Jump to content

iPhone 16 Pro / Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, doganos said:

45watt? Που το διαβασες αυτο;

Ισχύει, για όλη τη σειρά 16. Ενσύρματη φόρτιση 45w και ασύρματη φόρτιση 25w με τον νέο magsafe φορτιστή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mpompa said:

Καλησπέρα κάτοχος s22 ultra.θελω την βοήθεια σας.θελω να πάρω το 16pro max απλά εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να αποφασίσω με τίποτα,πρώτη θα φορά θα πάω σε iphone και σκέφτομαι μην με δυσκολέψει και δώσω 1500 τζάμπα.βγαλτε με από το αδιέξοδο 🙂

Θα με δυσκολέψει να περάσω της φώτο μου στο iphone? Και γενικά τραγούδια?

 

Καλησπέρα!

Πέρυσι ήμουν στην ίδια θέση ακριβώς και τελικά πήγα στο iPhone 15 PM... Εγώ όμως τα ζυγισα και αυτό που κέρδισε ήταν ότι ηθελα να κάνω ένα διάλειμμα από τα πειράγματα που σου επιτρέπει το android. Τόσα χρόνια πείραζα, έφτιαχνα, αλλαζα και δεν άφηνα σε ησυχία τη συσκευή, ώσπου κουράστηκα...Έχουν αλλάξει πολλά από τότε που ήμουν πάλι στο iOS. Τώρα μπορείς να μεταφέρεις τραγούδια και φωτογραφίες εύκολα μεσω 3utools... Εγώ όχι μόνο δεν το μετάνιωσα, αλλά δύσκολα θα γυρίσω ξανά σε android. Αυτό που μου λείπει πιο πολύ είναι το ζουμ της κάμερας.

Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις 1.500€...Θα σου πρότεινα να δώσεις λιγότερα χρήματα για να πάρεις ένα iPhone 13 π.χ και να πειραματιστείς. Στην τελική, δες για κανένα 14 PM που είναι πολύ ωραία συσκευή. Αν δε σε βολεψει, το δίνεις (η αξία ενός iPhone δεν πέφτει πολύ σε σχέση με ενός android, οπότε δεν χάνεις πολλά).

 

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Καλησπέρα!

Πέρυσι ήμουν στην ίδια θέση ακριβώς και τελικά πήγα στο iPhone 15 PM... Εγώ όμως τα ζυγισα και αυτό που κέρδισε ήταν ότι ηθελα να κάνω ένα διάλειμμα από τα πειράγματα που σου επιτρέπει το android. Τόσα χρόνια πείραζα, έφτιαχνα, αλλαζα και δεν άφηνα σε ησυχία τη συσκευή, ώσπου κουράστηκα...Έχουν αλλάξει πολλά από τότε που ήμουν πάλι στο iOS. Τώρα μπορείς να μεταφέρεις τραγούδια και φωτογραφίες εύκολα μεσω 3utools... Εγώ όχι μόνο δεν το μετάνιωσα, αλλά δύσκολα θα γυρίσω ξανά σε android. Αυτό που μου λείπει πιο πολύ είναι το ζουμ της κάμερας.

Δεν είναι απαραίτητο να δώσεις 1.500€...Θα σου πρότεινα να δώσεις λιγότερα χρήματα για να πάρεις ένα iPhone 13 π.χ και να πειραματιστείς. Στην τελική, δες για κανένα 14 PM που είναι πολύ ωραία συσκευή. Αν δε σε βολεψει, το δίνεις (η αξία ενός iPhone δεν πέφτει πολύ σε σχέση με ενός android, οπότε δεν χάνεις πολλά).

 

και εγώ αυτό θέλω να ξεφύγω το να πειράζω συσκευές.θελω να πάω κατευθείαν  στο pro max 16, οπότε θα το παραγγείλω αύριο.να ρωτήσω θα πάρω και το apple series 10 το ρολόι το 47,θα είμαι εντάξει με της πληρωμες με το apple pay? Θα μπορώ να πληρώνω κανονικά? τώρα έχω το samsung whatch 6  Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mpompa said:

και εγώ αυτό θέλω να ξεφύγω το να πειράζω συσκευές.θελω να πάω κατευθείαν  στο pro max 16, οπότε θα το παραγγείλω αύριο.να ρωτήσω θα πάρω και το apple series 10 το ρολόι το 47,θα είμαι εντάξει με της πληρωμες με το apple pay? Θα μπορώ να πληρώνω κανονικά? τώρα έχω το samsung whatch 6  Σε ευχαριστώ!

Τότε προχώρα στην αγορά άφοβα!  Όσο για το ρολόϊ, επειδή δεν είχα ποτέ μου, ας απαντήσουν όσοι έχουν και γνωρίζουν καλύτερα.

