Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα τον client 15.94 και τα δυο αρχεία:

W810_R4CK003_MAIN_EU-EMEA-US.DVT

W810_R4CK003_FS_MEDITERR.DVT

 

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση (R4CK003) ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα στο δεξί πάνω πλήκτρο γράφει plus+ λόγω ΤΙΜ. γίνεται να φύγει απο κεί????

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

thelw na allaxw thn mnhmh apo 512mb 1gb.thn yposthrizei?tis sony na parw etsi?h yposthrizei k alles markes?

Υποστηρίζει όλες τις μάρκες MS DUO PRΟ μέχρι 4 Gb, σύμφωνα με όσα έχουν αναφερθεί εδώ. Το μόνο πρόβλημα που ίσως προσέξεις είναι ότι θα αργεί λίγο στην έναρξη. :wink:

Εγώ έχω 2 gb και όλα δουλεύουν κανονικά :wink:

 

 

εμένα στο δεξί πάνω πλήκτρο γράφει plus+ λόγω ΤΙΜ. γίνεται να φύγει απο κεί????

Γίνεται αλλά μαζί θα φύγει και η εγγύηση. Για να μη χρεώνεσαι το plus πήγαινε και φτιάξε ένα προφίλ internet με άσχετες ρυθμίσεις και επέλεξέ το :wink:

 

Κατέβασα τον client 15.94 και τα δυο αρχεία:

W810_R4CK003_MAIN_EU-EMEA-US.DVT

W810_R4CK003_FS_MEDITERR.DVT

 

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση (R4CK003) ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα. Ωραίο gadget, ωραία κάμετα, Mp3, οθόνη, θέματα, παιχνίδια και τα λοιπά φρου φρου κι αρώματα αλλά έχω παράπονα απο τις βασικές λειτουργίες.... Ας πούμε έστω οτι είναι απορίες γιατί μπορεί να μην έχω καταλάβει κάτι καλά. Πριν είχα το siemens M65 που δόξα τω θεώ στα βασικά ήταν ξηγημένο.

 

Το M65 τις αναπάντητες τις έβγαζε με τη σειρά που γίνονταν, άσχετα αν γίνονταν πολλές απο το ίδιο νούμερο. Μπορούσες να δεις πόσες είναι και την ώρα που έγιναν. Σε αυτό μου βγάζει τις αναπάντητες ομαδοποιημένες σύμφωνα με τους αριθμούς που με καλέσανε, μου γράφει το πλήθος των κλήσεων αλλά δεν μπορώ να δω την ώρα που έγιναν οι παλαιότερες κλήσεις απο κάθε αριθμό. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

2. Στις ομάδες στα τηλέφωνα μπορώ να βάλω μέχρι 15 αριθμούς (μόνο αριθμούς ολότελα, ούτε καν ολόκληρες επαφές) σε κάθε ομάδα. Γιατί αυτό; Ξεπερνιέται κάπως;

 

Επίσης, υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω τον ήχο κλείστρου στην κάμερα;

 

Αυτά μέχρι στιγμής. Να πω πως για όποιον ψάχνει πώς να γράψει πεζά ελληνικά στα μνμτα, χρειάζεται να ενεργοποιήσει τους "εθνικούς χαρακτήρες" απο τα πρόσθετα.

 

edit: Επίσης:

 

3. Πώς μπορώ σαν screensaver να έχω μόνιμα να φαίνεται το ρολόι χωρίς να χρειάζεται να πατήσω κάτι; Συνηθίζω όταν διαβάζω να το έχω μπροστά μου ως ρολόι...

 

4. Πώς μπορώ να αλλάξω το χρόνο αυτόματου κλειδώματος και ενεργοποίησης του screensaver; ή μήπως ζητάω πολλά;

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, το κινητό ωραίο φαίνεται, για δώστε μερικές info...

 

εχώ έκδοση λογισμικού: cxc1250316 r4db005

 

Παίζει καλύτερο?

Ποιό και link download...

Είναι με TIM menu πώς ''εξαφανίζω'' το ΤΙΜ+ από την οθόνη?

