Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν μπορώ να συνδεθώ με το android auto στο ολοκαίνουριο αμάξι μάρκας Skoda. Ξέρουμε κάτι?το realme 8 συνδέεται για πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους ,να ρωτήσω υπάρχει πρόβλημα αν κάνω συχνα shut donw? Ας πουμε μπορώ να το κλείνω καθε βράδυ?Η καλύτερα να το βάζω σε λειτουργεία πτήσης?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, George6633 said:

Καλημέρα.Ξέρει κάνεις πως μπορώ να επαναφέρω τον κλασικό ήχο του Viber ώστε να χτυπάει με αυτό;Τον βρήκα στις λήψεις στα αρχεία ήχου και κάτι θυμάμαι ότι έκανα λάθος προσπαθώντας να το ενεργοποιήσω να χτυπάει για την εφαρμογή.Επίσης και στο instagram μου χτυπάει ο κλασικός ήχος της Samsung και για όλες τις εφαρμογές χτυπάει ένας ήχος.Υπαρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξω; 

Settings-Notifications-Advanced settings-Manage notification categories for each app

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Athkatla said:

Settings-Notifications-Advanced settings-Manage notification categories for each app

Αυτό το έχω ενεργοποιημενο,πρέπει να το κλείσω; 

 

Edit:Βρήκα μέσα από το Viber τον κλασικό ήχο του Viber για τα μηνύματα αλλά σε κλήση μέσω viber μου έχει τον κλασικό ήχο της Samsung και μόνο με άλλα του συστήματος μπορώ να το αλλάξω.Θυμαμαι ότι είχα πατήσει μια παύλα δίπλα από τον ήχο του viber και μεταφέρθηκε αλλού.Σ ευχαριστώ πολύ,τουλάχιστον έφτιαξα τον ήχο όταν έρχεται μήνυμα! 

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, George6633 said:

Αυτό το έχω ενεργοποιημενο,πρέπει να το κλείσω; 

 

Edit:Βρήκα μέσα από το Viber τον κλασικό ήχο του Viber για τα μηνύματα αλλά σε κλήση μέσω viber μου έχει τον κλασικό ήχο της Samsung και μόνο με άλλα του συστήματος μπορώ να το αλλάξω.Θυμαμαι ότι είχα πατήσει μια παύλα δίπλα από τον ήχο του viber και μεταφέρθηκε αλλού.Σ ευχαριστώ πολύ,τουλάχιστον έφτιαξα τον ήχο όταν έρχεται μήνυμα! 

Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων του viber έχει μια επιλογή use system sounds μάλλον την έχεις ενεργοποιημένη, απενεργοποίησε την.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μήπως γνωρίζετε εάν υπάρχει η δυνατότητα να γίνεται αυτόματη απόκρυψη/σίγαση των ειδοποιήσεων του ημερολογίου μετά από ένα χρονικό διάστημα; Για παράδειγμα, έχω μια υπενθύμιση για γεγονός στο ημερολόγιο, το κινητό είναι κλειδωμένο. Ανάβει η οθόνη και παίζει ο ήχος της ειδοποίησης, αλλά μέχρι να πάρω το κινητό στα χέρια μου και να την απενεργοποιήσω, δεν θα σταματήσει να βαράει.

Αυτό είναι πρόβλημα εάν εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ να πάρω το κινητό στα χέρια μου, γιατί είναι και ενοχλητικό και τρώει την μπαταρία.

Ίσως είναι θέμα android αλλά σκέφτηκα μήπως το s24 έχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει.

Ευχαριστώ 

:X
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Athkatla said:

Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων του viber έχει μια επιλογή use system sounds μάλλον την έχεις ενεργοποιημένη, απενεργοποίησε την.

 

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Eri_1 said:

Καλησπέρα σας, μήπως γνωρίζετε εάν υπάρχει η δυνατότητα να γίνεται αυτόματη απόκρυψη/σίγαση των ειδοποιήσεων του ημερολογίου μετά από ένα χρονικό διάστημα; Για παράδειγμα, έχω μια υπενθύμιση για γεγονός στο ημερολόγιο, το κινητό είναι κλειδωμένο. Ανάβει η οθόνη και παίζει ο ήχος της ειδοποίησης, αλλά μέχρι να πάρω το κινητό στα χέρια μου και να την απενεργοποιήσω, δεν θα σταματήσει να βαράει.

Αυτό είναι πρόβλημα εάν εκείνη τη στιγμή δεν μπορώ να πάρω το κινητό στα χέρια μου, γιατί είναι και ενοχλητικό και τρώει την μπαταρία.

