Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν απο λιγη ωρα στο καναλι 9 ειχε ενα πολυ ενδιαφερον εργο.
Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιο...;;:worry:

Δεν ξερω πως λεγοταν.Αλλα μαμα και κορη ηταν ολα τα λεφτα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Τους Καρδιοκατακτητές είχε. Ή αλλιώς "Heartbreakers". Παίζει η Sigourney Weaver και η κόρη που σου άρεσε achileas είναι η Jennifer Love Hewitt:shifty:
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Τους Καρδιοκατακτητές είχε. Ή αλλιώς "Heartbreakers". Παίζει η Sigourney Weaver και η κόρη που σου άρεσε achileas είναι η Jennifer Love Hewitt:shifty:

 

Και η μαμα καλη ηταν.

Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Προχτές είδα σε dvd το Mindhunters (το κυνήγι του δολοφόνου)! Το είδε κανείς;

Μου άρεσε πάρα πολύ η ταινία! Αστυνομικό θρίλερ μυστηρίου θα το χαρακτήριζα και με ανατροπές που σε αφήνουν άφωνο μερικές φορές! Το σενάριο πολύ καλογραμμένο που σε ξεγελά αρκετές φορές, μέχρι ν' αποκαλυφθεί η αλήθεια! Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους λάτρεις της αγωνίας και του σασπένς, γιατί ξέρει να σε κρατά καθηλωμένο σε όλη τη διάρκεια της ταινίας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

The break-up. Αν είσαι άνδρας μην τολμήσεις και χαλαλίσεις τα λεφτά σου γι'αυτό το αίσχος που τολμούν και το αποκαλούν ταινία. Πήγα εγώ μ'ένα φίλο μου και με κάτι φίλες μας να το δούμε (ανάμεικτη παρέα 2 εμείς, 2 αυτές), και εκείνες ξετρελάθηκαν, εμείς το μισήσαμε. Εχθές το βράδυ είδα ξανά το"Κλάμα βγήκε απ'τον παράδεισο"

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα προχθές το Machuka. Πολύ καλή ταινία αν και βγάζει μια πικρία....

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει κομωδία δεν ήταν! και αστείο ήταν το κομάτι μέχρι και 20 λεπτά από την στιγμή που που πήρε το χειρηστίριο μετα... δράμα (στην κυριολεξία).

 

δεν σχολίασα αν ήταν καλή η κακή ταινία...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Είδα τους πειρατές της Καραιβικής το 2 προχτές... πολύ μου άρεσε, όπως και το πρώτο άλλωστε!!! Απίστευτα γραφικά και οι σκηνές μάχης εκτός από τα γραφικά είχαν και απίστευτο χιούμορ!! Αξίζει να το δει κανείς στο σινεμά... και φυσικά θα υπάρξει και τρίτο μέρος!! (ας ελπίσουμε σύντομα!!!)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Είδα τους πειρατές της Καραιβικής το 2 προχτές... πολύ μου άρεσε, όπως και το πρώτο άλλωστε!!! Απίστευτα γραφικά και οι σκηνές μάχης εκτός από τα γραφικά είχαν και απίστευτο χιούμορ!! Αξίζει να το δει κανείς στο σινεμά... και φυσικά θα υπάρξει και τρίτο μέρος!! (ας ελπίσουμε σύντομα!!!)

 

2007! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από κωμωδίες σου προτείνω το Spanglish και Fun With Dick & Jane.

Από τρόμου δεν έχω ιδέα.:)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

ΤΕλευταία ταινία που είδα ήταν το Kiss Kiss Bang Bang. Παίζουν Val Kilmer, Robert Downey και Michelle Monaghan. Μαφιοζο-περιπετειούλα, με αρκετό χιούμορ και καλές ερμηνείες. Βέβαια, σε μερικά σημεία με κούρασε, καθώς είναι ίσως λίγο παραπάνω πολύπλοκη απ'ότι προστάζει το είδος, αλλά σε κάθε περίπτωση αξίζει. ;)
Link to comment
Share on other sites

mia pros8iki :)

 

«Remember remember the fifth of November

Gunpowder, treason and plot.

I see no reason why gunpowder, treason

Should ever be forgot…».

 

kai to fovero....

 

This visage, no mere veneer of vanity, is it vestige of the vox populi, now vacant, vanished, as the once vital voice of the verisimilitude now venerates what they once vilified. However, this valorous visitation of a by-gone vexation, stands vivified, and has vowed to vanquish these venal and virulent vermin van-guarding vice and vouchsafing the violently vicious and voracious violation of volition. The only verdict is vengeance; a vendetta, held as a votive, not in vain, for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous. Verily, this vichyssoise of verbiage veers most verbose vis-à-vis an introduction, and so it is my very good honor to meet you and you may call me V.

 

Είσαι super! :) Τον έψαχνα αυτό το μονόλογο!

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

exete tpt allo ! to fun with dick and jane to eida mexri to prwto misawro meta to ekleisa !! dn m arese katholu ! exete na proteinete tpt allo ? egw elega mia mera na katsw na dw thn trilogia tu arxoda !!! einai agrio kapsimo !! to exei kataferei kaneis ?????
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να εθιστείτε στο dVd και να μην βγαίνετε από το σπίτι;

 

δείτε το 24

 

και τις 5 σαιζόν... και τα ξαναλέμε το Σεπτέμβριο... κατά τα τέλη...

ότι καλλίτερο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...