Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ξανα-αναφερθεί το πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

 

Έχουμε cu εγώ και η κοπέλα μου και την τελευταία εβδομάδα αν μου κάνει αυτή ή κάνω εγώ αναπάντητη και το αφήνω να καλέσει μια φορά, το κινητό που καλώ συνεχίζει να χτυπά για ώρα ενώ εγώ το έχω κλείσει.

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?

Ο ήχος κλήσης που έχεις προφανώς είναι μεγάλος γι αυτό το λόγο. Παρατηρείται συχνά σε πολλούς αυτό το φαινόμενο. Το είχα κάνει ανάμεσα σε 2 whats up αυτό που αναφέρεις, χτύπησε μια φορά, το έκλεισα και καθώς το άλλο συνέχισε να χτυπάει, πάτησα το πλήκτρο για να απαντήσω στην "κλήση" αλλά μου έβγαλε μήνυμα "Not allowed". Μην σε ανησυχεί.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 μέρες ένα καρτοκινητό Vodafone. Μπορώ να ζητήσω φορητότητα σε άλη εταιρεία ή πρέπει να κάτσω υποχρεωτικά κάποιο διάστημα μέχρι να φύγω; Ας μου απαντήσει όποιος ξέρει σίγουρα.

 

εχω την εντυπωση οτι μπορεις να αποχωρησεις απο τη βοντα οποια στιγμη θες:)

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κλήσης που έχεις προφανώς είναι μεγάλος γι αυτό το λόγο. Παρατηρείται συχνά σε πολλούς αυτό το φαινόμενο. Το είχα κάνει ανάμεσα σε 2 whats up αυτό που αναφέρεις, χτύπησε μια φορά, το έκλεισα και καθώς το άλλο συνέχισε να χτυπάει, πάτησα το πλήκτρο για να απαντήσω στην "κλήση" αλλά μου έβγαλε μήνυμα "Not allowed". Μην σε ανησυχεί.

 

Προφανώς με τη σηματοδοσία του δικτύου έχει να κάνει. Δεν έχει σχέση ο ήχος κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήγα και δήλωσα τον αριθμό(ξανά),τους ρώτησα..Και μου είπαν,ναι ότι δεν ίσχυε ,και από τον δεκέμβριο έπρεπε να ξαναδηλωθεί..μικρό το κακό.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι θεμα συσκξυης και οχι συνδεσης;

 

Μπαα, και οι 2 συσκευές να έχουν πρόβλημά; ένα 5800 και ένα sony er.

 

Ο ήχος κλήσης που έχεις προφανώς είναι μεγάλος γι αυτό το λόγο. Παρατηρείται συχνά σε πολλούς αυτό το φαινόμενο. Το είχα κάνει ανάμεσα σε 2 whats up αυτό που αναφέρεις, χτύπησε μια φορά, το έκλεισα και καθώς το άλλο συνέχισε να χτυπάει, πάτησα το πλήκτρο για να απαντήσω στην "κλήση" αλλά μου έβγαλε μήνυμα "Not allowed". Μην σε ανησυχεί.

 

Ίσως να φταίει αυτό, αν και προηγούμενα δεν το έκανε καθόλου. Δείχνει να έστρωσε πάντως σήμερα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 μέρες ένα καρτοκινητό Vodafone. Μπορώ να ζητήσω φορητότητα σε άλη εταιρεία ή πρέπει να κάτσω υποχρεωτικά κάποιο διάστημα μέχρι να φύγω; Ας μου απαντήσει όποιος ξέρει σίγουρα.

 

είχα ρωτήσει παλιά και μου είχανε πει ότι πρέπει να μείνω στο δίκτυο τουλάχιστον ένα μήνα. ρώτα για να είσαι σίγουρος. Εξάλλου μέχρι να κανείς την αίτηση φορητότητας θέλει γύρω στις 15-20 ημέρες οπότε μέσα θα είσαι. Πάντως διευκρίνισε το για να μην ακυρωθεί. Επίσης άκουσα ότι ο χρονος φορητοτητας σε λιγότερο από έναν χρόνο θα μειωθεί σε 5 ημέρες και σταθερά και στα κινητά. Καλό αυτό!. Μακάρι να γίνει..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι καρτοκινητός cu(iphone 3gs) και carrier settings το itunes μου πέρασε το webonly.vodafone.gr

 

Μαλιστα αρα δουλευει το webonly γενικα για τους χρηστες iphone της vodafone.Ευχαριστω για την πληροφορια:)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήγα και δήλωσα τον αριθμό(ξανά),τους ρώτησα..Και μου είπαν,ναι ότι δεν ίσχυε ,και από τον δεκέμβριο έπρεπε να ξαναδηλωθεί..μικρό το κακό.

