Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου το χάνω. Αν είναι ένα πακέτο 50 γιγα για 30 μέρες ενεργό, και μπει απεριόριστο για τρεις μέρες, προφανώς προηγείται το απεριόριστο  και δεν καταναλώνονται από τα 50.

Αν έχουμε όμως απεριόριστα για 30 μέρες και μπουν και απεριόριστα για τρεις μέρες για ποια προτεραιότητα μιλάμε?

Δεν νομίζω να αναφέρεται σε προτεραιότητα ταχύτητας ή απόδοσης αυτό που γράφει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2024 at 12:09 ΜΜ, HEO said:

μπορεις να τα φας σε e-food

πιστευω εχει στην Λαμια σουβλατζιδικα 🙂

Θα γινει τρικουβερτο γλεντι 

Σωστό. Το είδα στην εφαρμογή cu...

Εννοείται πως θα τα ξοδέψω σε efood...!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Αν έχουμε όμως απεριόριστα για 30 μέρες και μπουν και απεριόριστα για τρεις μέρες για ποια προτεραιότητα μιλάμε?

Ψάχνουν δικαιολογίες για να πάρουν το τζάμπα. Εκεί η φαντασία οργιάζει.

Έχεις απεριόριστα και θέλεις και άλλη μία μικρή δόση απεριόριστα για να μην χαλάσουν πολλά από τα απεριόριστα.😄

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/syndyastiki-prosfora-kartokinitis-statheris/

Αυτό είναι καινούργιο? Εγώ είχα μείνει στα 5 γίγα για 15 μέρες.

Για τους ήδη υπάρχοντες τι παίζει? Πρέπει να πάμε απλά στο κατάστημα και να δηλώσουμε συνδυασμό με συγκεκριμένο νούμερο?

Edit

https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/tropopoiisi-syndyastikis-prosforas-kartokinitis-me-symvolaio-statheris

Εδώ είναι η ανακοίνωση λέει ότι περιλαμβάνει και τους υπάρχοντες.

Στην εξυπηρέτηση που ρωτησα νωρίτερα βέβαια έλεγαν ότι είναι για νέες συνδέσεις.

Κάτι τέτοιο υπονοείται και στη σελίδα του cu.

Μάλλον όμως η ανακοίνωση της εταιρείας υπερισχύει...

Όποιος θέλει να φύγει και να πάρει και  υπόλοιπο πίσω λογικά είναι ευκαιρία

Link to comment
Share on other sites

On 20/6/2024 at 6:50 ΜΜ, petrost8 said:

Το ότι ΗΔΗ ήξεραν για τα 8€ στο αυτόματο μηχάνημα και ότι ΗΔΗ το έχουν αλλάξει (όπως με ενημέρωσαν) , προφανώς δεν προκαλεί καμία τύχη.

 

On 20/6/2024 at 6:53 ΜΜ, GREGORYMO said:

Θα με κάνεις να πάω στο μηχάνημα...

 

On 20/6/2024 at 6:57 ΜΜ, HEO said:

σε καθε περιπτωση, ας το αφησουμε εκει και μην το σκαλιζουμε πολυ

στα μηχανηματα υπηρχει ακομα πριν μερικες μερες, ας κανουμε τα κοροιδα 🙂

Σήμερα. 😎

20240622_115235.jpg

Screenshot_20240622_115503_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος από Πάτρα, μπορεί να ενημερώσει σε ποια καταστήματα vodafone  της πόλης υπάρχουνε μηχανήματα? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Κάποιος φίλος από Πάτρα, μπορεί να ενημερώσει σε ποια καταστήματα vodafone  της πόλης υπάρχουνε μηχανήματα? ευχαριστώ

Ας επιβαβαιωσει και καποιος αλλος αλλα θυμαμαι να εχει μηχανημα

στο καταστημα της Μαιζωνος διπλα στην πλατεια

το οποιο ειναι και ιδιοκτησια της Voda

 

ΥΓ δεν ειμαι απο Πατρα, απλα ταξιδιωτης

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε πάλι η προσφορά €13 απεριόριστα όλα για 9 μήνες. Νέες κάρτες και φορητότητες. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, hercoulis said:

Ξεκίνησε πάλι η προσφορά €13 απεριόριστα όλα για 9 μήνες. Νέες κάρτες και φορητότητες. 

