Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξανά γύρισες Ελλάδα; Κάνε του επανεκκίνηση, χωρίς υπολογιστή δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα, μόλις έκανα το λάθος του αιώνα...

Έβαλα χώρα Ελβετία, μου ήρθε αμέσως το hyper os, το εγκατέστησα και από τότε δεν έχω Volte.

Υπενθυμίζω ότι είμαι με EU έκδοση λογισμικού, που υποτίθεται δεν θα υπήρχε τέτοιο πρόβλημα όπως είχε αναφέρει προηγουμένως άλλος συμφορουμίτης, όμως εδώ και μισή ώρα το Volte αγνοείται...

Κοινώς την πατήσαμε.

Έβαλα με τους γνωστούς κωδικούς τον διακόπτη Volte, όμως και πάλι τίποτε...

Μίλησα με το 13700, έκλεισαν το Volte, το ξαναενεργοποίησαν μήπως και είχε κολλήσει κάτι από κει όπως μου είπαν, αλλά όπως καταλαβαίνετε ούτε και αυτό βοήθησε σε κάτι...

Μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού μόνο χρησιμοποιώντας το κινητό χωρίς υπολογιστή;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω εγω γιατι ειμαι φρεσκος στο Hyper-Os αλλα ...απ οτι πιστευω μαλλον θα θελει διαδικασια με φλασαρισμα Ρομ EU  η τιποτε αλλο που δεν γνωριζω  μια διαδικασια που δεν την εχω μαθει ακομα δεν εχω ασχοληθει.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, chios said:

Το ξανά γύρισες Ελλάδα; Κάνε του επανεκκίνηση, χωρίς υπολογιστή δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω.

Το ξαναγύρισα αλλά τίποτε 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το άνοιξα προχθές είχα HyperOs..Κατάλαβα κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, George6633 said:

Εγώ που το άνοιξα προχθές είχα HyperOs..Κατάλαβα κάτι λάθος;

Καταλάθος εγραψα εδώ.

Έχω το Χ5 Pro, που δεν είχε από την αρχή hyperOS.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 10:33 ΜΜ, George6633 said:

Προσπαθώ να το συνηθίσω (παρόλο που είχα μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι Xiaomi miui).Κατεβάζω την μπάρα από πάνω,μετά θέλει από δεξιά αντί για αριστερά,προσπαθώ να μαντέψω ποιο εικονίδιο μπορεί να είναι πχ για την αυτόματη περιστροφή οθόνης κλπ.. Δεν πρόλαβα να καθίσω να τα ψάξω αν μπορώ να τα αλλάξω αυτά αλλά προς το παρόν δεν μπορώ να το συνηθίσω.Κατά τα άλλα φοβερό τηλέφωνο.

Για να ξέρεις τι είναι το κάθε εικονίδιο κάνε αυτό:

Ρυθμίσεις/ “Ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης”/ “Μην εμφανίζετε ετικέτες εικονιδίων” και την απενεργοποιείς

Έτσι γίνεται x5 pro που έχω εγώ πιθανολογώ ότι κάτι αντίστοιχο έχει και το χ6

 

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mplevris said:

Για να ξέρεις τι είναι το κάθε εικονίδιο κάνε αυτό:

Ρυθμίσεις/ “Ειδοποιήσεις και γραμμή κατάστασης”/ “Μην εμφανίζετε ετικέτες εικονιδίων” και την απενεργοποιείς

Έτσι γίνεται x5 pro που έχω εγώ πιθανολογώ ότι κάτι αντίστοιχο έχει και το χ6

 

Εξαιρετικος,σ ευχαριστώ πολύ!!!Μου ήρθε και αναβάθμιση συστήματος 1.0.6 Φεβρουαρίου δεν ξέρω αν δεν είχα παρατηρήσει καλά αλλά προχθές δεν μου έβγαζε να κατεβάσω κάτι.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Εξαιρετικος,σ ευχαριστώ πολύ!!!Μου ήρθε και αναβάθμιση συστήματος 1.0.6 Φεβρουαρίου δεν ξέρω αν δεν είχα παρατηρήσει καλά αλλά προχθές δεν μου έβγαζε να κατεβάσω κάτι.

Ηρθε πριν 3-4 μερες την καναμε  ολα καλως  παντα ανοιχτα τα δεδομενα η wifi που εχει ο καθενας μεχρι να τελιωσει σωστα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, s_nova said:

Ηρθε πριν 3-4 μερες την καναμε  ολα καλως  παντα ανοιχτα τα δεδομενα η wifi που εχει ο καθενας μεχρι να τελιωσει σωστα.

