Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, Athkatla said:

High score

 

Screenshot_20240308_090211_AnTuTu Benchmark.jpg

Τώρα πως στη σελίδα του Antutu βγάζει score 1834040 και εσύ βγάζεις 2100072 είναι άξιο θαυμασμού. Εκτός και αν είναι photoshop 🙂 Φιλικά πάντα.

9566872341_Screenshot_20240308_125535_AnTuTuBenchmark.thumb.jpg.689452b12495c5408769d44687c32c86.jpg.d23600f80fe11a901250920e33e5f5cf.jpg

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, James Bond said:

Τώρα πως στη σελίδα του Antutu βγάζει score 1834040 και εσύ βγάζεις 2100072 είναι άξιο θαυμασμού. Εκτός και αν είναι photoshop 🙂 Φιλικά πάντα.

9566872341_Screenshot_20240308_125535_AnTuTuBenchmark.thumb.jpg.689452b12495c5408769d44687c32c86.jpg.d23600f80fe11a901250920e33e5f5cf.jpg

Δεν είναι Photoshop

 

20240308_131458.jpg

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Athkatla said:

Δεν είναι Photoshop

 

20240308_131458.jpg

Φαντάζομαι τότε εντελώς άδειο και τυλιγμένο με πάγο 🙂 Πολύ καλό score φαίνεται (αν και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με benchmarks, ότι βλέπω στο link με τα results που έβαλα στο προηγούμενο post).

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S24 Ultra vs S23 Ultra: Older = Better??

by xda

https://www.youtube.com/watch?v=4tpEqrMNY8Q

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, harogeo said:

Γιατί χρησιμοποιώ πολύ τις contactless payments 

Μα δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή του wallet για να κάνεις πληρωμή. Αρκεί να είναι ξεκλείδωτη η συσκευή και το nfc ανοιχτό. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vastegial_74 said:

Μα δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτή την εφαρμογή του wallet για να κάνεις πληρωμή. Αρκεί να είναι ξεκλείδωτη η συσκευή και το nfc ανοιχτό. 

Μπορει να εχει μια ατομικη και μια εταιρικη καρτα (ή οτιδηποτε αλλο) και να πρεπει καθε φορα να διαλεγει με ποια θα πληρωσει. Οποτε εκει πρεπει να εχεις ανοιξει την εφαρμογη και να επιλεξεις. Αλλιως πληρωνει με την προεπιλεγμενη παντα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SagoniasSlutRose said:

Μπορει να εχει μια ατομικη και μια εταιρικη καρτα (ή οτιδηποτε αλλο) και να πρεπει καθε φορα να διαλεγει με ποια θα πληρωσει. Οποτε εκει πρεπει να εχεις ανοιξει την εφαρμογη και να επιλεξεις. Αλλιως πληρωνει με την προεπιλεγμενη παντα.

Ναι, σωστά. Δεν διευκρίνισε. Αν θέλει να κάνει πληρωμές από διαφορετικές κάρτες πρέπει να ανοίγει την εφαρμογή. Και εγώ περιστασιακά χρειάζεται να κάνω πληρωμές από διαφορετικές κάρτες ή να κάνω χρήση πιστωτικής οπότε ανοίγω την εφαρμογή, αλλά το 90% των πληρωμών μου γίνεται από την default. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ενγραφη κλήσεων με την αλλαγή το csc ... Πλεον γράφει και με wifi και με bluetooth .. το εχει διαπιστώσει αλλος ?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, supermario said:

Ούτε εγώ έχω πάρει σε ilo

 

1 ώρα πριν, xalaros said:

Έχει έρθει σε όλους σας η ενημέρωση Μαρτίου; Σε THL όχι ακόμα.

Μηπως έχουν πάρει διαφορετικά πακέτα και πρέπει να γυρίσετε σε eux για να πάρετε το update; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει απτο members από 22/2 για το κουπόνι των 100 ευρώ, ήρθε το email οτι επεξεργαζονται τα στοιχεία κτλ, αλλά τίποτα ακόμα.Ειναι νορμαλ?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, konsniper said:

Έχω στείλει απτο members από 22/2 για το κουπόνι των 100 ευρώ, ήρθε το email οτι επεξεργαζονται τα στοιχεία κτλ, αλλά τίποτα ακόμα.Ειναι νορμαλ?

