Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eίναι και κομματάκι .... ΓΚΟΥΜΟΥΤΣΑ το ρημάδι :p :p :p

 

Μήπως... λεώ μήπως.... η ΝΟΚΙΑ για να ευχαριστήσει τους application μεγαλο-developers (που αν εξαιρέσει κανείς τα λιγοστά updates - για τα μάτια του κόσμου - κατά τα άλλα, κάαααααθονται εδώ και κανα δύο χρόνια :D ) ΣΚΑΒΕΙ, ΑΘΕΛΑ ΤΗΣ, ΤΟ ΛΑΚΚΟ ΤΗΣ ???:worry: :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ και επαυξάνω.

 

Έχω το 3250 στα χέρια μου, και δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Χωρίς τις απαράιτητες για μένα εφαρμογές δεν το βλέπω πλέον σαν smartphone αλλά σαν μια απλή συσκευή με αρκετές ελλείψεις.

 

Βασικά το μόνο που μπορώ να κάνω προς το παρόν με το 3250 είναι να ακούσω μουσική. Ούτε τις επαφές μου με τις μετονομασμένες ετικέτες μπορώ να μεταφέρω, ούτε να διαχειριστώ σωστά τους φακέλους της συσκευής, και πολλά άλλα.

 

Άποψή μου, αν δεν βρεθεί κάποια λύση για να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τις παλιές μας εφαρμογές στα symbian 9, σκεφτείτε πάρα πολύ σοβαρά πριν πάρε τε μία.

 

Κάνε καμιά βόλτα από το SXG75 και θα καταλάβεις που το πήγε και η Siemens με το συγκεκριμένο,μόνο Java........................stop.ούτε ένα theme.

Link to comment
Share on other sites

620 στα νοκια shop; Δηλαδη τα μαγαζια θα το εχουν ακομα πιο ακριβα; Πολυ ακριβο ειναι...

 

Μην το λές αυτό γιατί το 3250 που αναφέρει ο φίλος μας οτι του είπαν 420 έχει 370 στην Microland!

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Για σκεφτήτε κάτι ακόμα... Αυτό που έγινε με το 3650 όταν βγήκε το Series 60 OS7! Σιγά - σιγά εγκαταλήφθηκε και τώρα υπάρχουν εφαρμογές για το 6600 (και τα μετέπειτα) και δεν είναι συμβατές με το 3650!!:shifty: :cry:

 

Είμαι σίγουρος πως θα γίνει κάτι παρόμοιο... Τους πρώτους όμως μήνες δεν θα υπάρχουν αρκετές εφαρμογές...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί δεν βλέπουμε και το πλεονέκτημα , ότι δηλαδή όλες οι νέες εφαρμογές θα έρχονται με την καινούργια ανάλυση , γιατί διαφορετικά θα αργούσαμε να την δούμε , αλώστε οι εφαρμογές που αξίζουν είναι λίγες και δεν θα αργήσουν να βγουν.

Εμένα προσωπικά μόνο το Route66 θα μου λείπει.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι μόνο αυτό. Υπάρχει τεράστιος αριθμός εφαρμογών οι οποίες έχουν αρχίσει να αναπτύσσονται από την εποχή του 7650 και του 3650, τα πρώτα Symbian smartphones της Nokia. Δε μπορώ να φανταστώ πόσο καιρό ή ακόμα πόσα χρόνια θα χρειαστούν ξανά οι developers να σχεδιάσουν εκ νέου τόσες πολλές εφαρμογές, δεδομένου του γεγονότος ότι ίσως οι νέες εφαρμογές στηρίζονται σε εντελώς νέα αρχιτεκτονική (ίσως να μην είναι καν μορφής .sis, το οποίο περιπλέκει ακόμα περισσότερο τα πράγματα). Το γεγονός ότι με μιας όλος αυτός ο αριθμός των εφαρμογών δε θα είναι συμβατός με τα νέα Symbian smartphones, μόνο ως εφιαλτικό ενδεχόμενο μπορώ να το χαρακτηρίσω εγώ προσωπικά. Είναι σαν να πρόκειται για νέο λειτουργικό. Όσοι από μας χρησιμοποιούμε Symbian smartphone, έχουμε ήδη αρκετές εφαρμογές και ξαφνικά καλούμαστε να αρχίσουμε από την αρχή να μαζεύουμε όλο αυτό το υλικό από την αρχή.

