Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημα ok, ανεπίσημα όμως?

 

Και ανεπίσημα.

Πχ η Wind έβαλε σε όλη τη Πελοπόννησο.

Η Vodafone δεν έβαλε σε όλη αλλά έβαζε ταυτόχρονα άλλου.

Link to comment
Share on other sites

off topic διαγράφηκαν, παρακαλώ παραμείνετε στο θέμα. Έχετε τη δυνατότητα να ανοίξετε νέο θέμα, δεν υπάρχει λόγος για τέτοιου είδους παρεμβάσεις από εμάς. :down:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι λίγο σπαστικα-κουραστικα τα μύνηματα που στέλνει το <<CUoffer>> & το <<CUAround>>. Ειδικά το 1ο σπάει νεύρα με τις υποτιθέμενες <<μόνο για σένα>> προσφορές!

Θα μου πείτε μπορείς να τα κλείσεις, μετά όμως δεν θα λαμβάνεις ούτε τα μύνηματα για καμιά <<πραγματική>> ή κανένα δώρο, αν και δεν νομίζω να δώσει ξανά κανένα δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι λίγο σπαστικα-κουραστικα τα μύνηματα που στέλνει το <<CUoffer>> & το <<CUAround>>. Ειδικά το 1ο σπάει νεύρα με τις υποτιθέμενες <<μόνο για σένα>> προσφορές!

Θα μου πείτε μπορείς να τα κλείσεις, μετά όμως δεν θα λαμβάνεις ούτε τα μύνηματα για καμιά <<πραγματική>> ή κανένα δώρο, αν και δεν νομίζω να δώσει ξανά κανένα δώρο.

Αν δε δώσει ποτέ ξανά κανένα δώρο, σημαίνει ότι μάλλον οδεύουμε ολοταχώς προς την κατάργηση των καρτοκινητών.

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα του να έχει κάποιος καρτοκινητό είναι να παίρνει δώρα, ή γενικά ο κόσμος αν δεν παίρνει δώρα θα το γυρίσει σε συμβόλαια;
Link to comment
Share on other sites

Το νόημα του να έχει κάποιος καρτοκινητό είναι να παίρνει δώρα, ή γενικά ο κόσμος αν δεν παίρνει δώρα θα το γυρίσει σε συμβόλαια;

Κατά τη γνώμη μου, και τα δύο ισχύουν εν μέρει. Το νόημα της καρτοκινητής, είναι η εξυπηρέτηση όσων δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να διατηρούν συμβόλαιο. Επομένως, ναι, χρειάζονται και τα δώρα, γιατί τα υφιστάμενα πακέτα στην καρτοκινητή, έχουν ήδη γίνει σχετικά ακριβά (στην προκειμένη περίπτωση, 6€ για 600 MB, δεν το λες και φτηνό). Για το άλλο, οι εταιρείες δίνουν πλέον δώρα μόνο στα συμβόλαια, πιστεύοντας ότι έτσι θα δελεάσουν καινούργιους πελάτες. Μένει να δούμε αν θα επιβεβαιωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα του καρτοκινητού είναι να μην έχεις δέσμευση, και να πληρώνεις για τη χρήση που θα κάνεις πριν συμβεί αυτό.

Τα δώρα είναι κάτι που προσφέρουν οι εταιρίες αν θέλουν και για λόγους προώθησης και εταιρικής κοινωνικής ευθύνης. Δεν είναι χαρακτηριστικά των καρτοκινητών. Είναι πολύ επιπόλαιο να υπολογίζει κανείς στο δώρο όταν προγραμματίζει τη χρήση που θα κάνει και τα χρήματα που θα ξοδέψει, και ακόμα περισσότερο να πιστεύει πως αν τα κόψουν εντελώς ο κόσμος θα στραφεί στα συμβόλαια.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα του καρτοκινητού είναι να μην έχεις δέσμευση, και να πληρώνεις για τη χρήση που θα κάνεις πριν συμβεί αυτό.

Τα δώρα είναι κάτι που προσφέρουν οι εταιρίες αν θέλουν και για λόγους προώθησης και εταιρικής κοινωνικής ευθύνης. Δεν είναι χαρακτηριστικά των καρτοκινητών. Είναι πολύ επιπόλαιο να υπολογίζει κανείς στο δώρο όταν προγραμματίζει τη χρήση που θα κάνει και τα χρήματα που θα ξοδέψει, και ακόμα περισσότερο να πιστεύει πως αν τα κόψουν εντελώς ο κόσμος θα στραφεί στα συμβόλαια.

