Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα big bang γιατί τα πειράζουν ομως... Δεν μ'αρεσει αυτό. Ελπίζω να μην αλλάξει κάτι σε αυτό με τα 2,5€.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Κάνουν διεργασίες γιατί σήμερα υλοποιούνται οι τιμολογιακές αλλαγές 

Τα σμσ άλλαξαν στα πακέτα 13,60€ & 15€.

Δεν άλλαξαν ακόμα το πακέτο με τα 11,80€. Εξακολουθούν να υπάρχουν τα απεριόριστα αντί για χίλια λεπτά. Επίσης δεν υπάρχει το πακέτο με τα 25€ 🤔

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

κανενα φθηνο πακετο με ομιλια να βαλετε

ειμαστε φτωχοι ανθρωποι 😞

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτη τη στιγμη βλεπω στο cu app και τις 4 προσφορες (και το 25αρι) να εχουν πάρει παράταση μεχρι 15/9

Επίσης στο μικρότερο πακέτο δεν καταργήθηκε η απεριόριστη ομιλία

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν για 3η φορά τηλέφωνο για μετατροπή του CU που έχω σε συμβόλαιο (άλλες φορές στην κουβέντα μας ανέφερε καρτοσυμβόλαιο). Η προσφορά ήταν απεριοόριστες κλήσεις, 3GB και 6.000 SMS το μήνα με €10,65 για 2 χρόνια. Τον 2ο χρόνο υπάρχει περίπτωση αύξησης της τιμής κατά €1,5/μήνα max λόγω πληθωρισμού.

Ενώ ξεκαθάρισα ότι δε με ενδιαφέρει να δεσμευτώ για 2 χρόνια με συμβόλαιο (η τιμή ήταν συμπαθητική), και δε μου επιστρέφουν το υπόλοιπο της κάρτας (παρά μόνο μεταφορά σε άλλο CU, που δε με ενδιαφέρει), ο υπάλληλος 2 φορές με παρακίνησε να κάνουμε επιβεβαίωση στοιχείων (προφανώς για να προχωρήσει τη μετατροπή σε συμβόλαιο).

Και τις 2 φορές τον έκοψα, λέγοντας ότι δε με ενδιαφέρει η προσφορά. Αν συνέχιζα την ταυτοποίηση προφανώς θα έκανε τη μετατροπή που δεν ήθελα να κάνω. Αναγκάστηκα να γίνω αγενής και να του κλείσω την κουβέντα με συνοπτικές διαδικασίες.

Προσοχή λοιπόν, ειδικά αν έχετε άτομα μεγαλύτερης ηλικίας με CU, γιατί μπορεί να βρεθούν με συμβόλαιο χωρίς να το καταλάβουν.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Με πήραν για 3η φορά τηλέφωνο για μετατροπή του CU που έχω σε συμβόλαιο (άλλες φορές στην κουβέντα μας ανέφερε καρτοσυμβόλαιο). Η προσφορά ήταν απεριοόριστες κλήσεις, 3GB και 6.000 SMS το μήνα με €10,65 για 2 χρόνια. Τον 2ο χρόνο υπάρχει περίπτωση αύξησης της τιμής κατά €1,5/μήνα max λόγω πληθωρισμού.

Πω πω τι χουβαρντόπαιδα ειναι αυτά! 6000 sms! Για 13χρονο σε πέρασαν να στέλνεις 200 sms τη μέρα.
ΥΓ. 1.5€ αύξηση μετά από ένα χρόνοσ στα 10.65 ειναι 14% αύξηση. Σιγά ρε τι πουλάτε; Λάδι; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, opmgls said:

Πω πω τι χουβαρντόπαιδα ειναι αυτά! 6000 sms! Για 13χρονο σε πέρασαν να στέλνεις 200 sms τη μέρα.

Προφανώς έχω να στείλω χρόνια SMS, δε μου χρειάζονται πουθενά. Την πρώτη φορά που μου το είπαν τους εξήγησα ότι είναι παράλογο το νούμερο, ακόμα και αν τρέχω καμπάνιες μέσω sms! 😁

Προσπάθησα να παζαρέψω λιγότερα/καθόλου sms με περισσότερα δεδομένα αλλά τα πακέτα είναι standard όπως μου είπαν.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ενα μηνα και κατι με Frog πλεον νομιζω οτι εκανα λαθος που εφυγα απο CU. Το πακετο  απο bing bang για 100λεπτα και 4 giga θα ηταν ιδανικο αυτη τη στιγμη.

