Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίος φίλε, μερακλιδικα πράγματα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Ωραίος φίλε, μερακλιδικα πράγματα!

ναι αλλα προφανωs αυτεs οι θηκεs δεν κανουν για tempered glass που να καλυπτει ολη την οθονη..λογικα θα κλωτσανε το γυαλι εξω...πριν λιγο μιλησα με μαγαζι που εχει φουλ καλυψη οθονηs γυαλι για την οθονη μαs και μου ειπε στην μαμα θηκη το γυαλι το κλωτσαει..φερτο απο δω μου ειπε με την θηκουλα αυτη να το δουμε..αλλιωs θα βαλειs γυαλακι που να αφηνει περιμετρικα κενο για να μην εχειs θεμα....αυτο το γυαλακι θελω..αλλα μου ειπε ελα απο δω να το δουμε...https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/tempered-glass-xiaomi-poco-x6-pro-5g-full-glue-36183/...να κυκλοφορω το κινητο χωριs θηκη μονο και μονο για το φουλ καλυψη οθονηs γυαλι δεν λεει....περα απο δαχτυλιεs στην πλατη...σε τουμπα θα κλαιω...

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια έχω σταματήσει τα γυαλιά κλπ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Ωραία ταπετσαρία 

αυτην εχω στο desktop μου...και επειδη μου αρεσει και εμενα παρα πολυ..εκανα crop το wallpaper για να εφαρμοσει στην οθονη του κινητου..βγηκε width 1781 x height 2400....γενικα παντωs σε ψαξιμο μου στο web για wallpapers δεν εχω συγκινηθει ιδιαιτερα με οτι κυκλοφορει..κουκλια σκυλια γατια κτλ...προτιμω να cropαρω απο αυτα που εχω για την οθονη του υπολογιστη μου κατεβασμενα και να τα φερνω στα μετρα τηs οθονηs του κινητου..εχω διαφορα σε κατι 4κ αναλυσειs και παιζω μπαλα..

s_nova αν εχειs πειραματιστει με την καμερα και τιs ρυθμισειs τηs..και αν εχειs καποια tips και γενικα ρυθμισειs pro ευπροσδεκτεs να τιs μοιραστειs μαζι μαs για να παιρνουμε οσο το δυνατων καλυτερα αποτελεσματα....κυκλοφορουν και ορισμενα ομολογω πολυ μετρημενα βιντεακια στο tube αν δεν κανω λαθοs που ξενοι εξηγουν διαφορα...αλλα σαν τουs Ελληνεs μερακληδεs δεν βαζουμε κανεναν αλλον..😛

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά επειδή έχω κάμποσα καλά 3.5mm πήρα ανταπτοράκι, μικροσκοπικό είναι, ούτε που το καταλαβαίνεις ότι υπάρχει, baseus, δουλεύουν και τα κουμπιά των ακουστικών κανονικά Το εσωτερικό της θήκης σου βλέπω ότι είναι καρμπόν με 2 άλλες που πήρα, μέχρι και τα γράμματα που έχει στο εσωτερικό, οπότε το μόνο που διαφέρει είναι η πίσω επιφάνεια που κολλάνε, όντως εφαρμόζει ωραία, κουμπιά και τρύπες πέφτουν σωστά!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, diamantis_ said:

Για ακουστικά επειδή έχω κάμποσα καλά 3.5mm πήρα ανταπτοράκι, μικροσκοπικό είναι, ούτε που το καταλαβαίνεις ότι υπάρχει, baseus, δουλεύουν και τα κουμπιά των ακουστικών κανονικά Το εσωτερικό της θήκης σου βλέπω ότι είναι καρμπόν με 2 άλλες που πήρα, μέχρι και τα γράμματα που έχει στο εσωτερικό, οπότε το μόνο που διαφέρει είναι η πίσω επιφάνεια που κολλάνε, όντως εφαρμόζει ωραία, κουμπιά και τρύπες πέφτουν σωστά!

ωραιεs ειναι..φτηνεs ειναι..κανα δυο χρωματακια ακομα θα φερουμε..και εγω εφερα κανα δυο ανταπτορακια για τα δικα μου QKZ AK6 Pro In Ear Earphones..(εχω αγορασει δυο ζευγαρια απο αυτα τα ακουστικα και δεν μετανοιωσα τα λεφτα που εδωσα..(φτηνα ειναι οκ..)..παιζουν φινα δυνατα και καθαρα και ωραιο μπασακι κτλ..κτλ..και μια ομορφια παιζουν με τα ανταπτορακια στο X6 Pro...στειλε μου ενα λινκ αν μπορειs απο το ανταπτορακι που πηρεs να το δω..ενδιαφερομαι και εγω για ενα οσο πιο πολυ γινετε να ειναι μικρο και διακριτικο σε μεγεθοs..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/1005005210002781.html

Είναι μικρότερο από όσο φαίνεται. Να φανταστείς, το αρσενικό από τα περισσότερα ακουστικά μου είναι είτε χοντρότερο είτε ακριβώς ίδιας διατομής με το θηλυκό του αντάπτορα. Και σε ένα ζευγάρι ακουστικών μου που έχει κουμπί play-pause-next, λειτουργεί κανονικά, μόνο για απάντηση κλήσεων δεν το δοκίμασα.

