Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν ρωτήσουμε οτιδήποτε, κάνουμε ένα κόπο να διαβάσουμε προηγούμενα μηνύματα. Την τιμή του την σχολιάζουμε συνεχώς στις 2 προηγούμενες σελίδες του θέματος. Σύμφωνα λοιπόν με ενημέρωση της ίδιας της alpha copy, θα κοστίζει 620 ευρώ με το φπα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι καταπληκτικό...

 

αν λυσουμε και τα προβληματα της ασυμβατοτητας θα ειναι Ο,τι καλύτερο στα σιγουρα...

 

 

παντως μονο εγω ειμαι που μου φαινεται πιο ομορφο το ασημί (τουλαχιστον στις φωτογραφίες...)

:X
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

 

...Αρχικά θα ήθελα να σε ρωτήσω που βασίζεις αυτό που λες με το νέο firmware. Αν δεν κάνω λάθος, αν το OS9 δεν είναι συμβατό τότε δεν νομίζω πως ένα νέο firmware μπορεί να αλλάξει κάτι. Μια παρανοϊκή ιδέα θα ήταν να βγει ένας... emulator για OS8 και πίσω!!! Τρελό δεν ακούγεται;

Επίσης θα ήθελα αν μπορείς να μου πεις που το διάβασες πως το Mobile 7 υπάρχει για το Ν80; Στο επίσημο site δεν αναφέρει κάτι - πράγμα που μου φαίνεται λογικό μιας και το τηλέφωνο δεν έχει βγει επίσημα σε όλη την Ευρώπη. Όσο για το φίλο που συνέχεια μιλάει για *****ers κ.λ.π. θα πρέπει να καταλάβει πως πρέπει ΠΡΩΤΑ να υπάρχουν εφαρμογές και ΜΕΤΑ να τις σπάσουν...

Τέλος, σίγουρα υπάρχει κόσμος που έχει Symbian και δεν ξέρει τι έχει, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για τους υπόλοιπους σαν και εμάς που την ψάχνουμε...

 

Ακούγεται σε ξένα forum που διάβαζα!

Το λέει νομίζω στις ερωτήσεις του forum του site. Και στην διαφήμιση μου φαίνεται!

Πάντως φίλε μου εγώ που είμαι πορωμένος με το n80 και διαβάζω καθημερινά για ότι νέο λέγεται γι’ αυτό,το σκέφτομαι πάρα πολύ αν θα το πάρω!

Και αν κάνει 620 ευρώ και δεν είναι και αρκετά ‘’smart’’phone, τότε θα μείνω με το 6600 μου και θα περιμένω κανα μήνα, μέχρι να βγει (που θα βγει) κάτι που θα με καλύπτει σε όλα και θα έχει και βελτιώσεις (πχ καλές φωτογραφίες, μην πω και auto focus και με κατηγορήσουν για δυσφήμιση)!!:lol:

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

ειναι καταπληκτικό...

 

αν λυσουμε και τα προβληματα της ασυμβατοτητας θα ειναι Ο,τι καλύτερο στα σιγουρα...

 

 

παντως μονο εγω ειμαι που μου φαινεται πιο ομορφο το ασημί (τουλαχιστον στις φωτογραφίες...)

 

Μην το λες αφτό, και εγώ εαν το πάρω μαλλον το ασημί θα πάρω γιατι μου αρέσει περισσότερο :p

Link to comment
Share on other sites

Ας θυμηθούμε λίγο την αυτονομία, την συμβατότητα,

την λήψη φωτογραφιών, το πάχος, την δυσχρηστία των κουμπιών,

την έλλειψη μηχανισμού ολίσθησης, τον ανταγωνισμό και

το πόσο άξιζε ο κόπος μας για τα 620 ευρώ!!

 

Σκεφτείτε το καλά πριν το προπαραγγείλετε και γενικά το αγοράσετε!

 

500 ευρώ + φπα 19% = 595 ευρώ και όχι 620!

Νόμιζα πως επίσημη ανακοίνωση υπάρχει μια φορά και δεν εξαρτάτε από τα forum!

 

Ίσως έτσι σκεφτεί και η Nokia σε ποιους απευθύνεται και αλλάξει πολιτική,

στο service, στην προώθηση και φυσικά στην κοστολόγηση!:!:

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Απο τα παραπνω μονο η αυτονομια μου την σπαει...

