Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αποστολέας και Πωλητής amazon.de. (Χωρίς επιπλέον προστασία κατά ατυχήματος έτους που προτείνεται 28€).

Τί σημαίνει το fulfilled amazon; Δεν είναι ήδη αυτό "Αποστολέας και Πωλητής amazon.de";

Το εξηγείς λίγο;  

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, StePits said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αποστολέας και Πωλητής amazon.de. (Χωρίς επιπλέον προστασία κατά ατυχήματος έτους που προτείνεται 28€).

Τί σημαίνει το fulfilled amazon; Δεν είναι ήδη αυτό "Αποστολέας και Πωλητής amazon.de";

Το εξηγείς λίγο;  

 

Καλημέρα και εγώ το παρήγγειλα πριν λίγες μέρες από Amazon de. Υπάρχουν προϊόντα που δεν τα πουλάει το amazon, αλλά κάποιος άλλος πωλητής και το amazon αναλαμβάνει την αποστολή και παράδοση στον πελάτη. Εκεί, το προϊόν λέει, sold by τάδε, fulfilled by Amazon. Την εγγύηση σε αυτήν την περίπτωση την έχεις από τον πωλητή. 

Το amazon γενικά όταν είναι πωλητής είναι safe. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,

Κρίμα που βλέπω 15 Απρ. παράδοση.

20 ημέρες δηλαδή που το κινητό θα έχει πέσει σίγουρα 10 - 20 ευρώ κι εδώ Ελλάδα (σκρουτζ).

Ξέρω ότι πολλές φορές έρχεται και νωρίτερα..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Τι σημαίνει ΟΕΜ στα poco? Γνωρίζετε; 

IMG_2971.png

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

s_nova εχειs μηπωs καποια version απο stremio που να συνεργαζετε αψογα με το τηλεφωνο μαs..?..περασα την πιο φρεσκια απο playstore αλλα στο γενικα δεν μου ανοιγει ταινιεs..και αν το κανει περναει πολυ ωρα..οκ παιζουν ρολο ταχυτητεs..servers κτλ..αλλα λεω μηπωs εχειs καποιο ρυθμισμενο stremio δικο σου που να ανοιγει ταινιεs σφαιρα...?

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, StePits said:

Μιλάω τώρα για εγγύηση συνολικά (DOA και μετά).

amazon ευρώπης (πωλητής το ίδιο το amazon) ή στο e-shop gr.

Tί ισχύει με το e-shop;

Το φοβάμαι λίγο σε σχέση με amazon...

Την γνώση σας

Κατά τη γνώμη μου είναι από τα καλύτερα καταστήματα, όσες φορές χρειάστηκε να κάνω αλλαγές προϊόντων ήταν άμεσοι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για το e-shop.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα κι εγώ, έκδοση 12gb/512gb.

Μια απορία, επειδή θέλω θήκη 360° είτε σιλικόνης είτε πλαστική, έχετε βρει κάποιο κατάστημα από Ελλάδα; 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος εδώ και 3 μέρες έκδοσης 12/512. Εντάξει το κινητό είναι ρουκέτα τρομερή ταχύτητα και ισχύς παντού. Στα αρνητικά έχουμε τα εξής, Η κάμερα είναι απλα ΟΚ. Περιμενώ πως και πώς μια σωστή Gcam πιστεύω θα το μεταμορφώσει. Η ένταση στο bluetooth ειναι σχετικά χαμηλή. Το βασικότερο πρόβλημα που έχω είναι ότι προσπαθώ να εγκαταστήσω μια συγκεκριμένη εφαργμογη του Igo που έχω και δεν με αφήνει. Ούτε μέσω ADB ούτε τίποτα. Το έχω περάσει σε Poco X3 με hyperOS στο X6 δεν θέλει να εγκατασταθεί με τίποτα. Και το χρησημοποιώ συνέχεια μεγάλο σπάσιμο αυτό, Επίσης γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει κάποια αδιάβροχη θήκη για το συγκεκριμένο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Η καμερα ειναι πολυ καλη αρκει να κοιταξεις ολο το ευρος ρυθμισεων.

