Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, p_k said:

Και με όπερα σφαίρα πάει.

Οκ καλος ειναι αλλα...Τιποτα πλεον δεν μπορει να συγκριθει με τον Edge...Τοσο στα λαπτοπ που εχω βαλει με windows 11 εδω και καιρο  τωρα πλεον και στο κινητο εχει γινει φοβερη δουλεια  καταπληκτικος Browser η κορυφη πλεον του Ανηκει !

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, s_nova said:

Επειδη μουχει στειλει μυνημα ενας φιλος εδω να ενημερωσω οτι ο browser  με την βελτιστη αποδοση μετα την τελευταια 1.08 ενημερωση της συσκευης μας ειναι ο Microsoft Edge ο οποιος ενταχτηκε στη βελτιστη  αποδοση του X6 Pro.( Βελτιστο επιπεδο Για ολους τους Dimensity επεξεργαστες).

Απιστευτη παραμετροποιηση  αστραπιαια πλοηγηση πραγματικα εξαιρετικη δουλεια που κανει το X6 Pro Ακρως λειτουργικο .

Σε προσωπικο επιπεδο εχω αφησει στην ακρη τον πολυ καλο Samsung Browser  ο οποιος πλεον φαινεται...γατακι μπροστα του ...

Ειμαι πολυ ενθουσιασμενος ...

Χρησιμοποιώ πάρα πολλά χρόνια τον Samsung browser,πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια!Θα δοκιμάσω και αυτόν που είπες ,θα του δώσω μια ευκαιρία και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, highland1 said:

Χρησιμοποιώ πάρα πολλά χρόνια τον Samsung browser,πραγματικά μου έχει λύσει τα χέρια!Θα δοκιμάσω και αυτόν που είπες ,θα του δώσω μια ευκαιρία και βλέπουμε.

Και γω μονιμα σαμσουνγκ ειχα...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, s_nova said:

Οκ καλος ειναι αλλα...Τιποτα πλεον δεν μπορει να συγκριθει με τον Edge...Τοσο στα λαπτοπ που εχω βαλει με windows 11 εδω και καιρο  τωρα πλεον και στο κινητο εχει γινει φοβερη δουλεια  καταπληκτικος Browser η κορυφη πλεον του Ανηκει !

Δεν έχει όμως page rendering όπως ο opera. Ζουμαρεις και προσαρμόζεται άριστα στην οθόνη.

Είναι πατενταρισμενη δυνατότητα.

Καλός γενικά και ο edge όμως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με 1.0.7 eu. Κάνω υπομονή με το τηλέφωνο, καθώς μία φορά τουλάχιστον την εβδομάδα κάνει freezing το οποίο διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση. Το κάνει σε εντελώς άσχετες φάσεις πχ ομιλία, πλοήγηση χάρτες σήμερα, internet κλπ. Περιμένω με νέα έκδοση και επαναφορά, μήπως στρώσει. Αλλιώς θα πάει από εκεί που ήρθε. 

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikotsal said:

Εγώ είμαι ακόμα με 1.0.7 eu. Κάνω υπομονή με το τηλέφωνο, καθώς μία φορά τουλάχιστον την εβδομάδα κάνει freezing το οποίο διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση. Το κάνει σε εντελώς άσχετες φάσεις πχ ομιλία, πλοήγηση χάρτες σήμερα, internet κλπ. Περιμένω με νέα έκδοση και επαναφορά, μήπως στρώσει. Αλλιώς θα πάει από εκεί που ήρθε. 

Και εγώ με την ίδια είμαι,δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο όμως.Μήπως κάποιο factory reset να βοηθούσε;

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, highland1 said:

Και εγώ με την ίδια είμαι,δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο όμως.Μήπως κάποιο factory reset να βοηθούσε;

Ναι πιθανόν, απλά περιμένω τη νέα έκδοση που έχει ήδη έρθει σε κάποιους, για να μην το ξαναστηνω συνεχώς. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikotsal said:

1.0.8.0 νομίζω 

Αν είναι αυτή,νομίζω είναι μόνο security patch,δεν έχει κάτι άλλο.Αν θελεις να την περάσεις άμεσα βάλε περιοχή Ρωσία,κάνε την ενημέρωση και μετά ξαναγύρισε το σε Ελλάδα,αλλά δεν νομίζω να λυθεί το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, highland1 said:

Αν είναι αυτή,νομίζω είναι μόνο security patch,δεν έχει κάτι άλλο.Αν θελεις να την περάσεις άμεσα βάλε περιοχή Ρωσία,κάνε την ενημέρωση και μετά ξαναγύρισε το σε Ελλάδα,αλλά δεν νομίζω να λυθεί το πρόβλημα σου.

