Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ιδιαίτερη και τρομακτική (με τον τρόπο της) ταινία είναι και το "Enemy" (2013) με τον Jake Gyllenhaal.

Θα με θυμηθείτε : )

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ιδιαίτερη και τρομακτική (με τον τρόπο της) ταινία είναι και το "Enemy" (2013) με τον Jake Gyllenhaal.

Θα με θυμηθείτε : )

 

Η χειροτερη ταινια που εχω δει ποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι psychedeλια εντελώς. Σίγουρα δεν είναι για ολους.

Πολύ creepy ομως

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απολυτα μαζι σου. Εκτος αυτου θα το ελεγα σαν μια πολυ μετρια απομίμηση του παλαιότερου και εξαιρετικού Poltergeist του 1982.

 

Έχεις δίκιο και συμφωνώ κι εγώ μαζί σου για το Insidious, αντιγράφει νομίζω κι εγώ το Poltergeist του 1982 η οποία ήταν ταινιάρα!!! Γενικά η δεκαετία του 80 είχε δώσει πολύ καλά θρίλλερ. Είχε δει κανείς το The Changeling του 1980; Επίσης πολύ δυνατό θρίλλερ.

Edited by jonid1523
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο και συμφωνώ κι εγώ μαζί σου για το Insidious, αντιγράφει νομίζω κι εγώ το Poltergeist του 1982 η οποία ήταν ταινιάρα!!! Γενικά η δεκαετία του 80 είχε δώσει πολύ καλά θρίλλερ. Είχε δει κανείς το The Changeling του 1980; Επίσης πολύ δυνατό θρίλλερ.

 

Πλακα κανεις; Ηταν τρελή 10ετια!!!!! Τι να πρωτοθυμηθω!!!!

 

Το Νο.1 για μενα! Η Λαμψη με τον Νικολσον. Αξεπέραστη ταινια ακομα και μετα απο τοσα χρονια!

Δαιμονισμενος αγγελος με Μικι Ρουρκ, Εφιαλτης στο δρομο με τις λευκες, Κριστιν, Χαλοουγουιν, Χελρεϊζερ και ποσα δεν μπορω να θυμηθω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό θρίλερ σχετικά με το τρίγωνο των βερμούδων?

Από το λίγο που έψαξα βρήκα το Lost Voyage αλλά δεν... :down:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό θρίλερ σχετικά με το τρίγωνο των βερμούδων?

Από το λίγο που έψαξα βρήκα το Lost Voyage αλλά δεν... :down:

https://www.youtube.com/watch?v=SklNu3VAqJE ειναι λιγο σκερι
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ιδιαίτερη και τρομακτική (με τον τρόπο της) ταινία είναι και το "Enemy" (2013) με τον Jake Gyllenhaal.

Θα με θυμηθείτε : )

 

Ναι πολυ καλη ταινια αν και δυσκολευτηκα να βγαλω συμπερασμα για το τι παιχτηκε τελικα

 

Πολυ καλο θριλερ ειναι το Tale of two sisters, κορεατικο

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ξέρει παλιά καλά θρίλερ,από 60 κι έπειτα κι από πού,μαζί με υπότιτλους,ας μου στείλει ένα pm για πληροφορίες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ξέρει παλιά καλά θρίλερ,από 60 κι έπειτα κι από πού,μαζί με υπότιτλους,ας μου στείλει ένα pm για πληροφορίες.
τσεκαρε αυτα τα 2

http://www.imdb.com/title/tt0057129/?ref_=fn_al_tt_2

http://www.imdb.com/title/tt0055018/?ref_=nv_sr_1

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα,

Μετά από πολλές έρευνες δεν μπόρεσα να βρω ένα θρίλερ από την δεκαετία του '80 και σκέφτηκα μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος...

Θυμάμαι μόνο μια συγκεκριμένη σκηνή...

Την είχα δει περίπου το 1987....Ο δολοφόνος είναι διπλή προσωπικότητα και προς το τέλος της ταινίας ένα βροχερό βράδυ πηγαίνει μάλλον ο δικηγόρος του να τον βρει στο σπίτι του. Δεν ανοίγει την πόρτα και βλέπει μια σαν αποθήκη δίπλα στο σπίτι με ανοιγμένη πόρτα...Μπαίνει μέσα και βρίσκει τον δολοφόνο καθιστό με πλάτη, τον μιλάει, γυρίζει αυτός και έχει ζωγραφισμένο πρόσωπο.

Ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι, το 1982 η ΕΙΡΤ έδειξε μια ταινία - μίνι σειρά σε 3 επισόδεια. Το σενάριο είχε κάπως έτσι:

Κάποιος σπουδαίος επιστήμονας αγαπούσε υπερβολικά τη γυναίκα του. Όμως αυτή αρρώστησε από ανίατη ασθένεια και ο επιστήμονας έφτιαξε δυο κυψέλες. Μια γι αυτόν και μία για τη γυναίκα του. Με αυτοματισμό έριξε την γυναίκα του και τον εαυτό του σε βαθειά κατάψυξη, θέλοντας να την ξυπνήσει στο μέλον όταν η ασθένειά της θα ήταν ιάσιμη. Όταν οι πλανήτες ήλθαν σε κάποια θέση που είχε υπολογήσει η διαδικασία επαναφοράς ξεκίνησε αυτόματα....

Αυτά θυμάμαι γύρω από το σενάριο. Αν μου βρείτε τον τίτλο της θα είμαι υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά από πολλές έρευνες δεν μπόρεσα να βρω ένα θρίλερ από την δεκαετία του '80 και σκέφτηκα μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος...

Θυμάμαι μόνο μια συγκεκριμένη σκηνή...

Την είχα δει περίπου το 1987....Ο δολοφόνος είναι διπλή προσωπικότητα και προς το τέλος της ταινίας ένα βροχερό βράδυ πηγαίνει μάλλον ο δικηγόρος του να τον βρει στο σπίτι του. Δεν ανοίγει την πόρτα και βλέπει μια σαν αποθήκη δίπλα στο σπίτι με ανοιγμένη πόρτα...Μπαίνει μέσα και βρίσκει τον δολοφόνο καθιστό με πλάτη, τον μιλάει, γυρίζει αυτός και έχει ζωγραφισμένο πρόσωπο.

Ευχαριστώ πολύ....

 

αυτο πρεπει να ειναι του Ντε παλμα με τον Μαικλ Κειν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Λοιπον ενα απο τα ειδη ταινιων που μ'αρεσουν ειναι οι τρομου κ τα θριλερ..Πριν λιγο είδα το The Ring "σημα κινδυνου" στα ελληνικα κ εχω πεθάνει απο φοβο...Κατα τη γνωμη σας πια ειναι η καλυτερη τανια τρομου??

Καλησπέρα, στους φανς του τρόμου!!Λέω να ξεκινήσω με την ταινία RINGS 3.Κατά τη γνώμη μου ήταν μέτρια...καμιά σχέση με την 1η και τη 2η.Την έχετε δει;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι άρεσε σε αρκετό κοσμο υο Sinister και χαίρομαι γι'αυτό. Μου άρεσε το ύφος της ταινίας και το φολκλόρ που έφτιαξαν.

 

Αν υπάρχουν γνώστες του genre εδώ, θα ήθελα να ακούσω προτάσεις για horror ταινίες με meta χαρακτήρα. Έχω δει τα Scream, the Cabin in the Woods, Resolution, the Final Girls, Leslie Vernon: the story behind the mask και μου άρεσαν όλες , ειδικα το Cabin in the woods το λατρεύω, και θέλω να βρω κι αλλες ταινίες που σατιρίζουν (διακριτικά) το είδος και τα κλισέ του.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο sinister είναι στο τοπ 5 των πιο αγαπημένων horror movies μου. Το δεύτερο, όμως, ήταν τόσο κακό...

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βλέπω οτι άρεσε σε αρκετό κοσμο υο Sinister και χαίρομαι γι'αυτό. Μου άρεσε το ύφος της ταινίας και το φολκλόρ που έφτιαξαν.

 

Αν υπάρχουν γνώστες του genre εδώ, θα ήθελα να ακούσω προτάσεις για horror ταινίες με meta χαρακτήρα. Έχω δει τα Scream, the Cabin in the Woods, Resolution, the Final Girls, Leslie Vernon: the story behind the mask και μου άρεσαν όλες , ειδικα το Cabin in the woods το λατρεύω, και θέλω να βρω κι αλλες ταινίες που σατιρίζουν (διακριτικά) το είδος και τα κλισέ του.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικά αυτό!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Tucker and Dale vs Evil (2010) που προτείνεται πολύ σωστά από πάνω, να προσθέσω και το Shaun of the Dead (2004) με το θείκό αγγλικό του χιούμορ. Επίσης και το Zombieland (2009) ήταν καλό, όχι αγαπημένο μου αλλά μου άρεσε
Link to comment
Share on other sites

Ολο το Cornetto Trilogy ειναι επικο (Shaun of the Dead, Hot Fuzz, The World's End)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ελα...εδω σας εχω

Ποιος εχει δει το the beyond ή την 7η πυλη της κολασεως στα ελληνικα του fulchi??

Ηταν το πρωτο μου που ειδα κι ετρεμα για πολυυυ καιρο μετα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...