Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε σεις αυτή η άσπρη γραμμή μέσα στον φακό της πανω αριστερα κάμερας οπως φαίνεται είναι φυσιολογική? Κάντε ένα μικρό ζουμ παρακαλώ να μου πείτε γιατί έχω τρελαθεί αν είναι να το γυρίσω πίσω.

20240304_153933.jpg

1 minute ago, koloko said:

 

20240304_153933.thumb.jpg.1bdd4b8d29ada3337234a7b091d6a544.jpg

 

Edited by koloko
Λάθος μου
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για αυτό?

20240304_153933.thumb.jpg.1bdd4b8d29ada3337234a7b091d6a544.jpg.371619a7947d6413b500038cb0056735.jpg

Αν ναι, γύρισε το τηλέφωνο ώστε οι φακοί να είναι προς τα κάτω και ξαναδες το. Τώρα η "γραμμή" θα έχει πάει προς τα κάτω. Αν το γυρίσεις κάθετα θα είναι και από τις δύο πλευρές, δεξιά και αριστερά... Είναι αντανάκλαση του φωτός μεταξύ των κατόπτρων. Αν μιλάς για κάτι άλλο βάλτο σε ένα κύκλο για να είναι πιο αντιληπτό.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα είχα και τα δύο δίπλα δίπλα το Iphone ήταν ελαφρώς καλύτερο και στο κυρίως θέμα και στο backround και στον ουρανό κλπ σε ποιο δύσκολες συνθήκες.. Μετά το update εγώ είδα βελτίωση στο S24U σε βαθμό που εντυπωσιαστηκα.Αν ήταν μικρό ή μεγάλο το update στις κάμερες δεν το γνωρίζω,αλλά εγώ στα μάτια μου στα ίδια σημεία και με τις ίδιες συνθήκες είδα ισάξια αποτελέσματα με το 15pm.Εκει που δεν έχω δει βελτιώσεις είναι σε κινούμενα θέματα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Επειδή τα είχα και τα δύο δίπλα δίπλα το Iphone ήταν ελαφρώς καλύτερο και στο κυρίως θέμα και στο backround και στον ουρανό κλπ σε ποιο δύσκολες συνθήκες.. Μετά το update εγώ είδα βελτίωση στο S24U σε βαθμό που εντυπωσιαστηκα.Αν ήταν μικρό ή μεγάλο το update στις κάμερες δεν το γνωρίζω,αλλά εγώ στα μάτια μου στα ίδια σημεία και με τις ίδιες συνθήκες είδα ισάξια αποτελέσματα με το 15pm.Εκει που δεν έχω δει βελτιώσεις είναι σε κινούμενα θέματα. 

Το 15 πηρε 5 update και το s24u ενα εαν δινανε οι εταιρειες με τη μια ενα αριστο κινητο ... πραγμα αδυνατο πως θα γινοτανε ολο αυτο το μαρκετινγ..😁εδω φθασαμε σε χρονο μηδεν 100 σελιδες γκρινιας..

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 9:19 ΜΜ, Dark_Lord said:

Ισχύει, αλλά δε νομίζω ότι φταίνε οι τσιγκουνιές της samsung για αυτό....Το iphone είναι statement σε αυτά τα χρήματα, κακά τα ψέματα.

Ο μέσος καταναλωτής δε θα δώσει 1,5k για samsung ή και xiaomi ακόμα. Σου λέει θα σκάσω τόσα λεφτά, ας έχω να πουλάω μούρη τουλάχιστον.

Σε Android μεριά στην Ευρώπη, η πλειοψηφία του κόσμου/μέσος καταναλωτής σε επίπεδο ναυαρχίδων, μόνο Samsung κοιτάει όπως λέει και το στατιστικό

Από την άλλη όμως δεν γίνεται να παραβλέψουμε πολλές τσιγκουνιές της εταιρείας.

