Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80 (Pre-Release)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια παρανοϊκή ιδέα θα ήταν να βγει ένας... emulator για OS8 και πίσω!!! Τρελό δεν ακούγεται;

 

Όχι και τόσο τρελό κατά τη γνώμη μου. Απεναντίας το βλέπω ως μία πολύ αισιόδοξη σκέψη, με τις προϋπόθεση βέβαια ότι κάποιος θα το αποτολμήσει και θα το υλοποιήσει με επιτυχία. Μόνο που (μιλώντας πάντα υποθετικά) πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα "έσπαζε" την εγγύηση της Nokia.

 

Πάντως πιστεύω ότι αν το κατάφερνε κάποιος, θα ήταν η καλύτερη λύση για όλους μας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως βγηκε η πρωτη εφαρμογη για symbian s60 3rd edtion. Ονομαζεται Handy Weather και ειναι απο την Epocware. link: http://nokia-3250-software.epocware.com/Handy_Weather.html

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο:

eXpansys : Η δική μας τιμή: 909.95:this: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εκτός τόπου και χρόνου οι τύποι....

 

Αχα καλό Ε!

Δε δίνω και 100 Ευρώπουλα και κάτι παραπάνω να πάρω το Qtek 9000???

Δεν πάνε καλά οι άνθρωποι :!:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχουμε πει πριν κανα δυο βδομαδες. Πρωτον το expansys πουλαει πολυ ακριβα και δευτερον τα uk plug πωλουνται παντα πολυ πιο ακριβα απο τα κανονικα τηλεφωνα.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Όχι και τόσο τρελό κατά τη γνώμη μου. Απεναντίας το βλέπω ως μία πολύ αισιόδοξη σκέψη, με τις προϋπόθεση βέβαια ότι κάποιος θα το αποτολμήσει και θα το υλοποιήσει με επιτυχία. Μόνο που (μιλώντας πάντα υποθετικά) πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα "έσπαζε" την εγγύηση της Nokia.

 

Πάντως πιστεύω ότι αν το κατάφερνε κάποιος, θα ήταν η καλύτερη λύση για όλους μας.

 

Ουτε εμενα μου φαινεται τρελο, το αντιθετο μαλιστα. Υπαρχουν μερικοι τυποι εκει εξω που κανουν οτι emulator θες. Και αφου το ζητημα θεωρειται τοσο σημαντικο εδω μεσα ειμαι σιγουρος οτι δεν ειμαστε οι μονοι...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα απο το ΝΟΚΙΑ SHOP της πόλης μου.Μου είπαν τιμή 620€ και ότι θα τόχω πριν το Πάσχα.Κρατάνε σειρά προτεραιότητας επειδή θα πάρουν ελάχιστα κομάτια και τα επόμενα θα αργήσουν να ξανάρθουν όπως μου είπαν.Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό αλλά για καλό και για κακό το "καπάρωσα".
Link to comment
Share on other sites

Ειδα dummie της συσκευης τις προαλλες και αν και με εντυπωσιασε με τις διαστασεις της δεν μπορω να πω το ιδιο και για την ποιοτητα κατασκευης.Ειδικα τα 2 κινουμενα μερη "παιζαν" πολυ μεταξυ τους σαν το 6270.Ακομη το ανοιγμα δεν ειχε αυτοματο "τελειωμα" και πρεπει να το σμπρωξεις με τα χερια μεχρι τερμα.Τελος οσον αφορα την ποιοτητα των φωτογραφιων το παιδι του Nokia shop δεν εμεινε πολυ ευχαριστημενο με την επιδειξη που του εκανε ο αντιπροσωπος της Alpha Copy(σε σχεση με το ν70 που εχει)Οσο για την μπαταρια δε μου ειπε αν θα μπορει να παρει καποια αλλη μεγαλυτερης χωρητικοτητας.Παντως φαινεται πολυτελες και στιβαρο(λογω μεγεθους) με εξαιρεση φυσικα το μηχανισμο sliding
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω μεχρι να κυκλοφορισει, να εχω αποφασισει σε τι χρωμα

θα το παρω :rolleyes:

http://img345.imageshack.us/img345/1023/dsc014425dt.th.jpg http://img345.imageshack.us/img345/7201/dsc014435fg.th.jpg http://img345.imageshack.us/img345/1449/dsc014537nz.th.jpg http://img345.imageshack.us/img345/8738/dsc014555wc.th.jpg

 

@mirrorofsorrow: Μια εβδομαδα εσυ το ενα και μια εβδομαδα το αλλο! :tease:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα ενα ωραιο review. Δεν νομιζω οτι εχει ξανααναφερθει.

