Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά!!

 

ΌΛΕΣ σε πραγματικά γεγονότα λένε ότι βασίζονται! Ειλικρινά πλέον αναρωτιέμαι γιατί δεν μου έχουν επιτεθεί εμένα ακόμα φαντάσματα και τέρατα με τόση "πραγματική ιστορία" εκεί έξω!

 

Πες το όνομα ντε και έχω δει τα άπαντα του τρόμου αυτήν την περίοδο. I'm running out of movies to watch. :ρ

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ταινία λεγεται Cannibal (2005) είναι μια απο τις ποιο αιμοσταγείς και σαδιστικές ταινίες που έχω δει, αλλα και ταυτόχρονο πολύ νοσηρή, πολύ χειρότερη απο το flowers of flesh and blood για όσους γνωρίζουν.

H ταινία βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα, και ειναι μια πιστή αναπαράσταση ενός εκ των χειροτερων εγκλημάτων που συγκλόνισαν την Γερμανία.

Η ταινία περιγράφει την πρόσπαθεια του Armin Meiwes, o oποίος ψάχνει μέσω internet, να βρει κάποιον άλλον άντρα (είναι ομοφυλόφιλος), με του οποίου την θέληση να τον σκοτωσει και μετα να τον φάει. Και το χειρότερο είναι οτί τον βρίσκει. Και μετα η ταινία γίνεται κόλαση.

 

Περισσότερες λεπτομερειες για τον Meiwes εδω!!!

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock: panagia mou..ti einai auta? Auto ontws einai vasismeno se alh8inh tainia..salos eixe ginei 8ymamai..

 

To Cannibal deixnei skhnes xyma entelws?

Pwleitai kinhto Palm Treo 750 axrhsimopoihto, sto kouti tou. Timh 300€, syzhtisimi
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς , και παρόλο που η ταινία είναι low budget, τα effects είναι ρεαλιστικά σε σιχαμερό βαθμό. Στην Γερμανια πάντως η ταινία έγινε banned, πριν καλά καλά προλάβει να κυκλοφορήσει το dvd.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλυτερη ταινια τρομου ever ειναι ο εξορκιστης...γενικα τρομακτικες ειναι οι ταινιες που βασιζονται στην πραγματικοτητα.

και η "λαμψη" με τζακ νικολσον πολυ καλη ταινια...και πολυ αγωνια

"I am the passenger

And I ride and I ride

I ride through the citys backside

I see the stars come out of the sky..."

Link to comment
Share on other sites

καλυτερη ταινια τρομου ever ειναι ο εξορκιστης...γενικα τρομακτικες ειναι οι ταινιες που βασιζονται στην πραγματικοτητα.

και η "λαμψη" με τζακ νικολσον πολυ καλη ταινια...και πολυ αγωνια

 

πολύ καλή ο εξορκιστής γενικά θα έλεγα ότι "τρομακτικές" είναι οι ταινίες που βασίζονται στο υπερφυσικό και είναι περισσότερο ψυχολογικές, παίζουν με το μυαλό σου όχι τα σπλάτερ

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή ο εξορκιστής γενικά θα έλεγα ότι "τρομακτικές" είναι οι ταινίες που βασίζονται στο υπερφυσικό και είναι περισσότερο ψυχολογικές, παίζουν με το μυαλό σου όχι τα σπλάτερ

 

τρομαξες με τον εξορκιστη μας δουλεις τωρα?? ειδηκα στο σημειο που εβαζε τον σταυρο στο τετοιο της και ελεγε οτι ελεγε εκλαιγα απο τα γελια...

 

και μετα που φτυνει τους παπαδες τρελο γελιο....

:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία λεγεται Cannibal (2005) είναι μια απο τις ποιο αιμοσταγείς και σαδιστικές ταινίες που έχω δει, αλλα και ταυτόχρονο πολύ νοσηρή, πολύ χειρότερη απο το flowers of flesh and blood για όσους γνωρίζουν.

H ταινία βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα, και ειναι μια πιστή αναπαράσταση ενός εκ των χειροτερων εγκλημάτων που συγκλόνισαν την Γερμανία.

Η ταινία περιγράφει την πρόσπαθεια του Armin Meiwes, o oποίος ψάχνει μέσω internet, να βρει κάποιον άλλον άντρα (είναι ομοφυλόφιλος), με του οποίου την θέληση να τον σκοτωσει και μετα να τον φάει. Και το χειρότερο είναι οτί τον βρίσκει. Και μετα η ταινία γίνεται κόλαση.

 

Περισσότερες λεπτομερειες για τον Meiwes εδω!!!

 

Το περιστατικό το θυμάμαι. Είχα σοκαριστεί τότε. Αλλά δεν περίμενα ότι θα γίνει και ταινία. Είναι αηδιαστικό και μόνο που το ακούς. Φαντάζομαι εσύ που (λογικά) το είδες! Χαρά στο κουράγιο σου.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειδα αυτο!!http://www.imdb.com/title/tt0435528/

 

πολυ καλο!!σε μερικες στιγμες ηταν αρκετα τρομαχτικο!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως δεν προκειται να ξαναδω τον Εξορκισμό της Εμιλυ Ρόουζ και τη σειρα ταινιών Hostel. Στην πρωτη ειχα "αγριευτει" για όλη τη νυχτα και δεν εκλεισα ματι και στη δευτερη δεν θυμαμαι να εχω ξανασιχαθει τόσο πολυ στη ζωη μου!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

All time classic...1960...Προτείνω ανεπιφύλακτα την Ψυχώ...είναι τέλειο...Επίσης τα 3 Γιαπωνέζικα Ringu...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να αναφερω το Silent Hill. Φοβερη ταινια και με απρόβλεπτο τέλος.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να αναφερω το Silent Hill. Φοβερη ταινια και με απρόβλεπτο τέλος.