  • Σε S24Ultra πχ έπεσε στο zoom απο 10x σε 5X, όπως και πρόσθεσε το τιτάνιο για να αντιγράψει τον ανταγωνισμό.
  • Σε ταχύτητα ενσυρματης φόρτισης σταθερά μέχρι 45W, και ακόμα και το καλώδιο που έχει μέσα στο κουτί δεν υποστηρίζει 45W. Ελεος.....
  • Στα απλά S24/S24+ χρησιμοποιεί το ίδιο σύστημα καμερών εδώ και 3χρόνια.
  • Το S24 είναι η μοναδική ναυαρχίδα των 950-1000ευρώ που βγαίνει σε έκδοση 128gb το 2024.
  • Μετά το S10 για άγνωστο λόγο η Samsung έπεσε σε ανάλυση στα μη Ultra μοντέλα σε 1080p μέχρι και το περσινό S23+.
  • Πέρυσι  το S23Ultra(όπως και το S22Ultra), ξεκινούσε με μόλις 8gb ram. Η μοναδική Android ναυαρχίδα των 1300+ευρώ με 8gb ram.
  • Εβγαλε και τους φορτιστές από τα κουτια, έβγαλε μέχρι και την εργοστασιακή ζελατίνα και ξανα επέστρεψαν οι παλιές χαζομάρες με Exynos και Snapdragon.
  • Μέχρι και τις επιπλέον μυτες για το S Pen έβγαλαν οι τσίπηδες.
  • Και το τελευταίο S23FE(fan edition τρομάρα τους),σκέτη απογοήτευση. 
  • Ωρίστε και σε φωτεινότητα μιας και γράφονται διάφορα για την οθόνη

image.thumb.png.9403b04d0d0f7126d2ffa118bdf05dc3.png

Πίσω στο S22, ήταν πρώτη με διαφορά

Under bright light, with adaptive brightness enabled, we measured 1266nits on our S22 Ultra under the standard 75% APL that we test and compare between phones, which is more than 200nits brighter than the closest competitor, the iPhone 13 Pro Max.

Κινητάρα το S24Ultra, αλλά δυστηχώς η Samsung έχει γενικά μείνει στάσιμη, όχι μόνο στις κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Fulgore1 said:

Σε Android μεριά στην Ευρώπη, η πλειοψηφία του κόσμου/μέσος καταναλωτής σε επίπεδο ναυαρχίδων, μόνο Samsung κοιτάει όπως λέει και το στατιστικό

Από την άλλη όμως δεν γίνεται να παραβλέψουμε πολλές τσιγκουνιές της εταιρείας.

  • Σε S24Ultra πχ έπεσε στο zoom απο 10x σε 5X, όπως και πρόσθεσε το τιτάνιο για να αντιγράψει τον ανταγωνισμό.
  • Σε ταχύτητα ενσυρματης φόρτισης σταθερά μέχρι 45W, και ακόμα και το καλώδιο που έχει μέσα στο κουτί δεν υποστηρίζει 45W. Ελεος.....
  • Στα απλά S24/S24+ χρησιμοποιεί το ίδιο σύστημα καμερών εδώ και 3χρόνια.
  • Το S24 είναι η μοναδική ναυαρχίδα των 950-1000ευρώ που βγαίνει σε έκδοση 128gb το 2024.
  • Μετά το S10 για άγνωστο λόγο η Samsung έπεσε σε ανάλυση στα μη Ultra μοντέλα σε 1080p μέχρι και το περσινό S23+.
  • Πέρυσι  το S23Ultra(όπως και το S22Ultra), ξεκινούσε με μόλις 8gb ram. Η μοναδική Android ναυαρχίδα των 1300+ευρώ με 8gb ram.
  • Εβγαλε και τους φορτιστές από τα κουτια, έβγαλε μέχρι και την εργοστασιακή ζελατίνα και ξανα επέστρεψαν οι παλιές χαζομάρες με Exynos και Snapdragon.
  • Μέχρι και τις επιπλέον μυτες για το S Pen έβγαλαν οι τσίπηδες.
  • Και το τελευταίο S23FE(fan edition τρομάρα τους),σκέτη απογοήτευση. 
  • Ωρίστε και σε φωτεινότητα μιας και γράφονται διάφορα για την οθόνη

image.thumb.png.9403b04d0d0f7126d2ffa118bdf05dc3.png

Πίσω στο S22, ήταν πρώτη με διαφορά

Under bright light, with adaptive brightness enabled, we measured 1266nits on our S22 Ultra under the standard 75% APL that we test and compare between phones, which is more than 200nits brighter than the closest competitor, the iPhone 13 Pro Max.

Κινητάρα το S24Ultra, αλλά δυστηχώς η Samsung έχει γενικά μείνει στάσιμη, όχι μόνο στις κάμερες.