Τιποτα αλλο απολυτως.;)

Link to comment
Share on other sites

Τότε ίσως αυτό το κινητό φτιάχτηκε για εσένα!!!:)

Πάντως αμφιβάλλω να σε χάλαγε να έχεις ότι, τόσους άλλους η έλληψη τους,αποτρέπει την αγορά του,

με την προαναφερθέσα τιμή (595ευρώ) !!!

<-@Storman@->:superman:
Link to comment
Share on other sites

Aκου...για εμενα το κινητο δεν εχει ακριβως "ελλειψεις"...

Τωρα, ολο αυτο το σκηνικο που γινεται γυρω απο τις εφαρμογες το καταλαβαινω, ειδικα για οσους ειχαν symbian συσκευες και τοσο υλικο που εχουν μαζεψει τους παει περιπατο...προσωρινα εστω.

Για να αποφυγω να εμφανιστω σαν κανενας nokbiανικος να σου πω οτι το τελευταιο μου nokia (σαν επιλογη μου) ηταν το το 6150.:p

Εφαρμογες θα βγουν και ευελπιστω να ειναι και πολυ καλες και χρησιμες.

απλως ειναι αλλη πλατφορμα, αλλη αναλυση οθονης κτλ κτλ και οι οποιες εφαρμογες θα ξαναβγουν απο την αρχη.

Νταξ' που θα παει...θα μαζευτουν!;)

Τωρα εαν θα βγουν και σε 3 μηνες και σε 6 μηνες για εμενα δεν ειναι προβλημα.(ισως γιατι εχω και WM κινητο και κανω και με αυτο την δουλεια μου!).

Τωρα οσων αφορα εαν τις βρουμε σπασμενες κτλ κτλ εχει συζητηθει και οντως ειναι κατι.:!:

Αυτο για τον μηχανισμο ολισθησης ειλικρινα σου μιλαω δεν με ενοχλει καθολου.Και οσον αφορα τα πληκτρα σε dummies μοντελα ηταν μια χαρα, τωρα περιμενω το live μοντελο-να το δω πρωτα-.

Μακαρι να τα ειχα και να μου περισευαν και να το επαιρνα αμεσως και αν δεν μου εκανε να το εκανα κομματια...αλλα βλεπεις.

Οσο για το autofocus...με τις φωτο που εχω συνηθιζει να βγαζει το ETEN μου...:p

Link to comment
Share on other sites

Ας θυμηθούμε λίγο την αυτονομία, την συμβατότητα,

την λήψη φωτογραφιών, το πάχος, την δυσχρηστία των κουμπιών,

την έλλειψη μηχανισμού ολίσθησης, τον ανταγωνισμό και

το πόσο άξιζε ο κόπος μας για τα 620 ευρώ!!

 

Σκεφτείτε το καλά πριν το προπαραγγείλετε και γενικά το αγοράσετε!

 

500 ευρώ + φπα 19% = 595 ευρώ και όχι 620!

Νόμιζα πως επίσημη ανακοίνωση υπάρχει μια φορά και δεν εξαρτάτε από τα forum!

 

Ίσως έτσι σκεφτεί και η Nokia σε ποιους απευθύνεται και αλλάξει πολιτική,

στο service, στην προώθηση και φυσικά στην κοστολόγηση!:!:

 

Τότε γιατί συνεχίζεις ν'ασχολείσαι και να διαβάζεις όπως λες σε ξένα fora τα πάντα για το τηλέφωνο αφού βρίσκεις ΤΟΣΑ αρνητικά???Και btw όποιος απο τα παιδιά του forum θέλει να το πάρει θα το κάνει συνειδητά και γιατί γουστάρει..Και όλοι ξέρουν την αξία που έχουν σήμερα €600,δε νομίζω οτι χρειάζεται κανένας υποδείξεις για να "γλιτώσει" απο ένα κακό τηλεφωνο όπως λες..

Φιλικά

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

diladi re paidia tha xalasei to joystick na min to parw?

 

a kai kserete an exei na valeis themata?

Δεν εχει joystick αλλα πολυπληκτρο,αν κρινω απο τα προηγουμενα κινητα της Νοκια ειναι πολυ αξιοπιστα και φυσικα το κινητο θα εχει θεματα!:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ας θυμηθούμε λίγο την αυτονομία, την συμβατότητα,

την λήψη φωτογραφιών, το πάχος, την δυσχρηστία των κουμπιών,

την έλλειψη μηχανισμού ολίσθησης, τον ανταγωνισμό και

το πόσο άξιζε ο κόπος μας για τα 620 ευρώ!!