Ναι μεν με καλυπτει στα λεπτα ομιλιας η Frog βασει των πακετων της αλλα οχι στα δεδομενα...

Επισης πιστευα σε καλυτερο σημα λογω Cosmote αλλα δεν ισχυει.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή αναφέρεσαι φίλε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι ώρα λήγει η προθεσμία ενεργοποίησης του CU shake?

Είναι fix στις 23:59 το βράδυ ή εξαρτάται από την ώρα που πραγματοποίηθηκε η τελευταία ανανέωση;
Οι όροι του γράφουν τα εξής:

image.thumb.png.b08acccaeba0471851a0ce438df9bbac.png

Έκανα ανανέωση την προηγούμενη Κυριακή στις 07:00

Οπότε τι σημαίνει 7 μέρες; Σημαίνει 7*24 ώρες μετά την τελευταία ανανέωση; (οπότε μέχρι αύριο στις 07:00)

ή 7 "μέρες" μετά; (οπότε μέχρι αύριο βράδυ στις 23:59:59)?

Edited by user_one
Link to comment
Share on other sites

Κάντο απόψε όσο το βλέπεις ενεργό, μη το ρισκάρεις. Πιστεύω ότι μετά τις 12:00 ή τις 2:00 (το σύστημα όποτε θέλει βλέπει utc και όποτε θέλει βλέπει ελλάδα για την ώρα) θα πάψει να είναι διαθέσιμο. Δεν νομίζω να βλέπει την αρχική ώρα το συγκεκριμένο

Ως Κυριακή βράδυ με βάση αυτά που έχουν γράψει άλλοι φίλοι εδώ δεν κρατάει. Η πρώτη μέρα θεωρείται αυτή που έγινε η ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι έλαβον 

 

ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ! ΣΤΕΙΛΕ 600 ΣΤΟ 125700 ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 250ΜΒ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΛΗΡΩΣΗ ΟΠΟΥ 100 ΤΥΧΕΡΟΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ! ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΜΕΧΡΙ 02/09. ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/diagonismoi/oroi-proupotheseis-diagonismos-vodafone-cu-x-dorean-data-gia-100-tuherous-2024/

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Inevar said:

Κοιτάξτε τι έλαβον 

 

ΚΕΡΔΙΣΕ ΔΩΡΕΑΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ! ΣΤΕΙΛΕ 600 ΣΤΟ 125700 ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 250ΜΒ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΛΗΡΩΣΗ ΟΠΟΥ 100 ΤΥΧΕΡΟΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ! ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΜΕΧΡΙ 02/09. ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/diagonismoi/oroi-proupotheseis-diagonismos-vodafone-cu-x-dorean-data-gia-100-tuherous-2024/

Πάντως εμένα δεν το δέχτηκε.. ίσως είναι προσωπικό ή θα πάει σταδιακά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εδω είναι το κλειδί

Δικαίωμα συμμετοχής στο Διαγωνισμό έχουν όσοι ενεργοί συνδρομητές Vodafone CU, έχουν συναινέσει στην επεξεργασία των προσωπικών τους δεδομένων για προωθητικούς σκοπούς,έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας τους και έχουν δικαιοπρακτική ικανότητα.

Εμένα στο ένα νούμερο το δέχτηκε στο άλλο όχι. Πρέπει να δω τι έχω βάλει στις ρυθμίσεις για τα προσωπικά δεδομένα... Μετά την κλήρωση βεβαίως. 😁

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Εδω είναι το κλειδί

Δικαίωμα συμμετοχής στο Διαγωνισμό έχουν όσοι ενεργοί συνδρομητές Vodafone CU, έχουν συναινέσει στην επεξεργασία των προσωπικών τους δεδομένων για προωθητικούς σκοπούς,έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας τους και έχουν δικαιοπρακτική ικανότητα.

 

8 minutes ago, Teiresias_ said:

Πάντως εμένα δεν το δέχτηκε.. ίσως είναι προσωπικό ή θα πάει σταδιακά σε όλους.