 

Αρχίζει να διαφαίνεται τελικά ότι επίσημα ο πιο σημαντικός λόγος για αυτές τις ριζικές αλλαγές είναι η πάταξη της πειρατείας, αλλά για μένα είναι τα συμφέροντα και η "κονόμα" ορισμένων μεγάλων εταιριών ανάπτυξης λογισμικού.

 

Δε μπορείς ξαφνικά να αγνοείς όλους τους αγοραστές σου και να κάνεις μια τέτοια κίνηση.

Μεγάλη ανοησία από πλευρά της Nokia κατά τη γνώμη μου. Κατά πάσα πιθανότητα θα της στοιχίσει ακριβά...:confused:

 

Συμφωνω με τα περισσοτερα, αλλα:

Δεν ειναι θεμα της Νοκια. H Symbian εκανε το OS9 να μην ειναι συμβατο με τις παλιες εφαρμογες. Τα ιδια προβληματα συμβατοτητας εχει και το SE P990. Το μονο που θα μπορουσε να κανει η Νοκια ειναι να μην βαλει στα καινουρια της κινητα την εκδοση 9 του λειτουργικου. Τοτε ομως δεν θα μπορουσε να βαλει ολα αυτα τα τρελα χαρακτηριστικα στο Ν80. Οποιος νομιζει οτι εχει προβλημα με το να μην εχει πολλες εφαρμογες, ας περιμενει 1 χρονο περιπου. Τοσο πιστευω οτι θα κανει να δουμε και σεβαστη συλλογη. Θα παρει και καλυτερη συσκευη τοτε (με auto-focus camera, καλυτερη μπαταρια, VGA οθονη(?) και αλλα)

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί δεν βλέπουμε και το πλεονέκτημα , ότι δηλαδή όλες οι νέες εφαρμογές θα έρχονται με την καινούργια ανάλυση , γιατί διαφορετικά θα αργούσαμε να την δούμε , αλώστε οι εφαρμογές που αξίζουν είναι λίγες και δεν θα αργήσουν να βγουν.

Εμένα προσωπικά μόνο το Route66 θα μου λείπει.

Πιστεψε με. Εφαρμογες σαν κι αυτες θα ειναι οι πρωτες που θα βγουν:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με. Εφαρμογες σαν κι αυτες θα ειναι οι πρωτες που θα βγουν:happy:

Σίγουρα θα βγουν... αλλά δεν ξέρω σε πόσο καιρό :O

 

Ελπίζω να είναι από της πρώτες το Route66 :p :happy:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα περισσοτερα, αλλα:

Δεν ειναι θεμα της Νοκια. H Symbian εκανε το OS9 να μην ειναι συμβατο με τις παλιες εφαρμογες.

 

H Symbian ανήκει πλειοψηφικά στη ΝΟΚΙΑ εδώ και 2 χρόνια περίπου :shifty: :shifty:

 

In fact Symbian is owned by a consortium of vendors, though Nokia owns the largest share, with 47.9%. Ericsson has 15.6%, Sony Ericsson 13.1%, Panasonic 10.5%, and the rest is owned by Siemens and Samsung.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

H Symbian ανήκει πλειοψηφικά στη ΝΟΚΙΑ εδώ και 2 χρόνια περίπου :shifty: :shifty:

 

In fact Symbian is owned by a consortium of vendors, though Nokia owns the largest share, with 47.9%. Ericsson has 15.6%, Sony Ericsson 13.1%, Panasonic 10.5%, and the rest is owned by Siemens and Samsung.