 

Σκεφτείτε το καλά πριν το προπαραγγείλετε και γενικά το αγοράσετε!

 

500 ευρώ + φπα 19% = 595 ευρώ και όχι 620!

Νόμιζα πως επίσημη ανακοίνωση υπάρχει μια φορά και δεν εξαρτάτε από τα forum!

 

Ίσως έτσι σκεφτεί και η Nokia σε ποιους απευθύνεται και αλλάξει πολιτική,

στο service, στην προώθηση και φυσικά στην κοστολόγηση!:!:

 

 

Τι να σου πω ρε φιλε. Οταν σκεφτομουν ξεχωριστα ελεγα: "Ελα μωρε και τι εγινε αν δεν κραταει πολυ η μπαταρια", "τι εγινε αν δεν εχουμε εφαρμογες", "ποιος το χρειαζεται το autofocus". Τωρα ομως που τα ειδα ολα μαζι λεω δεν αξιζει.

 

Γιατι εγω ειχα σκοπο να αγορασω και 1γιγα καρτα και stereo bluetooth τα οποια θα ηταν αλλα 200€. Το κινητο ειναι ηδη ακριβο και εδω που τα λεμε δεν μου τρεχουν και απο τα μπατζακια.

 

Ευχαριστω Νοκια, ειχες την ευκαιρια να με κερδισεις παλι, αλλα θα μεινω με το "ταπεινο" μου Ρ910. Αν τα επομενα κινητα της σειρας Ν ειναι καλυτερα, και εχουν βγει και εφαρμογες μεχρι τοτε, θα το ξανασκεφτω. Εκτος κι αν σε εχει προλαβει καποιο καλο Windows Mobile.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε φιλε. Οταν σκεφτομουν ξεχωριστα ελεγα: "Ελα μωρε και τι εγινε αν δεν κραταει πολυ η μπαταρια", "τι εγινε αν δεν εχουμε εφαρμογες", "ποιος το χρειαζεται το autofocus". Τωρα ομως που τα ειδα ολα μαζι λεω δεν αξιζει.

 

Γιατι εγω ειχα σκοπο να αγορασω και 1γιγα καρτα και stereo bluetooth τα οποια θα ηταν αλλα 200€. Το κινητο ειναι ηδη ακριβο και εδω που τα λεμε δεν μου τρεχουν και απο τα μπατζακια.

 

Ευχαριστω Νοκια, ειχες την ευκαιρια να με κερδισεις παλι, αλλα θα μεινω με το "ταπεινο" μου Ρ910. Αν τα επομενα κινητα της σειρας Ν ειναι καλυτερα, και εχουν βγει και εφαρμογες μεχρι τοτε, θα το ξανασκεφτω. Εκτος κι αν σε εχει προλαβει καποιο καλο Windows Mobile.

Δυστυχώς έτσι είναι.

 

Κι εγώ μετά το ποστ του storman αποφάσισα να μη το αγοράσω μέχρι να αλλάξει ένα τουλάχιστον από όλα του τα αρνητικά, πχ να πέσει η τιμή, να βελτιωθεί η κάμερα, να μάθουμε τι αυτονομία έχει ή να λυθεί το πρόβλημα με τις σπασμένες εφαρμογές.

 

Νόκια για άλλη μια φορά απογοητεύεις :down:

Link to comment
Share on other sites

Ας θυμηθούμε λίγο την αυτονομία, την συμβατότητα,

την λήψη φωτογραφιών, το πάχος, την δυσχρηστία των κουμπιών,

την έλλειψη μηχανισμού ολίσθησης, τον ανταγωνισμό και

το πόσο άξιζε ο κόπος μας για τα 620 ευρώ!!

 

Σκεφτείτε το καλά πριν το προπαραγγείλετε και γενικά το αγοράσετε!

 

500 ευρώ + φπα 19% = 595 ευρώ και όχι 620!

Νόμιζα πως επίσημη ανακοίνωση υπάρχει μια φορά και δεν εξαρτάτε από τα forum!

