Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπηρχε θεμα με Ελλαδα η συγκεκριμενη ενημερωση εχει κυκλοφορησει σε ολη την Ευρωπη σχεδον 2μιση μηνες πριν...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, s_nova said:

Υπηρχε θεμα με Ελλαδα η συγκεκριμενη ενημερωση εχει κυκλοφορησει σε ολη την Ευρωπη σχεδον 2μιση μηνες πριν...

..αs ελπιζουμε οτι δεν θα το πανε ετσι και με τιs επομενεs..αλλα αν το γυρναμε Ιταλια και μαs ερχονται ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Christos_Tz said:

..αs ελπιζουμε οτι δεν θα το πανε ετσι και με τιs επομενεs..αλλα αν το γυρναμε Ιταλια και μαs ερχονται ολα καλα..

Η ίδια ιστορία ακριβώς βλέπουμε να γίνεται και στα δίπλα θέματα των περσινών poco F5/F5 pro πχ

image.thumb.png.763f21b1e41525d15beffb5502dff535.png

Ακόμα και το πιο πίσω που αναφέρθηκε από μέλη, ότι χρειάζεται factory reset κάθε φορά που παίρνουμε security patch για να στρώνει η συσκευή, ούτε αυτό είναι ότι το καλύτερο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fulgore1 said:

 

image.thumb.png.763f21b1e41525d15beffb5502dff535.pngΑκόμα και το πιο πίσω που αναφέρθηκε από μέλη, ότι χρειάζεται factory reset κάθε φορά που παίρνουμε security patch για να στρώνει η συσκευή, ούτε αυτό είναι ότι το καλύτερο.

 

 

Γενικά νομίζω ότι η επαναφορά βοηθάει τη σωστή λειτουργία, μετά από major update, όχι security patch. Γενικά για τις συσκευές, όχι αποκλειστικά στο Poco. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nikotsal said:

Γενικά νομίζω ότι η επαναφορά βοηθάει τη σωστή λειτουργία, μετά από major update, όχι security patch. Γενικά για τις συσκευές, όχι αποκλειστικά στο Poco. 

Ισχύει, αλλά όταν λέμε major update, συνήθως εννοούμε μεγάλη αναβάθμιση επόμενου Android ή ξέρω γω αναβαθμίσεις οι οποίες φέρνουν πάρα πολλές αλλαγές σε μια συσκευή και είναι πολύ μεγάλες σε μέγεθος.

Το poco X6 pro δεν έχει πάρει ως τώρα κάποια τέτοια αναβάθμιση, εξού και το σχόλιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα βρήκα χρόνο και έκανα επαναφορά, καθώς μου έκοβε τις κλήσεις 2,3 φορές την εβδομάδα. Με βοήθησε πολύ η λειτουργία που έχει για δημιουργία αντιγράφων η οποία μου έκανε την home screen ακριβώς όπως ήταν πριν, καθώς και τις περισσότερες ρυθμίσεις από εφαρμογές συστήματος. Τώρα μένει να δούμε αν διόρθωσε το θέμα μου. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nikotsal said:

Τελικά σήμερα βρήκα χρόνο και έκανα επαναφορά, καθώς μου έκοβε τις κλήσεις 2,3 φορές την εβδομάδα. Με βοήθησε πολύ η λειτουργία που έχει για δημιουργία αντιγράφων η οποία μου έκανε την home screen ακριβώς όπως ήταν πριν, καθώς και τις περισσότερες ρυθμίσεις από εφαρμογές συστήματος. Τώρα μένει να δούμε αν διόρθωσε το θέμα μου. 

Αμα εκανες επαναφορα οχι καθαρη αλλα με δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας υπαρχει περιπτωση να ξανα-εχεις παρομοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Αμα εκανες επαναφορα οχι καθαρη αλλα με δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας υπαρχει περιπτωση να ξανα-εχεις παρομοια προβληματα.

Στις επόμενες μια δυο εβδομάδες θα δείξει. Πάντως έχει διαφορά σε απόκριση κλπ. Επίσης η πυξίδα δείχνει να πιάνει κατευθείαν το σήμα στους χάρτες, όταν είσαι έξω βέβαια.

Offtoppic: Αυτό που πραγματικά με εξόργισε ήταν ότι η google ήθελε 2 step verification και μου ζητούσε τον κωδικό που έστελνε στο Poco, πράγμα αδύνατον αφού βρισκόμουν στο αρχικό setup. Οπότε δεν μπορούσα με τίποτα να προχωρήσω. Ευτυχώς έχω ακόμα την προηγούμενη συσκευή, (την οποία δεν είχα μαζί μου) οπότε πήρα έναν κωδικό από εκεί και προχώρησα. Δεν μου έδινε επιλογή sms γιατί "είχα πιο ασφαλείς επιλογές" 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nikotsal said:

Στις επόμενες μια δυο εβδομάδες θα δείξει. Πάντως έχει διαφορά σε απόκριση κλπ. Επίσης η πυξίδα δείχνει να πιάνει κατευθείαν το σήμα στους χάρτες, όταν είσαι έξω βέβαια.