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, diamantis_ said:

https://www.aliexpress.com/item/1005005210002781.html

Είναι μικρότερο από όσο φαίνεται. Να φανταστείς, το αρσενικό από τα περισσότερα ακουστικά μου είναι είτε χοντρότερο είτε ακριβώς ίδιας διατομής με το θηλυκό του αντάπτορα. Και σε ένα ζευγάρι ακουστικών μου που έχει κουμπί play-pause-next, λειτουργεί κανονικά, μόνο για απάντηση κλήσεων δεν το δοκίμασα.

οκ..αυτο τηs Essager εχω παρει απο Ali και παιζει μια χαρα....το ιδιο στυλ μου φαινεται οτι ειναι..

S020e3c096ab747eaaab8e8a4f376ba5fm.jpg_220x220q75.jpg_.webp

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, diamantis_ said:

ολόιδιο είναι σαν μέγεθος

μια χαρα ειμαστε...η δουλεια γινετε..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή εδώ https://www.skroutz.gr/s/51537206/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Plastiko-Mayro-Poco-X6-Pro-57983120424.html#reviews

Την αγόρασα όταν είχε ανεβάσει το λινκ ο s_nova και γενικα από τότε που ανακάλυψα τις θήκες με το πορτάκι για τις κάμερες νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια.Θα μου πεις όταν θες να βγάλεις μια φωτογραφία άμεσα πρέπει να έχεις και αυτό στο μυαλό αλλά οκ το εδώ συνηθίσει και ακόμα και αν το ξεχάσεις ανοίγεις κάμερα και δεν δείχνει τίποτα.Οσον αφορά τη θήκη είναι εξαιρετική,κουμπώνει τέλεια είναι σκληρό πλαστικό από ότι μπορώ να καταλάβω και με την μεμβράνη που έχει πάνω το τηλέφωνο δεν υπάρχει καθόλου κενό.το μόνο που έχει είναι δύο εγκοπές στις γωνίες δεξιά και αριστερά κάτω αλλά δεν ξέρω τον λόγο.Επισης βγαίνει πολύ δύσκολα η θήκη.Αυτα αν κάποιος ενδιαφέρεται. 

Link to comment
Share on other sites

Για ολες  τις σκληρες θηκες οταν θελεις να βαλεις μεσα τη συσκευη αφηνεις  την θηκη πανω στο τραπεζι , παιρνεις την συσκευη στα χερια και την κορυφη της την βαζεις πρωτα στην μεση της θηκης  τοτε  σπρωχνεις συρταρωτα με ελαφρια πιεση προς τα μεσα και προς τα πανω  να μπει και το υπολοιπο .

Οταν θες να την βγαλεις πιανεις τις δυο πανω ακρες της θηκης τις τραβας λιγο προς τς πανω και σπρωχνεις την συσκευη με τα πισω δαχτυλα   να βγει προς τα εξω 

Μη ξεχναμε οτι πριν βαλουμε μια συσκευη μεσα σε θηκη καθαριζουμε εσωτερικα την θηκη και το πισω μερος της συσκευης με πινελο να μην εχουν ιχνος σκονης.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

s_nova να σε ρωτησω ρε γιγαντα....στην εκκαθαριση καθε μερα μου δειχνει 2 με 3 γιγα να κανω καθαρισμο..αυτα μαζευονται στα αρχεια προσωρινηs μνημηs και στην μνημη..παλια αρχεια..πακετα και καταλοιπα μου δειχνουν παντα 0 μεγαμπαιτ...ειναι νορμαλ αυτο..?...τα πολλα μεγαμπαιτ τα μαζευουν οι εφαρμογεs σοσιαλ και το tube...σε ρωταω διοτι και σε αδρανεια να το εχω το τηλεφωνο χωριs να μπω στο ιντερνετ ειτε με wifi ειτε με δεδομενα για ωρεs αυτο backround μαζευει τι μαζευει και εγω δεν ξερω και καποια στιγμη στο κιτρινο εικονιδιο τηs μαμα εφαρμογηs εκκαθαριση μου δειχνει  2 με 3 γιγα να κανω καθαρισμο..το να ειμαι ονλαιν και να ασχολουμαι το καταλαβαινω λογικα τραβανε πορουs οι εφαρμογεs...αλλα σε αδρανεια για πολλεs ωρεs χωριs να σκαλιζω τα apps ειναι λογικο..?

...και εδω μια φωτο απο τι αφηνει μετα τον καθαρισμο..

Screenshot_2024-04-16-20-24-01-869_com.miui.cleaner.jpg

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε αφου το εχεις να σε καθαριζει καθε μερα μαλλον εισαι πολυ σχολαστικο παιδι πρεπει να αγαπας την καθαριοτητα.

