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανανεώσω με paypal 5ευρω και μου πετάει σφάλμα, ενώ για 10ευρω προχωρά.

Είναι επίσημη πολιτική ή από τις μουλωχτες "τσαχπινιες" για να εξαναγκασουν 10ευρω;

 

 

Ανανέωση με 5€ σήμερα 3/3/2019 γίνεται ΜΟΝΟ με πιστωτική/χρεωστική κάρτα:

 

Voda-CU11.jpg

 

Υπόψιν, ότι λόγω του νέου Κανονισμού Γενικών Αδειών (από 1/10/2018 Στάδιο 2), ΔΕΝ δικαιούστε (καταγγελία και) επιστροφή υπολοίπου € στο καρτοκινητό, λόγω παρέλευσης 3μηνών από την ανακοίνωση ως την εφαρμογή της στη Vodafone:

 

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Instructions/about_Regulation.html

Ειδικά για την καρτοκινητή τηλεφωνία, εφόσον τα τιμολόγια τροποποιηθούν σε διάστημα μικρότερο των τριών μηνών από την ημερομηνία ενημέρωσης του συνδρομητή, ο πάροχος οφείλει, εντός 30 ημερών και κατόπιν αίτησης του συνδρομητή, να επιστρέψει το εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα βρε Τζιμάκο.

Και είχα στηρίξει τον οικογενειακό μου προϋπολογισμό στην επιστροφή αυτή που θα έπαιρνα από το υπόλοιπο που είχα στη Vodafone.

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, :

 

Εκτός από τους γνωστούς 5-6 συμφορουμίτες που απαντάνε σε ό,τι διακυβεύεται, για τους λόγους τους και κατανοητόν δεν υπάρχει λόγος να το σχολιάσουμε, με προσωπικούς χαρακτηρισμούς "Εσύ..." έναντι του "Αυτό..." ή "Εμείς..." , οι υπόλοιποι δεν έχετε λόγο σε αυτό το forum;

Ποιά η άποψή σας;

Απλά παρακολουθείτε το να "εξεγείρονται" προσωπικά πάθη τύπου "Εσύ...." προκαλώντας;

Link to comment
Share on other sites

Τι ευγενικούλης που είναι με τον νέο του λογαριασμό!

 

Και για όποιον δεν γνωρίζει, σας παρακινεί να κόψετε εντελώς τη χρήση του καρτοκινητού, μέχρι να φέρουν τις τιμές στο επίπεδο που θεωρεί σωστό για να αγοράζει τα πακέτα.

 

Sent from my moto g(6) play

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έχει ανακοινωθεί η κατάργηση της κάρτας των 5 ευρώ από είδα στο cu site εφαρμόστηκε. πάντως για to just surf bonus δεν βλέπω να έχει μειώνει στα 100mb από τα 500mb .θα μπορούσε κάποιος ο για το επιβεβαιώσει. άμα βάλει κάρτα κάρτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έχει ανακοινωθεί η κατάργηση της κάρτας των 5 ευρώ από είδα στο cu site εφαρμόστηκε. πάντως για to just surf bonus δεν βλέπω να έχει μειώνει στα 100mb από τα 500mb .θα μπορούσε κάποιος ο για το επιβεβαιώσει. άμα βάλει κάρτα κάρτα.

 

Και επίσημα στα σκουπίδια η σιμ της βονταφον. Η συμφωνία να ανεβάσει και αυτή σε 10€ την ελάχιστη ανανέωση είναι μεγάλη επιτυχία, αφού είναι γνωστό οτι καλύτερα 0,00 ευρώ/2μηνο παρά 5,00 ευρω/2μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το app και παίρνεις 2GB για 7 ημέρες. Αν δεν το έχεις, το κατεβάζεις, το ανοίγεις, και τα ίδια.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/my-cu-app-birthday/

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, :

 