 

Speaking of Silent Hill, τι γίνεται με το sequel (2010);

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να αναφερω το Silent Hill. Φοβερη ταινια και με απρόβλεπτο τέλος.
απο τις καλυτερες ταινιες τρομου το silent Hill!!;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

It (1990) - Stephen King

The Shining (1980) - Stephen King

The Others (2001)

 

και φυσικά

 

The Texas Chainsaw Massacre (2003)

The Return of the Texas Chainsaw Massacre (1994)

http://www.imageshack.gr/files/iarkqthyfkypmqmrs5z2.jpg

 

και πολλές άλλες...

Link to comment
Share on other sites

σημερα στον αντ1.στις 9 εχει το τελος του κοσμου(πρωταγωνιστει αυτη που κανει τη δικηγορο στον Prison Break)

απο τα καλυτερα θριλερ κατα τη γνωμη μου!

:D:D

Link to comment
Share on other sites

σημερα στον αντ1.στις 9 εχει το τελος του κοσμου(πρωταγωνιστει αυτη που κανει τη δικηγορο στον Prison Break)

απο τα καλυτερα θριλερ κατα τη γνωμη μου!

:D:D

 

Θρίλερ; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ο σχιζοφρενης δολοφονος με το πριονι(2003) και το ''η αρχη'' ειναι φοβερα...:respect::respect:

ειναι αληθεια οτι βασίζονται σε αληθινά γεγονότα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ο δολοφόνος είναι μια τραβηγμένη μορφή ενός πραγματικού σχιζοφρενή, μανιακού δολφόνου, του Ed Gein, ο οποίος έπαιρνε το δέρμα από τα θύματά του αλλά και από πτώματα και το φορούσε ή το χρησιμοποιούσε για να φτιάξει διάφορα αντικείμενα.

 

Πέρα από αυτό, τίποτα άλλο κοινό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ο δολοφόνος είναι μια τραβηγμένη μορφή ενός πραγματικού σχιζοφρενή, μανιακού δολφόνου, του Ed Gein, ο οποίος έπαιρνε το δέρμα από τα θύματά του αλλά και από πτώματα και το φορούσε ή το χρησιμοποιούσε για να φτιάξει διάφορα αντικείμενα.

 

Πέρα από αυτό, τίποτα άλλο κοινό.

 

α και εγω νομιζω οτι ολα ηταν αληθεια...:p

 

αν θυμασε..

στη εκδοση του 2003 στη αρχη και στο τελος δειχνει ενα ασπρομαυρο βιντεο με κατι αστυνομικους που πανε στο σπιτι του..

Αυτο το βιντεο ειναι αληθινο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε :p

Μη μασάς!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

À l'intérieur

Γαλλικη παραγωγη κι εχει οτιδηποτε χρειαζεται μαι σωστη ταινια τρομου/θριλερ.

Αιμα, βια, σκοτεινο περιβαλλον (χωρις ομως η χρησιμοτητα αυτου να ειναι για να "καλυψει" τις ωμες σκηνες) και "nasty" σκηνες οι οποιες ειναι μια χαρα γραφικοτατες και τις βλεπεις πολυ καλα και οχι με "θολουρες".

Εχει μπολικη αγωνια, ειναι κλειστοφοβικο, "υπερβολικο" χωρις ομως να σε ξενερωνει και γενικα πολυ πετυχημενο.

Προσωπικα το προτεινω ανεπιφυλακτα για μια βραδια στο σπιτι με πατατακια, αναψυκτικα και οτιδηποτε χρειαστειτε να το εχετε διπλα σας γιατι δεν θα σας αφησει να σηκωθειτε.;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε απόλυτα mario_fit ;)

 

Είχα γράψει και λίγο καιρό πριν και εγω για το έργο αυτό. Απλά εξαιρετικό splatter

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε απόλυτα mario_fit ;)

 

Είχα γράψει και λίγο καιρό πριν και εγω για το έργο αυτό. Απλά εξαιρετικό splatter

 

Aπο που νομιζεις οτι ειχα παρει την ιδεα να το ψαξω και να το δω?:D:D

Αφου ξερω οτι σε κατι τετοια εσυ και ο Veco ειστε εγγυηση!;)

Link to comment
Share on other sites

α και εγω νομιζω οτι ολα ηταν αληθεια...:p

 

αν θυμασε..

στη εκδοση του 2003 στη αρχη και στο τελος δειχνει ενα ασπρομαυρο βιντεο με κατι αστυνομικους που πανε στο σπιτι του..

Αυτο το βιντεο ειναι αληθινο?:confused:

 

κι ομως σε ενα απο ολα δεν θυμαμαι πιο ενα βιντεο ειναι πραγματικο,που κατεβαινουν σε ενα υπογειο.

οπως επισης εχω ακουσει οτι κι ολη η οικογενεια αυτουνου ηταν μουρλοι και παγιδευαν ανθρωπους,τωρα με τι τροπο δεν ξερω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...