Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε που θυμάμαι πότε έβαλα .

Το περίεργο είναι ότι πριν κάνα μήνα που ρώτησα σε κατάστημα μου είπαν οτι με ανανέωση θα έχω εισερχόμενες για 4 μήνες, αν και μου φάνηκαν ότι δεν γνωρίζανε.

 

Τελικά τι παίζει?

Αν βάλω σήμερα κάρτα μέχρι ποτε έχω το υπόλοιπο και μέχρι πότε εισερχόμενες και data?

 

ΜΑ καλά: ΔΕΝ έχεις το app MyCU;

Μπες και δες:

Και τελευταία ανανέωση (πότε έβαλες "κάρτα" τελευταία φορά) και Λήξη υπολοίπου.

 

ΑΝ δε μου τα πεις αυτά: ΔΕ μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα για ΑΝ όντως άρχισε η Voda καρτοκινητή να εφαρμόζει 4μηνο.

ΑΝ το τονισμένο παραπάνω (τελευταία ανανέωση σου λέει Νοέμβρης 2016, ΤΟΤΕ: Όλα βαίνουν καλώς. Καλά σου έστειλε το sms: Έφτασε 12μηνο στο CU σου και σε 1 μήνα θα "τερματιστεί" η κατοχή σου στον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβρης 16 .

Το θέμα είναι τι θα γίνει αν βάλω κάρτα τώρα.

12 μήνες εισερχόμενες η 4?

Στο κατάστημα είπαν για τετράμηνο αν ανανεώσω πριν ένα μήνα, αλλά μήπως τα μπέρδεψαν με το αν ενεργοποιήσω κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβρης 16 .

Το θέμα είναι τι θα γίνει αν βάλω κάρτα τώρα.

12 μήνες εισερχόμενες η 4?

Στο κατάστημα είπαν για τετράμηνο αν ανανεώσω πριν ένα μήνα, αλλά μήπως τα μπέρδεψαν με το αν ενεργοποιήσω κλπ..

 

Απλά πληροφοριακά (για την ακρίβεια) :Για πες μου #πόσο# Νοέμβρη 2016 τελευταία ανανέωση {Να ξέρω πότε θα λάβω κι εγώ το sms που πήρες εσύ σήμερα}.

 

Τπτ δεν τρέχει:

Ούτε 4μηνο φραγή εισερχομένων (όπως σου είπαν). Προς το παρόν. Παρότι υπάρχει ανακοίνωση της Voda καρτοκινητής περί τούτου.

Νομίζεις ότι κατέουν στα καταστήματα; Ελάχιστοι κ ΜΟΝΟ όσα (είναι να πουν στους πελάτες) περί € {λαμβάν€ιν}.

 

Ό,τι σου λέει το sms: Ήγγικεν η ώρα σου (του 12μήνου από "κάρτα") που μπαίνει φραγή σε όλα.

1 μήνα ακόμα έχεις για να μη χάσεις τον αριθμό CU από την κατοχή σου:

 

Ό,τι ίσχυε και πέρσι και πρόπερσι κ αντιπαραπρόπερσι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Για τη καρτοκινητή Vodafone (όχι το CU), αν κατεβάσω την εφαρμογή της vodafone θα μπορώ να βλέπω υπόλοιπο κτλ ή είναι μόνο για συμβόλαια ;

 

Κάτι ακόμα, αν κάνω αλλαγή από καρτοκινητή Vodafone σε CU, θα χάσω το υπόλοιπο που έχω μέσα ;

 

Και CU να εχεις παλι μπορεις μεσω της εφαρμογης my vodafone να κανεις τα παντα... αγορα πακετων κτλ κτλ.

Το υπολοιπο χρηματων σιγουρα δεν χανεται μονο τα λεπτα απο πακετα ενεργα και ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο με τα 1000 λεπτά. Μπορώ να καλέσω Γερμανία η πρέπει να ενεργοποιηθεί άλλο πακέτο προς όλους? Η βονταφον λέει ότι τα φοιτητικά δεν ισχύουν για περιαγωγή αλλά κάπου διάβασα ότι κάποιοι το χρησιμοποίησαν κανονικά για εξωτερικό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το φοιτητικό πακέτο με τα 1000 λεπτά. Μπορώ να καλέσω Γερμανία η πρέπει να ενεργοποιηθεί άλλο πακέτο προς όλους? Η βονταφον λέει ότι τα φοιτητικά δεν ισχύουν για περιαγωγή αλλά κάπου διάβασα ότι κάποιοι το χρησιμοποίησαν κανονικά για εξωτερικό.