Κάτι τελευταίο...δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς πολύ viber, γιατί εκεί θα ξεκινήσεις από το 0. Υπάρχει βέβαια εφαρμογή (επί πληρωμή) για να κρατήσεις το ιστορικό στο iOS.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ανέφερες το viber απο ios σε ios κρατάει backup , αν αλλάξεις συσκευή ?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alelo said:

Μιας και ανέφερες το viber απο ios σε ios κρατάει backup , αν αλλάξεις συσκευή ?

Βέβαια! Αν πας Περισσότερα -> Ρυθμίσεις -> Λογαριασμός -> Αντίγραφο ασφαλείας

IMG_2038.thumb.jpeg.531d41c35651c4978acdac289b5e9371.jpeg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Τότε προχώρα στην αγορά άφοβα!  Όσο για το ρολόϊ, επειδή δεν είχα ποτέ μου, ας απαντήσουν όσοι έχουν και γνωρίζουν καλύτερα.

Κάτι τελευταίο...δεν ξέρω αν χρησιμοποιείς πολύ viber, γιατί εκεί θα ξεκινήσεις από το 0. Υπάρχει βέβαια εφαρμογή (επί πληρωμή) για να κρατήσεις το ιστορικό στο iOS.

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια να είσαι καλά.οταν το πάρω στα χέρια θα ποσταρω εδώ της εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

εριξα κ εγω την προ παραγγελια μου για το 16 προ μαξ απο το ι στορμ.Ειμαι με 15 προ μαξ κ τωρα θα το βαλω για πωληση.Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, mpompa said:

και εγώ αυτό θέλω να ξεφύγω το να πειράζω συσκευές.θελω να πάω κατευθείαν  στο pro max 16, οπότε θα το παραγγείλω αύριο.να ρωτήσω θα πάρω και το apple series 10 το ρολόι το 47,θα είμαι εντάξει με της πληρωμες με το apple pay? Θα μπορώ να πληρώνω κανονικά? τώρα έχω το samsung whatch 6  Σε ευχαριστώ!

Με Apple Watch πληρώνεις κανονικά με Apple Pay ακόμα και χωρίς να κουβαλάς το κινητό. Ακόμα και με το 4άρι που λειτουργώ ακόμα πληρώνω απροβλημάτιστα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

If you’ve already updated your iPhone to iOS 18 and, you can try enabling RCS by going to Settings > Apps > Messages. If you don’t see this option, your carrier probably doesn’t support RCS on iPhone yet.…. Έχουμε κάτι νεότερο από εδώ 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xabos said:

If you’ve already updated your iPhone to iOS 18 and, you can try enabling RCS by going to Settings > Apps > Messages. If you don’t see this option, your carrier probably doesn’t support RCS on iPhone yet.…. Έχουμε κάτι νεότερο από εδώ 

λογικα θα πρεπει να περιμουμε αναβαθμιση απο τον παροχο για να δουλεψει φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

To RCS ήρθε από την Apple.
Αλλά όπως αναφέρει και πιο πάνω το αγγλικό κείμενο, εξαρτάται από τον πάροχο πότε θα το ενεργοποιήσει.
Ελλάδα είμαστε...οπότε καταλαβαίνετε.
Λογικά θα το ξεκινήσει πρώτη η Cosmote και θα ακολουθήσουν οι υπόλοιποι.

Και επειδή είμαι υπεραισιόδοξος, πιστεύω μετά τα μέσα του 2025 κάτι θα αρχίσει να κινείται (δική μου προσωπική εκτίμηση).

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tricker said:

Μόλις έλαβα από istorm 

H παραγγελία σου είναι έτοιμη!

παραλαμβανω αύριο!!!

Αντε με το καλό να παραλάβεις να μας πεις εντυπώσεις,εγώ παρήγγειλα από πλαίσιο και μου είπαν ότι αύριο θα παραλάβουν κάποια κομμάτια και πέραν αυτού είμαι σε νησί που δεν υπάρχει κατάστημα τους,οπότε τρέχα γύρευε. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν ακόμα οι σημερινές προπαραγγελίες όντως θα αποσταλούν αύριο 20/9?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
50 minutes ago, geob79 said:

Γνωρίζει κανείς εάν ακόμα οι σημερινές προπαραγγελίες όντως θα αποσταλούν αύριο 20/9?

Σημερινή; Δύσκολο, θα σου είχε έρθει ειδοποίηση εξάλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mpompa said:

Οπότε εγώ που το πήρα σήμερα θα παραλάβω καλό Δεκεμβρίο?