Εκτός από τους γνωστούς 5-6 συμφορουμίτες που απαντάνε σε ό,τι διακυβεύεται, για τους λόγους τους και κατανοητόν δεν υπάρχει λόγος να το σχολιάσουμε, με προσωπικούς χαρακτηρισμούς "Εσύ..." έναντι του "Αυτό..." ή "Εμείς..." , οι υπόλοιποι δεν έχετε λόγο σε αυτό το forum;

Ποιά η άποψή σας;

Απλά παρακολουθείτε το να "εξεγείρονται" προσωπικά πάθη τύπου "Εσύ...." προκαλώντας;

 

Η λύση παρατίθενται ποια είναι.οταν ο νεοέλληνας αποκτήσει νοημοσύνη θα έχει ο λόγος μας νόημα.

 

Τι ευγενικούλης που είναι με τον νέο του λογαριασμό!

 

Και για όποιον δεν γνωρίζει, σας παρακινεί να κόψετε εντελώς τη χρήση του καρτοκινητού, μέχρι να φέρουν τις τιμές στο επίπεδο που θεωρεί σωστό για να αγοράζει τα πακέτα.

 

Sent from my moto g(6) play

 

Κάποτε θα έλεγα άσε τον να θεωρεί.

Επειδή όμως πρόσφατα είδα τιμολόγια από εταιρίες της Ευρώπης να πουλάνε απεριόριστα με 15€ εμείς ακόμα ψάχνουμε να βάλουμε τα 1000 λεπτά και το gb με τα στείλε μήνυμα,γυρνά το Τζακ ποτ και δεν συμμαζευεται,λες και είμαστε νηπιαγωγείο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το app και παίρνεις 2GB για 7 ημέρες. Αν δεν το έχεις, το κατεβάζεις, το ανοίγεις, και τα ίδια.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/my-cu-app-birthday/

 

A, γι αυτό μπήκα μόλις μέσα και μου έδωσε 2GB. Λέω κι εγώ τι έγινε, αφού έχω την εφαρμογή πολύ καιρό, δεν ήταν πρώτη λήψη για να πάρω δώρο. :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 20:10 δοκίμασα να κάνω online ανανέωση 10€ μέσα από την σελίδα vodafonecu.gr ( φυσικά δεν υπάρχει η επιλογή των 5€)

 

Η διαδικασία έγινε με κάρτα ALPHA BANK. Ενώ η διαδικασία προχώρησε μέχρι του σημείου της αποστολής του κωδικού της επιβεβαίωσης της συναλλαγής απο την τράπεζα ( Alpha Secure Web) και ενω ο κωδικός ήταν σωστός και τον δέχτηκε το σύστημα, η επόμενη σελίδα που έπρεπε να ανοίξει που επιβεβαιώνει ότι η Vodafone τα πήρα τα χρήματα δεν άνοιξε ποτέ. Μέτα απο πάνω απο ενα λεπτό που έδειχνε οτι φορτώνει η σελίδα της Vodafone, τελικά σταμάτησε να φορτώνει και έδειχνε μια λευκή σελίδα. Έκανα ανανέωση της σελίδας άλλα τίποτα, όλα ξανά λευκά. Οπότε μπήκα ξανά απο την αρχή στην σελίδα vodafonecu.gr και απο οτι ειδα τα 10€ δεν ειχαν περάσει στο cu.

 

Κάλεσα στην τράπεζα και μου είπαν οτι βλέπουν κανονικά να έχουν μεταφερθεί τα 10€ στην Vodafone. Κάλεσα στην Vodafone και μου λένε οτι δεν τα βλέπουν τα 10€ !!!! Μου είπαν οτι θα δώσουν εντολή για έλεγχο και οτι εαν τα βρουν σε αναμονή τα 10€ θα τα επιστρέψουν στην κάρτα της τράπεζας. Μέχρι να γινει ο έλεγχος μου έδωσαν 200 λεπτα προς όλου για ένα μηνά δωρεάν.