Εμένα μου είχαν πει ότι από τον Οκτώβριο και μετά, έχεις δεν έχεις κάνει δήλωση πριν από τον Οκτώβριο, έπρεπε να το ξαναδηλώσεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πού αλλού μπορούμε να κάνουμε ταυτοποίηση εκτός απο καταστήματα vodafone; όσες περισσότερες δυνατές επιλογές αν ξέρετε!
Link to comment
Share on other sites

Στο ταχυδρομείο , και στα μικρά περίπτερα της γειτονιάς που έχουν την σχετική αφίσσα .
Link to comment
Share on other sites

πού αλλού μπορούμε να κάνουμε ταυτοποίηση εκτός απο καταστήματα vodafone; όσες περισσότερες δυνατές επιλογές αν ξέρετε!

 

πλαισιο σιγουρα ομως. ρωτα στο 13830 για να μαθεις ..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία VODAFONE ? ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 22/07/2010 διάθεση του νέου πακέτου γραπτών μηνυμάτων SMS 60, με 60 SMS προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα. Συγκεκριμένα όλοι οι συνδρομητές καρτοκινητής Vodafone CU, Νέου Καρτοκινητού Vodafone και Vodafone International, παλαιοί και νέοι, έχουν τη δυνατότητα με χρέωση € 3, συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α, να αγοράσουν 60 γραπτά μηνύματα SMS για χρήση προς Εθνικούς προορισμούς. Για την αγορά του νέου πακέτου οι συνδρομητές καλούν δωρεάν από το κινητό τους το 1286.Τα γραπτά μηνύματα, από τη στιγμή της αγοράς τους, ισχύουν για 31 μέρες και δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των αγορών ανά μήνα. Επιπλέον, τα διαθέσιμα SMS δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν όταν οι συνδρομητές βρίσκονται σε καθεστώς περιαγωγής καθώς επίσης και για αποστολή προς υπηρεσίες πολυμεσικής πληροφόρησης. Για επιπλέον πληροφορίες οι συνδρομητές μπορούν να επισκεφθούν το (http://www.vodafone.gr) .
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία VODAFONE ? ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την από 22/07/2010 διάθεση του νέου πακέτου γραπτών μηνυμάτων SMS 60, με 60 SMS προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα. Συγκεκριμένα όλοι οι συνδρομητές καρτοκινητής Vodafone CU, Νέου Καρτοκινητού Vodafone και Vodafone International, παλαιοί και νέοι, έχουν τη δυνατότητα με χρέωση € 3, συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α, να αγοράσουν 60 γραπτά μηνύματα SMS για χρήση προς Εθνικούς προορισμούς. Για την αγορά του νέου πακέτου οι συνδρομητές καλούν δωρεάν από το κινητό τους το 1286.Τα γραπτά μηνύματα, από τη στιγμή της αγοράς τους, ισχύουν για 31 μέρες και δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των αγορών ανά μήνα. Επιπλέον, τα διαθέσιμα SMS δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν όταν οι συνδρομητές βρίσκονται σε καθεστώς περιαγωγής καθώς επίσης και για αποστολή προς υπηρεσίες πολυμεσικής πληροφόρησης. Για επιπλέον πληροφορίες οι συνδρομητές μπορούν να επισκεφθούν το (http://www.vodafone.gr) .

 

Παράλληλα με το vodafone unlimited 1500 & 1500 λειτουργει;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Επισης, βγηκε νεα υπηρεσια Internet All Day με 1 ευρω απεριοριστη χρηση ιντερνετ για 24 ωρες. Το απεριοριστο δεν προλαβα να δω αν εχει πολιτικη ορθη χρησης. Καλειτε το 1350 για ενεργοποιηση και δεν ειναι συμβατο με το surf and mail 60!!!

Βραδιατικα τα βγαζουν ολα?

Link to comment
Share on other sites

Επισης, βγηκε νεα υπηρεσια Internet All Day με 1 ευρω απεριοριστη χρηση ιντερνετ για 24 ωρες. Το απεριοριστο δεν προλαβα να δω αν εχει πολιτικη ορθη χρησης. Καλειτε το 1350 για ενεργοποιηση και δεν ειναι συμβατο με το surf and mail 60!!!

