Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα το εβγαλα απο τη θηκη του ( οταν το πηρα πριν καν το ανοιξω για πρωτη φορα περασα προστασια οθονης και μπηκε σε θηκη) για να περασω ενα fullcover skin και πραγματικα το κινητο ειναι κοσμημα. Ειχα ξεχασει ποσο πραγματικα ομορφο ειναι. Αφηνει μια περισσοτερο premium αισθηση απο ολα τα κινητα που εχω πιασει ποτε, ακομα και απο το 23U. Δυστυχως στα χερια μου δεν θα κρατησει πανω απο 2-3 λεπτα ετσι χωρις να πεσει οποτε ξαναμπηκε αμεσως στη θηκη του παλι. Εν αναμονη του update, μεχρι στιγμης το κινητο εχει σταθεροποιηθει. Η μπαταρια κραταει περισσοτερο και οσο περναει ο καιρος τοσο η επιπεδη οθονη κανει την διαφορα στη χρηση. Τοσο που οποτε πιανω το 23U με ξενιζει απιστευτα πια. 

Ερωτηση: Παλια οταν μιλουσα σε κληση εβγαζα το πενακι, εγραφα τον αριθμο που μου ελεγαν, τον αποθηκευα και μετα πηγαινα στο notes, το ανοιγα και κρατωντας το πενακι πανω απο τον αριθμο μου εβγαζε επιλογη κλησης και τον επαιρνα αμεσως. Τωρα δεν μου το κανει, ουτε στο 24, ουτε στο 23 της γυναικας. Ειναι καποια ρυθμιση που μου διαφευγει ρε παιδια? 

UPDATE: Ακυρο. το βρηκα. Ανοιγεις ην σημειωση και πατας πανω δεξια στο εικονιδιο που ειναι σαν ανοιχτο βιβλιο. Μετα βγαζει την επιλογη να παρεις τηλεφωνο.

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει  κάποιος απο Αθήνα  να πάρουμε μαζί από την Προσφορά του Κωτσοβολου 2 s24u 512,στα 980€ έκαστο κ δικαιούται αποφορολόγηση, ας μου στείλει με ενδιαφέρει ! Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να κόψω τιμολόγιο.

Edited by xristos303
Link to comment
Share on other sites

@xristos303 κρίμα ρε φίλε αν γινόταν πριν μια βδομάδα πολύ ευχαρίστως να το κάναμε γιατί θα βγαίναμε κερδισμένοι και οι 2 . Πραγματικά αν κάποιος μπορεί ας το κανει γιατί συμφέρει κ τους 2 . 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, xristos303 said:

Αν υπάρχει  κάποιος απο Αθήνα  να πάρουμε μαζί από την Προσφορά του Κωτσοβολου 2 s24u 512,στα 980€ έκαστο κ δικαιούται αποφορολόγηση, ας μου στείλει με ενδιαφέρει ! Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να κόψω τιμολόγιο.

μονο για εχτες ηταν νομιζω... σημερα δεν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, arxontas2323 said:

 

Εχετε καποια εφαρμογη στοιχηματος μηπως μέσα;

ναι φιλε μου την στοιχιμαν,το ειχα ακουσει ξανα οτι το φταιει αυτη, μου το εκανε παντα οταν ερχοταν ειδοποιηση,εβγαλα τις ειδοποιησεις απο την εφαρμογη και σημερα το εκανε μετα απο καιρο χωρις να υπαρχει ειδοποιηση.....τι να πω;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν επιτρέπει το S24U Να κάνω εγκατάσταση εφαρμογής εκτός play store....Έχω ενεργό το διακόπτη αγνώστων εφαρμογών...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση. Όταν τραβάω φώτο από την εφαρμογή του μεσεντζερ κάνει μια επεξεργασία και στέλνει μια τραγικά ξεθωριασμενη εικόνα. Δεν το κάνει σε άλλες εφαρμογές (insta, snapchat). Σήμερα σε ήλιο μπροστά την έβγαλε κανονικά. Σε κλειστό χώρο έστω και με φως κάνει το ίδιο χαλι αποτέλεσμα. Στο παλιό κινητό note 10 plus δεν το έκανε. Παίζει να είναι καμιά ρύθμιση κάμερας που το προκαλεί; το κάνει σε κανέναν άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο τύπος δίνει μια ενδιαφέρουσα εξήγηση για τα ξεθωριασμένα χρώματα και καταλήγει στο ότι είναι θέμα drivers της κάρτας γραφικών του τηλεφώνου.

https://www.youtube.com/watch?v=fS0OjQJ8MGE

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, arxontas2323 said:

 

Εχετε καποια εφαρμογη στοιχηματος μηπως μέσα;

 

Και εμένα μου είχε σπάσει τα νεύρα τόσο καιρό στο S23U και τελικά χθες ανακλαλυψα ότι το κάνει η εφαρμογή της Στοίχημαν

On 11/2/2024 at 11:06 ΠΜ, rapsodos1979_ said:

Αν κάποιος ψήνεται να πάρουμε μαζί από την Προσφορά του Κωτσοβολου 2 s24u 512,στα 980€ έκαστο κ δικαιούται αποφορολόγηση, ας με ενημερώσει! 