 

thanks in advance...

Link to comment
Share on other sites

Το M65 τις αναπάντητες τις έβγαζε με τη σειρά που γίνονταν, άσχετα αν γίνονταν πολλές απο το ίδιο νούμερο. Μπορούσες να δεις πόσες είναι και την ώρα που έγιναν. Σε αυτό μου βγάζει τις αναπάντητες ομαδοποιημένες σύμφωνα με τους αριθμούς που με καλέσανε, μου γράφει το πλήθος των κλήσεων αλλά δεν μπορώ να δω την ώρα που έγιναν οι παλαιότερες κλήσεις απο κάθε αριθμό. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

 

Όχι, αυτός είναι ο τρόπος απεικόνισης των αναπάντητων στα SE.

 

2. Στις ομάδες στα τηλέφωνα μπορώ να βάλω μέχρι 15 αριθμούς (μόνο αριθμούς ολότελα, ούτε καν ολόκληρες επαφές) σε κάθε ομάδα. Γιατί αυτό; Ξεπερνιέται κάπως;

 

Αν χωράει μόνο 15 τότε δεν νομίζω να μπορείς να το αυξήσεις

 

Επίσης, υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσω τον ήχο κλείστρου στην κάμερα;

 

Το βάζεις στο σιωπηλό

 

3. Πώς μπορώ σαν screensaver να έχω μόνιμα να φαίνεται το ρολόι χωρίς να χρειάζεται να πατήσω κάτι; Συνηθίζω όταν διαβάζω να το έχω μπροστά μου ως ρολόι...

 

Νομίζω ότι δεν γίνεται στο W810 αυτό. Ας με διορθώσει κάποιος.

 

4. Πώς μπορώ να αλλάξω το χρόνο αυτόματου κλειδώματος και ενεργοποίησης του screensaver; ή μήπως ζητάω πολλά;

 

Ζητάς πολλά!!! :p :lol: :)

 

@eLiNa_C, felleas

Όπως λεει κι ο marras ο μόνος τρόπος για να φύγει είναι να βγάλετε το λογισμικό της ΤΙΜ και να περάσετε το αυθεντικό της SE. Αφενός κοστίζει, αφετέρου χάνετε την εγγύηση.

felleas το λογισμικό μάλλον έχεις κωδικούς που δείχνουν ότι είναι φτιαγμένο για την ΤΙΜ. Ωστόσο σύνδεσε με το PC και βάλτο να κοιτάξει αν υπάρχει καινούρια έκδοση (μάλλον όμως δεν πρόκειται να βρει)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

@ felleas

Όπως λεει κι ο marras ο μόνος τρόπος για να φύγει είναι να βγάλετε το λογισμικό της ΤΙΜ και να περάσετε το αυθεντικό της SE. Αφενός κοστίζει, αφετέρου χάνετε την εγγύηση.

felleas το λογισμικό μάλλον έχεις κωδικούς που δείχνουν ότι είναι φτιαγμένο για την ΤΙΜ. Ωστόσο σύνδεσε με το PC και βάλτο να κοιτάξει αν υπάρχει καινούρια έκδοση (μάλλον όμως δεν πρόκειται να βρει)

 

Όντως δεν δείχνει να υπάρχει νέα...

Link to comment
Share on other sites

Μενού-Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα-Ρυθμ.Ιντερνετ-Προφίλ Ιντερνετ και εκεί φτιάχνεις ένα νέο προφίλ (με ότι να'ναι ρυθμίσεις) και το επιλέγεις. :wink:

 

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που μου λες τα είχα βρει και μόνος μου αλλά έλεγα μήπως είμαι τόσο στραβός και δεν βλέπω κάτι... :p Τέσπα, Thnx πάντως. Μάπα το κινητάκι... :p

 

Πέρα απο την πλάκα αρκετά καλό φαίνεται. Ωστόσο με ξίνησαν τα παραπάνω και γενικότερα το οτι είναι κάπως φτωχό σε ρυθμίσεις. Συνηθισμένος απο το M65 βλέπεις.... :p

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι, για να μην τη πατησετε όπως εγω σας ενημερώνω για τα παρακάτω:

Aπο την επίσημη αντιπροσωπία της sonyericsson ο αντάπτορας του αυτοκινήτου CLA-60 για W810 είχε 20 ευρώ (μου έκαναν και έκπτωση 10% και το αγόρασα 18 ευρώ τελικά) και σε κατάστημα της vodafone ο ίδιος αντάπτορας ακριβώς κόστιζε 15 ευρώ!!!!!!!!!!!! τρια ευρώ(ένα χιλιάρικο σε δραχμές δηλαδή)διαφορά.