Ναι το δέχτηκαν σε μενα 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Εδω είναι το κλειδί

Δικαίωμα συμμετοχής στο Διαγωνισμό έχουν όσοι ενεργοί συνδρομητές Vodafone CU, έχουν συναινέσει στην επεξεργασία των προσωπικών τους δεδομένων για προωθητικούς σκοπούς,έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας τους και έχουν δικαιοπρακτική ικανότητα.

Εμένα στο ένα νούμερο το δέχτηκε στο άλλο όχι. Πρέπει να δω τι έχω βάλει στις ρυθμίσεις για τα προσωπικά δεδομένα... Μετά την κλήρωση βεβαίως. 😁

Χαχαχα.. τελικά είναι πολύ ακριβά τα προσωπικά μας δεδομένα μάγκες..

Αλλά η πλάκα είναι ότι και χωρίς να συναινέσουμε, μία χαρά τα επεξεργάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο νούμερο που το δέχτηκε είχα αφήσει ανοιχτή την βασική επεξεργασία,τα sms και την επικοινωνία μόνο από τη vodafone.

Στο άλλο είχα κλειστή την επεξεργασία (βασικη και σύνθετη) και επιλεγμενες τις επικοινωνίες από κανέναν. Τα sms ηταν ανοιχτά αλλά μάλλον δεν παίζει ρόλο

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να κάνει μια υπόθεση γιατί το κάνουν αυτό;
Εμείς θα στείλουμε ένα sms στο δικό τους υπηρεσιακό σύστημα και θα μας δώσουν 250Μb για μια ημέρα. 
Αυτοί τι κερδίζουν;
Εγώ αισθάνομαι ότι δεν κερδίζω και δεν θα στειλω. Λίγο με ενδιαφέρουν τόσο λίγα δεδομένα για την χρήση που κάνω και το αντάλλαγμα μεγάλο να συναινέσω σε δεν ξέρω γω τι...
ΥΓ. Μου ήρθε το μήνυμα και στα δύο νούμερα CU που πήρα πρόσφατα. (το ένα ήταν "δώρο" απο αυτούς)

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, opmgls said:

Μπορεί κάποιος να κάνει μια υπόθεση γιατί το κάνουν αυτό;
Εμείς θα στείλουμε ένα sms στο δικό τους υπηρεσιακό σύστημα και θα μας δώσουν 250Μb για μια ημέρα. 
Αυτοί τι κερδίζουν;
Εγώ αισθάνομαι ότι δεν κερδίζω και δεν θα στειλω. Λίγο με ενδιαφέρουν τόσο λίγα δεδομένα για την χρήση που κάνω και το αντάλλαγμα μεγάλο να συναινέσω σε δεν ξέρω γω τι...
ΥΓ. Μου ήρθε το μήνυμα και στα δύο νούμερα CU που πήρα πρόσφατα. (το ένα ήταν "δώρο" απο αυτούς)

Μπαίνεις σε κλήρωση για απεριόριστα δεδομένα για δύο μήνες 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Μπαίνεις σε κλήρωση για απεριόριστα δεδομένα για δύο μήνες 

Δεν μου χρειάζονται την παρούσα στιγμή τα 250ΜΒ αλλά θα μπορούσαν να την δίνουν ούτε ΑΥΤΑ 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος κερδίσει ας το γράψει εδώ, είμαστε πολύ εδώ μέσα δεν μπορεί όλοι να χάσουν. Και εγώ έχω ένα αριθμό ξεχασμένο και δεν με ήρθε τίποτα. Δεν εμπιστεύομαι της κληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, panbet said:

Παιδιά οποίος κερδίσει ας το γράψει εδώ, είμαστε πολύ εδώ μέσα δεν μπορεί όλοι να χάσουν. Και εγώ έχω ένα αριθμό ξεχασμένο και δεν με ήρθε τίποτα. Δεν εμπιστεύομαι της κληρώσεις.

247 ακολούθους έχει το συγκεκριμένο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Μπαίνεις σε κλήρωση για απεριόριστα δεδομένα για δύο μήνες 

Πράγματι αλλά μοιάζει σαν τυράκι για να σε κάνουν να συμμετάσχεις στην κλήρωση.
Η Vodafone τι κερδίζει από αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...