Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από κινητό γίνετε;που μπαίνω ;http://www.vodafone.gr ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

οι υπηρεσίες μου \ δωρεάν sms

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ! Ευτυχώς εμένα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο! Αλήθεια πώς έγινε;

 

 

Έτσι πίστευα και εγώ , ότι δε θα τύχει σε μένα. Και όταν έτυχε δεν το πίστευα. Τέλος πάντων.

Το γεγονός έλαβε χώρα παραμονή Καθαράς Δευτέρας. Για να καταλάβεις, σου παραθέτω τη συνομιλία μου με έναν φίλο από το νήμα της cosmote που έπαθε το ίδιο.

Edited by Mark_K
αδικαιολόγητη μορφοποίηση
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

μια φορά την πάτησα με wind και από τότε μόλις βάλω άλλη εταιρία .... φραγή!!!!

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ανανεωση online απο το site, στο παρελθον, με χρηση καρτας πειραιως(χρεωστικη visa), χωρις κανενα προβλημα, ή εξτρα διαδικασιες.

 

Σημερα ειπα να χρησιμοποιησω την χρεωστικη της ΕΤΕ.

Και κοιταξτε οταν εδωσα τα στοιχεια της καρτας(τα κλασικά πεδία),

σε τι οθονη με πηγε μετα: (δειτε και το url)

http://i64.tinypic.com/9leazb.jpg

 

Επειδη πολλα γινονται στις μερες μας, και δεν μου αρεσε που ζητησε για εξτρα στοιχεια, δεν προχωρησα....

Για πειτε τι γινεται ρε παιδια.

Τι παιζει με την ανανεωση με χρηση χρεωστικης mastercard.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι. Το έβλεπα συνέχεια στο παρελθόν όταν πήγαινα να πληρώσω απευθείας με κάρτα. Αν δεν το κάνεις αυτό που γράφει σωστά, μπορεί να κλειδώσει και να μην μπορείς πλέον να πληρώσεις on line αν δεν καλέσεις την τράπεζα να στο φτιάξουν.

 

Πλέον έχω συνδέσει την κάρτα μου με το PayPal και δεν με έχει απασχολήσει ξανά αυτό.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι. Το έβλεπα συνέχεια στο παρελθόν όταν πήγαινα να πληρώσω απευθείας με κάρτα. Αν δεν το κάνεις αυτό που γράφει σωστά, μπορεί να κλειδώσει και να μην μπορείς πλέον να πληρώσεις on line αν δεν καλέσεις την τράπεζα να στο φτιάξουν.

 

Πλέον έχω συνδέσει την κάρτα μου με το PayPal και δεν με έχει απασχολήσει ξανά αυτό.

 

Sent from my XT1562

 

Ναι αλλα με πειραιως visa δεν ζηταγε αυτα τα παπατζιλικια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παπατζιλίκια. Είναι μια επιπλέον προστασία για την πραγματοποίηση ηλεκτρονικών αγορών. Δεν ξέρω ποια είναι τα κριτήρια για να στο βγάλει, αλλά προσωπικά το έχω δει μια 3ετία τουλάχιστον σε πιστωτικές της alpha και χρεωστικές eurobank. Αν σου φαίνεται σπαστικό και δεν θέλεις να θυμάσαι έναν ακόμη κωδικό, σου είπα μια λύση ποια είναι.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πίστευα και εγώ , ότι δε θα τύχει σε μένα. Και όταν έτυχε δεν το πίστευα. Τέλος πάντων.

Το γεγονός έλαβε χώρα παραμονή Καθαράς Δευτέρας. Για να καταλάβεις, σου παραθέτω τη συνομιλία μου με έναν φίλο από το νήμα της cosmote που έπαθε το ίδιο.

 

 

 

Η φραγή των 5ψηφιων τι κάνει;απλά δεν δεχόμαστε μηνύματα από αριθμούς που έχουν 5 ψηφία;πως γίνετε η φραγή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ανανεωση online απο το site, στο παρελθον, με χρηση καρτας πειραιως(χρεωστικη visa), χωρις κανενα προβλημα, ή εξτρα διαδικασιες.

 

Σημερα ειπα να χρησιμοποιησω την χρεωστικη της ΕΤΕ.

Και κοιταξτε οταν εδωσα τα στοιχεια της καρτας(τα κλασικά πεδία),

σε τι οθονη με πηγε μετα: (δειτε και το url)

http://i64.tinypic.com/9leazb.jpg

 

Επειδη πολλα γινονται στις μερες μας, και δεν μου αρεσε που ζητησε για εξτρα στοιχεια, δεν προχωρησα....

Για πειτε τι γινεται ρε παιδια.

Τι παιζει με την ανανεωση με χρηση χρεωστικης mastercard.

όπως τα λέει ο Mark ....την ίδια κάρτα έχω μη σε ανησυχεί ....ίσα ίσα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης, τώρα που το σκέφτομαι από ότι λέει αυτό βγαίνει στις master card. Γράφει ο ίδιος ότι η Πειραιώς είναι Visa, οπότε αυτό είναι ο λόγος που δεν εμφανίστηκε στη συγκεκριμένη. Αφορά μόνο Master card η συγκεκριμένη διασφάλιση.
Link to comment
Share on other sites

Η φραγή των 5ψηφιων τι κάνει;απλά δεν δεχόμαστε μηνύματα από αριθμούς που έχουν 5 ψηφία;πως γίνετε η φραγή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ακριβώς αυτό κάνει.

Την ενεργοποίεις με ένα τηλεφώνημα στον πάροχο σου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό κάνει.