Θα περιμένω την ενημέρωση κανονικά και θα ελπίζω να διορθωθεί, κυρίως το freezing 

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι την ώρα που πείραζα το κινητό.Σε σχεση με το θέμα στο δαχτυλικο αποτύπωμα που έλεγα πριν.Αν το πατήσω και το αφήσω πολύ γρήγορα,συνήθως θα μου ανοίξει από κάτω κάποια συντόμευση.Αν όμως το κρατήσω το δάχτυλο πάνω μέχρι να ανοίξει ,τότε δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Η μπαταρία το κινητου που έχω δώσει στον  αδερφο μου, ένα υπερτίμιο poco M3 έχει αρχίσει και τα παίζει. 

Οπότε θα πάρω κινητό για να του δώσω το Note 11 pro 8GB/128GB  που είχα πάρει πέρυσι. 

Είμαι μεταξύ των  Poco X6 5G 12GB/256GB και Note 13 Pro 5G 12GB/512GB (ή 8GB/256GB γιατι δεν με καίει πολύ η ram και είναι και 50 ευρώ λιγότερα που μπορώ να πάρω θήκη και τζαμάκι)

Το πρώτο αυτή τη στιγμή το βρίσκω στα 268 και το δεύτερο στα 376. Διάβασα κάποια πράγματα. Χαλάστηκα που δεν έχει ραδιοφωνο γιατι το χρησιμοποιώ κάθε βράδυ για ένα δίωρο αλλά οκ, μου είπαν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή και εχω και δεύτερο ένα υπερτίμιο Moto g32 που  μπορώ να ακούω και απο εκεί. 

Τώρα, αναρωτιέμαι αν αξίζουν τα παραπάνω ευρώ μόνο και μόνο για την κάμερα

Γιατι αν δεν κανω λάθος άλλες σοβαρές διαφορές δεν υπάρχουν. Ή μάλλον υπάρχει και αυτό που διάβασα ότι το poco θα πάρει μία επιπλέον αναβάθμιση αλλά μέχρι να την πάρει, μαλλον θα έχουμε αλλάξει πάλι κινητά. 

Βαζω αρκετές φωτογραφίες. Με το Χ6 ήμουν αρκετά ικανοποιημένη ενώ με το note 11 pro, παρόλο που σαν αριθμούς υποτίθεται ότι είναι πολύ ανώτερη. 64MB η μία, 108 η άλλη. 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δει και τα δύο και να μου πει την άποψή του? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, HRISA76 said:

Καλησπέρα. 

Η μπαταρία το κινητου που έχω δώσει στον  αδερφο μου, ένα υπερτίμιο poco M3 έχει αρχίσει και τα παίζει. 

Οπότε θα πάρω κινητό για να του δώσω το Note 11 pro 8GB/128GB  που είχα πάρει πέρυσι. 

Είμαι μεταξύ των  Poco X6 5G 12GB/256GB και Note 13 Pro 5G 12GB/512GB (ή 8GB/256GB γιατι δεν με καίει πολύ η ram και είναι και 50 ευρώ λιγότερα που μπορώ να πάρω θήκη και τζαμάκι)

Το πρώτο αυτή τη στιγμή το βρίσκω στα 268 και το δεύτερο στα 376. Διάβασα κάποια πράγματα. Χαλάστηκα που δεν έχει ραδιοφωνο γιατι το χρησιμοποιώ κάθε βράδυ για ένα δίωρο αλλά οκ, μου είπαν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή και εχω και δεύτερο ένα υπερτίμιο Moto g32 που  μπορώ να ακούω και απο εκεί. 

Τώρα, αναρωτιέμαι αν αξίζουν τα παραπάνω ευρώ μόνο και μόνο για την κάμερα

Γιατι αν δεν κανω λάθος άλλες σοβαρές διαφορές δεν υπάρχουν. Ή μάλλον υπάρχει και αυτό που διάβασα ότι το poco θα πάρει μία επιπλέον αναβάθμιση αλλά μέχρι να την πάρει, μαλλον θα έχουμε αλλάξει πάλι κινητά. 

Βαζω αρκετές φωτογραφίες. Με το Χ6 ήμουν αρκετά ικανοποιημένη ενώ με το note 11 pro, παρόλο που σαν αριθμούς υποτίθεται ότι είναι πολύ ανώτερη. 64MB η μία, 108 η άλλη. 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δει και τα δύο και να μου πει την άποψή του? 