 

Φυσικά, θα συμφωνήσω κι εγώ. Έτσι λοιπόν είναι στα χέρια της Nokia το τι θα κάνει με το καινούργιο λειτουργικό. Η γνώμη μου είναι ότι με την απίστευτη κοτσάνα , γράφοντας στα παλαιότερα των υποδημάτων της όλους τους χρήστες των smartphones της, σε λίγους μήνες οι ηθύνοντες της Nokia θα τρίβουν τα μάτια τους από την πτώση των πωλήσεων που εγώ προσωπικά περιμένω να σημειωθεί.

Κι αυτό γιατί έχει επενδύσει πολλά στις νέες τεχνολογίες που φέρνουν τα νέα μοντέλα. Και δεν είναι μία και δύο οι συσκευές με λειτουργικό OS 9.1 που έχει προγραμματίσει για τους επόμενους μήνες. Εκτός από το Ν80 είναι το 3250 που ήδη ήρθε στην αγορά (μέσω του οποίου μάθαμε τα ...καλά μαντάτα), το ήδη καθυστερημένο Ν91, καθώς και τα Ν71 και Ν92 (εκτός από άλλα μοντέλα που έχουν ακουστεί ως φήμες, όπως τα Ν73 και Ν93).

 

Εδώ θα φανεί η δύναμη που έχουν οι αγοραστές.

Εγώ προσωπικά σκόπευα να αγοράσω το Ν80, αλλά με τα νέα που μάθαμε με την άφιξη του 3250 με απέτρεψαν αμέσως και αν δεν αλλάξει βλέπω να κρατάω το κατά τα άλλα "ταπεινό" 3230 μου, μέχρι να βρεθεί κάποιο άλλο smartphone με πραγματικά ανοιχτό λειτουργικό. Εδώ φυσικά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Microsoft καραδοκεί. Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση από την οποία μόνο μία ιδέα έχουμε πάρει, δεν υπάρχει λόγος να μείνει κάποιος σε μία πλατφόρμα που μόνο ανοιχτό λειτουργικό δεν είναι (Series 60 & UIQ), καθώς θα υπάρχει το αντίπαλο δέος των Microsoft Windows Mobile & Pocket PC εκδόσεις των windows, που σε σχέση με το νέο Symbian, που μόλις είδαμε, είναι σαφώς πιο ευέλικτα.

Και ομολογώ την αμαρτία μου, θέλω να αποτύχει παταγωδώς η Nokia με την κίνησή της αυτή. Δε μπορεί να πετάει στα σκουπίδια και συμβατότητα και τόσες εφαρμογές, καθώς και τη γνώμη των αγοραστών της.

 

Ελπίζω μόνο η καθυστέρηση του Ν80 να οφείλεται στο γεγονός ότι θέλει να δει την αντίδραση των χρηστών Symbian smartphones, ώστε να απορροφήσει όλους τους τυχόν κραδασμούς μιας ενδεχόμενης αποτυχίας της νέας έκδοσης το 3250 και όχι το πολυδιαφημιζόμενο Ν80.

 

Είδομεν...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

efarmoges tha yparxoun alla tha prepei na tis agoraseis oxi na tis breis(ayto tha ginei meta apo ligo kero).

otan pira to 6600 etrexa na brw efarmoges k tetoia,otan pira to 6680 itan toso plires pou oyte ksanaepsaksa.

eseis thelete na parete kinito,na sas dwsoun tzampa oti efargoges yparxoyn k na eiste prwti moyri sto kabouri.

se opoion den aresei to n80,boleyete me 3230

 

Edited by asymvivastos: Προσεξε τι χαρακτηρισμους χρησιμοποιεις.....Θενξ

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

efarmoges tha yparxoun alla tha prepei na tis agoraseis oxi na tis breis(ayto tha ginei meta apo ligo kero).

otan pira to 6600 etrexa na brw efarmoges k tetoia,otan pira to 6680 itan toso plires pou oyte ksanaepsaksa.

eseis thelete na parete kinito,na sas dwsoun tzampa oti efargoges yparxoyn k na eiste prwti moyri sto kabouri.

se opoion den aresei to n80,boleyete me 3230

 

Edited by asymvivastos: Προσεξε τι χαρακτηρισμους χρησιμοποιεις.....Θενξ

 

Αντιπαρέρχομαι τους χαρακτηρισμούς σου. Με κάλυψε το edit .