Οσο για bt εμενα ειναι σουπερ με δυνατό ήχο εχω βεβαια τα galaxy buds 2 Pro της Samsung  σε συνδυασμό οτι το X6 Pro  ερχεται  με καταπληκτικό σήμα σε κλήσεις αλλά και Streaming radio χωρίς διακοπές όπως άλλες συσκευές άνω των 1000e που καταρρέουν .

Θηκες καλες αργουνε λιγο να βγουν γιατι ξερουν οτι ερχεται με θηκη στη συσκευασια .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του x5 αναφέρουν ότι δεν έχουν volte όσοι έχουν Nova και αναβαθμίσουν σε HyperOS. Υπάρχει κάποιος με x6 pro και Nova να μας πει αν έχει volte? 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, sot20 said:

Το παρήγγειλα κι εγώ, έκδοση 12gb/512gb.

Μια απορία, επειδή θέλω θήκη 360° είτε σιλικόνης είτε πλαστική, έχετε βρει κάποιο κατάστημα από Ελλάδα; 

https://www.aliexpress.com/item/1005006405796835.html?spm=a2g0o.detail.pcDetailBottomMoreThisSeller.1.1526iBYhiBYh29&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.291025.0&scm_id=1007.13339.291025.0&scm-url=1007.13339.291025.0&pvid=f1e2f244-0009-4031-812a-625d0ef53902&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreThisSeller,scm-url:1007.13339.291025.0,pvid:f1e2f244-0009-4031-812a-625d0ef53902,tpp_buckets:668%232846%238108%231977&pdp_npi=4%40dis!EUR!15.41!15.41!!!16.28!16.28!%402101e58317113618154076764e6e8f!12000037050167675!rec!GR!126723146!&utparam-url=scene%3ApcDetailBottomMoreThisSeller|query_from%3A#nav-review

..αλλα καποιοι λενε οτι εχει καποια θεματακια με τα μαγνητακια και στην εφαρμογη γενικα..να περιμενουμε λιγο ακομα λογω καινουργιαs συσκευηs να δουμε αλλεs εταιριεs μηπωs βγαλουν αλλα να εχει τελεια εφαρμογη χωριs θεματα..Ελλαδα ειναι νωριs ακομα..χωριs να αποκλειετε τα κινεζομαγαζα κεντρο Αθηνα να εχουν φερει...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, τη είχα δει χθες τη θήκη αυτή απλά δεν εμπιστεύομαι τον μαγνήτη και επίσης λέει παράδοση 3 Μαΐου. Αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω για να βρω κάτι από Αθήνα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikotsal said:

Στο νήμα του x5 αναφέρουν ότι δεν έχουν volte όσοι έχουν Nova και αναβαθμίσουν σε HyperOS. Υπάρχει κάποιος με x6 και Nova να μας πει αν έχει volte? 

Έχω πλέον το Χ6 καθώς έδωσα σε trade in μεγάλης αλυσίδας το Poco X5 Pro, λόγω του ότι δεν αντεχοταν να μην έχει volte.

Το Χ6 όμως βρίσκεται ακόμη σε MIUI, εννοείται ότι έχει κανονικά volte.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sot20 said:

Ευχαριστώ για την απάντηση, τη είχα δει χθες τη θήκη αυτή απλά δεν εμπιστεύομαι τον μαγνήτη και επίσης λέει παράδοση 3 Μαΐου. Αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω για να βρω κάτι από Αθήνα 

Θα ανεβω στα κινεζομαγαζα που βρωμαει ο τοποs μεσα σε αυτα απο σμαρτφωνομπινελικια κεντρο Αθηνα απο βδομαδα....να δω τι γινετε με ποικιλια για X6 Pro..θα ενημερωσω εδω μεσα αν εχουν φερει φρεσκια πραματεια..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikotsal said:

Στο νήμα του x5 αναφέρουν ότι δεν έχουν volte όσοι έχουν Nova και αναβαθμίσουν σε HyperOS. Υπάρχει κάποιος με x6 pro και Nova να μας πει αν έχει volte? 