Πλήρωνε κορόιδο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει βρει κανένας την παρακάτω θηκούλα? αν ναι πόσο & που? :worry:

 

http://mobile.brando.com.hk/image/CrystalCaseW810iC_640.jpg

 

[ATTACH]8453[/ATTACH] [ATTACH]8455[/ATTACH] [ATTACH]8457[/ATTACH]

 

Mobile Brando [CrystalCase]

 

 

Φίλε, ακου και μην παρασύρεσαι... Εγώ την πάτησα με αυτή τη θήκη γιατί φαίνεται η πιο κομψή και ίσως να είναι και η πιο εμφανίσιμη γιατί αναδεικνύει το στιλ του κινητού, την παρήγγειλα λοιπόν απέξω, από αυτό το site που λες και πήρε κι ο φίλος μου μια ίδια... Στη δική του έσπασαν οι εγκοπές μόλις την έβαλε... νόμισα ότι απλά ήταν ατζαμοσύνη δική του. Μετά την έβαλα εγώ αλλά κι εμένα ψιλόπαιζε μετά από λίγο, μέχρι που καταστράφηκε εντελώς και έτσι πηγα στο Πλαίσιο και πήρα αυτή την κλασική της BOdy Glove που κυκλοφορεί για το W810i. Οχι ότι με ικανοποιεί πλήρως αλλά η άλλη είναι τζάμπα - λεφτά... Δε θα σου κρατήσει ούτε δυο βδομάδες... Ασ' τα πικρή εμπειρία...

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Γιατί όταν στα μνμτα έχω ενεργοποιημένους τους "εθνικούς χαρακτήρες" αντί να μου μετράει ένα μήνυμα ανά 160 χαρακτήρες μετράει ένα μήνυμα ανά 70 χαρακτήρες; Κουλό;
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Καθολου κουλο, αντιθετα ειναι απολυτα λογικο να συμβαινει γιατι ετσι χρησιμοποιει unicode κωδικοποιηση που πιανει περισσοτερο χωρο. Ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει κανενα νοημα χρησης του γιατι το μυνημα στον παραληπτη θα φτασει κατα 99% σε κεφαλαια γραμματα.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πηρα και εγω το w810i. το ειχα ερωτευτει απο την αρχη. τελοσπαντων, ειχα το w700i, αλλα το κρατησε ο αδερφος μου και ετσι πηρα το w810i. Ενταξει τα αρχεια τα μεταφερω. Υπαρχει τρόπος να μεταφερω και τις επαφές. και αν υπαρχει γινεται με επιλογη ολων και οχι μια-μια?

thanx

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πηρα και εγω το w810i. το ειχα ερωτευτει απο την αρχη. τελοσπαντων, ειχα το w700i, αλλα το κρατησε ο αδερφος μου και ετσι πηρα το w810i. Ενταξει τα αρχεια τα μεταφερω. Υπαρχει τρόπος να μεταφερω και τις επαφές. και αν υπαρχει γινεται με επιλογη ολων και οχι μια-μια?