Ίσως είναι θέμα android αλλά σκέφτηκα μήπως το s24 έχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει.

Ευχαριστώ 

Πήγαινε στο ημερολόγιο, πάτησε τις τρεις οριζόντιες γραμμές πάνω αριστερά, μετά πάτησε το γρανάζι πάνω δεξιά για να μπεις στις ρυθμίσεις και μετά πας στις ειδοποιήσεις και επιλέγεις τύπος ειδοποίησης και κάνε δοκιμές με την ήπια ή τη μεσαία επιλογή για να δεις πόση ώρα θα χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα νέα δεν είναι καλά για τους fans των Snapdragon, η επόμενη σειρά των Galaxy S25 θα κυκλοφορίσει ΜΟΝΟ με Exynos σε όλες τις αγορές σύμφωνα με φήμες πάντα από έναν leaker στο Χ.

Οπότε όσοι σκέφτεστε να μεταβείτε σε νέα σειρά S πάρτε το S24 Ultra γιατί το επόμενο βλέπω να έχει σαπάκι επεξεργαστή🤣

https://www.gsmarena.com/galaxy_s25_series_will_be_allexynos_everywhere_new_rumor_claims-news-61837.php

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vwbestakos said:

Πάντως τα νέα δεν είναι καλά για τους fans των Snapdragon, η επόμενη σειρά των Galaxy S25 θα κυκλοφορίσει ΜΟΝΟ με Exynos σε όλες τις αγορές σύμφωνα με φήμες πάντα από έναν leaker στο Χ.

Οπότε όσοι σκέφτεστε να μεταβείτε σε νέα σειρά S πάρτε το S24 Ultra γιατί το επόμενο βλέπω να έχει σαπάκι🤣

https://www.gsmarena.com/galaxy_s25_series_will_be_allexynos_everywhere_new_rumor_claims-news-61837.php

Το είδα. Γενικά είναι αξιόπιστος leaker αλλά το σενάριο αυτό ακούγεται κάθε χρόνο. Αν πάντως ο exynos 2500 δεν είναι καλύτερος από τον snap 8 gen 4 σε όλους τους τομείς, θα είναι ταφόπλακα μια τέτοια κίνηση..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, James Bond said:

Πήγαινε στο ημερολόγιο, πάτησε τις τρεις οριζόντιες γραμμές πάνω αριστερά, μετά πάτησε το γρανάζι πάνω δεξιά για να μπεις στις ρυθμίσεις και μετά πας στις ειδοποιήσεις και επιλέγεις τύπος ειδοποίησης και κάνε δοκιμές με την ήπια ή τη μεσαία επιλογή για να δεις πόση ώρα θα χτυπάει.

Σ'ευχαριστώ!!! Αυτό ήταν! Αισθάνομαι πολύ χαζή που δεν το είδα καν...

:X
Link to comment
Share on other sites

Προέρχομαι από Note10+.

Η οθόνη του S24u με κουράζει στα μάτια και μου κάνει μια "γυαλάδα" σαν ένα ιριδισμό.

Βλέπω και το S24 και η οθόνη του είναι νορμάλ.

Είναι όλα τα S24u έτσι;

Δεν έχω προλάβει να δω demo σε κατάστημα.

Τα χρώματα έφτιαξαν με το update αλλά σε λευκό φόντο η οθόνη κάνει λες και έχει μια λάμπα φθορίου από πίσω...

Edited by netgeo
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, supermario said:

Για όσους άλλαξαν csc εγώ έβαλα iILO πήρατε UPDATE Μαρτίου?

Με THL δεν έχει έρθει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

https://www.tomsguide.com/phones/we-took-over-200-photos-with-the-galaxy-s24-ultra-vs-iphone-15-pro-max?fbclid=IwAR0PoIYkI3vpAcCzAaZIZwfpYAHQB8jZFj3mVGLn-0R7OkI87JHjMTthk-w

Περίμενα αυτό το τεστ γιατί τον θεωρώ αρκετά αξιόπιστο. Και επιβεβαιώνει αυτά που έχω πει ως τώρα, ότι ήρθε η ώρα για μια αναβάθμιση σημαντική στην κάμερα για τη Samsung. 

Το 15 pro max κερδίζει κατά κράτος στα περισσότερα (και σημαντικότερα) σενάρια και μιλάμε μόνο για φωτογραφίες...αν έμπαινε στην εξίσωση το βίντεο, θα είχαμε δράματα...και μιλάμε για συσκευή σχεδόν μισό χρόνο παλαιότερη.