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι γιατι ξαφνικα φρικαρατε ολοι με τις εφαρμογες. Ηταν γνωστο απο παλια οτι το Ν80 δεν θα ετρεχε τις παλιες εφαρμογες...

Δεν νομιζετε οτι ειναι υπερβολικο οτι χαρακτηριζετε το λειτουργικο του Ν80 ως "κλειστο". Δωστε του λιγο χρονο και θα δειτε οτι οχι μονο θα βγουν και πιο πολλες εφαρμογες και πολυ πιο σημαντικες (:whistle:Skype:whistle:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν καταλαβαινω εγω ειναι γιατι ξαφνικα φρικαρατε ολοι με τις εφαρμογες. Ηταν γνωστο απο παλια οτι το Ν80 δεν θα ετρεχε τις παλιες εφαρμογες...

Δεν νομιζετε οτι ειναι υπερβολικο οτι χαρακτηριζετε το λειτουργικο του Ν80 ως "κλειστο". Δωστε του λιγο χρονο και θα δειτε οτι οχι μονο θα βγουν και πιο πολλες εφαρμογες και πολυ πιο σημαντικες (:whistle:Skype:whistle:)

 

Εγώ προσωπικά έχω φρικάρει γιατί δεν είναι μόνο το θέμα των εφαρμογών. Αν δεις στο thread του 3250 τα πρόσφατα post του mirrorofsorrow ο οποίος πρόσφατε απέκτησε το 3250 (που είναι το πρώτο Symbian smartphone με το OS 9.1), τι προβλήματα έχει αντιμετωπίσει μέχρι τώρα, θα καταλάβεις.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλα, ολοι εσεις που διαμαρτυρεστε για τη μη-συμβατοτητα των εφαρμογων, εχετε αγορασει καμμια απο αυτες ποτε; Δηλαδη σας χαλαει που δεν θα δουλευουν τα κρακ που εχετε; Πλακα εχετε εσεις. Σε λιγο θα μας κλεβουν το αμαξι και θα ερχεται ο κλεφτης να μας βαζει χερι γιατι τα τακακια ειναι λιγο φθαρμενα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα, ολοι εσεις που διαμαρτυρεστε για τη μη-συμβατοτητα των εφαρμογων, εχετε αγορασει καμμια απο αυτες ποτε; Δηλαδη σας χαλαει που δεν θα δουλευουν τα κρακ που εχετε; Πλακα εχετε εσεις. Σε λιγο θα μας κλεβουν το αμαξι και θα ερχεται ο κλεφτης να μας βαζει χερι γιατι τα τακακια ειναι λιγο φθαρμενα.

 

Όταν οι τιμές τους είναι αδικαιολόγητα υψηλές, όπως κι αυτές των εφαρμογών για PC, καθώς και των μουσικών CD και των DVD, πάντα θα βρίσκονται τρόποι να παράγονται κλεψίτυπα και φυσικά άνθρωποι που θα χρησιμοποιούν κλεψίτυπα, αν θέλεις να μπούμε στην ουσία του πράγματος...

 

Όποιος θέλει μπορεί να τις αγοράζει, όποιος θέλει μπορεί να εγκαθιστά κλεψίτυπες. Είναι θέμα επιλογής. Έτσι, ας πούμε την αλήθεια ωμά και απροκάλυπτα...

 

Εγώ, εμμέσως σου απάντησα ως σχετικά με το τι κάνω για τις εφαρμογές.