Τί ακριβώς προσφορά έχει γιατί δεν το βρίσκω κάπου;

Edited by TRACKBYTRACK
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, TRACKBYTRACK said:

Και εμένα μου είχε σπάσει τα νεύρα τόσο καιρό στο S23U και τελικά χθες ανακλαλυψα ότι το κάνει η εφαρμογή της Στοίχημαν

Τί ακριβώς προσφορά έχει γιατί δεν το βρίσκω κάπου;

Έληξε η προσφορά ήταν στον Κοτσοβολο.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, xristos303 said:

Αν υπάρχει  κάποιος απο Αθήνα  να πάρουμε μαζί από την Προσφορά του Κωτσοβολου 2 s24u 512,στα 980€ έκαστο κ δικαιούται αποφορολόγηση, ας μου στείλει με ενδιαφέρει ! Εγω δυστυχώς δεν μπορώ να κόψω τιμολόγιο.

Κοίταξε να δεις πως δουλεύει η "αποφορολογηση" 

Έστω ότι έχεις επιχείριση και κόβεις τιμολόγια και αγοράζεις με τιμολόγια αν οι αγορές σου είναι περισσότερες και από τις πωλήσεις και έχεις δώσει τόσο ΦΠΑ ώστε να κάνεις να πάρεις πίσω ΦΠΑ. Τότε με μια τέτοια αγορά "χωρίς" ΦΠΑ δεν σημάνει ότι το γλυτώνεις, αλλά ότι θα το πάρει το κράτος από την κάβα ΦΠΑ που έχεις. Δλδ και πάλι θα το πληρώσεις. Οπότε εσύ και κάθε εσύ που ζητάς από κάποιον να το αγοράσει με τιμολόγιο για να "γλυτώσεις" χρήματα. Δεν είναι ακριβώς έτσι. Απλά δεν θα φύγουν την ώρα της αγοράς. 

Αν μου έλεγες εμένα να το πάρω με τιμολόγιο θα σου έλεγα ναι αμέ αλλά θα μου δώσεις το ΦΠΑ. Γιατί πακι από την τσέπη μου θα φύγει έμμεσα.

 

Αν κάπου είμαι λάθος διορθώστε με. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gorge said:

Κοίταξε να δεις πως δουλεύει η "αποφορολογηση" 

Έστω ότι έχεις επιχείριση και κόβεις τιμολόγια και αγοράζεις με τιμολόγια αν οι αγορές σου είναι περισσότερες και από τις πωλήσεις και έχεις δώσει τόσο ΦΠΑ ώστε να κάνεις να πάρεις πίσω ΦΠΑ. Τότε με μια τέτοια αγορά "χωρίς" ΦΠΑ δεν σημάνει ότι το γλυτώνεις, αλλά ότι θα το πάρει το κράτος από την κάβα ΦΠΑ που έχεις. Δλδ και πάλι θα το πληρώσεις. Οπότε εσύ και κάθε εσύ που ζητάς από κάποιον να το αγοράσει με τιμολόγιο για να "γλυτώσεις" χρήματα. Δεν είναι ακριβώς έτσι. Απλά δεν θα φύγουν την ώρα της αγοράς. 

Αν μου έλεγες εμένα να το πάρω με τιμολόγιο θα σου έλεγα ναι αμέ αλλά θα μου δώσεις το ΦΠΑ. Γιατί πακι από την τσέπη μου θα φύγει έμμεσα.

 

Αν κάπου είμαι λάθος διορθώστε με. 

 

Δεν ισχυει αυτο φιλε μου,απλα δεν θα συμψηφιστεί το φπα του τηλεφωνου,δεν σε επηρεαζει πουθενα,το ποσο του φπα που δικαιουσαι λογω οτι εχεις περισσοτερες αγορες δεν θα αλλαξει.

Μια ερωτηση ,πως απενεργοποιείται η φωτο με κινηση ,μου εχει σπασει τα νευρα 

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση .. οταν κάνω σάρωση ενος ενγραφου με την φωτογραφική μηχανή και παω να το κάνω προσθήκη σε σημείωση μου τα βγαζει σε ασχετη γλώσσα και ποτε μα ποτε σε Ελληνικά που ειναι γραμμένα.. στο S22 ultra δεν ειχα ποτέ πρόβλημα .. καμια βοήθεια κάποιος η κάποια ρύθμιση που εχω κάνει λάθος ?