Screenshot_20240919_192519_Chrome.jpg

Και γω από κει το παρήγγειλα το 512GB στις 15/9 και σήμερα που τους πήρα τηλέφωνο γιατί είμαι σε νησί και θέλω να έχω μια εικόνα δεν είχαν ιδέα,μου είπαν ότι σήμερα (20/9) παραλαμβάνουν κάποια κομμάτια και λογικά από βδομάδα θα μου στείλουν ειδοποίηση.Τωρα πόσα είναι αυτά τα κομμάτια και ποιοι έχουν προτεραιότητα,δεν ξέρω.Θα περιμένω κάποιο διάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο (όπως και κοτσοβολος) πονεμένη ιστορία με τις προπαραγγελιες. Είναι ότι σου κάτσει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chocbhed_6630 said:

Πλαίσιο (όπως και κοτσοβολος) πονεμένη ιστορία με τις προπαραγγελιες. Είναι ότι σου κάτσει...

Από Κωτσο τουλάχιστον προσωπικά δεν είχα θέμα και ψωνίζω χρόνια.Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν έχω κάποια προηγούμενη εμπειρία ομως με τη συγκεκριμένη αλυσίδα απλά με βόλεψε ότι μπορούσα να βάλω κάποιες λίγες δόσεις άτοκα για το συγκεκριμένο Iphone να μην δώσω όλα τα χρήματα με την μια.Αν δω ότι καθυστερεί περισσότερο από όσο έχω την δυνατότητα να περιμένω γιατί χρειάζομαι το κινητό για την εργασία μου,θα ακυρώσω.Όποιος παραλάβει σήμερα αναμένουμε εντυπώσεις 😊

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος μάθει αν ήρθαν εκθεσιακό στα καταστήματα ας ενημερώσει 

(Και ρολογια)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, George6633 said:

Αντε με το καλό να παραλάβεις να μας πεις εντυπώσεις,εγώ παρήγγειλα από πλαίσιο και μου είπαν ότι αύριο θα παραλάβουν κάποια κομμάτια και πέραν αυτού είμαι σε νησί που δεν υπάρχει κατάστημα τους,οπότε τρέχα γύρευε. 

Το κινητό είναι στο κατάστημα από σήμερα και θα παραμείνει για 3 ημέρες. Ενώ ποτέ δεν είχα δίλημμα και αλλάζω καθε χρόνο(αγορά από amazon χωρίς να το έβλεπα από κοντά πριν) φέτος διστάζω και θέλω αρχικά να το δω από κοντά. 

Ο μόνος λόγος που θα πάω από natural 15PM σε 16PM white είναι οι 6.9 και ίσως το χρώμα, άλλο πιο σοβαρό λόγο -αν και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου δεν βρίσκω. 

Με trade in και τιμολόγιο πρέπει να δώσω έξτρα περίπου 290 ευρώ και δεν ξέρω αν αξίζει…

Θα ενημερώσω μέχρι αύριο αν τελικά δεν πειστώ να πάρει κάποιος την σειρά μου για 256 16 Pro Max white στην Κρήτη.

3 minutes ago, tricker said:

Το κινητό είναι στο κατάστημα από σήμερα και θα παραμείνει για 3 ημέρες. Ενώ ποτέ δεν είχα δίλημμα και αλλάζω καθε χρόνο(αγορά από amazon χωρίς να το έβλεπα από κοντά πριν) φέτος διστάζω και θέλω αρχικά να το δω από κοντά. 

Ο μόνος λόγος που θα πάω από natural 15PM σε 16PM white είναι οι 6.9 και ίσως το χρώμα, άλλο πιο σοβαρό λόγο -αν και προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου δεν βρίσκω. 

Με trade in και τιμολόγιο πρέπει να δώσω έξτρα περίπου 290 ευρώ και δεν ξέρω αν αξίζει…

Θα ενημερώσω μέχρι αύριο αν τελικά δεν πειστώ να πάρει κάποιος την σειρά μου για 256 16 Pro Max white στην Κρήτη.

Εκτός από τα περίπου 290 είναι + 59 για clear case + 25 τζαμάκι istorm δλδ πάμε στα 370… Για skip με βλέπω φέτος, δεν ξέρω περιμένω να το δω το απόγευμα από κοντά να αποφασίσω 

Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν προηγούμενη εμπειρία, ισχύει η "εξέλιξη παραγγελίας" που εμφανίζεται στο website του Κωτσόβολος;  Γράφει ότι θα παραδοθεί σήμερα σε κούριερ....αλλά έως τώρα δεν έχει γίνει....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geob79 said:

Από όσους έχουν προηγούμενη εμπειρία, ισχύει η "εξέλιξη παραγγελίας" που εμφανίζεται στο website του Κωτσόβολος;  Γράφει ότι θα παραδοθεί σήμερα σε κούριερ....αλλά έως τώρα δεν έχει γίνει....

Μου έχει τύχει κάποιες φορές να γράφει ότι θα παραδοθεί σήμερα σε κουριερ και να μην γίνει.Γενικά δεν πέφτουν πάντα μέσα στο χρονοδιάγραμμα,μόνο από μαγαζί αν κάνω παραγγελία καταφέρνω να βγάζω πιο εύκολα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...