Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι σχετικό που αφορά και τα CU/Καρτοκινητά για το roaming

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7195255

 

Καλημέρα! Οκ για καρτοπρογραμμα αλλά για καρτοκινητα στην ανακοίνωσή λέει ξεκάθαρα πως στα πακέτα vodafone CU, καρτοκινητό vodafone δεν θα παρέχετε roaming για χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Οπότε αυτό που αναφέρει ο εκπρόσωπος εμένα με μπερδεύει.

Link to comment
Share on other sites

επθσης το πακέτο του σκ λέει ότι ισχύει για 24 ωρες,η γνωστή Μαριάννα όμως:

Το πακέτο ισχύει απο Παρασκευή 17:59 μέχρι Κυριακή 23:59

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εχω το talk to vodafone 300 και καθε φορα που επιλεγω το προγραμμα παιρνω μπονους 100 λεπτα προς ολους. Εχω μαζεψει 500 λεπτα ετσι. Αν επιλεξω το cu combo 600 που δινει και αυτο 100 λεπτα μπονους με ανανεωση θα χαθουν τα 500 που εχω?

Εδιτ Μου ειπαν πως χανεται αφου ειναι διαφορετικο

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα χαθούν.

Μόνο αν αγοράσεις ακριβώς το ίδιο πακέτο μεταφέρονται, ανεπίσημα πάντα.

Αυτό ισχύει και σε bonus που παίρνεις δωρεάν, όπως το πάρε να'χεις π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρω το surf & mail που δίνει 1200 mb,και το ξανα αγοράσω πριν λήξει,θα μεταφερθούν τα mb;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω το talk to vodafone 300 και καθε φορα που επιλεγω το προγραμμα παιρνω μπονους 100 λεπτα προς ολους. Εχω μαζεψει 500 λεπτα ετσι. Αν επιλεξω το cu combo 600 που δινει και αυτο 100 λεπτα μπονους με ανανεωση θα χαθουν τα 500 που εχω?

Εδιτ Μου ειπαν πως χανεται αφου ειναι διαφορετικο

 

Τα χανεις,για μενα πανε στο cu combo 600.Βολευε απιστευτα.

Οσο για τη μεταφορα η μανα μου εχει 4.000 προς ολους και 6.000 σε CU.Δεν τελειωνει ποτε ο χρονος ειδικα με φοιτητικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Από τα νέα Data πακέτα υπάρχει κάποιο που αν ενεργοποιηθει κάποιο ίδιο νέο πριν την λήξη του προηγούμενου να μεταφέρει τα mb?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι σχετικό που αφορά και τα CU/Καρτοκινητά για το roaming

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7195255

 

Το δελτίο τύπου σχετικά με το roaming από 1/6 είναι σαφες, τόσο για τα καρτοκινητα όσο και για τα καρτοσυμβολαια. Ένα και το αυτό έγιναν, στο roaming

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο surf&mail αν παρω πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο θα μεταφερθούν τα mb με βάση τα παλιά δεδομένα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

H λογική λέει πως με τα μέχρι τώρα δεδομένα πρέπει να στα προσθέσει αν πάρεις το ίδιο.

Ένα πιθανό ενδεχόμενο είναι επειδή πλέον βλέπω πως δίνει 1200MB αντί για 600 που έδινε, μήπως το λογαριάσει ως διαφορετικό από το προηγούμενο και δεν στα μαζέψει όλα μαζί.

Έτσι κι αλλιώς αν το χρειάζεσαι πραγματικά, το παλιο με τα 600 δεν υπάρχει, οπότε θα πρέπει να πάρεις το νέο.

Αν το δοκιμάσεις πες μας το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Χθες ρώτησα, (Στο chat του Vodafonecu.gr) αν με τις πρόσφατες αλλαγές, συνεχίζει να υφίσταται η μεταφορά λεπτών στον επόμενο μήνα, αν και εφόσον προηγηθεί ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου πριν τη λήξη του. Η απάντηση ήταν: «Ναι, κανονικά!»

 

Προσωπικά δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά αν κρίνω από την απάντησή τους, δεν άλλαξε κάτι ως προς αυτό.

 

Υ.Γ Για εμένα είναι ένας πολύ βασικός λόγος παραμονής μου σε CU. Οπότε αν κάποιος αντιληφθεί κάποια αλλαγή επί αυτού και έχει την καλοσύνη, ας μας ενημερώσει!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα πακέτο κανονικά μεταφέρονται δεν άλλαξε όπως ήταν το αναμενόμενο.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα εχθές δεν περίμενα να γίνεται μεταφορά στα νέα πακέτα μικρής διάρκειας. Ενεργοποίησα το giga day, από το οποίο τώρα είχα 1016MB που θα έληγαν το μεσημέρι. Αγοράζω άλλο ένα αυτή τη στιγμή, και κοιτάζω το υπόλοιπο. Γράφει 1024mb που λήγουν αύριο. Δηλαδή εξαφάνισε η αγορά του 2ου ότι υπόλοιπο είχε μείνει από το 1ο.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα εχθές δεν περίμενα να γίνεται μεταφορά στα νέα πακέτα μικρής διάρκειας. Ενεργοποίησα το giga day, από το οποίο τώρα είχα 1016MB που θα έληγαν το μεσημέρι. Αγοράζω άλλο ένα αυτή τη στιγμή, και κοιτάζω το υπόλοιπο. Γράφει 1024mb που λήγουν αύριο. Δηλαδή εξαφάνισε η αγορά του 2ου ότι υπόλοιπο είχε μείνει από το 1ο.