Και για να σου επιστρέψω την ερώτηση, εσύ ό,τι χρησιμοποιείς στο κινητό σου, στον υπολογιστή σου και γενικά ό,τι αφορά software, τα έχεις όλα αγορασμένα????? Αν μου απαντούσες με ειλικρίνεια, θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. :!:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλα, ολοι εσεις που διαμαρτυρεστε για τη μη-συμβατοτητα των εφαρμογων, εχετε αγορασει καμμια απο αυτες ποτε; Δηλαδη σας χαλαει που δεν θα δουλευουν τα κρακ που εχετε; Πλακα εχετε εσεις. Σε λιγο θα μας κλεβουν το αμαξι και θα ερχεται ο κλεφτης να μας βαζει χερι γιατι τα τακακια ειναι λιγο φθαρμενα.

 

 

Ορθως ομιλισες.... Ενα τηλ δεν το εξεταζουμε απο το αν δουλευουν οι *****ed εφαρμογες που εχουμε, αλλα απο το αν δουλευουν σωστα οι εφαρμογες που ειναι προορισμενες γι'αυτο...

 

Το ιδιο συμβαινει και στα pc και οπουδηποτε αλλου... Μην κανοιυμε την παρανομια κριτηριο επιτυχιας η οχι ενος κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας ειπα οτι τα εχω αγορασμενα ουτε να μην χρησιμοποιειτε/ουμε σπασμενα λογισμικα. Λεω οτι δεν μπορουμε να τους βαζουμε χερι απο πανω. Η μη συμβατοτητα χτυπαει εκεινον που το αγορασε και θα κινδυνευει να μεινει με το sw στο χερι. Δηλαδη προστασια επενδυσης. Οι αλλοι θα περιμενουν να βγουν οι νεες εκδοσεις σπασμενες για να τις βαλουν. Θα πρεπει απλα να κανουν υπομονη και να μη διαμαρτυρονται. Επισης οι εταιρεις που φτιαχνουν το λογισμικο θα βγαλουν συντομα νεες συμβατες εκδοσεις που λογικα θα δωσουν στους κανονικους χρηστες, αρα δεν θα υπαρχει ουσιαστικο προβλημα. Μια καποια καθυστερηση μονον. Το ιδιο εγινε και με τα WM5 απο τα 2003SE που πολυ συντομα βγηκαν οι συμβατες εκδοσεις και ηδη ειναι διαθεσιμες στο "ευρυ" κοινο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει και μου δημιουργείται η εντύπωση ότι ορισμένοι ξαφνικά ανακάλυψαν τον τροχό ή νομίζουν ότι ζουν σε κοινωνία αγγέλων.

 

Για μένα προσωπικά, όσο νομιμοποιείται η κάθε εταιρία να δρα αυθαίρετα και να αισχροκερδεί, αποκομίζοντας υπερκέρδη, έτσι και ο οποιοσδήποτε χρήστης νομιμοποιείται να πράξει προς το συμφέρον της τσέπης του. Απλά είναι θέμα προσωπικής επιλογής, προσωπικού ρίσκου και ακόμα περισσότερο προσωπικής ευθύνης του καθενός.

 

Ας μη συνεχίσουμε το off-topic. Σταματάω πρώτος εγώ να αναφέρομαι στο θέμα. Απλά εξέφρασα τη γνώμη μου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλοι θα περιμενουν να βγουν οι νεες εκδοσεις σπασμενες για να τις βαλουν. Θα πρεπει απλα να κανουν υπομονη και να μη διαμαρτυρονται. Επισης οι εταιρεις που φτιαχνουν το λογισμικο θα βγαλουν συντομα νεες συμβατες εκδοσεις που λογικα θα δωσουν στους κανονικους χρηστες, αρα δεν θα υπαρχει ουσιαστικο προβλημα. Μια καποια καθυστερηση μονον.

 

Σαφέστατα. Κι εγώ λοιπόν επειδή ήθελα να αγοράσω το Ν80 αλλά ελλείψει εφαρμογών θα μείνω με το ...smartphone στο χέρι, επιλέγω το δρόμο της υπομονής μερικών μηνών, μέχρι να "βγουν" σε OS 9.1 Οι εφαρμογές που με ενδιαφέρουν. Αλλιώς, θα μπορούσα να κατευθυνθώ αμέσως προς Windows Mobile. Επειδή όμως μου αρέσει το Symbian, αλλά και επειδή από τη μαμά Microsoft έχουμε δει πολύ χειρότερα :), επιμένω Symbian.