 

Μετά πήγα να κάνω για δεύτερο κινητό την διαδικασία να του βάλω 10€ με τον ίδιο τρόπο άλλα αυτήν την φορά δεν άνοιγε ούτε ή σελίδα για online ανανέωση, μια λευκή σελίδα άνοιγε. Κάλεσα ξανά στην Vodafone και μου είπαν οτι γίνεται αναβάθμιση της σελίδας vodafonecu.gr και οτι μπορώ να βάλω τα 10€ απο το vodafone.gr , όπως και έκανα.

 

Οπότε περιμένω να δω τι θα γίνει τελικά με τα 10€ που είναι χαμένα κάπου ανάμεσα στην Alpha Bank και στην Vodafone !!!

.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εφόσον υπάρχει κωδικός συναλλαγής από την τράπεζα, είσαι καλυμμένος σε κάθε περίπτωση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Τον περασμένο Οκτώβριο με μετέφεραν αυτόματα από το φοιτητικό πρόγραμμα CU (λόγω λήξης της φοιτητικής ιδιότητας). Ενεργοποιούσα έκτοτε το Special 6, το οποίο δεν το βλέπω πλέον στις διαθέσιμες επιλογές μου. Υπάρχει μόνον το Special 8 8,5euro (600'all+100smsall+1GB), CU Combo MAX 10euro (300'CU+300'all+300smsCU+300smsall+400MB), CU Combo 600 8,5euro (300'CU+300'all+300smsCU+300smsall+200MB) και κάποια άλλα που δεν με ενδιαφέρουν γιατί δεν δίνουν ΜΒ.

Να υποθέσω πως χάνω όσα λεπτά και ΜΒ έχω μαζέψει από τον Οκτώβριο, εφόσον δεν υφίσταται πλέον το Special 6;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Τον περασμένο Οκτώβριο με μετέφεραν αυτόματα από το φοιτητικό πρόγραμμα CU (λόγω λήξης της φοιτητικής ιδιότητας). Ενεργοποιούσα έκτοτε το Special 6, το οποίο δεν το βλέπω πλέον στις διαθέσιμες επιλογές μου. Υπάρχει μόνον το Special 8 8,5euro (600'all+100smsall+1GB), CU Combo MAX 10euro (300'CU+300'all+300smsCU+300smsall+400MB), CU Combo 600 8,5euro (300'CU+300'all+300smsCU+300smsall+200MB) και κάποια άλλα που δεν με ενδιαφέρουν γιατί δεν δίνουν ΜΒ.

Να υποθέσω πως χάνω όσα λεπτά και ΜΒ έχω μαζέψει από τον Οκτώβριο, εφόσον δεν υφίσταται πλέον το Special 6;

 

Το πακέτο special 6 είχε γίνει special 7 και από 12 Φεβρουαρίου έχει καταργηθεί:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20181221-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χθες που ανανέωσα μεσα από το vodafonecu.gr η σελίδα του cu αργούσε υπερβολικά πολύ αλλά η συναλλαγή έγινε κανονικά να προσθέσω πως το just surf bonus ήταν κανονικά 500mb

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by simos_s
Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιώ το Internet όλη μέρα?

Με χρέωσε με 2 ευρώ χωρίς να έχω ενεργοποιημενα data στη cu κάρτα, έχω ενεργοποιημενα τα data στη sim1 πού είναι frog!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χθες που ανανέωσα μεσα από το vodafonecu.gr η σελίδα του cu αργούσε υπερβολικά πολύ αλλά η συναλλαγή έγινε κανονικά να προσθέσω πως το just surf bonus ήταν κανονικά 500mb

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η εταιρεία έχει ανακοινώσει ότι η μεταβολή αυτή θα γίνει τελικά στις 12 Μαρτίου. Όμως όπως έχω ήδη αναφέρει στο forum αυτή η "μείωση μβ" πρακτικά είναι αύξηση γιατί όποιοι βάζουν κάρτα online θα πάρουν διπλό shake και όσοι βάζουν κάρτα από κατάστημα ή περίπτερο θα παίρνουν 1 shake. (1 shake= 600mb/1 μήνα ή 1GB/1 εβδομάδα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...