 

Ίσως έτσι σκεφτεί και η Nokia σε ποιους απευθύνεται και αλλάξει πολιτική,

στο service, στην προώθηση και φυσικά στην κοστολόγηση!:!:

επειδή βλέπω πολλοί πάνε να βάλουν τα κλάματα μόλλις διαβάζουν το post :D σου πιστεύω οτι είναι νωρις για να βγάζουμε συμπεράσματα.

Εμένα ο μόνος λόγος που με αποτρέπει να το πάρω είναι οι εφαρμογες και αυτός είναι και ο κυριότερος λόγος

Στα υπόλοιπα που θύγεις:

Αυτονομία: ποιό S60 κρατάει η μπαταρία του πάνω απο 1-1/5 μέρα με τη χρήση που του κάνουμε; μία μέρα θα κρατάει σιγουρα, δεν πιστεύω να είναι τόσο δυσκολο για κάποιον, λίγο πριν κοιμηθεί, να βάλει το κινητό του για φόρτισμα!

λήψη φωτογραφιών: αν δε δούμε photo απ'το μοντέλο παραγωγής καλύτερα να μην μιλάμε γι'αυτό το θέμα. Η ΝΟΚΙΑ ποτέ δεν έβγαλε Χειρότερη κάμερα σε ένα της κινητό απο ένα προηγούμενο μοντέλο. ακόμα και το 3230 που έκανε σχεδόν τα μισά λευτά απο το 6630 είχε καλύτερη κάμερα.

δυσχρηστία των κουμπιών: Αυτό είναι προσωπική άποψη του καθενός,το πληκτρολόγιο θα είναι πιστεύω όπως του 6270. δεν είδα κανέναν που έχει το 6270 να παραπονιέτε γι'αυτό. όταν βγει πας σε έναν Γερμανό και το δοκιμάζεις αν για κάποιον παίζει πρωτεύοντα ρόλο.

τον ανταγωνισμό: Οταν λες ανταγωνισμό εννοείς το p990i?? γιατί κι αυτό παρόμια προβλήματα έχει.

δυσχρηστία των κουμπιών,συμβατότητα (symbian 9.1 +αυτό) ,το πάχος, τον ανταγωνισμό και το πόσο άξιζε ο κόπος μας για τα 650+ ευρώ!! που θα κάνει το p990i.

 

Εκτός άμα εννοείς άλλο κινητό ανταγωνιστικό,αλλά με τα χαρακτιριστικά του Ν80 δεν βρισκω κάτι.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω πολλοί πάνε να βάλουν τα κλάματα μόλλις διαβάζουν το post :D σου πιστεύω οτι είναι νωρις για να βγάζουμε συμπεράσματα.

Εμένα ο μόνος λόγος που με αποτρέπει να το πάρω είναι οι εφαρμογες και αυτός είναι και ο κυριότερος λόγος

Στα υπόλοιπα που θύγεις:

Αυτονομία: ποιό S60 κρατάει η μπαταρία του πάνω απο 1-1/5 μέρα με τη χρήση που του κάνουμε; μία μέρα θα κρατάει σιγουρα, δεν πιστεύω να είναι τόσο δυσκολο για κάποιον, λίγο πριν κοιμηθεί, να βάλει το κινητό του για φόρτισμα!

λήψη φωτογραφιών: αν δε δούμε photo απ'το μοντέλο παραγωγής καλύτερα να μην μιλάμε γι'αυτό το θέμα. Η ΝΟΚΙΑ ποτέ δεν έβγαλε Χειρότερη κάμερα σε ένα της κινητό απο ένα προηγούμενο μοντέλο. ακόμα και το 3230 που έκανε σχεδόν τα μισά λευτά απο το 6630 είχε καλύτερη κάμερα.

δυσχρηστία των κουμπιών: Αυτό είναι προσωπική άποψη του καθενός,το πληκτρολόγιο θα είναι πιστεύω όπως του 6270. δεν είδα κανέναν που έχει το 6270 να παραπονιέτε γι'αυτό. όταν βγει πας σε έναν Γερμανό και το δοκιμάζεις αν για κάποιον παίζει πρωτεύοντα ρόλο.

τον ανταγωνισμό: Οταν λες ανταγωνισμό εννοείς το p990i?? γιατί κι αυτό παρόμια προβλήματα έχει.

δυσχρηστία των κουμπιών,συμβατότητα (symbian 9.1 +αυτό) ,το πάχος, τον ανταγωνισμό και το πόσο άξιζε ο κόπος μας για τα 650+ ευρώ!! που θα κάνει το p990i.