 

Sent from my Moto X Play

 

+1

Λιγο στην κοινωνικη ευθυνη αμφιβαλλω,καθοτι πιστευω οτι το ολο σκηνικο εχει στηθει για το ποιος θα καταφερει να παρει τους περισσοτερους.Κατι πηγαν να κανουν αλλα δεν τους βγηκε .Πιστευω εχει ημερομ.ληξης το καρτοκινητο.

Επιπολαιο?:lol: εδω αμα δεν παρουμε δωρο δυο μηνες θα κατεβουμε στους δρομους ...

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

(στην προκειμένη περίπτωση, 6€ για 600 MB, δεν το λες και φτηνή.

νταξ... επίσημα 600mb, ανεπίσημα 1100mb

δυστυχώς τα καρτοκινητα έχουν αρχίσει και σύμβολοποιούνται από περισυ

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τωρα στην Μπανανία που λεγεται Ελλαδα,

ποσο 'καρτοκινητο' ειναι καποιο που θελει καθε...3 μηνες να βαζεις υποχρεωτικα καρτα γιατι αλλιως χανεις το υπολοιπο σου,

ειναι ζητημα...

 

Κανονικα θα πρεπε να γινει καταγγελια σε ευρωπαϊκα οργανα γι'αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στην Μπανανία που λεγεται Ελλαδα,

ποσο 'καρτοκινητο' ειναι καποιο που θελει καθε...3 μηνες να βαζεις υποχρεωτικα καρτα γιατι αλλιως χανεις το υπολοιπο σου,

ειναι ζητημα...

 

Κανονικα θα πρεπε να γινει καταγγελια σε ευρωπαϊκα οργανα γι'αυτο το θεμα.

Δηλαδή στις πολιτισμένες χώρες εσυ κάθε ποτέ θεωρείς φυσιολογικό να βαζεις κάρτα για το δίκτυο που εκμεταλλεύεσαι;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στις πολιτισμένες χώρες εσυ κάθε ποτέ θεωρείς φυσιολογικό να βαζεις κάρτα για το δίκτυο που εκμεταλλεύεσαι;

κάθε 15 ημέρες είναι πιο λογικό :p

 

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στις πολιτισμένες χώρες εσυ κάθε ποτέ θεωρείς φυσιολογικό να βαζεις κάρτα για το δίκτυο που εκμεταλλεύεσαι;

 

Δεν συγκρινονται καν οι πολιτισμενες χωρες με την ελλαδα.Επειδη ομως θελω να μιλαω με αποδειξεις και οχι αερολογιες θα πω τα εξης.Καταρχας αυτη τη στιγμη ειμαι στην Ιταλια.Στη Φλωρεντια οπου ειμαι και η πολη που ειναι τερμα πυκνοκατοικημενη οπου οι δρομοι ειναι ισα ισα για να περασει ενα αυτοκινητο και να παρκαρουν στη μια πλευρα.Ειμαι με περιαγωγη απο Vodafone GR στη Vodafone της Ιταλιας.Η καλυψη ειναι καλη σε 2G/3G με ελαχιστα σημεια μεσα στο κεντρο οπου ηταν εκτος δικτυου.Σε εθνικες οδους(Autostrada) ειχε διπλα στον δρομο πυργους με κεραιες.Αμα ηταν κατι τετοιο στην ελλαδα θα ειχε ξηλωθει σε μια νυχτα.Και ο πατερας μου με Wind και Roaming στη Tim μια χαρα σημα ειχε παντου.Σε χωρες που ειναι πολιτισμενες οπως λες δεν ξηλωνουν κεραιες οπως στην ελλαδα.

Εδω στο βολο εν ετει 2017 υπαρχει θεμα με τη καλυψη ακομα και σε 2G λογω του ξηλωματος που πεφτει απο τους κατοικους.Οσο για τη Wind της Ιταλιας,ειχε και σε καποια σημεια καλυτερο σημα απο τη Vodafone και με συνδεσε χθες καποια στιγμη.Ειχαν μια καρτα ο καθενας και οχι δικαρτα οπως εμεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τωρα στην Μπανανία που λεγεται Ελλαδα,

ποσο 'καρτοκινητο' ειναι καποιο που θελει καθε...3 μηνες να βαζεις υποχρεωτικα καρτα γιατι αλλιως χανεις το υπολοιπο σου,

ειναι ζητημα...

 

Κανονικα θα πρεπε να γινει καταγγελια σε ευρωπαϊκα οργανα γι'αυτο το θεμα.