Για δες και σε spams γιατί και εγώ δεν το έβρισκα και νομίζω είχε πάει στα spams. Κανονικά έπρεπε σε 7 εργάσιμες να σου απαντήσουν. Για να είσαι σίγουρος κάνε αναζήτηση στα emails σου με αυτή τη φράση "Η Pandas μόλις ολοκλήρωσε την αξιολόγηση της συσκευής σου" που είναι στο e-mail που περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konsniper said:

Έχω στείλει απτο members από 22/2 για το κουπόνι των 100 ευρώ, ήρθε το email οτι επεξεργαζονται τα στοιχεία κτλ, αλλά τίποτα ακόμα.Ειναι νορμαλ?

Στείλε μήνυμα να στο "ξανα"στειλουν. Κάπου παραπεσε.

Δεν έχουν τόσο όγκο τώρα όπως στην αρχή.

Εμείς κάναμε χθες την ενέργεια και ήρθε το voucher μετά από μερικές ώρες.

44 minutes ago, James Bond said:

Για δες και σε spams γιατί και εγώ δεν το έβρισκα και νομίζω είχε πάει στα spams. Κανονικά έπρεπε σε 7 εργάσιμες να σου απαντήσουν. Για να είσαι σίγουρος κάνε αναζήτηση στα emails σου με αυτή τη φράση "Η Pandas μόλις ολοκλήρωσε την αξιολόγηση της συσκευής σου" που είναι στο e-mail που περιμένεις.

Αυτό είναι το 2ο στάδιο, νομίζω ψάχνει το voucher από την Samsung.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arxontas2323 said:

 

Μηπως έχουν πάρει διαφορετικά πακέτα και πρέπει να γυρίσετε σε eux για να πάρετε το update; 

Το έκανα εγώ και δεν πήρε update....

 

Το ξαναέκανα THL 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, azaaza said:

Σχετικά με την ενγραφη κλήσεων με την αλλαγή το csc ... Πλεον γράφει και με wifi και με bluetooth .. το εχει διαπιστώσει αλλος ?

Οντως δουλευει πλεον και σε wifi

Ουτε σε ins εχει ερθει η αναβαθμιση 

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2024 at 6:44 ΜΜ, anastasg said:

Ένα επιπλέον χαρακτηριστικό είναι τα 7 χρόνια υποστήριξης.

Για χρήστες σαν εμένα που κρατάω την συσκευή 3-4 χρόνια η υποστήριξη της samsung είναι πολύ σημαντική!

Σε χαλάει να έχεις το s23 ultra μέχρι το 2027; 

Αυτά τα χρόνια υποστήριξης είναι σαν ανέκδοτο,  όλοι μας εδώ μέσα αλλάζουμε κάθε , το πολύ δύο χρόνια, κινητό. 

Επίσης έχω την εντύπωση οτι και το s21 ultra υποστηρίζεται ακόμα το 2024. 

Έχω ήδη το s23 ultra,  λογικά αύριο θα αγοράσω το 24. Ξέρω ότι θα το μετάνιωσω και θα ξαναμπεί αγγελία,  αλλά με καίει να το πάρω. Βλέπουμε από αύριο..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, EricssonyFan said:

όλοι μας εδώ μέσα αλλάζουμε κάθε , το πολύ δύο χρόνια, κινητό. 

Χωρίς παρεξήγηση αλλά μάλλον ζεις σε άλλη Χώρα ή σου περισσεύουν. Υπάρχουν πολλά άτομα που κρατάνε την συσκευή τους πάνω από 4-5 χρόνια και δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να σκάνε 1500 ευρώ για συσκευή κάθε 2 χρόνια και δεν μπαίνουν στον κόπο να το πουλήσουν γιατί τους καλύπτει η συσκευή.

Ειδικά με την ακρίβεια που υπάρχει τώρα δεν νομίζω να ισχύει αυτό που λες σε καμία περίπτωση.

