Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδα επιτελους χθες με παρεα το San Andreas...ok,τι να πω....ο Τσακ Νορρις τελικα δεν ειναι τιποτα.Πολυ φαντασια,οχι και απολυτα επιτυχημενα εφφε,τη πιτσιρικα την προτιμω στο true detective,ετσι χωρις αναστολες.

 

4/10

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ημουν χθες στην avant premiere του "The Republic" για ελληνικη εμπορικη παραγωγη ηταν αρκετα καλη και σε φωτογραφια και σε σκηνοθεσια. Το σεναριο βεβαια καπου το εχανε γιατι με βασικο στοιχειο δυο πολυ σοβαρα προβληματα της κοινωνιας τα παραμεριζε για να δειξει αιμα, αλλα οκ. Για εμπορικη καλη ηταν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

My Night At Maud's

 

http://a1.mzstatic.com/eu/r30/Video/v4/67/ce/05/67ce05c7-63f4-0148-0586-644baced0d5b/poster227x227.jpeg

 

http://www.imdb.com/title/tt0064612/?ref_=fn_al_tt_1

 

 

Ενω δειχνει τοσο απλη ταινια με ενα απλο σεναριο καταληγει να ειναι τοσο περιπλοκη και τελικα να σε κανει να σου αρεσει ολο και περισσοτερο.Μπλεκεται με αρκετα θεματα θρησκεια ηθικολογια στη ζωη ενος ανθρωπου.Δεν ειναι για ολους αλλα ειναι κατι διαφορετικο απο ολες τις hollywoodianes ******ες που βλεπουμε τελευταια. 7.5/10

Link to comment
Share on other sites

The man from u.n.c.l.e.

Βλεπεται ευχαριστα?

Ψαχνω ταινια για σημερα το βραδυ

Πολύ ευχάριστα! Θα σου κάνει εντύπωση το φοβερό soundtrack και τα κουστούμια!

Link to comment
Share on other sites

Youth

 

http://i1.wp.com/akmmovies.com/wp-content/uploads/2015/06/Youth-2015-Poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt3312830/?ref_=nv_sr_1

 

Ταινια που σε φερνει σε μελαγχολια.Προφανως κανεις δεν γλιτωνει απο τον αδιστακτο χρονο και η ταινια το παρουσιαζει οσο πιο καλα μπορει.Δειχνει και συγκρινει τα προβληματα των νεων με αυτα των μεγαλυτερων.Η σκηνοθεσια αρκετα διαφορετικη απο οτι εχουμε δει με πανεμορφη φωτογραφια και τοπια.Ολοι οι ηθοποιοι παιζουν πολυ καλα ιδιαιτερα οι 2 πρωταγωνιστες και σου μεταδιδουν τα συναισθηματα τους.Δειτε την ολη γιατι εχει να δωσει πολλα σε καθε ηλικια απο κατι διαφορετικο. 8/10

Edited by mirrorofsorrow
Απαγορεύεται σύνδεσμοι με υπότιτλους
Link to comment
Share on other sites

The man from u.n.c.l.e.

Βλεπεται ευχαριστα?

Ψαχνω ταινια για σημερα το βραδυ

 

Πολύ ευχάριστα! Θα σου κάνει εντύπωση το φοβερό soundtrack και τα κουστούμια!

 

Ισχύει την είδα εχθές.

Πολύ καλή και με ωραίο χιούμορ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα το λαθος και αντι για αυτην, ειδα το exeter.

κλασικη αμερικαν τιν χορορ στορυ. το 4.6 που εχει στο imdb ειναι πολυ υψηλο

Link to comment
Share on other sites

Άδικος είσαι νομίζω. Καλή ταινία είναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Άδικος είσαι νομίζω. Καλή ταινία είναι.

Και πάλι συγγνώμη. Την έβαλα να την δω μόνο από αυτά που διάβασα εδώ, αλλά δεν.

Τι να κάνω σήμερα για βράδυ; Everest ή το U.N.C.L.E.... Κάπως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά αυτό το no escape ήταν μεγάλη βλακεία.

Πρεπει να είσαι εξαίρεση.

Νομίζω όλοι οι άλλοι έχουν πει Καλά λόγια για το No escape.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είδα το 7 minutes. Μου άρεσε πολύ. Οπως τα περισσότερα με χαμηλή βαθμολογία στο imdb.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το the man from U.N.C.L.E. καιρό είχα να διασκεδάσω με ταινία. Μου άρεσε αρκετά. Από ότι φαίνεται θα έχει και συνέχεια.

 

Τώρα πάω για το Everest.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Είδα μπακ του μπακ τις νέες ταινίες /ντοκιμαντέρ του ροναλντο και τζομπς. Παρόλο που είμαι φαν της ρεαλ και της απλ ο ένας είναι πιο αντιπαθης από τον άλλο
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή καινούργια καινούργια sci-fi ( όχι μυστήριο και νόημα κλασική αμερικανιά προτιμότερο) ή περιπέτεια/μυστηρίου ?
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή καινούργια καινούργια sci-fi ( όχι μυστήριο και νόημα κλασική αμερικανιά προτιμότερο) ή περιπέτεια/μυστηρίου ?

Το edge of tomorrow με τον Τόμ Κρουζ, αν δεν την έχεις δει. Περσινή, αλλά αρκετά καλή sci fi ταινία για να περάσει η ωρα, ο Κρουζ είναι ψιλοεγγυηση σε τέτοιου είδους ταινίες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το edge of tomorrow με τον Τόμ Κρουζ, αν δεν την έχεις δει. Περσινή, αλλά αρκετά καλή sci fi ταινία για να περάσει η ωρα, ο Κρουζ είναι ψιλοεγγυηση σε τέτοιου είδους ταινίες.

 

Την έχω δει δύο φορές δυστυχώς :P,ναι σε τέτοια ο κρουζ είναι εγγύηση ( αν και αγαπημένη μου ταινία του σε αυτότ το είδος το minority report )

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει δύο φορές δυστυχώς :P,ναι σε τέτοια ο κρουζ είναι εγγύηση ( αν και αγαπημένη μου ταινία του σε αυτότ το είδος το minority report )

Καποια αλλη προσφατη sci fi εκτος απο το terminator και μια ******** με την Μιλα κουνις δεν εχω δει....Πάντως εγώ λέω να δω σημερα αν προλαβω το predestination με τον Ίθαν Χοκ, ειναι με ταξίδια στο χρόνο...ελπίζω να είναι τόσο καλή όσο μου είπανε...

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καποια αλλη προσφατη sci fi εκτος απο το terminator και μια ******* με την Μιλα κουνις δεν εχω δει....Πάντως εγώ λέω να δω σημερα αν προλαβω το predestination με τον Ίθαν Χοκ, ειναι με ταξίδια στο χρόνο...ελπίζω να είναι τόσο καλή όσο μου είπανε...

Προσωπικά δεν με ενθουσίασε αλλά ελπίζω να σου αρέσει :)

Για να δούμε τι θα δούμε και σήμερα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ινσέψιο για τα γούστα μου. Ως τα μισά ήταν καλά, μετά όμως που κατάλαβα πού το πάει... πολλή απογοήτευση. :O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το legends (δίδυμοι θρύλοι) με έναν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ Τομ Χάρντι να ξεπερνάει κάθε φορά τον εαυτό του.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...