 

 

Εκτός του ότι δεν επηρεάζει όποιον χρησιμοποιεί το καρτοκινητό και αγοράζει πακέτο κάθε μήνα, καταγγελία με ποια λογική; Μήπως πρόκειται για καταθετικό λογαριασμό που σου τρώνε τα χρήματα αν δεν ανανεώσεις; Όχι.

 

Είναι απλό. Το κόστος για να διατηρείς ένα νούμερο που ΔΕΝ χρησιμοποιείς είναι 5€ το χρόνο (13 μήνες έστω).

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρινονται καν οι πολιτισμενες χωρες με την ελλαδα.Επειδη ομως θελω να μιλαω με αποδειξεις και οχι αερολογιες θα πω τα εξης.Καταρχας αυτη τη στιγμη ειμαι στην Ιταλια.Στη Φλωρεντια οπου ειμαι και η πολη που ειναι τερμα πυκνοκατοικημενη οπου οι δρομοι ειναι ισα ισα για να περασει ενα αυτοκινητο και να παρκαρουν στη μια πλευρα.Ειμαι με περιαγωγη απο Vodafone GR στη Vodafone της Ιταλιας.Η καλυψη ειναι καλη σε 2G/3G με ελαχιστα σημεια μεσα στο κεντρο οπου ηταν εκτος δικτυου.Σε εθνικες οδους(Autostrada) ειχε διπλα στον δρομο πυργους με κεραιες.Αμα ηταν κατι τετοιο στην ελλαδα θα ειχε ξηλωθει σε μια νυχτα.Και ο πατερας μου με Wind και Roaming στη Tim μια χαρα σημα ειχε παντου.Σε χωρες που ειναι πολιτισμενες οπως λες δεν ξηλωνουν κεραιες οπως στην ελλαδα.

Εδω στο βολο εν ετει 2017 υπαρχει θεμα με τη καλυψη ακομα και σε 2G λογω του ξηλωματος που πεφτει απο τους κατοικους.Οσο για τη Wind της Ιταλιας,ειχε και σε καποια σημεια καλυτερο σημα απο τη Vodafone και με συνδεσε χθες καποια στιγμη.Ειχαν μια καρτα ο καθενας και οχι δικαρτα οπως εμεις.

 

αν και δεν έχει καμία σχέση με την συζήτηση που είχαμε, δεν θα διαφωνήσω στο κομμάτι παράνομες κεραίες και που πρέπει να γίνεται εγκατάστασή, αν και υπάρχουν και στις εθνικές οδούς τέτοιες.

τωρα για τον Βόλο και πόσο πρόβλημα υπάρχει δεν το γνωρίζω και δεν υπάρχει και κάτι προς συζήτηση.μια κεραία να βάλουν στην πλατεία και να σερφάρεις με 4g αμέσως όλοι θα αλλάξουν άποψη.

Όπως επίσης και την ατυχή αναφορά στον πατέρα σου.σε αυτή την ηλικία(και εγώ πατέρας είμαι) δεν εχω όλη μέρα κολλημένος στο κινητό .

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι δεν επηρεάζει όποιον χρησιμοποιεί το καρτοκινητό και αγοράζει πακέτο κάθε μήνα, καταγγελία με ποια λογική; Μήπως πρόκειται για καταθετικό λογαριασμό που σου τρώνε τα χρήματα αν δεν ανανεώσεις; Όχι.

 

Είναι απλό. Το κόστος για να διατηρείς ένα νούμερο που ΔΕΝ χρησιμοποιείς είναι 5€ το χρόνο (13 μήνες έστω).

 

Καλησπέρα, η άποψη μου είναι:

  1. η εννοια του καρτοκινητου ειναι να βάζω χρήματα όποτε και οταν θέλω/εχω
  2. εχω καρτοκινητο απο το 1998 και θεωρω ντροπη τους να με αναγκαζουν να βαζω χρηματα καθε 3μηνο...ΑΣ έιχαν επιλογη να δωσω 20 ευρω και να διαρκει 12 μήνες!
  3. τα καρτοκινητα ΔΕΝ ήταν μονο για χρήση κινητου...ήταν και για συναγερμους ...κτλπ
  4. Η γιαγια...επίσης που δε καταλαβαινει τι ειναι το πακέτο ΔΕΝ είναι κοροιδια ΑΝ δεν απαντηση ΟΧΙ να της βάζουν πακέτο που της τρωει τα χρήματα σε ενα μηνα;