Βραδιατικα τα βγαζουν ολα?

 

Πολιτική ορθής χρήσης: 10ΜΒ.

 

Και λέει μέχρι της 4 ήωρα της επόμενης μέρας (αν κατάλαβα καλά).

 

Επίσης άλλο κουλό. Αν ξέπεράσεις τα 10ΜΒ έχεις σύνδεση στο Ίντερνετ αλλά με περιορισμένη ταχύτητα !

 

Παιδιά συγνώμη αν έκανα κάποια λάθη αλλά εγώ αυτά κατάλαβα! Είναι και περασμένη η ώρα.

Αύριο με καθαρότερο μυαλό.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και οι 2 υπηρεσιες. Ειδικα τωρα με τα 60sms σε συνδιασμο με τις 2ωρες προς ολους στο νεο καρτοκινητο ειναι μια χαρα.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμια προσφορα στην ανανέωση χρόνου ομιλιας στο νεο καρτοκινητό? π.χ. ανω των 20 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμια προσφορα στην ανανέωση χρόνου ομιλιας στο νεο καρτοκινητό? π.χ. ανω των 20 ευρώ

 

Και η προσφορα του ιντερνετ πολυ καλη. Ειδικα για καμια βδομαδα διακοπων ειναι οτι πρεπει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολιτική ορθής χρήσης: 10ΜΒ.

 

Και λέει μέχρι της 4 ήωρα της επόμενης μέρας (αν κατάλαβα καλά).

 

Επίσης άλλο κουλό. Αν ξέπεράσεις τα 10ΜΒ έχεις σύνδεση στο Ίντερνετ αλλά με περιορισμένη ταχύτητα !

 

Παιδιά συγνώμη αν έκανα κάποια λάθη αλλά εγώ αυτά κατάλαβα! Είναι και περασμένη η ώρα.

Αύριο με καθαρότερο μυαλό.:)

 

αν ναι.. στο σιτε δεν το βρωκα στις ανακοινωσεις υπαρχει πουθενα αλλου;. στειλε μου το λινκ. ευχαριστω..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Η Ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας απο το site δουλεύει......?
οχι γράφει πως δεν δουλεύει

 

το 0.facebook.com δουλεύει ακόμα? επειδή με στέλνει να μπώ απο το m.facebook... που χρεώνει.

 

Επίσης απο ποιο σημείο πρόσβασης μπαίνω στο ιντερνετ ;; το internet.vodafone.gr δεν μου δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τα ΜΒ αφορούν κίνηση μέσω των APN (Ρυθμίσεων Internet): wapkarta.vodafone.gr, webkarta.vodafone.gr
Link to comment
Share on other sites

ναι το wapkarta έχω βάλει εγώ. το άλλο τι διαφορά έχει;

 

επίσης συμβαίνει το εξής κουλό. στο 1252 πατώντας το 4 δεν μου λέει πόσα δωρεάν mb έχω. προχθές που πήρα είχα 17 και δεν χρησιμοποίησα το ίντερνετ απο τότε.

χθές έπρεπε να μηδενίσει. στο 1286 δίχνει να είναι ενεργοποιημένο, στο customer care λένε δεν είναι άρα σήμερα θα μου δώσει τα δωρεάν mb. τα λεφτά πρέπει να τα έχει πάρει γιατί είδα και κατέβηκε η κάρτα αλλά δωρεάν mb πουθενά.

 

 

σε μήνυμα στο 1286 μου λέει μόνο πόσα δωρεάν sms έχω ούτε ομιλία ούτε mb. τι να συμβαίνει.

εσάς σας γράφει αναλυτικά ;;

Edited by androu
Link to comment
Share on other sites

Το Wapkarta είναι με ρυθμίσεις wap ενώ το webkarta είναι Internet κανονικό
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχαν πει ότι από τον Οκτώβριο και μετά, έχεις δεν έχεις κάνει δήλωση πριν από τον Οκτώβριο, έπρεπε να το ξαναδηλώσεις.

 

 

Εεε,έχουν να λένε! Εντάξει δεν με ένοιαζε και τόσο.Ένα πράγμα που έπρεπε να γίνει ήταν.. Οπότε μικρό το κακό.Τα sms και τα τηλ από το 1237 αφού σταμάτησα,πάλι καλά :lol: .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...