Τελικά @OverClocker δεν είμαι ο μόνος που χρησιμοποιώ συγκρίσεις προηγούμενων ναυαρχίδων Samsun και Apple. Ο φίλος @Fulgore1 μάλιστα το πήγε ακόμη πιο πίσω¨Συγκρίνει (εύστοχα) s22u με 13 pro max😂

Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ με όλα τα λεγόμενα σου. Όντως ακολουθεί φθίνουσα πορεία και μπορεί να κυριαρχεί όπως επισημαίνεις σωστά στον κόσμο του android, δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι όμως τι θα γινόταν με τη huawei πλήρως στο παιχνίδι, με τα pixel να έχουν διαθεσιμότητα σε όλες τις χώρες κ.ο.κ.

Το μόνο που είπα (και μάλλον παρεξηγήθηκε) ήταν ότι για την κυριαρχία της Apple δε φταίνε μόνο οι τσιγκουνιές της Samsung. Τα apple κινητά είναι ακόμη εδραιωμένα σε μεγάλη μερίδα του κόσμου ως κάτι πιο premium από τα android. Εκτιμώ ότι είναι κατάλοιπο των εποχών που έβγαινε μόνο ένα iphone πανάκριβο, ενώ android μπορούσες να βρεις και με 80 ευρώ

6 ώρες πριν, OverClocker said:

Όπως είπα και στην αρχή, δεν διαφωνώ ότι θέλουν ουσιαστικό update στις κάμερες, αρκετά χρόνια τώρα ένα refresh κάνουν στους ίδιους αισθητήρες. 
Στο Point n shoot είναι πίσω η Samsung αρκετές γενιές, δεν έγινε ξαφνικά με τη σειρά 24. εκεί είναι που είναι η διαφωνία μου. Και στο 21 ήταν πίσω και στο 22 ήταν πίσω και στο 23 και συνεχίζει και στο 24, βελτιώνεται κάθε γενιά μεν, αλλά εξακολουθεί να είναι παραδοσιακά πίσω σε αυτό.

Απλά ξανα λέω, το αν πάσχει στο θέμα κάμερας γενικά, δεν έχει να κάνει με το τι έκανε το S23 με το 14pm και το ξανα τονίζω γιατί το αναφέρεις απ την αρχή που βγήκε το κινητό 2 μήνες τώρα 😛 .

Στα review s23 vs 14pm που λες, κέρδιζε στα σημεία το s23 και τώρα s24 vs 15pm κερδίζει στα σημεία το 15pm.Μιλάμε για μικρές διαφορές και πάλι στο τι αναφέρουν τα reviews .To υπογραμμίζω γιατί στο τι γράφονται στα reviews με το τι ισχύει στην πραγματικότητα κάποιες φορές είναι άλλος κόσμος καμιά φορά. Και να αναφέρω ότι στη δικιά μου υποκειμενική κρίση τα S22/23/24 πάσχουν αρκετά στην κάμερα απάναντι στα 14pm kai 15pm.

Εντωμεταξύ το -απολύτως ισάξιο-  && -καλύτερο- σε θέματα οπτικού περιεχομένου είναι ως επι τον πλείστων υποκειμενικά στον καθένα μας.

Εννοείται κουβέντα κάνουμε.

Προφανώς δεν έχω κάποια εμμονή. Απλώς όλα τα τελευταία χρόνια, στο θέμα της κάμερας είχαμε την εξής αλληλουχία μεταξύ samsung και apple στους περισσότερους έγκυρους reviers: Έβγαινε το galaxy, έπαιρνε το στέμμα από το τελευταίο iphone, εβγαινε το επόμενο iphone τον Σεπτέμβρη, έπαιρνε τα σκήπτρα, ξαναέβγαινε το επόμενο galaxy, πάλι έβγαινε νικητής κ.ο.κ. Είναι η πρώτη φορά που υπάρχουν πολλές φωνές από reviewers (το dxo mark το αφήνω έξω) που γράφουν ότι χωλαίνει η ναυαρχίδα της Samsung απέναντι σε apple κινητό παλαιότερο. Και αν προσέξατε, αν παίρνει Points το s24u, έιναι στα έξτρα features, και στο ζουμ. 

Και επειδή προφανώς δεν εμπιστεύομαι κανέναν reviewer 100%, τα μεταφέρω εδώ μέσα για να ακούσω και τον αντίλογο των κατόχων.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dark_Lord said:

Τελικά @OverClocker δεν είμαι ο μόνος που χρησιμοποιώ συγκρίσεις προηγούμενων ναυαρχίδων Samsun και Apple. Ο φίλος @Fulgore1 μάλιστα το πήγε ακόμη πιο πίσω¨Συγκρίνει (εύστοχα) s22u με 13 pro max😂

Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ με όλα τα λεγόμενα σου. Όντως ακολουθεί φθίνουσα πορεία και μπορεί να κυριαρχεί όπως επισημαίνεις σωστά στον κόσμο του android, δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι όμως τι θα γινόταν με τη huawei πλήρως στο παιχνίδι, με τα pixel να έχουν διαθεσιμότητα σε όλες τις χώρες κ.ο.κ.