 

Εκτός άμα εννοείς άλλο κινητό ανταγωνιστικό,αλλά με τα χαρακτιριστικά του Ν80 δεν βρισκω κάτι.

 

Εγω θεωρω οτι υπαρχει μια δοση υπερβολης στα λεγομενα των παιδιων εδω... Ποιο προιον ειναι τελειο? ποιο προσφερει πραγματικα οσα υποσχεται? Κατα τη γνωμη μου, κανενα...

 

Αφηστε να ερθει, να το δουμε ... δεν χρειαζονται μελλοδραματισμοι...

Γνωμη μου ειναι οτι το τηλεφωνο εχει καποια +, καποια - και καποια ουδετερα χαρακτηριστικα.. Αλλα αν δεν αρχισει να πουλιεται, να δοκιμαζεται... ειναι πολυ λαθος να το σχολιαζουμε ετσι..

 

Εγω δεν περιμενα, πηρα το 6280, χρησιμοποιω και το Ν70, και για να ειμαι ειλικρινης, βρισκω θετικα και αρνητικα σε ολα... τι να κανουμε, δεν μπορεις να τα εχεις ολα...Και το πιο πιθανο θα ειναι να το παρω λογω WiFi..Αυτο εναι ενα + που εμενα με ενδιαφερει αρκετα ωστε να παραβλεψω τα -. Ετσι κανουμε ολοι μας. Μας τραβανε καποια + που ειναι πολυ σημαντικα για εμας, και προσπαθουμε να παραβλεψουμε καποια -, αν αυτο γινεται βεβαια. Η αυτονομια π.χ. δεν ειναι σημανικη για μενα, παντα φορτιζω το κινητο μου το βραδυ, για να εχω σιγουρα γεματη μπαταρια διοτι μιλαω πολυ λογω δουλειας..

 

Το WiFi ειναι σημαντικο για να κανω μεταφορα αρχειων πιο ευκολα και απο το bluetooth..Tο slide ειναι σημαντικο και αδιαφορος ο τζογος του, διοτι προτιμω τα μεγαλα πληκτρα και γιατι το εχουν συνυπολογισει στην αντοχη του τηλεφωνου (και στην διαρκεια ζωης του).Αλλωστε οι περιοσσοτεροι απο μας , αλλαζουμε καθε χρονο τηλεφωνα....:D

Link to comment
Share on other sites

με την ανάπτυξη που έχει η τεχνολογία στο θέμα των κινητών τα τελευταία χρόνια, θεωρώ πως είναι λάθος να σχετίζουμε την τιμή ενος μοντέλου με την πληρότητα των χαρακτηριστικών του...

ποτέ δεν πρόκειται κάποιος κατασκευαστής, να βγάλει ένα μοντέλο, το οποίο θα είναι υπερπλήρες και δεν θα χρειαστεί να κοιτάξουμε για κάτι πιο καινούργιο για αρκετό καιρό, από την στιγμή που όλοι οι κατασκευαστές ξέρουν, ότι οι περισσότεροι από εμας πλέον, παρακαλάνε να βγει ένα νέο μοντέλο, με καλύτερα χαρακτηριστικά για να αλλάξουμε το παλιό μας και συνήθωσ σε σύντομο χρονικό διάστημα(αφήστε που αρκετοί από εμάς πλέον έχουν και 2 και 3 συσκευές, ανάλογα με τις δυνατότητες τους.)..

και στο φινάλε ρε παιδιά πόσο μάλλον η νοκια, που έχει το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς..

 

το ν80, είναι ένα πολύ καλό κινητό, καθώς και πολύ ακριβο... αν είναι και αρκετά καινοτομικό (βλέπε wifi) πιστεύω ότι τότε θα μπορέσει να δικαιολογήσει ένα ποσοστό από την ακριβή του τιμή...

αυτό πιστεύω ότι μετρ'αει τελικά..

θυμάμαι πριν απο 2 χρόνια που είχα πάρει το 7610 (ένα από τα πρωτα κινητά που ξεχώριζαν πολύ απο τον ανταγωνισμό τότε.. έκανε όταν το πήρα 560 ευρώ.και πριν από 2 χρόνια ξαναλέω!!)