Προσωπικά αλλάζω συσκευή κάθε 4 χρόνια. Το S24 Ultra που θα έχει υποστήριξη 7 χρόνια θα το κρατήσω τουλάχιστον μία 5ετία και βάλε 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, James Bond said:

Για δες και σε spams γιατί και εγώ δεν το έβρισκα και νομίζω είχε πάει στα spams. Κανονικά έπρεπε σε 7 εργάσιμες να σου απαντήσουν. Για να είσαι σίγουρος κάνε αναζήτηση στα emails σου με αυτή τη φράση "Η Pandas μόλις ολοκλήρωσε την αξιολόγηση της συσκευής σου" που είναι στο e-mail που περιμένεις.

Μόνο την αίτηση από Samsung έκανα έτσι?Δηλ δεν έπρεπε η  Samsung να απαντήσει κ μετα να μιλησω με  Panda?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, konsniper said:

Μόνο την αίτηση από Samsung έκανα έτσι?Δηλ δεν έπρεπε η  Samsung να απαντήσει κ μετα να μιλησω με  Panda?

Η σειρά είναι η εξής, θα την γράψω άλλη μια φορά (όσο την θυμάμαι). 

1 αίτηση στην Samsung από το Samsung members. 

2 απάντηση από Samsung σε έως 7 εργάσιμες, (αν πέρασαν παρτους τηλέφωνο) που λέει ότι εγκρίθηκε, σου έχει μέσα ένα βαουτσερ των 100 ευρώ, και σου έχει και link της pandas να μπεις να κάνεις την διαδικασία. 

Προσοχή, μπαίνεις από το link που έστειλε η Samsung στην pandas. 

3 Συμπληρώνεις την αίτηση στην pandas, 

Επιλέγεις συσκευή τα στοιχεία σου ραντεβού με κουριερ κτλ και βάζεις και το βαουτσερ των 100 ευρώ. 

4 όταν παραλάβει η pandas σου στέλνει μεηλ προσφορά, τάδε αξία κινητού συν 100 από Samsung σύνοδο τόσο. 

Συμφωνείς? 

Αν ναι πάτα εδώ και βάλε IBan. 

5 μπαίνουν τα χρήματα στον λογαριασμό σου σε 2 3 μέρες. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οι λήψεις πολλαπλών εργασιών είναι επιτέλους εδώ.Κάντε λήψεις 2 εφαρμογών ταυτόχρονα στο Play Store.Όχι άλλη αναμονή.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-40-0-13-release/google-play-store-40-0-13-31-0-pr-612537281-2-android-apk-download/?redirected=thank_you_invalid_nonce

20240309_181842.jpg

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις φτασει την σταθεροποιηση βιντεο σε αλλο επιπεδο .. ..Τωρα μπορεις να εισαι τυφλα στο μεθυσι και να σε βγαζει ασπροπροσωπο.....#Xiaomi 14 Ultra.  .:classic_ohmy::classic_laugh:...

https://youtube.com/shorts/xtxcxK2Hsjk

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Rospy7 said:

Οι λήψεις πολλαπλών εργασιών είναι επιτέλους εδώ.Κάντε λήψεις 2 εφαρμογών ταυτόχρονα στο Play Store.Όχι άλλη αναμονή.

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-40-0-13-release/google-play-store-40-0-13-31-0-pr-612537281-2-android-apk-download/?redirected=thank_you_invalid_nonce

20240309_181842.jpg

Νομίζω ότι ήταν το κύριο σημείο κριτικής σε σχέσης το apple store. Εξεπλάγην που το φτιάξανε τελικά.

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, s_nova said:

Οταν εχεις φτασει την σταθεροποιηση βιντεο σε αλλο επιπεδο .. ..Τωρα μπορεις να εισαι τυφλα στο μεθυσι και να σε βγαζει ασπροπροσωπο.....#Xiaomi 14 Ultra.  .:classic_ohmy::classic_laugh:...

https://youtube.com/shorts/xtxcxK2Hsjk

 

Τι σχέση έχει με το θέμα του S24 ultra;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Serafeim1981 said:

Τι σχέση έχει με το θέμα του S24 ultra;

Μηπως το δει η Σαμμυ και στειλει κανα update ...

EDIT: Οσο εχει σχεση τα δεκαδες ποστ που εχετε γραψει εδω για το iphone και τις υπολοιπες συσκευες.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...