Το μόνο που είπα (και μάλλον παρεξηγήθηκε) ήταν ότι για την κυριαρχία της Apple δε φταίνε μόνο οι τσιγκουνιές της Samsung. Τα apple κινητά είναι ακόμη εδραιωμένα σε μεγάλη μερίδα του κόσμου ως κάτι πιο premium από τα android. Εκτιμώ ότι είναι κατάλοιπο των εποχών που έβγαινε μόνο ένα iphone πανάκριβο, ενώ android μπορούσες να βρεις και με 80 ευρώ

Προφανώς δεν έχω κάποια εμμονή. Απλώς όλα τα τελευταία χρόνια, στο θέμα της κάμερας είχαμε την εξής αλληλουχία μεταξύ samsung και apple στους περισσότερους έγκυρους reviers: Έβγαινε το galaxy, έπαιρνε το στέμμα από το τελευταίο iphone, εβγαινε το επόμενο iphone τον Σεπτέμβρη, έπαιρνε τα σκήπτρα, ξαναέβγαινε το επόμενο galaxy, πάλι έβγαινε νικητής κ.ο.κ. Είναι η πρώτη φορά που υπάρχουν πολλές φωνές από reviewers (το dxo mark το αφήνω έξω) που γράφουν ότι χωλαίνει η ναυαρχίδα της Samsung απέναντι σε apple κινητό παλαιότερο. Και αν προσέξατε, αν παίρνει Points το s24u, έιναι στα έξτρα features, και στο ζουμ. 

Και επειδή προφανώς δεν εμπιστεύομαι κανέναν reviewer 100%, τα μεταφέρω εδώ μέσα για να ακούσω και τον αντίλογο των κατόχων.

Όταν βάζεις βίντεο να κάνει αναπαραγωγή straight από Sony a7 iv 4k το iphone 13 το παίζει νεράκι και μέχρι και το σ24 δεν μπορεί κολλάει ασύστολα τότε καταλαβαίνεις ποσο δύναμη εχει το 13!!! Φαντάσου σε άλλους τομείς!! Αν το παίρνετε για να παίζετε αλλον θεμα αυτό!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dimitris_w said:

Όταν βάζεις βίντεο να κάνει αναπαραγωγή straight από Sony a7 iv 4k το iphone 13 το παίζει νεράκι και μέχρι και το σ24 δεν μπορεί κολλάει ασύστολα τότε καταλαβαίνεις ποσο δύναμη εχει το 13!!! Φαντάσου σε άλλους τομείς!! Αν το παίρνετε για να παίζετε αλλον θεμα αυτό!!! 

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο, είναι κάτι εξειδικευμένο, αλλά ποτέ δεν έχω δει να τρώει σκάλωμα ούτε το s23 ultra σε κάποια διεργασία.. Σε ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων πάντως στον χώρο αποθήκευσης πάντως κερδίζει κατά κράτος το 15 pro max. Το s24 u είναι κατά 75% πιο γρήγορο. Νομίζω αυτοί οι χρόνοι αφορούν πιο πολύ τον χρήστη.

https://www.notebookcheck.net/Galaxy-S24-Ultra-outperforms-iPhone-15-Pro-Max-in-storage-benchmark-with-up-to-75-better-performance.795469.0.html

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Τελικά @OverClocker δεν είμαι ο μόνος που χρησιμοποιώ συγκρίσεις προηγούμενων ναυαρχίδων Samsun και Apple. Ο φίλος @Fulgore1 μάλιστα το πήγε ακόμη πιο πίσω¨Συγκρίνει (εύστοχα) s22u με 13 pro max😂

Πέρα από την πλάκα, συμφωνώ με όλα τα λεγόμενα σου. Όντως ακολουθεί φθίνουσα πορεία και μπορεί να κυριαρχεί όπως επισημαίνεις σωστά στον κόσμο του android, δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι όμως τι θα γινόταν με τη huawei πλήρως στο παιχνίδι, με τα pixel να έχουν διαθεσιμότητα σε όλες τις χώρες κ.ο.κ.

 

Το παραπάνω που ανέφερα για το S22U ήταν από το τότε review του gsmarena.

