Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ότι έχει αναφερθεί και άλλες φορές αλλά δεν το βρίσκω... Tι χρεάζεται να κάνω για να αλλάξω από καρτοκινητή Vodafone σε CU;
Link to comment
Share on other sites

call 1266

 

LG V10

Ευχαριστώ. Ήταν γελοία εύκολη η αλλαγή. Παίρνεις, πατας 1 και σου έρχεται καπάκι sms ότι έγινε η αλλαγή. Εντυπωσιάστηκα! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ήταν γελοία εύκολη η αλλαγή. Παίρνεις, πατας 1 και σου έρχεται καπάκι sms ότι έγινε η αλλαγή. Εντυπωσιάστηκα! :cool:

όντως! μερικά πράγματα στη voda είναι plug and play συγκριτικά με άλλες εταιρίες

 

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πριν θέλω να κάνω αλλαγή από καρτοκινητό σε cu. Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τα πακέτα. Σκέφτομαι να βάλω αυτό με τα 8 ευρώ που δίνει 400' προς CU, 200' προς όλους, 400 SMS προς CU, 200 SMS προς όλους, 60 MB, 100'προς όλους από bonus online ενεργοποίησης. Με το Just surf που λέτε πιο πάνω θα έχω και 500 mb? Θα βάζω 10€ με πιστωτική on line. Τι ακριβώς θα έχω; Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πριν θέλω να κάνω αλλαγή από καρτοκινητό σε cu. Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τα πακέτα. Σκέφτομαι να βάλω αυτό με τα 8 ευρώ που δίνει 400' προς CU, 200' προς όλους, 400 SMS προς CU, 200 SMS προς όλους, 60 MB, 100'προς όλους από bonus online ενεργοποίησης. Με το Just surf που λέτε πιο πάνω θα έχω και 500 mb? Θα βάζω 10€ με πιστωτική on line. Τι ακριβώς θα έχω;

Αμα θες τα sms αξιζει,αλλιως πας με 6€ για τα λεπτα προς ολους και CU(400 σε CU και 300' προς ολους).

Με πιστωτικη παιρνεις 500Mb για 15 μερες,με το just surf αλλα 500 οποτε θα εισαι στο 1GB περιπου(1000MB).

Μετα 100MB σε 3 νουμερα CU και 100 για εσενα με 10€ καρτα. καθε φορα που βαζεις καρτα μπαινουν και τα 100,αφου δηλωσεις νουμερα.

(αμα εχεις φιλους με CU βολευει).

Επισης κατεβασε το MyCU App για το κινητο και κανε λογαριασμο.

Κοιταξε και τα 1+1 του CU,εχει σε Mikel,odeon/ster.Δες στο CU Around τις προσφορες.Ειμαι ικανοποιημενος προς το παρον και για οσους κατω απο 24 μπορειτε να παρετε 1Gb για τα social media με 3€.προσφατα βγηκε και μπορει να το πετυχεις σε καμια διαφημιση.Η ενεργοποιηση γινεται αμεσα(το εδωσα απογευμα και το επομενο πρωι ενεργοποιηθηκε).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες τα sms αξιζει,αλλιως πας με 6€ για τα λεπτα προς ολους και CU(400 σε CU και 300' προς ολους).

Με πιστωτικη παιρνεις 500Mb για 15 μερες,με το just surf αλλα 500 οποτε θα εισαι στο 1GB περιπου(1000MB).

Μετα 100MB σε 3 νουμερα CU και 100 για εσενα με 10€ καρτα. καθε φορα που βαζεις καρτα μπαινουν και τα 100,αφου δηλωσεις νουμερα.

(αμα εχεις φιλους με CU βολευει).

Επισης κατεβασε το MyCU App για το κινητο και κανε λογαριασμο.

Κοιταξε και τα 1+1 του CU,εχει σε Mikel,odeon/ster.Δες στο CU Around τις προσφορες.Ειμαι ικανοποιημενος προς το παρον και για οσους κατω απο 24 μπορειτε να παρετε 1Gb για τα social media με 3€.προσφατα βγηκε και μπορει να το πετυχεις σε καμια διαφημιση.Η ενεργοποιηση γινεται αμεσα(το εδωσα απογευμα και το επομενο πρωι ενεργοποιηθηκε).