 

Βρίσκεσαι στο εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σήμερα το πρωί στα δυο κινητά των γονιών μου ήρθε μυνημα ότι online μπόνους των 100 λεπτών προς όλους έληξε τους βάζω το πακέτο με 6 ευρώ, talk a lot 600 με 400 προς cu και 200 προς όλα τα δίκτυα και 100 λεπτά προς όλους on line bonus . τι έχει γίνει δεν μεταφέρεται πια το online bonus ? με μπέρδεψε αυτό το μυνημα διότι πάντοτε τους βάζω το ίδιο πακέτο 2 μέρες πριν την λήξη του πακέτου για να μεταφέρω τον χρόνο ομιλίας στον επόμενο μήνα! . αλλά με παρεξενεψε αυτό το μυνημα. αλλά από ότι βλέπω στο my CU app έχει μεταφερθεί όλο μαζί στον επόμενο μήνα για τα δωρεάν λεπτά, αλλά δεν ξέρω πόσα λεπτά είχε πριν προς όλους. μην πως κατά λάθος λάβαμε και στα δυο κινητά ότι έληξε?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τους τελειωσε το μπονους γι αυτο σου ειπε πως εχει ληξει

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40549&dateFrom=&dateUntil=

πολλες και διαφορες αλλαγες.

 

Νέα πακέτα με περισσότερο χρόνο ομιλίας προς όλους και τιμολογιακές αλλαγές για συνδρομητές Καρτοκινητής

Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τις παρακάτω αλλαγές στα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα Καρτοκινητής:

 

Από 18 Δεκεμβρίου 2017 αρχίζει η διάθεση δυο νέων πακέτων:

Πακέτο με 300’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 300’ λεπτά ομιλίας προς CU για 30 μέρες με χρέωση 7€, για τους συνδρομητές του Vodafone CU,

Πακέτο που προσφέρει 200’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 200ΜΒ για 30 μέρες με χρέωση 7€, για τους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone.

Επίσης, ανακοινώνεται ότι από 15 Δεκεμβρίου 2017 οι συνδρομητές CU Students Xclusive των οποίων η φοιτητική ιδιότητα λήγει μεταφέρονται αυτόματα στην προσφορά CU Special για 24 μήνες.

Από 20 Μαρτίου 2018, τα παρακάτω εμπορικά διαθέσιμα πακέτα που αφορούν όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές του Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, και Καρτοκινητού Ολυμπιακός, μεταβάλλονται ως εξής :

Το πακέτο Talk 2 Vodafone 600 που προσφέρει 200’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 400’ λεπτά ομιλίας προς Vodafone για 30 μέρες με χρέωση 8€, θα παρέχει πλέον 300’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 300’ λεπτά ομιλίας προς Vodafone για 30 μέρες με χρέωση 8,5€.

Το πακέτο CU Combo 600 που προσφέρει 200’ λεπτά ομιλίας και 200 SMS προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 400’ λεπτά ομιλίας και 400 SMS προς CU, και 60MB για 30 μέρες με χρέωση 8€, θα παρέχει πλέον 300’ λεπτά ομιλίας και 300 SMS προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 300’ λεπτά ομιλίας και 300 SMS προς CU, και 100MB για 30 μέρες με χρέωση 8,5€.

Το πακέτο Surf&Email που προσφέρει 600ΜΒ για 30 μέρες με 6€, θα παρέχει πλέον 700ΜΒ για 30 μέρες με 7€, και στην αυτόματη ανανέωση 800ΜΒ για 30 μέρες με 7€

Από 20 Μαρτίου 2018 καταργούνται τα παρακάτω πακέτα:

Το πακέτο Talk 2 Vodafone 300 που προσφέρει 200’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 100’ λεπτά ομιλίας προς Vodafone για 30 μέρες με χρέωση 6€

Το πακέτο CU Talk a Lot 600 που προσφέρει 200’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, και 400’ λεπτά ομιλίας προς CU για 30 μέρες με χρέωση 6€

Το πακέτο του Καρτοκινητού Vodafone που προσφέρει 250’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής για 30 μέρες με 6€.

Από 20 Μαρτίου 2018 καταργείται η προσφορά στις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας 10€ που πραγματοποιούνται στο δίκτυο καταστημάτων Vodafone. Από την ανωτέρω ημερομηνία θα είναι διαθέσιμες νέες προσφορές στις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που θα πραγματοποιούνται στο δίκτυο καταστημάτων Vodafone για όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές του Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, και Καρτοκινητού Ολυμπιακός. Οι νέες προσφορές είναι οι εξής:

Για ανανέωση από 12€ έως 14,99€, επιπλέον bonus 600ΜΒ για 15 μέρες,

Για ανανέωση από 15€ έως 19,99€, επιπλέον bonus 900ΜΒ για 15 μέρες,

Για ανανέωση από 20€ έως 100€, επιπλέον bonus 1,2GΒ για 15 μέρες

Τέλος, αναστέλλεται η εφαρμογή του τέλους υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης.