Στο S24 Ultra πχ λένε αυτό

Believe it or not, the Galaxy's 1447nits achieved in our test with the phone placed under bright light and the 755nits when adjusting the slider manually are more middle-of-the-road results than class-leading ones. It's probably a race that Samsung doesn't really care to win, rather than not being able to.

Μεσαία κατηγορίας αποτελέσματα, από εκεί που πριν 2χρόνια ήταν πρώτη.

Οσο για το σχόλιο περί Huawei, σε specs/hardware την περνάει και η Honor την Samsung(πρώην θυγατρική της Huawei)

image.thumb.png.3f9304673d0fec1b59c3915144d571a1.png

Το Honor Magic6pro 12/512gb έχει τιμή προπαραγγελίας τις 850λιρες/999ευρώ.

Και σε Samsung μεριά δυστηχώς εδώ και καιρό, το όνομα πληρώνουμε, ειδικά τα τελευταία χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο αν η Samsung και η κάθε Samsung πήγαινε κατά τύχη και χωρίς πλάνο κάποιων ετών...Το S24 Ultra είναι κινηταρα και αυτό δεν θα αλλάξει και προφανώς τα οποία αρνητικά σχόλια η εταιρεία τα λαμβάνει υπόψη (βλέπε οθόνη) και σέβεται τον χρήστη της συσκευής τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι.Το μεγάλο λάθος είναι ότι έκανε περικοπές σε αξεσουάρ κλπ τα οποία αντέγραψε από άλλη εταιρία και κακώς το έκανε και εκεί είναι φάουλ.Τα S24 Ultra έκαναν πωλήσεις έως τώρα και πήγαν καλύτερα από ότι πίστευε και η ίδια η εταιρία (τουλάχιστον με όσα γράφονται) και προσφέρει ένα πολύ δυνατό πακέτο.Γνώμη μου ότι η σειρά S25 θα πάει για δυνατές αλλαγές και συγκεκριμένα στους τομείς που γράφτηκαν τα παράπονα.Μεχρι τότε χαρείτε το S24 Ultra ή το S23 Ultra ή όποιο μοντέλο έχετε και έχουμε γιατί υπάρχουν και ναυαρχίδες εν ετει 2024 τα οποία προσφέρουν 60hz στην οθόνη και κοστίζουν και ένα χιλιάρικο πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Πάρε γυαλιά!!! Εγώ κ τα2 τα έχω και φυσικά διαφορετικά αποτελέσματα παίρνεις απότομα της 2 συσκευές. Και δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει και στην οθόνη δεν μπορείς να τις φέρεις με τίποτα την μία με την άλλη ο τρόπος που δείχνει το λευκό το iphone με τον τρόπο που το δείχνει το samsung καμία σχέση το λευκό στο iphone φαίνεται πολύ πιο όμορφο και αυτόματα και το γαλάζιο φαίνεται πολύ πιο όμορφο δυστυχώς παρόλα αυτά αναγκαστικά το συνήθισα γιατί θέλω και τις δύο συσκευές

Τι εννεοείς?Άμα ήταν θέμα γυαλιών δε θα εβλεπα καλά και τις δύο οθόνες ,όχι τη μία καλύτερη απο την άλλη.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Panoras said:

καλημερα. εχουμε volte στο s24 ultra ?

me cosmote?

Καλημέρα. 

Κανονικά φίλε μου.

Και volte και vowifi

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλημέρα. 

Κανονικά φίλε μου.

Και volte και vowifi

το vowifi to βρισκω στις ρυθμισεις το volte οχι!Μπορεις να με κατευθυνεις?

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Panoras said:

το vowifi to βρισκω στις ρυθμισεις το volte οχι!Μπορεις να με κατευθυνεις?

 

Ανοίγεις την εφαρμογή του τηλεφώνου πας επάνω δεξιά στις ρυθμίσεις και μετά δες την φώτο.

Βαλτω όπως εγώ.

Screenshot_20240305_115758_Call settings.jpg

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Panoras said:

Αυτο είναι wifi;; 

Ειναι και για κλήσεις με 4g;; 

Vowifi ναι.