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Τα θέλω τα SMS και με καλύπτει αυτός ο χρόνος ομιλίας οπότε είμαι εντάξει. Άλλη μία ερώτηση. Πρέπει να ενεργοποιώ το πακέτο κάθε φορά που βάζω τα 10€? Χάνω ή κερδίζω κάτι αν το κάνω με αυτόματη ενεργοποίησή;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Τα θέλω τα SMS και με καλύπτει αυτός ο χρόνος ομιλίας οπότε είμαι εντάξει. Άλλη μία ερώτηση. Πρέπει να ενεργοποιώ το πακέτο κάθε φορά που βάζω τα 10€? Χάνω ή κερδίζω κάτι αν το κάνω με αυτόματη ενεργοποίησή;

 

Με αυτοματη χανεις τα 100' λεπτα εξτρα προς ολους.Καλυτερα να το κανεις εσυ.Οσο για το 1+1 να ξερεις οτι μπορεις να παρεις καθε βδομαδα και η χρεωση ειναι 20 λεπτα απο τη καρτα.Στα μικελ,σε 3 που ειναι κοντα μου τα 2 δεχονται κωδικο CU.Οποτε να ξερεις οτι με το χαρτη στο MyCU μπορεις να δεις και τα μαγαζια που συνεργαζονται στα 1+1 του CU.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με πιστωτικη παιρνεις 500Mb για 15 μερες).

διευκρίνηση

μία φορά κάθε 30 ημέρες

edit: επίσης μπορούμε να στείλουμε δωρεάν sms μέσα από την ιστοσελίδα της vodafone,μην το ξεχνάμε αυτό

 

 

LG V10

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Με αυτοματη χανεις τα 100' λεπτα εξτρα προς ολους.Καλυτερα να το κανεις εσυ.Οσο για το 1+1 να ξερεις οτι μπορεις να παρεις καθε βδομαδα και η χρεωση ειναι 20 λεπτα απο τη καρτα.Στα μικελ,σε 3 που ειναι κοντα μου τα 2 δεχονται κωδικο CU.Οποτε να ξερεις οτι με το χαρτη στο MyCU μπορεις να δεις και τα μαγαζια που συνεργαζονται στα 1+1 του CU.

 

Και πάλι ευχαριστώ. Είμαι επαρχία τώρα οπότε τα 1+1 προς το παρόν δεν θα τα χρησιμοποίησω. Νομίζω τελευταία ερώτηση.... Από τα 2 πακέτα των 500mb που μου είπες, λήγει κάποιο στο μήνα ή είναι και τα δύο για 15μερο?

Άκυρο, το βρήκα. Το Just surf είναι για 30 μέρες.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χτες μια 10άρα κάρτα στο CU μου και πήρα τα 500ΜΒ από το Just Surf. Τα δεδομένα κλειστά στο κινητό όλη μέρα χτες και σήμερα.

Σήμερα τσεκάρω πάλι online και έχω 499ΜΒ! Δεν άνοιξα καθόλου δεδομένα, μόνο που έκλεισα και ξανάνοιξα το τηλέφωνο σήμερα το πρωί.

Μου φαίνεται περίεργο να χρησιμοποιήθηκαν δεδομένα όταν μπούταρε το κινητό γιατί έχει τύχει να το κλείσω και να το ξανανοίξω χωρίς να έχω καθόλου ΜΒ και δεν έχω δει ποτέ χρεώσεις.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να παίχτηκε με το χαμένο MB; :ninja: Έχει παρατηρηθεί να μειώνονται με περίεργο τρόπο τα δεδομένα στο CU;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πως κάνω τα mb της κάρτας μου να συσσωρεύονται καθε μήνα και να μην χάνονται? Όσα δεν χρησιμοποιήσα δηλαδή εννοώ. Cu φοιτητικό είμαι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πως κάνω τα mb της κάρτας μου να συσσωρεύονται καθε μήνα και να μην χάνονται? Όσα δεν χρησιμοποιήσα δηλαδή εννοώ. Cu φοιτητικό είμαι

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Στο φοιτητικό, όσα ΜΒ παίρνεις τζάμπα κάθε 1η του μήνα, δε χάνονται και προσθέτονται μαζί με τα καινούργια.

 

Για να μη χάνεις τα ΜΒ από το πακέτο που αγοράζεις, πρέπει να αγοράσεις ξανά κάθε μήνα το ίδιο πακέτο, πριν λήξει. Τότε θα προστεθούν και αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χτες μια 10άρα κάρτα στο CU μου και πήρα τα 500ΜΒ από το Just Surf. Τα δεδομένα κλειστά στο κινητό όλη μέρα χτες και σήμερα.

Σήμερα τσεκάρω πάλι online και έχω 499ΜΒ! Δεν άνοιξα καθόλου δεδομένα, μόνο που έκλεισα και ξανάνοιξα το τηλέφωνο σήμερα το πρωί.