Πηγαινε ασφαλεια το πρασινο με τον κεραυνο / στο γραναζι πανω δεξια/εκκαθαριση/ προγραμμα και βαλτο καθε 3 μερες η καθε 7 μερες...  Η απενεργοποιησε την υπενθυμιση .

Φυγε.  . .

Μετα πηγαινε μπαταρια/ προσθετες λειτουργιες και βαλε εκκαθαριση cache οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη σε 1 λεπτο.

 

Αυτα,.,.,.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, s_nova said:

Ρε φιλε αφου το εχεις να σε καθαριζει καθε μερα μαλλον εισαι πολυ σχολαστικο παιδι πρεπει να αγαπας την καθαριοτητα.

Πηγαινε ασφαλεια το πρασινο με τον κεραυνο / στο γραναζι πανω δεξια/εκκαθαριση/ προγραμμα και βαλτο καθε 3 μερες η καθε 7 μερες...  Η απενεργοποιησε την υπενθυμιση .

Φυγε.  . .

Μετα πηγαινε μπαταρια/ προσθετες λειτουργιες και βαλε εκκαθαριση cache οταν η συσκευη ειναι κλειδωμενη σε 1 λεπτο.

 

Αυτα,.,.,.

,,εισαι ωραιοs και myphone.gr μετραs..................😛

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πήρα και εγώ το κινητό και περιμένω να έρθει,  σκέφτομαι να περάσω κατευθείαν άλλη rom παίζει να έχουμε τις εφαρμογές της xiaomi π.χ τον dialer? 

Link to comment
Share on other sites

..δεν νομιζω να εχουν βγει custom roms για το X6 pro..και κομματακι δυσκολο να βγουνε λογω Mediatek..αλλα αββυσοs η ψυχη των developers και κατα ποσο θα εχουν την ορεξη να ασχοληθουν σε φαση support στο συγκεγκριμενο μοντελο..αν καπου ειμαι λαθοs διορθωστε με..αλλα παντα με snapdragon ασχολουνται ετσι δεν ειναι..?

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες πολύ δύσκολα θα βγει ρομ για mediatek, συνήθως με Snapdragon ασχολούνται, το poco x5 pro πχ έχει πληθώρα από ρομ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, thomasbz said:

Καλησπέρα πήρα και εγώ το κινητό και περιμένω να έρθει,  σκέφτομαι να περάσω κατευθείαν άλλη rom παίζει να έχουμε τις εφαρμογές της xiaomi π.χ τον dialer? 

Ρε τι γινεται :classic_laugh::classic_laugh::classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Christos_Tz said:

..δεν νομιζω να εχουν βγει custom roms για το X6 pro..και κομματακι δυσκολο να βγουνε λογω Mediatek..αλλα αββυσοs η ψυχη των developers και κατα ποσο θα εχουν την ορεξη να ασχοληθουν σε φαση support στο συγκεγκριμενο μοντελο..αν καπου ειμαι λαθοs διορθωστε με..αλλα παντα με snapdragon ασχολουνται ετσι δεν ειναι..?

Εννοώ π.χ Ινδονησίας 

Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2024 at 2:03 ΜΜ, Christos_Tz said:

Αυτη η θηκουλα εχει ερθει σε μενα και εφαρμοζει αψογα...σωστεs ολεs οι εγκοπεs και εφαρμοζει αψογα στο κινητο...+ αυτα τα type C ακουστικα..(μια χαρα δυνατα και καθαρα παιζουν..)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Καλησπέρα φίλε μου 
Ειναι εύκολο να δώσεις λινκ και για τα δύο;Επίσης η θήκη στο χέρι πως είναι γλιστράει;

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sdouze said:

Καλησπέρα φίλε μου 
Ειναι εύκολο να δώσεις λινκ και για τα δύο;Επίσης η θήκη στο χέρι πως είναι γλιστράει;

πηγαινε σελιδα 16 εδω στο νημα του X6 Pro...και θα βρειs ποστ μου που ειχα γραψει οτι περιμενω αυτα τα πραγματα να ερθουν απο Ali...εχω ποσταρει τα ali λινκs εκει..μια χαρα ειναι η θηκη..εφαρμοζει αψογα..οι τρυπεs σωστεs....τα ακουστικα και αυτα παιζουν μια χαρα για τα λεφτα τουs..αγορασε τα και θα εισαι οκ..εχει αρκετα χρωματα για την θηκη αυτην..οχι δεν γλυστραει..μια χαρα ειναι..

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Christos_Tz said:

πηγαινε σελιδα 16 εδω στο νημα του X6 Pro...και θα βρειs ποστ μου που ειχα γραψει οτι περιμενω αυτα τα πραγματα να ερθουν απο Ali...εχω ποσταρει τα ali λινκs εκει..μια χαρα ειναι η θηκη..εφαρμοζει αψογα..οι τρυπεs σωστεs....τα ακουστικα και αυτα παιζουν μια χαρα για τα λεφτα τουs..αγορασε τα και θα εισαι οκ..εχει αρκετα χρωματα για την θηκη αυτην..οχι δεν γλυστραει..μια χαρα ειναι..

σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...