Offtoppic: Αυτό που πραγματικά με εξόργισε ήταν ότι η google ήθελε 2 step verification και μου ζητούσε τον κωδικό που έστελνε στο Poco, πράγμα αδύνατον αφού βρισκόμουν στο αρχικό setup. Οπότε δεν μπορούσα με τίποτα να προχωρήσω. Ευτυχώς έχω ακόμα την προηγούμενη συσκευή, (την οποία δεν είχα μαζί μου) οπότε πήρα έναν κωδικό από εκεί και προχώρησα. Δεν μου έδινε επιλογή sms γιατί "είχα πιο ασφαλείς επιλογές" 

Πολυ περιεργο αυτο που λες με την Google εμενα οταν ειχα κανει επαναφορα δεν ειχε ζητησει..... Χμμμ μαλλον λογο αντιγραφων ασφαλειας που εκανες το ζητησε ...

Οσο για την αποκριση που λες εαν εχεις την μαμισια μεμβρανη ειναι αντοχης μεν αλλα Μαπα στο τατς....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη google μου έτυχε και εμένα προχθες. Για να μπορέσω να στήσω το τηλέφωνο απενεργοποίησα το 2 factor authentication.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας 

Θέλω να ενεργοποιήσω την φραγή για μια ομάδα αριθμών εισερχομένων που ξεκινούν από 211198

Τι πρέπει να πατήσω στο κινητό 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athinaios24 said:

Καλησπέρα σας 

Θέλω να ενεργοποιήσω την φραγή για μια ομάδα αριθμών εισερχομένων που ξεκινούν από 211198

Τι πρέπει να πατήσω στο κινητό 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Τι είναι; διαφημιστικά, προώθηση προϊόντων ή και τέτοιο; πάρε τον πάροχό σου και ζητά να ενταχθείς στο μητρώο του άρθρου 11. Τόσο απλά, αν είναι κάτι τέτοιο. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... Εδώ και περίπου 2 βδομάδες τον poco x6pro μου, σβήνει μονο του εφαρμογές.... Μου έχει σβήσει 2 φορές το viber, to whats up της cosmote, το messenger της eurobank... Από μονο του... Έχει τύχει σε κανέναν άλλο;;;  Το έχω σκανάρει για ιους τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σβήνει τι εννοείς, το κάνει απεγκατασταση;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, giorgos38 said:

Σωστά. Από μόνο του... 

Μήπως κάτι κάνει η εκκαθάριση κατά λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Είδα πως βγήκε η 1.0.9.0.UNLEUXM, περιέχει ενημέρωση ασφαλείας Ιούλη.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Arinos said:

Είδα πως βγήκε η 1.0.9.0.UNLEUXM, περιέχει ενημέρωση ασφαλείας Ιούλη.

..αλλαγη χωραs σε Ιταλια για να μαs ερθει..?..

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Christos_Tz said:

..αλλαγη χωραs σε Ιταλια για να μαs ερθει..?..

Θα μπορούσες ναι, προσωπικά θα περιμένω λίγο να δω μήπως και έρθει. Πιο πολύ από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Οι ασφαλεις χωρες που μπορει να βαλει καποιος ειναι Αγγλια η Ιταλια.

Και εχω ξαναγραψει οτι στο τελος της οριστικοποιησης μολις βγαλει την λεξη επανεκκινηση το γυρναμε Ελλαδα και μετα κανουμε επανεκκινηση.

Καλο ειναι το Update να γινετε με δεδομενα κινητης και οχι με Wifi ωστε το συστημα να βλεπει τις σωστες ρυθμισεις δικτυου  την στιγμη εκεινη.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, s_nova said:

Οι ασφαλεις χωρες που μπορει να βαλει καποιος ειναι Αγγλια η Ιταλια.

Και εχω ξαναγραψει οτι στο τελος της οριστικοποιησης μολις βγαλει την λεξη επανεκκινηση το γυρναμε Ελλαδα και μετα κανουμε επανεκκινηση.

Καλο ειναι το Update να γινετε με δεδομενα κινητης και οχι με Wifi ωστε το συστημα να βλεπει τις σωστες ρυθμισεις δικτυου  την στιγμη εκεινη.

..μου την εβγαλε βαζωνταs Ηνωμενο Βασιλειο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

η κόρη μου ψάχνει νέο κινητό να αντικαταστήσει το RN9 Pro που πάλιωσε και το Χ6 Pro είναι υποψήφιο

Να ρωτήσω κάτι βασικό εσάς τους κατόχους :

Είναι σταθερό το κινητό;

Βιώνετε τίποτε περίεργα κολλήματα ή reboots ;

Ευχαριστώ

 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...