 

τέλος, η ταπεινή μου γνώμη είναι ότικαι εμείς συμβάλλουμε με τις αγορές μας, στον καθορισμό της τιμής μιας νέας συσκευής..για αυτό ας μην χαλιόμαστε για τα 600 ευρώ που κοστίζει το συγκεκριμένο, αλλα ας σκεφτούμε αν αξίζει πραγματικά να δώσεις αυτά τα λεφτά για μία συσκευη που σε 6 μήνες δεν θα είναι πλέον η καλύτερη, αλλα και σε 1,5-2 χρόνια δεν θα κοστίζει ούτε τα μισά.

(βλέπε 7610. ιούνιος 2004 έκανε 560 ευρώ, σήμερα κάνει κάτω από 300 ευρώ!!!)

 

αυτά.. σασ κούρασα και κουράστικα :D :D

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ'ομως εγώ θα συμφωνήσω με τον Storman.

Ας μου πει κάποιος ένα επιχείρημα ώστε να αλλάξω το παλιό πια SX1 που κάνει όμως την δουλειά του και να πάρω το Ν80.

 

Το περίμενα και εγώ εδώ και αρκετούς μήνες. Με όλα όμως αυτά τα προβληματάκια: κάμερα, autofocus, μικρή μπαταρία για τέτοιο μοντέλο, έλλειψη εφαρμογών για αρκετούς μήνες και την υψηλή τιμή, γιατί να μην μείνω με τον παλιό μου κινητό και να πάρω τον επόμενο μοντέλο του Ν80 (ή του P990) όπου σίγουρα θα έχουν λυθεί πολλά από τα προβλήματα αυτά? Και όταν θα βγεί το επόμενο μοντέλο θα υπάρχουν και εφαρμογές στην αγορά.

 

Γιατί πιστεύω ότι είναι σίγουρο ότι όσοι πάρουν το Ν80 τώρα, μόλις βγεί ο αντικαταστάτης θα τρέξουν να το δώσουν και να πάρουν εκείνο. Μήπως μας παίζουν λίγο οι εταιρείες και έχουν βρει τον τρόπο να παίρνουν τα ωραία μας λεφτουδάκια με τέτοια κόλπα?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

highway sumfwnw mazi sou an kai egw eixa sx1 kai phra otan irthe ellada n70.se ola auta pou eipes gia eleipsh efarmogwn kai gia to oti mexri na bgoun efarmoges tha bgei allo kai tha trexoun na to dwsoun gia na paroun to allo einai profanes.to eixa pei kai liga posts parapanw.allwste maio feugw strato.tha parw neo series60 meta apo kana xrono.na doume posa megapixels tha xoun ftasei, na xoun bgei kai efarmoges os9.1 i os 10 ama exei bgei :)twra den iparxei logos na allaxw to n70 gia n80 eidika logw tou neou shit os9.1 kai asumvatothtas kati giga efarmogwn sis pou exw twra sto pc.de tha psaxnw efarmoges me to stagonometro.wraio kinhto to n80 alla protimw na to praw otan tha xoun bgei arketes na xei pesei kai i timh an kai se ena xrono tha rthoun pisteuw s60 me autofocus 3.2 megapixel kai panw kai poios xerei ti allo.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει η αποστολή των Nokia N80 στην Ευρώπη την άλλη εβδομάδα...:happy:

http://www.symbian-freak.com/news/006/04/n91_shipping.htm

 

Σ' ευχαριστούμε για το link, αλλά αν το διαβάσεις καλύτερα θα δεις ότι η διάθεση του Ν80 ξεκινάει σε 2 βδομάδες από τώρα (το λιγότερο).

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστούμε για το link, αλλά αν το διαβάσεις καλύτερα θα δεις ότι η διάθεση του Ν80 ξεκινάει σε 2 βδομάδες από τώρα (το λιγότερο).

1 η εβδομάδα η τωρινή και 1 η επόμενη εβδομάδα μας κάνουν 2 εβδομάδες. ;)

 

Οπότε ή στο τέλος της άλλης εβδομάδας αρχίζει το shipping ή την επόμενη από τη άλλη εβδομάδα αρχίζει σίγουρα. Εγώ αυτό κατάλαβα γιατί διάβασα και όλο το άρθρο ;)

Link to comment
Share on other sites

Το σιγουρο ειναι οτι μεσα στο μηνα θα υπαρχει στη Νοκια τουλαχιστον.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...