Ναι και γω με ανοιχτό Wifi το έκανα η αλήθεια είναι.. Κάπου διάβαζα πιο πίσω ότι βελτιώνει και την μπαταρία;ισχύει;Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα,θα ήθελα ένα κλικ καλύτερη μπαταρία..Βέβαια περισσότερα συμπεράσματα θα έχω μετα από 3-4 φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, George6633 said:

Ναι και γω με ανοιχτό Wifi το έκανα η αλήθεια είναι.. Κάπου διάβαζα πιο πίσω ότι βελτιώνει και την μπαταρία;ισχύει;Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα,θα ήθελα ένα κλικ καλύτερη μπαταρία..Βέβαια περισσότερα συμπεράσματα θα έχω μετα από 3-4 φορτίσεις.

Θελει 5-6 φορτισεις και μετα στρωνει να εχεις βαλει και ολες τις εφαρμογες που τρεχεις για να σε μαθει ετσι θα ξερει που να πουσαρουν οι δυναμικοι πυρηνες και που πρεπει  οι οικονομικοι πυρηνες  και ολα καλως εχω μια χαρα μπαταρια.Βεβαια εγω το απενεργοποιω και το φορτιζω κλειστο γιατι φορτιζει πολυ γρηγορα.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, s_nova said:

Θελει 5-6 φορτισεις και μετα στρωνει να εχεις βαλει και ολες τις εφαρμογες που τρεχεις για να σε μαθει ετσι θα ξερει που να πουσαρουν οι δυναμικοι πυρηνες και που πρεπει  οι οικονομικοι πυρηνες  και ολα καλως εχω μια χαρα μπαταρια.Βεβαια εγω το απενεργοποιω και το φορτιζω κλειστο γιατι φορτιζει πολυ γρηγορα.

Τέλεια..Και γω κλειστα τα φορτίζω τα κινητά μου ή στη χειρότερη λειτουργία πτήσης και δεν το σκαλίζω καθόλου.Έχω twin sim οπότε ανοίγω το άλλο όσο φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, s_nova said:

Twin εχω και γω μας εχει βολεψει αφανταστα.

Ακριβώς!!Το μόνο που με ενοχλεί είναι το Viber που δεν μπορώ να το έχω σε δύο συσκευές ταυτόχρονα οπότε μόλις κλείσω το κινητό και ανοίξω το άλλο μέχρι να τελειώσει η μπαταρία περνάει καμία μέρα και 1-2 άτομα που χρειάζεται να μου στείλουν Viber με χάνουν.. Αν και κάνω καμιά φορά αυτό με το αντίγραφο ασφαλείας. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Twin εχω και γω μας εχει βολεψει αφανταστα.

s_nova να σε ρωτησω?..το twin σιμ χρεωνετε..?..η ειναι δωρεαν?...δηλαδη για να καταλαβω..σου δινουν αλλη καρτα καρτα sim με το ιδιο νουμερο για να το εχειs και στην δευτερη συσκευη σου?...εχω ενα ορθοξοξο Πασοκ Nokia με κουμπια το οποιο το κουβαλαω στην δουλεια..(εχει free fm radio γι.αυτο..χαχα..)...και επειδη στην δουλεια λογω φυσηs δουλειαs..(σκληρη και βρωμικη..)..ολοι κλαινε που εχουν σπασει τα smartphones τουs μετα απο πτωσειs..ατυχηματα φευγουν απο τsεπεs/τσαντακια κτλ..δεν διαννοουμε καν να παθω το ιδιο..θα με βολεψει αφανταστα το ιδιο νουμερο στο nokia να το εχω στην δουλεια και δεν πα να φαει 100 τουμπεs...το x6 pro ουτε καν με τετοιεs συνθηκεs εργασιαs να το κουβαλαω επανω μου...δωσε φωτα..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Christos_Tz said:

s_nova να σε ρωτησω?..το twin σιμ χρεωνετε..?..η ειναι δωρεαν?...δηλαδη για να καταλαβω..σου δινουν αλλη καρτα καρτα sim με το ιδιο νουμερο για να το εχειs και στην δευτερη συσκευη σου?...εχω ενα ορθοξοξο Πασοκ Nokia με κουμπια το οποιο το κουβαλαω στην δουλεια..(εχει free fm radio γι.αυτο..χαχα..)...και επειδη στην δουλεια λογω φυσηs δουλειαs..(σκληρη και βρωμικη..)..ολοι κλαινε που εχουν σπασει τα smartphones τουs μετα απο πτωσειs..ατυχηματα φευγουν απο τsεπεs/τσαντακια κτλ..δεν διαννοουμε καν να παθω το ιδιο..θα με βολεψει αφανταστα το ιδιο νουμερο στο nokia να το εχω στην δουλεια και δεν πα να φαει 100 τουμπεs...το x6 pro ουτε καν με τετοιεs συνθηκεs εργασιαs να το κουβαλαω επανω μου...δωσε φωτα..