Την ενεργοποίεις με ένα τηλεφώνημα στον πάροχο σου.

η στο chat

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eπίσης, τώρα που το σκέφτομαι από ότι λέει αυτό βγαίνει στις master card. Γράφει ο ίδιος ότι η Πειραιώς είναι Visa, οπότε αυτό είναι ο λόγος που δεν εμφανίστηκε στη συγκεκριμένη. Αφορά μόνο Master card η συγκεκριμένη διασφάλιση.

φίλε μου η μία είναι πιστωτική κι η άλλη χρεωστική όπως η δική μου

ίσως για αυτό.... ποιός ξέρει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η στο chat

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Σωστά. Παράλειψη μου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου η μία είναι πιστωτική κι η άλλη χρεωστική όπως η δική μου

ίσως για αυτό.... ποιός ξέρει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Kάρτες γενικά υπάρχουν διάφορες. Visa, Mastercard, American Express, Maestro κλπ. Στην περίπτωση που συζητάμε, δεν έχει να κάνει με το αν η Mastercard είναι πιστωτική ή χρεωστική. Βγαίνει και στις 2 αυτή η φόρμα για εισαγωγή(ή δημιουργία αν δεν υπάρχει κωδικού). Master έχω και χρεωστική και πιστωτική και μπορώ να στο επιβεβαιώσω. Και όπως είπα πριν, η εξήγηση για το ότι δεν το έβγαλε στην χρεωστική της πειραιώς, ίσως είναι το ότι είναι Visa, και όχι Master.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ανανεωση online απο το site, στο παρελθον, με χρηση καρτας πειραιως(χρεωστικη visa), χωρις κανενα προβλημα, ή εξτρα διαδικασιες.

 

Σημερα ειπα να χρησιμοποιησω την χρεωστικη της ΕΤΕ.

Και κοιταξτε οταν εδωσα τα στοιχεια της καρτας(τα κλασικά πεδία),

σε τι οθονη με πηγε μετα: (δειτε και το url)

http://i64.tinypic.com/9leazb.jpg

 

Επειδη πολλα γινονται στις μερες μας, και δεν μου αρεσε που ζητησε για εξτρα στοιχεια, δεν προχωρησα....

Για πειτε τι γινεται ρε παιδια.

Τι παιζει με την ανανεωση με χρηση χρεωστικης mastercard.

 

Εδω και τεσσερα χρονια που ανανεώνω καθε μηνα μονο ετσι στα ζηταει. Τι δε σαρεσει; Αμα πιασει κανεις την κάρτα σου θες να ανανεώνει χωρις καποιο ελεγχο;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αντίστοιχο και για visa και amex. Καλό είναι που υπάρχει για την ασφάλεια των συναλλαγών μας. Όποιος δεν θέλει να θυμάται ένα ακόμα password χρησιμοποιεί password manager και κάνει τη δουλειά του γρήγορα και με ασφάλεια
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο για τη διαδικασία αυτή για τις Mastercard.

Εμένα όταν ρώτησα που μου'βγαζε τα ίδια το καλοκαίρι του 2015, ρώτησα σε υπάλληλο της Eurobank και μου΄πε να βγω στο ATM απέξω και να πατήσω κάτι (κάποια διαδικασία στο ATM) και από όταν το΄κανα (κάποιου είδους ενεργοποίηση της κάρτας, δεν την θυμάμαι ακριβώς τώρα, Ό,τι μου΄πε το΄κανα στο ATM απέξω) no problem και δε ζητά τίποτα από τότε.

 

Πήγαινε στην Εθνική τράπεζα σε 1 υπάλληλο και πες του τι να πατήσεις απέξω στο ΑΤΜ να μη στο ξαναεμφανίσει.

 

Πάντως κι εγώ θεωρώ σωστή τη διαδικασία από τις Mastercard για την ασφάλειά μας , κι ας είναι ταλαιπωρία σε σχέση με τις Visa.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν κάνω έλεγχο του δυκτιου από το Speedtest με προεπιλεγμένο το Vodafone server αν μου τρώει mb?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν κάνω έλεγχο του δυκτιου από το Speedtest με προεπιλεγμένο το Vodafone server αν μου τρώει mb?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σου τρωει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα με πειραιως visa δεν ζηταγε αυτα τα παπατζιλικια...

τι παπατζιλικια ρε φίλε ο λογαριασμός σου στη MasterCard ειναι αυτός πολύ απλα...

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν κάνω έλεγχο του δυκτιου από το Speedtest με προεπιλεγμένο το Vodafone server αν μου τρώει mb?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

για δωρεάν μόνο με app

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν περασει ενας μηνας και δεν βαλω καρτα στο νεο καρτοκινητο,επειδη εχω λεπτα ομιλιας ακομη απο τα 400 του μηνα,τα χανω αυτα τα υπολοιπομενα;
Link to comment
Share on other sites

Αν περασει ενας μηνας και δεν βαλω καρτα στο νεο καρτοκινητο,επειδη εχω λεπτα ομιλιας ακομη απο τα 400 του μηνα,τα χανω αυτα τα υπολοιπομενα;

 

Αν εννοείς το ΑΝ χάνονται υπόλοιπα (λεπτά ομιλίας, sms, ΜΒ) από όποιο πακέτο είναι ενεργοποιημένο

όταν λήξουν τα € στο 3μηνο:

 

ΟΧΙ: Στη Voda καρτοκινητή ΔΕ χάνονται. Ισχύουν ακόμα κι αν λήξουν τα €.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...