 

Αφου το γραφει!

 

Σε περίπτωση που θέλεις να ξανά αγοράσεις το πακέτο και δεν έχεις καταναλώσει τα προηγούμενα MB του πακέτου, τότε τα υπολειπόμενα MB που είχες χάνονται και δεν μεταφέρονται για χρήση με το νέο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το γραφει!

 

Σε περίπτωση που θέλεις να ξανά αγοράσεις το πακέτο και δεν έχεις καταναλώσει τα προηγούμενα MB του πακέτου, τότε τα υπολειπόμενα MB που είχες χάνονται και δεν μεταφέρονται για χρήση με το νέο πακέτο.

Δεν το διάβασα. Έχασα 2€. Δε βαριέσαι, όχι ότι θα τα χρησιμοποιούσα. Για πείραμα το έκανα.

 

Sent from my XT1068

Link to comment
Share on other sites

τελικά αυτά που δεν μεταφέρονται είναι τα καινούρια μικρής διάρκειας data,όλα τα άλλα κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα MB απο το παρε να χεις , θα χαθουν αν δεν βαλω καρτα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα MB απο το παρε να χεις , θα χαθουν αν δεν βαλω καρτα?

 

όχι απαραίτητα , άμα κάποιος γνωστός σου έχει δηλώσει το νούμερο σου και βάλει κάρτα πριν την λήξη του πάρεις να έχεις του δικού σου , τότε θα μπουν αλλά εκατό mb και θα ανανεωθεί και η ημερομηνία λήξης τους όλων μαζί! έτσι δεν τα χάνεις! και με αυτόν τον τρόπο πάντα θα ανανεώνονται είτε βάζοντας εσύ δέκα ευρώ κάρτα είτε οι φίλοι σου που έχουν δηλώσει το νούμερο σου στο πάρε να έχεις!!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

όχι απαραίτητα , άμα κάποιος γνωστός σου έχει δηλώσει το νούμερο σου και βάλει κάρτα πριν την λήξη του πάρεις να έχεις του δικού σου , τότε θα μπουν αλλά εκατό mb και θα ανανεωθεί και η ημερομηνία λήξης τους όλων μαζί! έτσι δεν τα χάνεις! και με αυτόν τον τρόπο πάντα θα ανανεώνονται είτε βάζοντας εσύ δέκα ευρώ κάρτα είτε οι φίλοι σου που έχουν δηλώσει το νούμερο σου στο πάρε να έχεις!!

Αρα αν ο γνωστος μου βαλει καρτα, δεν θα χασω τα mb που εγω εχω μαζεψει απο το παρε να χεις, ακομη και αν δεν ανανεωσω εγω.

Θενκς!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αρα αν ο γνωστος μου βαλει καρτα, δεν θα χασω τα mb που εγω εχω μαζεψει απο το παρε να χεις, ακομη και αν δεν ανανεωσω εγω.

Θενκς!

 

ναι ακριβώς, πχ εγώ δεν βάζω κάρτα στο δικό μου κινητό αυτόν τον μήνα αλλά έβαλαν οι γονείς μου κάρτα σε ένα από τους δυο γονείς μου έβαλα δέκα ευρώ κάρτα για να μεταφερθούν τα mb από το πάρε να έχεις και να μην λήξουν σε κανέναν και στον άλλον γονέα έβαλα 5 ευρώ! οπότε αρκούσε έστω ένας να βάλει δέκα ευρώ κάρτα!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβώς, πχ εγώ δεν βάζω κάρτα στο δικό μου κινητό αυτόν τον μήνα αλλά έβαλαν οι γονείς μου κάρτα σε ένα από τους δυο γονείς μου έβαλα δέκα ευρώ κάρτα για να μεταφερθούν τα mb από το πάρε να έχεις και να μην λήξουν σε κανέναν και στον άλλον γονέα έβαλα 5 ευρώ! οπότε αρκούσε έστω ένας να βάλει δέκα ευρώ κάρτα!

 

Μια χαρά, το κατάλαβα!!:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στο site της cu για να δω λιγο πληροφορίες για τα νεα πακέτα μόλις είδα ότι δίνει 1200 mb στο surf n email και δώρο 500 mb με αυτόματη αυτο άλλαξε τωρα γιατι παλιά θυμωμουν πως ήταν 600 mb;;

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

τελικά αυτά που δεν μεταφέρονται είναι τα καινούρια μικρής διάρκειας data,όλα τα άλλα κανονικά?

Ούτε στο νυχτερινό των10gb μεταφέρονται.

Μόλις μπήκα στο site της cu για να δω λιγο πληροφορίες για τα νεα πακέτα μόλις είδα ότι δίνει 1200 mb στο surf n email και δώρο 500 mb με αυτόματη αυτο άλλαξε τωρα γιατι παλιά θυμωμουν πως ήταν 600 mb;;

Πριν 3μερες αλλαξε

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3μερες αλλαξε

 

Είχε βγάλει κάποια ανακοίνωση γιατι δεν είχα δει κατι

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...