Για να προλάβω όσους θα πουν "πάντα η Samsung ήταν υποδεέστερη στην κάμερα", ψάξτε από τον ίδιο άνθρωπο την αντίστοιχη σύγκριση έναν χρόνο πριν, μεταξύ 14 pro max και s23 ultra. Στις φωτό το s23u νίκησε με διαφορά (ειδικά τη νύχτα!) και στο βίντεο είχαμε ισοπαλία (πρωτοφανές).

Κατ' εμέ, φοβερή συσκευή το s24u, αλλά χωλαινει ξεκάθαρα στην κάμερα για το επίπεδο τιμής στο οποίο ανήκει.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vwbestakos said:

Πάντως τα νέα δεν είναι καλά για τους fans των Snapdragon, η επόμενη σειρά των Galaxy S25 θα κυκλοφορίσει ΜΟΝΟ με Exynos σε όλες τις αγορές σύμφωνα με φήμες πάντα από έναν leaker στο Χ.

Οπότε όσοι σκέφτεστε να μεταβείτε σε νέα σειρά S πάρτε το S24 Ultra γιατί το επόμενο βλέπω να έχει σαπάκι επεξεργαστή🤣

https://www.gsmarena.com/galaxy_s25_series_will_be_allexynos_everywhere_new_rumor_claims-news-61837.php

Αν ο exynos είναι ακόμα καλύτερος από τον φετινό που έχει μπει στα S24 και S24+,γιατί όχι;Αφού έχουν την ικανότητα και την γνώση να βγάλουν έναν αξιοπρεπή επεξεργαστή,καλύτερος δηλαδή είναι ο tensor της Google?Μην τρελαθούμε... Αν και έχει γραφτεί για πολυετή συμφωνία της εταιρίας με την Qualcomm οπότε δεν μπορώ να φανταστώ να μπει του χρόνου exynos σε όλα.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Dark_Lord said:

https://www.tomsguide.com/phones/we-took-over-200-photos-with-the-galaxy-s24-ultra-vs-iphone-15-pro-max?fbclid=IwAR0PoIYkI3vpAcCzAaZIZwfpYAHQB8jZFj3mVGLn-0R7OkI87JHjMTthk-w

Περίμενα αυτό το τεστ γιατί τον θεωρώ αρκετά αξιόπιστο. Και επιβεβαιώνει αυτά που έχω πει ως τώρα, ότι ήρθε η ώρα για μια αναβάθμιση σημαντική στην κάμερα για τη Samsung. 

Το 15 pro max κερδίζει κατά κράτος στα περισσότερα (και σημαντικότερα) σενάρια και μιλάμε μόνο για φωτογραφίες...αν έμπαινε στην εξίσωση το βίντεο, θα είχαμε δράματα...και μιλάμε για συσκευή σχεδόν μισό χρόνο παλαιότερη.

Για να προλάβω όσους θα πουν "πάντα η Samsung ήταν υποδεέστερη στην κάμερα", ψάξτε από τον ίδιο άνθρωπο την αντίστοιχη σύγκριση έναν χρόνο πριν, μεταξύ 14 pro max και s23 ultra. Στις φωτό το s23u νίκησε με διαφορά (ειδικά τη νύχτα!) και στο βίντεο είχαμε ισοπαλία (πρωτοφανές).

Κατ' εμέ, φοβερή συσκευή το s24u, αλλά χωλαινει ξεκάθαρα στην κάμερα για το επίπεδο τιμής στο οποίο ανήκει.

Συμφωνώ και διαφωνώ ταυτόχρονα με το σκεπτικό σου, αν το έχω καταλάβει καλά.

Ναι, στην επόμενη γενιά χρειάζονται ένα ουσιαστικό upgrade στις κάμερες και κυριότερα στους αισθητήρες, αλλά ο λόγος που θεωρείς ότι χωλαίνει σημαντικά στον τομέα αυτό είναι ότι σε κάποια review σε σύγκριση με το 15pm φαίνεται υποδεέστερο ενώ το s23u ήταν ξεκάθαρα μπροστά αντίστοιχα με το 14pm.

Ο λόγος που δεν καταλαβαίνω αυτή τη συσχέτιση(15pm vs s24u && 14pm vs s23u) είναι γιατί με αυτή τη λογική, αν το S24u κατάφερνε να κερδίσει κατα κράτος το 15pm, αλλά σε σύγκριση s23u με s24u το s23 ήταν παντού καλύτερο δεν θα είχες θέμα γιατί απλά είναι καλύτερο από το 15pm?