Απλώς θέλει το UNLIMITED9 στον κωδικό προσφοράς. Και δεν σου δίνει τα ακουστικά αν την επιλέξεις.

Επίσης για όποιον ενδιαφέρεται για τη νέα προσφορά με το UNLIMITED9, να ξέρετε πως στο τελευταίο στάδιο της παραγγελίας δεν το αναφέρει όπως θα έπρεπε. Αν όμως προχωρήσετε, στο μέιλ της επιβεβαίωσης θα τα λέει αναλυτικά.

 

13€ κάρτα ανανέωσης

Πληρωμή με χρεωστική/πιστωτική κάρτα

228GB + Απεριόριστα Λεπτά + 600 SMS για 3 μήνες με 13€/ μήνα + ΔΩΡΟ ακουστικά (Οι παροχές αντιστοιχούν σε 76GB & 200 SMS/ μήνα για 3 μήνες)

Έξτρα παροχές από εκπτωτικό κωδικό: Με τον εκπτωτικό κωδικό UNLIMITED9 κερδίζεις UNLIMITED Data & Λεπτά Ομιλίας & 200 SMS με κάθε ενεργοποίηση κάποιο combo πακέτου για 9 μήνες. H προσφορά δε συνδυάζεται με τα Bluetooth ακουστικά.

 

Υ.Γ. όπως φαίνεται από δω και πέρα είναι εφικτό το unlimited στα 13€ αρκεί να αλλάζεις εταιρεία ανά 6-12 μήνες. Εμένα με καλύπτουν λίγο-πολύ και οι 3 οπότε θα του δώσω και θα καταλάβει.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, johndouk said:

Σ'ένα αγορασμένο πακέτο απεριόριστων δεδομένων, μπορεί η ταχύτητα να εξαρτηθεί και από τον συσσωρευμένο όγκο χρήσης του. (Δεν ξέρω πώς δουλεύει το λογισμικό τους.) Ένα εμβόλιμο πακέτο απεριόριστων, έστω και 3ήμερο, αν έχει προτεραιότητα ανάλωσης, σπάει το παραπάνω counter. 😉🤓

Γενικά το εμβόλιμο (ημερολογιακά εννοώντας) πακέτο έχει προτεραιότητα  αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει νοήμα γιατί και τα δύο είναι unlimited. Θα είχε νόημα αν δίνοντας την εμβόλιμη προσφορά unlimited  επέκτεινε το αγορασμένο πακέτο unlimited όσο χρόνο είναι η προσφορα, 3 μέρες στην περίπτωση που συζητάμε. Αυτό όμως είναι εκτός τιμολογιακής πολιτικής της εταιρείας που ανεξάρτητα από τα δώρα που σου δίνει θέλει να σε κάνει να βάλεις κάποιο χρηματικό ποσό ανά δίμηνο οπωσδήποτε. Οπότε δεν παρέχει το σύστημα τέτοια δυνατότητα.

 

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

Με cu στο ίδιο ΑΦΜ με τη σταθερή, προβλέπεται έκπτωση στο πάγιο της σταθερής;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, t300 said:

Με cu στο ίδιο ΑΦΜ με τη σταθερή, προβλέπεται έκπτωση στο πάγιο της σταθερής;

Όχι. Έκπτωση παίρνει το σταθερό μόνο με συμβόλαιο κινητού 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kmpatra said:

Κάποιος φίλος από Πάτρα, μπορεί να ενημερώσει σε ποια καταστήματα vodafone  της πόλης υπάρχουνε μηχανήματα? ευχαριστώ

Και από Θεσσαλονίκη εαν μπορει να ενημερώσει κάποιος. 