Ενταξει για εμενα η εννοια καρτοκινητο σημαινει ελευθερια τωρα οπως ειναι είναι σκλαβιά! ξαναλεω δε μιλαω για τον 4πλασιασμο του κόστους για τη διατηρηση του αριθμού αλλα για το ελλεινο τρόπο που με αναγκάζει να τρέχω να γεμίζω χρήματα τον αριθμό...καθε 90 μέρες...ΔΕν μιλάω για εταιρίες γιατι όλες εχουν την ιδια πολιτικη για αυτό το θεμα... αν μου ελεγαν βάλε 20 ευρω και τέλος για 12 μηνες θα ηταν το τελειο...επίσης θα μπορουσα να παιξω και με τη χρήση αυτων των 20 ευρω...φωνη/δεδομενα/σμσ..αυτο θα ήταν ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν καρτοκινητα όπως τουλάχιστον τα ξέραμε,τώρα πια είναι καρτοσυμβολαια καλυμμένα πίσω από το όνομα cu,κτλ.

απλά είναι φθηνότερα αυτών..

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η άποψη μου είναι:

  1. η εννοια του καρτοκινητου ειναι να βάζω χρήματα όποτε και οταν θέλω/εχω
  2. εχω καρτοκινητο απο το 1998 και θεωρω ντροπη τους να με αναγκαζουν να βαζω χρηματα καθε 3μηνο...ΑΣ έιχαν επιλογη να δωσω 20 ευρω και να διαρκει 12 μήνες!
  3. τα καρτοκινητα ΔΕΝ ήταν μονο για χρήση κινητου...ήταν και για συναγερμους ...κτλπ
  4. Η γιαγια...επίσης που δε καταλαβαινει τι ειναι το πακέτο ΔΕΝ είναι κοροιδια ΑΝ δεν απαντηση ΟΧΙ να της βάζουν πακέτο που της τρωει τα χρήματα σε ενα μηνα;

Ενταξει για εμενα η εννοια καρτοκινητο σημαινει ελευθερια τωρα οπως ειναι είναι σκλαβιά! ξαναλεω δε μιλαω για τον 4πλασιασμο του κόστους για τη διατηρηση του αριθμού αλλα για το ελλεινο τρόπο που με αναγκάζει να τρέχω να γεμίζω χρήματα τον αριθμό...καθε 90 μέρες...ΔΕν μιλάω για εταιρίες γιατι όλες εχουν την ιδια πολιτικη για αυτό το θεμα... αν μου ελεγαν βάλε 20 ευρω και τέλος για 12 μηνες θα ηταν το τελειο...επίσης θα μπορουσα να παιξω και με τη χρήση αυτων των 20 ευρω...φωνη/δεδομενα/σμσ..αυτο θα ήταν ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!

 

Διαφωνώ με το ότι το καρτοκινητό είναι για να βάζεις χρήματα όποτε έχεις ή θέλεις. Είπαμε, δεν είναι τραπεζικός λογαριασμός, όπως επίσης όταν ανανεώνεις το καρτοκινητό ΔΕΝ έχεις πλέον χρήματα. Έχεις credits τα οποία απλά χρησιμοποιούν σαν μονάδα μέτρησης το € για να είναι πιο καταννοητό από όλους.

 

Είπαμε αν το χρησιμοποιείς το καρτοκινητό πρέπει να βάζεις πακέτο κάθε μήνα. Αν δεν το χρησιμοποιείς και θες απλά να υπάρχει παίρνεις απόφαση ότι θα δώσεις 5€ τα οποία θα τα χάσεις, κάθε 13 μήνες.

Επίσης υπάρχει και άλλη πατέντα για όποιον δεν επιθυμεί να χάνει τα 5€ το χρόνο. Μπορείς να βάζεις 30€ μέσα σε 3 μήνες, και να τα μοιράσεις σε άλλα καρτοκινητά που τα χρειάζονται. Θα ανανεώσεις τη λήξη και θα πάρεις και τα χρήματα από τους άλλους.

 

Για συναγερμούς κλπ υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις cosmote μηδενικό πάγιο.

 

Η γιαγιά είναι ειδική περίπτωση, και αυτό που αναφέρεις δεν έχει σχέση με το θέμα που συζητάμε(3μηνη λήξη στο υπόλοιπο). Για όλα υπάρχουν λύσεις, όπως να παρακολουθεί κάποιος άλλος τον αριθμό της και να της φτιάχνει το πακέτο κλπ.

 

Έχω 5 καρτοκινητά στο όνομά μου, εκ των οποίων χρησιμοποιώ κυρίως τα 2(το πολύ, τώρα περισσότερο το ένα). Μόνο σκλαβιά δε μου φαίνεται. Χρησιμοποιώντας τις πατέντες που αναφέρω, μπορώ να διατηρώ έναν αριθμό εύκολα χωρίς να με νοιάζει ιδιαίτερα. Όπως το βλέπει κανείς.