Ναι εχεις δυο Sim με τον ιδιο αριθμο .Λενε οτι εχει 3 ευρω χρεωση το μηνα αλλα εμενα δεν με χρεωνει  δεν ξερω γιατι .  .Ομως δεν λειτουργουν ταυτοχρονα το ενα το βαζεις σε λειτουργια πτησης , δουλευεις το αλλο και αντιστροφα .Μιλω για τηλεφωνικες κλησεις γιατι Internet μπορεις να εχεις και στα δυο κανοντας Hot-spot απ το ενα στο αλλο εαν εχουν μαλιστα μεταξυ τους υποστηριξη προτυπου Wifi 6 εισαι πολυ τουμπανο . . Για τα πολυ παλια τηλεφωνα δεν ξερω εαν ειναι σωστο να τα δουλευεις εχουν πολυ παλιες πλακετες και παλιακα  προτυπα δικτυων εαν θελει καποιος ενα παλιακο-στυλ παει παιρνει αυτα που εχουν βγει με κουμπια και πορτακι με προτυπο 4G ειναι πολυ ωραιουλικα και φθηνα . . .

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα έχω το Poco x6 pro  όταν κάνω επανεκκίνηση Μου βγάζει το μύνημα (your device ist corrupt) και για να ξεκινήσει πρέπει μέσα σε 5 δευτερόλεπτα να πατήσω το Power Button αλλιώς δεν ξεκινάει απλά σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, lakis1972 said:

Έχω ένα πρόβλημα έχω το Poco x6 pro  όταν κάνω επανεκκίνηση Μου βγάζει το μύνημα (your device ist corrupt) και για να ξεκινήσει πρέπει μέσα σε 5 δευτερόλεπτα να πατήσω το Power Button αλλιώς δεν ξεκινάει απλά σβήνει.

Εχεις κανει το update με ενεργα τα δεδομενα η wifi  μεχρι τελους η το διεκοψες?

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

s_nova εχειs να προτεινειs καποιο αξιοπιστο tempered glass για την οθονη μαs που να εφαρμοζει αψογα απο ακρη σε ακρη οθονηs...?..εχω βρει διαφορα στο αλιεξπρεs αλλα λενε για καποια οσοι ψωνισανε οτι αφηνει ενα μικρο κενο γυρω γυρω απο την οθονη..(δεν πανε μεχρι ακρη ακρη οθονηs)....για θηκεs παντωs εχουν βγαλει αρκετεs....ειναι ωρα για ψωνια...

A3ab3443e067f43dc8ee5b7c81470eb613.webp

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Christos_Tz said:

s_nova εχειs να προτεινειs καποιο αξιοπιστο tempered glass για την οθονη μαs που να εφαρμοζει αψογα απο ακρη σε ακρη οθονηs...?..εχω βρει διαφορα στο αλιεξπρεs αλλα λενε για καποια οσοι ψωνισανε οτι αφηνει ενα μικρο κενο γυρω γυρω απο την οθονη..(δεν πανε μεχρι ακρη ακρη οθονηs)....για θηκεs παντωs εχουν βγαλει αρκετεs....ειναι ωρα για ψωνια...

Δεν εχω ιδεα παρατησα τα τζαμακια εδω και 3-4 χρονια και βαζω μεμβρανες.Πρεπει να ξερουν καποια παιδια απο δω η διπλα στην ενοτητα του Χ5 pro . Φιλος μου παντως που εχει μανταλακια στα χερια του πεφτει κατω η συσκευη 2 φορες την εβδομαδα σπανε τα τζαμακια και παει σε κατι πακιστανικα μαγαζια πισω απο την ομονοια βαζει τζαμια με 3 ευρω πενα πολυ καλα τι να πω...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, s_nova said:

Δεν εχω ιδεα παρατησα τα τζαμακια εδω και 3-4 χρονια και βαζω μεμβρανες.Πρεπει να ξερουν καποια παιδια απο δω η διπλα στην ενοτητα του Χ5 pro .

οκ φιλτατε...μαι χαρα ειναι και με την μεμβρανουλα του...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Christos_Tz said:

οκ φιλτατε...μαι χαρα ειναι και με την μεμβρανουλα του...

Αμα σου πεφει απ τα χερια ευκολα το τζαμι θα σε σωσει παντως...

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, s_nova said:

Εχεις κανει το update με ενεργα τα δεδομενα η wifi  μεχρι τελους η το διεκοψες?

Το έκανα το update στο σπίτι μέσο wi-fi και με ενεργά σύνδεση δεδομένων.

Έκανα λήψη πρόσφατου πακέτου και πάλι εγκατάσταση και πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, lakis1972 said:

Το έκανα το update στο σπίτι μέσο wi-fi και με ενεργά σύνδεση δεδομένων.