Θα βάλεις προτίμηση σε δίκτυα wifi 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο, είναι κάτι εξειδικευμένο, αλλά ποτέ δεν έχω δει να τρώει σκάλωμα ούτε το s23 ultra σε κάποια διεργασία.. Σε ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων πάντως στον χώρο αποθήκευσης πάντως κερδίζει κατά κράτος το 15 pro max. Το s24 u είναι κατά 75% πιο γρήγορο. Νομίζω αυτοί οι χρόνοι αφορούν πιο πολύ τον χρήστη.

https://www.notebookcheck.net/Galaxy-S24-Ultra-outperforms-iPhone-15-Pro-Max-in-storage-benchmark-with-up-to-75-better-performance.795469.0.html

Είναι εξειδικευμένο να τραβάω ένα βίντεο από μία κάμερα και να μην μπορούν να το κάνω αναπαραγωγή? συσκευή της apple 2 ετών να το παίζει νεράκι ένα βίντεο είναι το ζήτησα να λύσει καμιά πολύπλοκη μαθηματική εξίσωση. Και μιλάω γιατί έχω και το 24 και το 15ΠΜ 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dimitris_w said:

Είναι εξειδικευμένο να τραβάω ένα βίντεο από μία κάμερα και να μην μπορούν να το κάνω αναπαραγωγή? συσκευή της apple 2 ετών να το παίζει νεράκι ένα βίντεο είναι το ζήτησα να λύσει καμιά πολύπλοκη μαθηματική εξίσωση. Και μιλάω γιατί έχω και το 24 και το 15ΠΜ 

Είναι εξειδικευμένο γιατί αναφέρθηκες σε ένα συγκεκριμένο μοντέλο κάμερας. Αν μου έλεγες ότι όλα τα βίντεο που κάνεις import στα κολλάει, θα ήταν γενικό σενάριο. Μπορεί να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα, να είναι θέμα codecs, οτιδήποτε. Ας πούμε εμένα το iphone είχε θέμα στο casting με μία LG τηλεόραση ενώ το Galaxy όχι. Σε άλλες τηλεοράσεις δεν είχε θέμα. Δε θα πω ότι ήταν προβληματική συσκευή

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnnyman25 said:

Vowifi ναι.

Θα βάλεις προτίμηση σε δίκτυα wifi 

Τώρα μου το ενεργοποιήσε η cosmote και το έβγαλε 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dark_Lord said:

Είναι εξειδικευμένο γιατί αναφέρθηκες σε ένα συγκεκριμένο μοντέλο κάμερας. Αν μου έλεγες ότι όλα τα βίντεο που κάνεις import στα κολλάει, θα ήταν γενικό σενάριο. Μπορεί να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα, να είναι θέμα codecs, οτιδήποτε. Ας πούμε εμένα το iphone είχε θέμα στο casting με μία LG τηλεόραση ενώ το Galaxy όχι. Σε άλλες τηλεοράσεις δεν είχε θέμα. Δε θα πω ότι ήταν προβληματική συσκευή

Συσκευή ναυαρχίδα που αγοράζεις 1.500€ εάν δεν μπορεί να παίξει βίντεο από την νούμερο 1 εταιρεία κατασκευής καμερών στον πλανήτη μάλλον και τόσο καλή συσκευή απλά τα πράγματα !! 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dimitris_w said:

Συσκευή ναυαρχίδα που αγοράζεις 1.500€ εάν δεν μπορεί να παίξει βίντεο από την νούμερο 1 εταιρεία κατασκευής καμερών στον πλανήτη μάλλον και τόσο καλή συσκευή απλά τα πράγματα !! 

Εταιρία καμερών που δεν παίζουν τα βίντεο της στον νο 1 κατασκευαστή android κινητών στον κόσμο, μάλλον μάπα εταιρία είναι. :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω πολλα αρνητικα για τις καμερες...ειναι οντως τοσο χαλια?

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S24/S24-Ultra-Camera-STILL-terrible-after-update/td-p/2822139

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S24/Galaxy-S-24-Ultra-camera-quality-not-improved-after-software/td-p/2820750

οχι τπτ αλλο αλλα ετοιμαζομουν να το παρω σαν κορυφαιο android cameraphone..

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχετε μπερδέψει λίγο τα πράγματα.  Αν ο προορισμός σας είναι μόνο η φωτογραφία να τραβάτε καλά σε αυτή την συσκευή τότε κοιτάτε λάθος τηλέφωνο.  Οι φωτογραφίες του εννοείται ότι δεν είναι χάλια αλλά δεν είναι κ για ναυαρχίδα 2024..... αλλά σαν συσκευή σε όλα τα άλλα είναι ναυαρχίδα.  Αν θέλετε τελειότητα στην φωτογραφία κοιταχτε αλλού.  Σε μία συσκευή δεν είναι μόνο η φωτογραφία.  Απλά κ όμορφα χωρίς παρεξηγήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...