Εχω x6 pro 8/256 με στοκ hyper os και ανδροιντ 14 και δουλεύουν αψογα σε f2go τα volte,vowifi.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το δίνουν και στο Χ6;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nova ειναι αυτη,εχει πολυ δρομο ακομη για να φτασει στην ποιοτητα υπηρεσιων την κοσμοτε που ειχα πριν.Τουλαχιστον προσπαθει και αυτο ειναι παρηγορο.

Λογικα στο επομενο διαστημα θα τα υποστηριξει και σε αλλες συσκευες.Εγω για χαρη της αλλαξα συσκευη (απο μοτορολα) που δεν τα υποστηριζε και ειχα αθλια ποιοτητα κλησης χωρις volte.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο εννοώ εγώ, για ποιον λόγο αργεί να δώσει το hyper os η xiaomi στο poco x6.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζω περιοχή/χώρα, ούτε για πλάκα μετά από αυτό που έπαθα με το Χ5...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που δεν τις χρησιμοποιω και δεν απενεργοποιούνται οπως mi browser,google tv, YouTube music,google meet κ.α.

Τους εχω κλεισει τις ειδοποιήσεις οπως προτεινε ο φιλος S_Nova και τις εχω ρυθμισει στην μπαταρία να εχουν περιορισμό ενεργειων παρασκηνιου.

Χρειάζεται να τις επιτρεπω καθε φορα να κάνουν update μεσω google play store(για να γίνονται πιο ασφαλεις υποτιθεται) η' να τις αφησω στην αρχικη εκδοση που ειχε το τηλέφωνο οταν το αγορασα?...Μηπως να τις μπλοκαρω μεσω χρησης δεδομένων να μην συνδέονται σε wifi,data?

Ειναι κριμα να γίνονται αναβαθμίσεις εφαρμογων που μου ειναι αχρηστες,πιανοντας άσκοπα χώρο.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GPOWER said:

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που δεν τις χρησιμοποιω και δεν απενεργοποιούνται οπως mi browser,google tv, YouTube music,google meet κ.α.

Τους εχω κλεισει τις ειδοποιήσεις οπως προτεινε ο φιλος S_Nova και τις εχω ρυθμισει στην μπαταρία να εχουν περιορισμό ενεργειων παρασκηνιου.

Χρειάζεται να τις επιτρεπω καθε φορα να κάνουν update μεσω google play store(για να γίνονται πιο ασφαλεις υποτιθεται) η' να τις αφησω στην αρχικη εκδοση που ειχε το τηλέφωνο οταν το αγορασα?...Μηπως να τις μπλοκαρω μεσω χρησης δεδομένων να μην συνδέονται σε wifi,data?

Ειναι κριμα να γίνονται αναβαθμίσεις εφαρμογων που μου ειναι αχρηστες,πιανοντας άσκοπα χώρο.

 

Λογικά μπορείς να τις κάνεις απεγκατάσταση μέσω adb appcontrol πρέπει να είναι ο πιο απλός τρόπος.

Με προσοχή ότι κάνεις όμως γιατί μπορεί να βγει κάτι και να κάνει πχ bootloop η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μη κάνειε απεγκατασταση μέσο adb κάποιες απ' τις εφαρμογές έχουν και αρχεία παρασκηνίου , κάποιες συνεργάζονται  με άλλες κάποιες συνεργάζονται με τα Google service  με αποτέλεσμα εάν τις κάνεις απεγκατασταση με adb να υπάρχει διαρκή αναζήτηση και απώλεια μπαταρίας.

Μονο αυτές που έχουν επιλογή διαγραφή η απενεργοποίηση.Αλλιως απενεργοποίηση ειδοποιήσεων και όλα καλώς

Δεν είμαστε στην εποχή πριν το 2020 που έκανες διαγραφες ανετα  και  δεν είχες θέματα.Αλλαζουν πολιτική οι developers βάση κανόνων της Google το πως να εργαζονται οι εφαρμογες στο παρασκηνιο , απο που να ελεγχονται πχ.goοgle service   κτλ.μη θυμάστε κάτι πριν χρόνια και νομίζετε ότι ισχύουν τα ίδια και τώρα ...

Edit :

Αλλά λίγα Tips σελίδα 4 και 5.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...