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/Nokia_N80_Review.php

 

Επισης το Expansys εχει 2Gb mini sd καρτουλα μονο με 69.32 ευρω αν εχετε Εταιρικο αφμ. Νομιζω οτι ειναι σχεδον κλεψια σε αυτην την τιμη. Μολις την χτυπησα

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω μεχρι να κυκλοφορισει, να εχω αποφασισει σε τι χρωμα

θα το παρω

Πάρε και τα δύο και όποιο σου αρέσει λιγότερο, μου το δίνεις. :lol: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το 7600 αυτη τη στιγμη δηλαδη σε διαστασεις ποσο πιο μεγαλο θα ειναι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το 7600 αυτη τη στιγμη δηλαδη σε διαστασεις ποσο πιο μεγαλο θα ειναι?

πιο στενο και πιο μακρυ :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν λέει κάτι αυτό αλλά εχθές είδα στην τηλεόραση διαφήμιση της Νόκια-Alpha Copy όπου παρουσίαζαν την Ν series και με τη σειρά τα Ν70, Ν71,Ν80 και Ν90.
ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

5 φορες μεσα σε μι νυχτα απο διαφορετικα καναλια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε και joystick θα ήταν ιδανικό. Μάλλον θα προτιμήσω το Ν91 (αν έρθει ποτέ στην αγορά)
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Το πολυπλήκτρο του Ν91 μου θυμίζει πολύ αυτό του 3250 ενώ αυτό του Ν80 φαίνεται πως είναι όμοιο με του Ν70. Έχωντας λοιπόν τα Ν70 και 3250, σου λέω οτι η πλοήγηση είναι σαφώς ανώτερη με το Ν70 παρά με το 3250. Το τζόιστικ του δεύτερου είναι σληρό και πολλές φορές χάνεις πιέσεις, κάτι που δεν συμβαίνει σε καμί απερίπτωση με το Ν70.

 

Σε αυτό τον τομέα ψηφίζω πολυπλήκτρο αλλά Ν80 και όχι τζόιστικ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω αρκετες ασχημες εμπειριες με τα joystick. Μετα απο κανενα χρονο αρνουνται πεισματικα να συνεργαστουν...

 

εγώ πάντως με νόκια 6600 εδώ και 3 χρόνια δεν έχω πρόβλημα με το joystick κανένα!

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά όλα είναι υποκυμενικά στό θέμα αξιοπιστίας τών πολυπλίκτρων ανάλογα το ξέσκισμα,εγώ που τα προσέχω λές και δέν θα το αλλάξω ποτέ δέν είχα πρόβλημα ούτε με το SX1 άλλοι τα περιπιούντε καταλλήλος:)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω αρκετες ασχημες εμπειριες με τα joystick. Μετα απο κανενα χρονο αρνουνται πεισματικα να συνεργαστουν...

 

Εμένα πάντως το joystick του 3230 μπορεί να έχει χαλαρώσει εμφανώς, αλλά χωρίς αμφιβολία αντέχει. Και το έχω ταλαιπωρήσει απίστευτα ένα χρόνο τώρα, με παιχνίδια και τα σχετικά. Είναι και θέμα γενικής ποιότητας κατασκευής της κάθε συσκευής. Το 3230 είναι από τα πιο ανθεκτικά τηλέφωνα της Nokia. Το ίδιο παρατήρησα και με το 7650 ενός φίλου. Το είχε κάμποσα χρόνια και ήταν "σφιχτό" ακόμα, αν και το είχε ταλαιπωρήσει αρκετά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...