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και φόρο κινητής τηλεφωνίας 12%.

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από την ενημέρωση τους.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι σιγά σιγά με το ζόρι απο τα 10 ευρώ μας πανε στα 15 ευρω ανανέωση PayPal !!!

Μας εξαφανίζουν αργά αλλά σταθερά ...

Link to comment
Share on other sites

 

αυτο που λεει οτι μπορουμε να κανουμε καταγγελια ι εννοει?θα μας δωσει πισω τα χρηματα μας που εχουμε σαν υπολοιπο?η θα μας δωσει σε χρηματα τον υπολοιπομενο χρονο ομιλιας?

οι αυξησεις ειναι κατα ριπας καταργει το talk to vodafone 300 για να πας αναγκαστηκα στο talk to vodafone 600 με 8,5 ευρω παγιο!!!!!!!!!!!!ακυρο εχει και νεο πακετο με 300+300 CU με 6 ευρω

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως τη σύνδεσή τους εντός ενός μηνός από την ενημέρωση τους.

αυτο θελω να μου εξηγησει καποιος..............

Edited by DEERHUNTER
δεν ειχα δει το νεο πακετο
Link to comment
Share on other sites

Τυπικο ειναι,κατα την επιταγη της εεττ να το αναφέρουν,περι αζημίως διακοπης και στα καρτοκινητά. Απλά,το αυτονόητο αναφέρουν. Τα λεφτά του υπολοίπου δεν επιστρέφονται όμως. Κάνεις διακοπή/φορητότητα χωρίς να πληρώσεις τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις σύμπτωση.

 

Κάπου είδα ειδοποίηση ανάλογη και από την cosmote.

 

Πάντως, είναι αλήθεια πως τα πακέτα αναδιαμορφώνονται σύμφωνα με την ανάπτυξη που ήρθε και την προσαρμογή των μισθών και τις αυξήσεις που δόθηκαν.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις διακοπή/φορητότητα χωρίς να πληρώσεις τίποτα.

 

Δηλαδη μπορώ να κάνω το βονταφον μου φορητοτητα στην Cosmote χωρίς να πληρώσω το 30αρι;

Link to comment
Share on other sites

αν είναι δυνατόν τι πακέτα καταργούν;όλοι αυτά έχουμε!
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορώ να κάνω το βονταφον μου φορητοτητα στην Cosmote χωρίς να πληρώσω το 30αρι;

Χωρίς να πληρώσεις τίποτα στην Vodafone φεύγοντας. Από κει και πέρα ( από την μεριά της cosmote δηλαδή ) δεν λέει κάτι η ανακοίνωση ούτε θα ήταν δυνατόν να λέει.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να πληρώσεις τίποτα στην Vodafone φεύγοντας. Από κει και πέρα ( από την μεριά της cosmote δηλαδή ) δεν λέει κάτι η ανακοίνωση ούτε θα ήταν δυνατόν να λέει.

 

Τι να πληρωνα στη βονταφον; Αφου ειναι καρτοκινητο. Η ανακοινωση ειναι για καρτοκινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί έκαναν την ανακοίνωση 5 μήνες πριν γίνουν οι αλλαγές; Νομίζω ειχαν υποχρεωση μονο 1 μηνα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Για να προετοιμαστούν και οι έτεροι του καρτέλ.

Σε λίγο θα έρθουν οι ανακοινώσεις και απο τους άλλους αν δεν έχουν γίνει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη εβδομάδα θα κάνω ένα ταξίδι στη Δανία. Τι ισχύει με το roaming? Είναι δωρεάν; Μπήκα στο site της Vodafone και μπερδεύτηκα περισσότερο, cu έχω.
Link to comment
Share on other sites

5€ στο 4μηνο και πολυ τους ειναι...

Το νουμερο απ το συρταρι επανερχεται...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ότι ισχύει για την ζώνη 1

 

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/roaming/

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προτείνω καταιγισμό παραπόνων, τουλάχιστον όσον αφορά τα πακέτα των 6€ εγώ θα το πράξω.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

ότι ισχύει για την ζώνη 1

 

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/roaming/

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ! Όλα καλά λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

τα γ...........ε τελείως όμως

μ'αρεσει το αζημιως του καρτέλ 30€ στους άλλους,το χουν στήσει καλά το παιγνίδι σε βάρος μας

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...