Μου φαίνεται περίεργο να χρησιμοποιήθηκαν δεδομένα όταν μπούταρε το κινητό γιατί έχει τύχει να το κλείσω και να το ξανανοίξω χωρίς να έχω καθόλου ΜΒ και δεν έχω δει ποτέ χρεώσεις.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να παίχτηκε με το χαμένο MB; :ninja: Έχει παρατηρηθεί να μειώνονται με περίεργο τρόπο τα δεδομένα στο CU;

 

μια περιπτωση ειναι να ανοιξες τα δεδομενα χωρις να το καταλαβεις.Αλλη περιπτωση ειναι αναλογα με τη συσκευη που εχεις καποιες εφαρμογες να ανοιγουν τα δεδομενα παρασκηνιου. Γι'αυτο το λογο καποιες φορες καποιοι που δεν εχουν καθολου υπολοιπο στα δεδομενα,χρεωνονται 1 ευρω χωρις να υπαρχει κινηση. Δεν ξερω ακριβως πως απεικονιζει τα mb η vodafone,αν δεν τα μετραει με ακριβεια δεκαδικου,μπορει να ειναι 499,99 δηλ. να εγινε ελαχιστη κινηση 1 kb με καποιον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται. Χάνονται ξαφνικά λίγα MB. Ποτέ δε συνέβαινε αυτό μέχρι τώρα. Ποτέ δεν είχα χρεώσεις για δεδομένα ενώ δεν είχα να χρησιμοποιήσω. Μάλλον κάποια εφαρμογή φταίει, απλά είναι και η διαβολική σύμπτωση ότι αυτό ξεκίνησε ακριβώς τη μέρα που γύρισα σε CU...
Link to comment
Share on other sites

παιδια κλαησπερα, ερωτηση, εχω αρχαια σιμ αν παω σε καταστημα Vodafone θα μου την αλλάξουν τζαμπα ή θα χρεωθω; θέλω να έχω 4g πλεον...και να το χρησιμοποιω...ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Ποσο αρχαια ειναι?

Ισως δε χρειάζεται αλλαγη, αλλα απλη ενεργοποιηση του 4g

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια κλαησπερα, ερωτηση, εχω αρχαια σιμ αν παω σε καταστημα Vodafone θα μου την αλλάξουν τζαμπα ή θα χρεωθω; θέλω να έχω 4g πλεον...και να το χρησιμοποιω...ευχαριστω

να υποθέσω ότι έχεις στείλει 4G ΝΑΙ στο 1285

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις , η σιμ ειναι 7-8 χρονων...τοτε την είχα αλλάξει γιατι μου εκλεψαν το κινητο... δεν λεω οτι δε παιζει 4γ ρωταω απλα αν πρεπει να αλλαξει ησιμ τοσο παλια που ειναι για να παιζει σωστα το 4γ...βασικα δε χρησιμοποιουσα δεδομενα ποτε απλα τις επομενες μερες θα χρειαστω..και προσπαθωνα οργανωθω...δε μπορω να δοκιμασω τωρα αφου η συσκευη και η καρτα δεν ειναι στα χερια μου ακομα...θα ειναι τις μερες πουθα χρειαστω τα δεδομενα. ευχαριστω και παλι

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις , η σιμ ειναι 7-8 χρονων...τοτε την είχα αλλάξει γιατι μου εκλεψαν το κινητο... δεν λεω οτι δε παιζει 4γ ρωταω απλα αν πρεπει να αλλαξει ησιμ τοσο παλια που ειναι για να παιζει σωστα το 4γ...βασικα δε χρησιμοποιουσα δεδομενα ποτε απλα τις επομενες μερες θα χρειαστω..και προσπαθωνα οργανωθω...δε μπορω να δοκιμασω τωρα αφου η συσκευη και η καρτα δεν ειναι στα χερια μου ακομα...θα ειναι τις μερες πουθα χρειαστω τα δεδομενα. ευχαριστω και παλι

σύμφωνα με την voda πρέπει να είναι 5ετιας και νεότερη για να υποστηρίζει 4g

διαφορετικά εξυπηρέτηση πελατών ή κατάστημα χωρίς να αναφέρει κόστος

 

 

LG V10

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν σου μεταφερει καποιος απο το κινητο του στο cu λεφτα π.χ. 10 ευρω θεωρειται πως ειναι ανανεωση και παιρνεις τα μπονους ανανεωσης (1gb)?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις , η σιμ ειναι 7-8 χρονων...τοτε την είχα αλλάξει γιατι μου εκλεψαν το κινητο... δεν λεω οτι δε παιζει 4γ ρωταω απλα αν πρεπει να αλλαξει ησιμ τοσο παλια που ειναι για να παιζει σωστα το 4γ...βασικα δε χρησιμοποιουσα δεδομενα ποτε απλα τις επομενες μερες θα χρειαστω..και προσπαθωνα οργανωθω...δε μπορω να δοκιμασω τωρα αφου η συσκευη και η καρτα δεν ειναι στα χερια μου ακομα...θα ειναι τις μερες πουθα χρειαστω τα δεδομενα. ευχαριστω και παλι

 

Λογικά θα έχεις το κλασικό κόστος 5€ για αλλαγή sim.

 

Αν σου μεταφερει καποιος απο το κινητο του στο cu λεφτα π.χ. 10 ευρω θεωρειται πως ειναι ανανεωση και παιρνεις τα μπονους ανανεωσης (1gb)?

 

Έχω την εντύπωση πως δεν θεωρείται ανανέωση για να πάρεις bonus κλπ.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...