Link to comment
Share on other sites

Να πληροφορήσω τελικά ότι ανανέωσα με 10€ σε pubic,μου εδωσε το (παλιό πλέον) μπόνους 2 gb για 15 μέρες λόγω σταθερού,το bring a friend των 5 γιγα, και άλλα 50 γιγα που λέει ότι είναι για νέους συνδρομητές. Πιθανολογώ το τελευταίο είναι από bring a friend που έδινε 50 γιγα για 6 μήνες.

Το τι ψήσιμο βέβαια έπεσε για συμβόλαιο και για να βάλω από 15 και πάνω δεν λέγεται. Τελικά καταλήξαμε στα 10 όταν είπα ότι έχω αρκετό υπόλοιπο μέσα για να ενεργοποιήσω όποιο πακέτο θέλω....

8 δεν έβαζε με τίποτα, δεν άφηνε το σύστημα (μάλλον)

Να προσθέσω ότι για έναν περίεργο λόγο άνοιξε και το smart pocket...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κατάργηση liquid γράφουν στην ανακοίνωση:

Σημειώσεις:

Οι συνδρομητές που θα έχουν ενεργοποιήσει τα ανωτέρω πακέτα πριν την τροποποίησή τους, θα μπορούν να κάνουν χρήση των υφιστάμενων διαθέσιμων παροχών τους μέχρι την κατανάλωση ή τη λήξη τους.

Εάν σήμερα βάλω 15€ που μου δίνει απεριόριστα για ένα μήνα θα ισχύουν μετά τις 24/06/2024 που καταργείται το liquid;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, kmpatra said:

Να προσθέσω ότι για έναν περίεργο λόγο άνοιξε και το smart pocket...

το smart pocket  στα liquid ανοιγει και με 8 € στο μηχανημα :)

14 minutes ago, duellergr said:

Εάν σήμερα βάλω 15€ που μου δίνει απεριόριστα για ένα μήνα θα ισχύουν μετά τις 24/06/2024 που καταργείται το liquid;

λογικα ναι. ειναι ενα πειραμα που αξιζει τον κοπο.

εγω το εκανα στην μανα μου και στην αδερφη μου

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Και από Θεσσαλονίκη εαν μπορει να ενημερώσει κάποιος. 

με την λογικη την δικη μου, το καταστημα στην Τσιμισκη που ειναι ιδιοκτησια της Voda θα εχει σιγουρα.

Δυστυχως εχω εναν χρονο να σουλατσαρω στην ομροφη Θεσσαλονικη για να πω εμπειρία.

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, duellergr said:

Σχετικά με την κατάργηση liquid γράφουν στην ανακοίνωση:

Σημειώσεις:

Οι συνδρομητές που θα έχουν ενεργοποιήσει τα ανωτέρω πακέτα πριν την τροποποίησή τους, θα μπορούν να κάνουν χρήση των υφιστάμενων διαθέσιμων παροχών τους μέχρι την κατανάλωση ή τη λήξη τους.

Εάν σήμερα βάλω 15€ που μου δίνει απεριόριστα για ένα μήνα θα ισχύουν μετά τις 24/06/2024 που καταργείται το liquid;

Μετά από ερώτηση στο chat, ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, HEO said:

το smart pocket  στα liquid ανοιγει και με 8 € στο μηχανημα 

Οχι μονο σε liquid.

Με 8€ απο μηχανημα σε καταστημα.

Μπορει να μου ξαναεξηγησει καποιος γιατι με 8€ (+7,27€ μετα το φορο κινητης), αφηνει μονο 6,5€ να βγουν για e-food μεσω smart pocket? Αν θυμαμαι καλα, εχει σχεση με τον ΦΠΑ 24%, περα απο την επιπλεον εκπτωση σα κουπονι απο το CU Around για το e-food.