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OverClocker said:

Συμφωνώ και διαφωνώ ταυτόχρονα με το σκεπτικό σου, αν το έχω καταλάβει καλά.

Ναι, στην επόμενη γενιά χρειάζονται ένα ουσιαστικό upgrade στις κάμερες και κυριότερα στους αισθητήρες, αλλά ο λόγος που θεωρείς ότι χωλαίνει σημαντικά στον τομέα αυτό είναι ότι σε κάποια review σε σύγκριση με το 15pm φαίνεται υποδεέστερο ενώ το s23u ήταν ξεκάθαρα μπροστά αντίστοιχα με το 14pm.

Ο λόγος που δεν καταλαβαίνω αυτή τη συσχέτιση(15pm vs s24u && 14pm vs s23u) είναι γιατί με αυτή τη λογική, αν το S24u κατάφερνε να κερδίσει κατα κράτος το 15pm, αλλά σε σύγκριση s23u με s24u το s23 ήταν παντού καλύτερο δεν θα είχες θέμα γιατί απλά είναι καλύτερο από το 15pm?

 

Φυσικά και θα ήταν σημείο κριτικής αν η επόμενη ναυαρχίδα ήταν χειρότερη από την προηγούμενη, αλλά νομίζω ότι αυτή η υπόθεση πάσχει γιατί κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει ποτέ στην ιστορία. Αν θυμάσαι κάποια ναυαρχίδα που να είναι παντού χειρότερη από αυτή του περασμένου έτους, είναι θέμα κατάλληλο για διατριβή.

Το σκεπτικό μου είναι απλό: Εδώ και αρκετά χρόνια η Samsung δεν έχει παρουσιάσει σημαντική πρόοδο στην κάμερα και ο κύριος ανταγωνιστής της την αφήνει πλέον πίσω, ακόμη και με παλιότερη συσκευή. Με το 14 pro max δεν είχε συμβεί αυτό. Με το 15 pro max κατά κοινή παραδοχή έκανε μεγάλο άλμα η apple. Ίσως είναι καιρός να αντεπιτεθεί και η Samsung, πιθανόν με κάποιον αισθητήρα Sony.

Συζήτηση κάνουμε. Προσωπικά, παρότι δε χωνεύω το IOS, επειδή έχω παιδιά και η μισή χρήση του κινητού αφορά φωτό και βίντεο παιδών που παίζουν, το consistency που έχει το iphone στην κύρια κάμερα και σε κινούμενα αντικείμενα, θα μπορούσαν να με ωθήσουν στο να αλλάξω στρατόπεδο.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπερβαλουμε λιγο με το θεμα της καμερας;Το λέω γιατί έχει η σύζυγος μου το 15pro max και δε βλέπω με τίποτα τις διαφορές που αναφέρονται.

Edited by kostis2001
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kostis2001 said:

Μηπως υπερβαλουμε λιγο με το θεμα της καμερας;Το λέω γιατί έχει η σύζυγος μου το 15pro max και δε βλέπω με τίποτα τις διαφορές που αναφέρονται.

Μακάρι. Προσωπικά δεν τα έχω δουλέψει διπλα-διπλα. Από ό,τι έχω δει σε reviews και στο xda. Γενικά σε εσωτερικό χώρο με τεχνητό φωτισμό πώς συμπεριφέρονται με κινούμενα αντικείμενα; (Παιδιά, σκυλιά κ.λπ)

Προσωπικά δε θεωρώ ότι υπάρχουν μεγάλες διαφορές. Θεωρώ όμως ότι θα έπρεπε να είναι καλύτερο ως νεότερη συσκευή, έστω απολύτως ισαξιο

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kostis2001 said:

Μηπως υπερβαλουμε λιγο με το θεμα της καμερας;Το λέω γιατί έχει η σύζυγος μου το 15pro max και δε βλέπω με τίποτα τις διαφορές που αναφέρονται.