 

 

Καταρχήν υπάρχουν αρκετά μεγάλες διαφορές στα δύο τηλέφωνα,δεν είναι μόνο οι αναβαθμίσεις,όλο το hardware είναι αρκετά ανώτερο στο x6 pro!Δεν παίζουν κανένα ρόλο τα mp της κάμερας ,μια κάμερα με 64mp μπορεί να βγάζει πολύ καλυτερες φωτό από μία 200 mp,σημασία παίζει ο αισθητήρας και ο επεξεργαστής,τα υπόλοιπα είναι μάρκετιγκ.Στο μόνο που έχω έναν μικρό ενδοιασμό είναι στο αν η κάμερα του 13 προ είναι καλύτερη από του χ6 ,αλλά από όσα διαβάζω υστερεί λόγω επεξεργαστή του χ6 ,που κάνει την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HRISA76 said:

Καλησπέρα. 

Η μπαταρία το κινητου που έχω δώσει στον  αδερφο μου, ένα υπερτίμιο poco M3 έχει αρχίσει και τα παίζει. 

Οπότε θα πάρω κινητό για να του δώσω το Note 11 pro 8GB/128GB  που είχα πάρει πέρυσι. 

Είμαι μεταξύ των  Poco X6 5G 12GB/256GB και Note 13 Pro 5G 12GB/512GB (ή 8GB/256GB γιατι δεν με καίει πολύ η ram και είναι και 50 ευρώ λιγότερα που μπορώ να πάρω θήκη και τζαμάκι)

Το πρώτο αυτή τη στιγμή το βρίσκω στα 268 και το δεύτερο στα 376. Διάβασα κάποια πράγματα. Χαλάστηκα που δεν έχει ραδιοφωνο γιατι το χρησιμοποιώ κάθε βράδυ για ένα δίωρο αλλά οκ, μου είπαν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογή και εχω και δεύτερο ένα υπερτίμιο Moto g32 που  μπορώ να ακούω και απο εκεί. 

Τώρα, αναρωτιέμαι αν αξίζουν τα παραπάνω ευρώ μόνο και μόνο για την κάμερα

Γιατι αν δεν κανω λάθος άλλες σοβαρές διαφορές δεν υπάρχουν. Ή μάλλον υπάρχει και αυτό που διάβασα ότι το poco θα πάρει μία επιπλέον αναβάθμιση αλλά μέχρι να την πάρει, μαλλον θα έχουμε αλλάξει πάλι κινητά. 

Βαζω αρκετές φωτογραφίες. Με το Χ6 ήμουν αρκετά ικανοποιημένη ενώ με το note 11 pro, παρόλο που σαν αριθμούς υποτίθεται ότι είναι πολύ ανώτερη. 64MB η μία, 108 η άλλη. 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δει και τα δύο και να μου πει την άποψή του? 

 

 

Κοιτα καμια αλλη συσκευη που να εχει ραδιο μαλλον εννοεις χωρις δεδομενα και επισης να δινει εμφαση στην καμερα.Απο τις καινουργιες σειρες της xiaomi ραδιο εχει μονο το redmi note 13 5G.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, εχουν καποιες πιο παλιες συσκευες που ειναι σε λεφτα κοντα σε αυτη. Ε δεν θα δωσω τα ιδια λεφτα για κινητο διετιας. Ας κατεβασω εφαρμογη. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HRISA76 said:

Κοιτα, εχουν καποιες πιο παλιες συσκευες που ειναι σε λεφτα κοντα σε αυτη. Ε δεν θα δωσω τα ιδια λεφτα για κινητο διετιας. Ας κατεβασω εφαρμογη. 

Αυτο δεν καταλαβαινω ...Ζητας ραδιο  χωρις να μπαινεις στο ιντερνετ???  Κατα ταλλα ολες οι συσκευες μπορουν να παιξουν ραδιο μεσο νετ.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, HRISA76 said:

Ναι, οπως εχουν οι πιο παλιες συσκευες.

Συσκευες  με αυτονομο Ραδιο Ειναι ελαχιστες  πλεον ....Σε χαμηλες κατηγοριες με μετριες καμερες...

Αυτο εδω το πηρε φιλη μου εχει αυτονομο ραδιο , τιμια καμερουλα στα 189ε.   --->>>   https://www.skroutz.gr/s/49250149/Xiaomi-Redmi-Note-13-5G-Dual-SIM-6GB-128GB-Graphite-Black.html

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω χρόνια το VRadio ,έτσι κι'αλλιως λίγα δεδομένα τρώει.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aristidis540 said:

Εγώ δουλεύω χρόνια το VRadio ,έτσι κι'αλλιως λίγα δεδομένα τρώει.

Έτσι και εγώ, είναι η καλύτερη εφαρμογή ραδιοφώνου και με διαφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...