Έκανα λήψη πρόσφατου πακέτου και πάλι εγκατάσταση και πάλι τα ίδια.

Εχει κατι βιντεακια κανε αναζητηση γραφοντας xiaomi your device ist corrupt .Απ οτι ειδα μια ψιλο-βλακεια ειναι δηλαδη οχι κατι να σε τρομαξει κοιτα την διαδικασια εαν μπορεις να την κανεις και συ κατα ταλλα μη αγχωνεσαι  . . .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι να το καταλάβω παιδιά,

Βρήκα το τηλέφωνο amazon.es για παράδειγμα (.de .nl .fr .it  δεν ξέρω για .uk).

Αγοράζω. Τί παίζει με την εγγύηση; Εγγύηση πρώτων ημερών & τί σε εγγύηση μετά από το πρώτο διάστημα..

Μιλάμε για εγγύηση amazon φαντάζομαι (και όχι μαγαζιού που μπορεί να είναι όπου ναναι)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StePits said:

Θέλω να ρωτήσω κάτι να το καταλάβω παιδιά,

Βρήκα το τηλέφωνο amazon.es για παράδειγμα (.de .nl .fr .it  δεν ξέρω για .uk).

Αγοράζω. Τί παίζει με την εγγύηση; Εγγύηση πρώτων ημερών & τί σε εγγύηση μετά από το πρώτο διάστημα..

Μιλάμε για εγγύηση amazon φαντάζομαι (και όχι μαγαζιού που μπορεί να είναι όπου ναναι)

Ευχαριστώ

Κοιτάζεις να είναι πωλητής και αποστολέας το amazon, γιατί έχει και πολλούς 3ους πωλητές

image.png.4ac63d44e17e02534e28d5c34ab8dc3a.png

Για εγγύηση σε περίπτωση βλάβης, ναι το στέλνεις πίσω στο amazon αν χαλάσει και λογικά σου γίνεται επιστροφή χρημάτων.

Μπορείςνα ρωτήσεις τηλεφωνικά αν σε καλύπτουν Ελλάδα μιας και μιλάμε για Ευρωπαική συσκευή(τα τηλέφωνα νοομίζω ειναι της Infoquest)

https://www.mi.com/global/support/contact/

 

On 10/3/2024 at 11:01 ΠΜ, p_k said:

Σε σύγκριση με το Χ5 Pro είναι πολύ πολύ καλύτερο; Πώς θα το χαρακτήριζες;

Σε σχέση με το Poco X5 pro που υπερτερεί το x6 pro

+επεξεργαστής

+αποθηκευτικός χώρος και ταχύτητα(8/256 ή 12/512 UFS 4.0)

+πιο φωτεινή οθόνη υψηλής ανάλυσης

+έρχεται με Android 14 και θα έχει μεγαλύτερη υποστήριξη(θα πάρει μέχρι Android 17)

+Bluetooth 5.4

-δεν έχει όμως θύρα ακουστικών

-σε αυτονομία το x5 pro είναι λίγο καλύτερο λόγω μικρότερης ανάλυσης οθόνης

Σε ηχεία, ταχυφόρτιση και κατασκευή είναι τα ίδια πάνω κάτω.

Αρα με λίγα λόγια υπερτερεί σε επεξεργαστή, οθόνη και υποστήριξη, αν αυτά σε ενδιαφέρουν περισσότερο.

 

On 9/3/2024 at 11:13 ΜΜ, tsimisde said:

Πλήρως τεκμηριωμένη απάντηση και σ' ευχαριστώ για το ότι μπήκες στον κόπο. Στο τέλος της ημέρας, καταλήγουμε στο ότι κανένα από τα δύο δεν είναι κακό, ούτε το POCO X6 Pro, ούτε το Redmi Note 13 Pro Plus, και οι δύο συσκευές είναι πλήρεις σε όσα παρέχουν, η καθεμία έχει τις προτεραιότητες της, χωρίς να υπολείπεται σημαντικά στους υπόλοιπους τομείς, έχει να κάνει με το τι δίνει προτεραιότητα κάποιος.

Ετσι ακριβώς ισχύει. Κάπου κερδίζει το ένα, κάπου χάνει το άλλο, σε άλλους τομείς λιγότερο, σε άλλους περισσότερο.

Γιαυτό έγραψα και πιο πίσω ότι και οι 2 αυτές συσκευές έχουν κακή αρχική τιμή στα κοντά 500ευρώ που εχουν στις εδώ αλυσίδες.

Ειδες πχ πόσο καλύτερα ειναι στα 320ευρώ από eshop/skroutz?

Εριξα και εγώ μια παραγγελία για το Poco X6 pro και αναμένω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...