 

δεν υπάρχουν καρτοκινητα όπως τουλάχιστον τα ξέραμε,τώρα πια είναι καρτοσυμβολαια καλυμμένα πίσω από το όνομα cu,κτλ.

απλά είναι φθηνότερα αυτών..

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Απλά καμία σχέση. Το βασικό μειονέκτημα του συμβολαίου είναι η δέσμευση, και δεν έχεις κάτι τέτοιο στο καρτοκινητό. Ακόμα και να μην έχεις χρήματα, απλά δεν το χρησιμοποιείς. Δεν σε έχει όμως κανείς δεμένο, που στην παραμικρή αύξηση που επιθυμεί να κάνει υποχρεούσαι να ακολουθήσεις διαδικασίες με συγκεκριμένες προσθεσμίες ή να καταβάλλεις μετρητά αν έχεις επιδότηση για να φύγεις κλπ. Αυτό να μου έλεγε κανείς σκλαβιά θα το καταλάβαινα...

 

Ο μόνος που έχει πρόβλημα με την παρούσα κατάσταση των καρτοκινητών, είναι αυτός που έχει ένα νούμερο, δεν θέλει να ξοδεύει το παραμικρό,και θέλει να έχει όμως αρκετές παροχές κλπ. Ε, δεν γίνονται όλα τόσο εύκολα πουθενά...

Link to comment
Share on other sites

πώς δεν έχει δέσμευση?

όταν στο τρίμηνο πρέπει να φας την κάρτα αλλοιως σου τα παίρνει?

δεν ήταν έτσι πρίν και το ξέρουμε ολοι

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

E, καλά τώρα, μιλάμε σοβαρά ή μιλάμε απλά για να λέμε κάτι;

Άλλο πράγμα η δέσμευση που επέρχεται από την υπογραφή ενός συμβολαίου, και άλλο αυτό που βλέπεις εσύ ως δέσμευση.

Δεν σε δεσμεύει κανείς να ανανεώσεις το καρτοκινητό σου. Σου το λέει από την αρχή πως έχουν 3μηνη διάρκεια και αν δεν θες δεν βάζεις. Πολύ απλά....

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που κάποια sim συνδεεται σε κεραίες καταναλωνει πορους απο το συστημα και καπως πρεπει να αποζημιωνεται η εταιρια.

αν δεν υπηρχε και αυτο αυτη την στιγμη θα ειχαμε 15ψηφιους αριθμους και καθενας θα ειχε 50 αριθμους στο ονομα του.

αν δεν το χρησιμοποιεις δεν καταλαβαινω τον λογο να το κρατας .

επισης υπαρχουν και συμβολαια με παρα πολυ μικρο παγιο (5-6€) αν το καρτοκινητο φαινεται δυσκολο στην χρηση (που πλεον δεν ειναι νομιζω,αλλα παγιδες του στυλ να σου αρπαξω τα λεφτα υπαρχουν)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40476&dateFrom=&dateUntil= νέες χρεώσεις περιαγωγής από 1/06 . Αν καταλάβετε τι εννοεί για τα καρτοκινητα πείτε μου. Η Β και Γ περίπτωση διαφέρουν.
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν έχει καμία σχέση με την συζήτηση που είχαμε, δεν θα διαφωνήσω στο κομμάτι παράνομες κεραίες και που πρέπει να γίνεται εγκατάστασή, αν και υπάρχουν και στις εθνικές οδούς τέτοιες.

τωρα για τον Βόλο και πόσο πρόβλημα υπάρχει δεν το γνωρίζω και δεν υπάρχει και κάτι προς συζήτηση.μια κεραία να βάλουν στην πλατεία και να σερφάρεις με 4g αμέσως όλοι θα αλλάξουν άποψη.

Όπως επίσης και την ατυχή αναφορά στον πατέρα σου.σε αυτή την ηλικία(και εγώ πατέρας είμαι) δεν εχω όλη μέρα κολλημένος στο κινητό .[/quote

Την ατυχη αναφορα οπως λες την εκανα γιατι εχει δικαρτο κινητο.Οτι ειδα ηταν σε τυχαια σημεια.Κανει και μεγαλη χρηση ιντερνετ οπως εγω.Το κινητο το θεωρω ως εργαλειο και ειμαι ακομα μαθητης.Κανω χρηση ιντερνετ γυρω στο 1,5GB/μηνα.Οσο για το βολο ψαξε στο google ξηλωμα κεραιων κινητης βολος και διαβασε τα blogs που εχουν κανει κατοικοι και θα δεις τι λεω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...