thanx

Χρησιμοποίησε το MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at/en/) . Μετέφερε τον κατάλογο σου από το W700 στο πρόγραμμα και επανέφερε τον στο W810.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, ακου και μην παρασύρεσαι... Εγώ την πάτησα με αυτή τη θήκη γιατί φαίνεται η πιο κομψή και ίσως να είναι και η πιο εμφανίσιμη γιατί αναδεικνύει το στιλ του κινητού, την παρήγγειλα λοιπόν απέξω, από αυτό το site που λες και πήρε κι ο φίλος μου μια ίδια... Στη δική του έσπασαν οι εγκοπές μόλις την έβαλε... νόμισα ότι απλά ήταν ατζαμοσύνη δική του. Μετά την έβαλα εγώ αλλά κι εμένα ψιλόπαιζε μετά από λίγο, μέχρι που καταστράφηκε εντελώς και έτσι πηγα στο Πλαίσιο και πήρα αυτή την κλασική της BOdy Glove που κυκλοφορεί για το W810i. Οχι ότι με ικανοποιεί πλήρως αλλά η άλλη είναι τζάμπα - λεφτά... Δε θα σου κρατήσει ούτε δυο βδομάδες... Ασ' τα πικρή εμπειρία...

Πως καταστράφηκε δηλαδή; Έσπασε έτσι απλά απο μόνη της λόγω χρήσης; Μετά απο πόσο καιρό;

Κρίμα και ήμουν έτοιμος να την παραγγείλω. Την είδα κ live προχτες στο τραίνο σε ένα παιδί που ήταν κοντά μου κ δείχνει πολύ όμορφο το κινητό, σε σχέση με τη δικία μου body glove...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το MyPhoneExplorer (http://www.fjsoft.at/en/) . Μετέφερε τον κατάλογο σου από το W700 στο πρόγραμμα και επανέφερε τον στο W810.

 

τελικα υπαρχει επιλογη ολων και αποστολη με bluetooth κατ'ευθειαν απο το κινητο σε κινητο.

οπως και να εχει σ'ευχαριστω για την απαντηση σου!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει επιλογη ολων και αποστολη με bluetooth κατ'ευθειαν απο το κινητο σε κινητο.

οπως και να εχει σ'ευχαριστω για την απαντηση σου!

Το ξέρω ότι έχει τέτοια επιλογή. Απλά με την βοήθεια του υπολογιστή κάνεις και ένα backup για κάθε ενδεχόμενο ;) (μακριά από μας!!!). Όπως και να έχει να είσαι καλά! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω και μια μάλλον χαζή ερώτηση...

Όσο είμαι στο γραφείο μου, έχω το κινητό με usb καλώδιο στο pc για να εχω ανοιχτό το Myphone explorer και να κάνω οτι χρειαστεί απο εκεί.

Υπάρχει λοιπόν πρόβλημα που για 6-7 ώρες είναι στο usb και φορτίζεται συνεχόμενα και καθημερινά;

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω και μια μάλλον χαζή ερώτηση...

Όσο είμαι στο γραφείο μου, έχω το κινητό με usb καλώδιο στο pc για να εχω ανοιχτό το Myphone explorer και να κάνω οτι χρειαστεί απο εκεί.

Υπάρχει λοιπόν πρόβλημα που για 6-7 ώρες είναι στο usb και φορτίζεται συνεχόμενα και καθημερινά;

Θα φας λιγο την διαρκεια ζωης της μπαταριας αλλα αυτο θα το καταλαβεις στο 1χρονο λειτουργιας του κινητου και οχι τωρα.προσπαθησε και εσυ να το βγαζεις απο το usb.μια κινηση ειναι..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

RAVER που να σκύβεις τώρα να βγάζεις το usb απο το pc... :p

Αν είναι να μειώσω τη ζωή της μπαταρίας έστω και μακροχρόνια να μην το έχω συνεχώς στο καλώδιο, απλά επειδή το χρησιμοποιώ πολύ το κινητό και για τη δουλειά μου, είναι πολύ πιο εύκολο να διαχειρίζομαι sms, κλήσεις κλπ μέσω myphone explorer.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλως αν δυσκολευεσαι υπαρχει και η αλλη λυση,να αφησει το usb στην θεση του και να βγαζεις το κινητο απο το καλωσιο.δεν νομιζω να μην μπορεις! :ninja: :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποια είναι η τελευταία έκδοση για τα ελληνικά δεδομένα? δλδ , firmware που να υποστηρίζει και την γλώσσα των Ελληνικών...ε?:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...