Πάρε γυαλιά!!! Εγώ κ τα2 τα έχω και φυσικά διαφορετικά αποτελέσματα παίρνεις απότομα της 2 συσκευές. Και δυστυχώς το πρόβλημα υπάρχει και στην οθόνη δεν μπορείς να τις φέρεις με τίποτα την μία με την άλλη ο τρόπος που δείχνει το λευκό το iphone με τον τρόπο που το δείχνει το samsung καμία σχέση το λευκό στο iphone φαίνεται πολύ πιο όμορφο και αυτόματα και το γαλάζιο φαίνεται πολύ πιο όμορφο δυστυχώς παρόλα αυτά αναγκαστικά το συνήθισα γιατί θέλω και τις δύο συσκευές

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Dark_Lord said:

Φυσικά και θα ήταν σημείο κριτικής αν η επόμενη ναυαρχίδα ήταν χειρότερη από την προηγούμενη, αλλά νομίζω ότι αυτή η υπόθεση πάσχει γιατί κάτι τέτοιο δεν έχει γίνει ποτέ στην ιστορία. Αν θυμάσαι κάποια ναυαρχίδα που να είναι παντού χειρότερη από αυτή του περασμένου έτους, είναι θέμα κατάλληλο για διατριβή.

Το σκεπτικό μου είναι απλό: Εδώ και αρκετά χρόνια η Samsung δεν έχει παρουσιάσει σημαντική πρόοδο στην κάμερα και ο κύριος ανταγωνιστής της την αφήνει πλέον πίσω, ακόμη και με παλιότερη συσκευή. Με το 14 pro max δεν είχε συμβεί αυτό. Με το 15 pro max κατά κοινή παραδοχή έκανε μεγάλο άλμα η apple. Ίσως είναι καιρός να αντεπιτεθεί και η Samsung, πιθανόν με κάποιον αισθητήρα Sony.

Συζήτηση κάνουμε. Προσωπικά, παρότι δε χωνεύω το IOS, επειδή έχω παιδιά και η μισή χρήση του κινητού αφορά φωτό και βίντεο παιδών που παίζουν, το consistency που έχει το iphone στην κύρια κάμερα και σε κινούμενα αντικείμενα, θα μπορούσαν να με ωθήσουν στο να αλλάξω στρατόπεδο.

Όπως είπα και στην αρχή, δεν διαφωνώ ότι θέλουν ουσιαστικό update στις κάμερες, αρκετά χρόνια τώρα ένα refresh κάνουν στους ίδιους αισθητήρες. 
Στο Point n shoot είναι πίσω η Samsung αρκετές γενιές, δεν έγινε ξαφνικά με τη σειρά 24. εκεί είναι που είναι η διαφωνία μου. Και στο 21 ήταν πίσω και στο 22 ήταν πίσω και στο 23 και συνεχίζει και στο 24, βελτιώνεται κάθε γενιά μεν, αλλά εξακολουθεί να είναι παραδοσιακά πίσω σε αυτό.

Απλά ξανα λέω, το αν πάσχει στο θέμα κάμερας γενικά, δεν έχει να κάνει με το τι έκανε το S23 με το 14pm και το ξανα τονίζω γιατί το αναφέρεις απ την αρχή που βγήκε το κινητό 2 μήνες τώρα 😛 .

Στα review s23 vs 14pm που λες, κέρδιζε στα σημεία το s23 και τώρα s24 vs 15pm κερδίζει στα σημεία το 15pm.Μιλάμε για μικρές διαφορές και πάλι στο τι αναφέρουν τα reviews .To υπογραμμίζω γιατί στο τι γράφονται στα reviews με το τι ισχύει στην πραγματικότητα κάποιες φορές είναι άλλος κόσμος καμιά φορά. Και να αναφέρω ότι στη δικιά μου υποκειμενική κρίση τα S22/23/24 πάσχουν αρκετά στην κάμερα απάναντι στα 14pm kai 15pm.

Εντωμεταξύ το -απολύτως ισάξιο-  && -καλύτερο- σε θέματα οπτικού περιεχομένου είναι ως επι τον πλείστων υποκειμενικά στον καθένα μας.

Εννοείται κουβέντα κάνουμε.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καθε καμερα , καθε αισθητηρας λειτουργει με αποκλισεις αναλογα τα σεναρια φωτισμου απ το πρωι εως το βραδυ και με διαφορετικες αποχρωσεις στην αποτυπωση  . Αλλιως βγαζει το ενα με πολυ φως , αλλιως το αλλο με λαμπα φθοριου  , αλλιως με κιτρινη λαμπα κτλ.καμια καμερα δεν μπορει να λειτουργησει τελεια αυτες που ελαχιστοποιουν αυτα τα ζητηματα ειναι κατι vivo , oppo κτλ.δηλαδη με τους αισθητηρες και φακους που εχουν ελαχιστοποιουν το σφαλμα και ειναι πιο κοντα στο φυσικο.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Αν αρχισαν απο τωρα τα παπαγαλακια να κατηγορουν τους Snapdragon να δειτε πως του χρονου θα μπουν σιγουρα παντου Exynos. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...