IMG-283d4662d6dfd3f189b53da2d82631ea-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alteisei said:

Οχι μονο σε liquid.

Με 8€ απο μηχανημα σε καταστημα.

Μπορει να μου ξαναεξηγησει καποιος γιατι με 8€ (+7,27€ μετα το φορο κινητης), αφηνει μονο 6,5€ να βγουν για e-food μεσω smart pocket? Αν θυμαμαι καλα, εχει σχεση με τον ΦΠΑ 24%, περα απο την επιπλεον εκπτωση σα κουπονι απο το CU Around για το e-food.

 

IMG-283d4662d6dfd3f189b53da2d82631ea-V.jpg

Είναι το ΦΠΑ της τελευταίας ανανέωσης. Αν η τελευταία γίνει με cashback 0,10€, θα έχεις όλο το ποσό για smart pocket.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alteisei said:

Οχι μονο σε liquid.

Με 8€ απο μηχανημα σε καταστημα.

 

Σωστά, αλλα υπάρχει μια βασική παραμετρος (αν δεν κανω λαθος)

στα αλλα πρεπει να εχεις ενεργοποιησει και καποιο πακετο πριν, στο liquid οχι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Σωστά, αλλα υπάρχει μια βασική παραμετρος (αν δεν κανω λαθος)

στα αλλα πρεπει να εχεις ενεργοποιησει και καποιο πακετο πριν, στο liquid οχι

Επίσης δεν μπορείς να κάνεις cashback γιατί αν βγεις, τον ήπιες!

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις και χωρίς να βγεις. Το έχουμε γράψει λίγες φόρες αλλά γίνεται. Και ευτυχώς που δεν το έκοψαν -ισως γιατί δεν μπορούσαν...

13 ώρες πριν, duellergr said:

Μετά από ερώτηση στο chat, ισχύει.

Τι ισχύει, οτι θα παραμείνουν τα απεριόριστα? Θα ηταν καλύτερα  για εμένα να το διευκρινίζει ρητά γιατί και η χρηση σε λεπτα,mb ή sms, παροχή είναι...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΠΟ 20€ ΜΕΧΡΙ 30/06 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΟ 30GB KAI 1500 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΗΜΕΡΕΣ! ΑΝΑΝΕΩΣΕ ΕΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ.  

 

Αυτό μου ήρθε μιας και λήγει το υπόλοιπό μου το χρηματικό σε μια ημέρα.  Δεν έχω παράπονο αλλά αυτό το 20ημερο είναι περιοριστικό και όπως έλεγε και ο άλλος στην σειρά 50-50 .... είναι να μην με περιορίσεις εμένα!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ο σκοπός είναι να βαζεις καρτα και να τρως όσο δυνατόν πιο γρήγορα το υπόλοιπο ώστε να βάζεις ξανά κάρτα.

Εμένα μου δίνει με 20€ ανανέωση 20 γιγα για 30 μερες. Και όσο δεν το βάζω η προθεσμία πάει και παραπέρα, τώρα λήγει στις 30.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Πάντα ο σκοπός είναι να βαζεις καρτα και να τρως όσο δυνατόν πιο γρήγορα το υπόλοιπο ώστε να βάζεις ξανά κάρτα.

Εμένα μου δίνει με 20€ ανανέωση 20 γιγα για 30 μερες. Και όσο δεν το βάζω η προθεσμία πάει και παραπέρα, τώρα λήγει στις 30.

Ναι το γνωρίζω ότι όσο δεν βάζεις τόσο θα σκάει καλύτερη προσφορά, αυτό έκανα ανέκαθεν περίμενα απλά τώρα άργησαν λίγο να σκάσουν και δεν έχω μεγάλα περιθώρια που ωστόσο θα τα εξαντλήσω μέχρι και τις 24/06/24

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...