 

Μπορεί βέβαια να εκπλαγούμε ευχάριστα και μέχρι να εδραιωθεί καλά-καλά το Ν80 στην αγορά, να έχουν ήδη κυκλοφορήσει ήδη ορισμένες σημαντικές και χρήσιμες εκδόσεις εφαρμογών για το OS 9.1. Άλλωστε υπάρχει και το 3250 στην αγορά (το πρώτο Symbian smartphone της Nokia με OS 9.1) και όλα τα ..."πειράματα" ;) θα εφαρμοστούν πρώτα σε αυτό.

 

Είδομεν...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ολο και μου φαίνεται πιο συνετό να βγάλει η νόκια το Ν80, η SE το P990 και εμείς να μείνουμε με τα παλιά μας κινητά και να περιμένουμε τους αντικαταστάτες τους.

 

Η κυκλοφορία τους θα είναι ένα πείραμα μου φαίνεται. Θα δοκιμαστεί το 9.1 πρώτα από όλα. θα δούμε παιδικές ασθένειες του και προβλήματα του. Πιθανώς να βάλουν και νερό στο κρασί τους με λειτουργίες που έχουν γίνει πολύ αυστηρές.

 

Αλλά θα δοκιμαστούν και τα κινητά με πολλά καινούργια πράγματα στο hardware (wifi, upnp κλπ.)

Οπότε βλέπω να μην αργούν να βγούν και οι αντικαταστάτες τους. (γνώμη μου ε).

Και εάν αυτοί έχουν και ενσωματομένο gps τότε θα είναι ότι καλύτερο. Θα έχει στρώσει και το 9.1 και θα υπάρχουν και εφαρμογές.

Δεν μου περισσεύουν 620ευτώ για να γίνω beta tester της nokia και της se :p

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Όταν μίλησα πιο πάνω και είπα για το πρόβλημα των εφαρμογών φυσικά και καταλαβαίνω πως σε 2 χρόνια για παράδειγμα - το νούμερο που λέω είναι θεωρητικό - θα υπάρχουν πολλές εφαρμογές για το Ν80 και ίσως να έχουν σταματήσει να βγαίνουν εφαρμογές για το ταπεινό μου Ν70. Όμως χλωμό το βλέπω το καλοκαίρι να δω αυτοκίνητο δίπλα μου με τον οδηγό να κάνει την πλοήγησή του με το Route 66 και το Ν80, ενώ εγώ το χρησιμοποιώ ΤΩΡΑ!...

Πολύ σωστά κάποιος φίλος πιο πάνω είπε πως στην πραγματικότητα η Nokia ελέγχει την Symbian και πως σίγουρα έχει το μεγαλύτερο μερίδιο της ευθύνης για την με συμβατότητα με τα πιο παλιά OS...

Συνεχίζω να λέω πως όσοι θέλουν να πάρουν το Ν80, να το πάρουν γιατί πρόκειται για ένα εκπληκτικό εργαλείο. Απλά στην αρχή, δεν θα είναι και τόσο "ανοικτό" το λειτουργικό του - και δεν αναφέρομαι στο θέμα το σπασμένων εφαρμογών αλλά στην γενικότερη ύπαρξη αυτών...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Nokia N80 European releasedate:

 

31st of March!!

 

Big news just got in this morning... several highly trusted online stores in Norway has now reported that a VERY LIMITED batch of N80 devices will arrive on the 31st of March.

 

 

http://www.komplett.no/k/search.asp?q=n80

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Nokia N80 European releasedate:

 

31st of March!!

 

Big news just got in this morning... several highly trusted online stores in Norway has now reported that a VERY LIMITED batch of N80 devices will arrive on the 31st of March.

 

Με τιμή €677?Ακριβό..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...