Επάνω δεξιά το προ τελευταίο εικονίδιο που ειναι σαν play πάτησε το να απενεργοποιηθεί !!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azaaza said:

Μια ερώτηση .. οταν κάνω σάρωση ενος ενγραφου με την φωτογραφική μηχανή και παω να το κάνω προσθήκη σε σημείωση μου τα βγαζει σε ασχετη γλώσσα και ποτε μα ποτε σε Ελληνικά που ειναι γραμμένα.. στο S22 ultra δεν ειχα ποτέ πρόβλημα .. καμια βοήθεια κάποιος η κάποια ρύθμιση που εχω κάνει λάθος ?

Επάνω δεξιά το προ τελευταίο εικονίδιο που ειναι σαν play πάτησε το να απενεργοποιηθεί !!

Αυτό πως γίνεται; Εννοώ η σάρωση του εγγράφου; Έχει OCR το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, lepe_21 said:

Γιατί δεν επιτρέπει το S24U Να κάνω εγκατάσταση εφαρμογής εκτός play store....Έχω ενεργό το διακόπτη αγνώστων εφαρμογών...

Κανείς;>;;;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Ferb said:

Δεν ισχυει αυτο φιλε μου,απλα δεν θα συμψηφιστεί το φπα του τηλεφωνου,δεν σε επηρεαζει πουθενα,το ποσο του φπα που δικαιουσαι λογω οτι εχεις περισσοτερες αγορες δεν θα αλλαξει.

Μια ερωτηση ,πως απενεργοποιείται η φωτο με κινηση ,μου εχει σπασει τα νευρα 

Επάνω δεξιά το προ τελευταίο εικονίδιο που ειναι σαν play πάτησε το να απενεργοποιηθεί !!

2 ώρες πριν, kax_dent said:

Αυτό πως γίνεται; Εννοώ η σάρωση του εγγράφου; Έχει OCR το κινητό;

με την καμερα ... βαλε να βλεπει ενα ενγραφο και θα δεις ...

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Pandas. 

Σήμερα μου ήρθε το email και μπήκα μέσα συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και μου έστειλαν ένα αρχείο pdf το εκτύπωσα και περιμένω την κουριερ αύριο να το παραλάβει το παλιό τηλέφωνο , τώρα βαζω ακόμα και μία παλιά που ούτε καν ανοίγει μία παλιά συσκευή Nokia ας πούμε? 

Ξέρω ότι με αυτόν τον τρόπο θα πάρω μόνο τα 100€? 

 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sv2bzq said:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Pandas. 

Σήμερα μου ήρθε το email και μπήκα μέσα συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και μου έστειλαν ένα αρχείο pdf το εκτύπωσα και περιμένω την κουριερ αύριο να το παραλάβει το παλιό τηλέφωνο , τώρα βαζω ακόμα και μία παλιά που ούτε καν ανοίγει μία παλιά συσκευή Nokia ας πούμε? 

Ξέρω ότι με αυτόν τον τρόπο θα πάρω μόνο τα 100€? 

 

Ποσο καιρό ειχες κανει την αίτηση 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NOS_KOS said:

Ποσο καιρό ειχες κανει την αίτηση 

Νομίζω αν δεν κάνω λάθος 2 με 3 Φλεβάρη 

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sv2bzq said:

Παιδιά να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Pandas. 

Σήμερα μου ήρθε το email και μπήκα μέσα συμπλήρωσα τα στοιχεία μου και μου έστειλαν ένα αρχείο pdf το εκτύπωσα και περιμένω την κουριερ αύριο να το παραλάβει το παλιό τηλέφωνο , τώρα βαζω ακόμα και μία παλιά που ούτε καν ανοίγει μία παλιά συσκευή Nokia ας πούμε? 

Ξέρω ότι με αυτόν τον τρόπο θα πάρω μόνο τα 100€? 

 

Όταν έκανες την αίτηση τι συσκευή διάλεξες ότι θα στείλεις? 

Μπορείς να στείλεις ένα χαλασμένο νοκια με κουμπιά του 1998 ναι και θα πάρεις 100 ευρώ. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, lepe_21 said:

Κανείς;>;;;;

Δες μήπως έχεις αυτη την λειτουργία ενεργοποιημένη στο security. Αν την έχεις δεν σε αφηνει να εγκαταστήσεις εκτός store εφαρμογές. 

Screenshot_20240213_181625_Auto Blocker.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε για να ρίξω λάδι στη φωτιά. Που είναι αυτό το update πια? Μέχρι και η σειρά  Α έχει πάρει Φεβρουαρίου και εμείς τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dkon84 said:

Αντε για να ρίξω λάδι στη φωτιά. Που είναι αυτό το update πια? Μέχρι και η σειρά  Α έχει πάρει Φεβρουαρίου και εμείς τίποτα 

Σήμερα η σειρά S23 πήρε το February Security Patch. Δηλαδή έλεος η Samsung. Σχεδόν 1 μήνα μετά και η νέα ναυαρχίδα δεν έχει λάβει ούτε το Day One Patch...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...