Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πείτε λίγο οι γνώστες ποία είναι η καλύτερη επιλογή για να τραβάμε βίντεο; 

επιβεβαιώνω μιας και έβγαλα μια νυχτερινή πως κάνει τη νύχτα μέρα με πολύ καλό αποτέλεσμα 

Συγκρίνω πάντα με το s21u

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sakis88888 said:

πείτε λίγο οι γνώστες ποία είναι η καλύτερη επιλογή για να τραβάμε βίντεο; 

επιβεβαιώνω μιας και έβγαλα μια νυχτερινή πως κάνει τη νύχτα μέρα με πολύ καλό αποτέλεσμα 

Συγκρίνω πάντα με το s21u

Βίντεο 9:16 πάντα 

https://twitter.com/sondesix/status/1750894399775785312?s=19

Εδώ ο τύπος κάνει ένα ωραίο ρεζουμέ...ψιλοαναμικτα συναισθήματα σε κάποιους τομείς 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ros100 said:

Σήμερα που βρήκα λίγο χρόνο και όρεξη, τα έβγαλα από το κουτί και έβαλα προστασίες οθόνης. Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

 

Αριστερά το Grey με anti-reflecting μεμβράνη Samsung, δεξιά το Yellow με Whitestone Dome EA. Καθαρή νίκη.

20240126_125957.jpg

20240126_125726.jpg

20240126_125724.jpg

20240126_125729.jpg

20240126_125703.jpg

 

Παρεμπιπτόντως, η Spigen έκανε την Ultra Hybrid S (stand) λίγο γκουμουτσα φέτος σε σχέση με πέρσι, για να χωρέσει το stand στο σώμα της θηκης και να μην προεξέχει όπως στο S23 Ultra.

 

 

20240126_133529.jpg

Ένα μικρό update σε σχέση με τις προστασίες οθόνης. 

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, φέτος η samsung προτίμησε να αφήσει ένα κενό ανάμεσα στη προστασία και την -όποια- θηκη. Επι τη ουσίας η μεμβράνη σταματάει ακριβώς στα όρια οθόνης και bezel.

Το πρόβλημα είναι ότι η νέα μεμβράνη είναι σκληρή και κόβει σαν γυαλί, οπότε όταν κάνεις swipe από τα άκρα για να πας πίσω η αίσθηση είναι σαν να ακουμπάς σπασμένο γυαλί. 

Πέρσι, η μεμβράνη για το S23 Ultra, έρχονταν σε επαφή με τις άκρες από τις περισσότερες θήκες. 

 

Screenshot_20240126_205816_Gallery.jpg

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, R6POWER said:

 

@hasiotis_johnΔοκίμασα και τα δύο, όπως και να έχει αν φτιαχτούν οι βραδυνές φωτογραφίες μιλάμε στο σύνολο για μια πολύ καλή συσκευή που τα έχει όλα και πλέον μετά από χρόνια την τέλεια υποστήριξη.

Όχι ότι πολλοί θα κρατήσουν την συσκευή 7 χρόνια που υπόσχεται η Samsung αλλά είναι σημαντικό κίνητρο για αγορά 

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dark_Lord said:

Βίντεο 9:16 πάντα 

https://twitter.com/sondesix/status/1750894399775785312?s=19

Εδώ ο τύπος κάνει ένα ωραίο ρεζουμέ...ψιλοαναμικτα συναισθήματα σε κάποιους τομείς 

ναι αλλά hdr10+ ενεργοποιημένο; και ποία ανάλυση ώστε να έχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα; 

Για την ώρα το έχω στην udr 60 με ενεργοποιημένο το hdr 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sakis88888 said:

ναι αλλά hdr10+ ενεργοποιημένο; και ποία ανάλυση ώστε να έχουμε το καλύτερο αποτέλεσμα; 

Για την ώρα το έχω στην udr 60 με ενεργοποιημένο το hdr 

Εμένα το hdr 10+ στο s23 ultra μου δίνει ένα περιεργο "ξεπλυμενο" αποτέλεσμα...επίσης αν μοιραζεσαι συχνά βίντεο με άλλους μέσω εφαρμογών Viber, messenger κ.λπ, θα το εμφανίζει χαλια στις οθόνες των άλλων..εγώ παίζω 4k 60 fps εκτός αν θέλω κάτι πολύ ιδιαίτερο στα 8k. Τον υψηλό ρυθμο μετάδοσης (high bitrate) τον ενεργοποιω σπάνια, επειδή κάνει τεράστια τα βίντεο σε χωρητικότητα...

Από περιέργεια τραβα ένα βίντεο με hdr 10+ και στείλτο σε κάποιον μέσω Viber..μπορεί να το έχουν διορθώσει..

33 minutes ago, ros100 said:

Ένα μικρό update σε σχέση με τις προστασίες οθόνης. 

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, φέτος η samsung προτίμησε να αφήσει ένα κενό ανάμεσα στη προστασία και την -όποια- θηκη. Επι τη ουσίας η μεμβράνη σταματάει ακριβώς στα όρια οθόνης και bezel.

Το πρόβλημα είναι ότι η νέα μεμβράνη είναι σκληρή και κόβει σαν γυαλί, οπότε όταν κάνεις swipe από τα άκρα για να πας πίσω η αίσθηση είναι σαν να ακουμπάς σπασμένο γυαλί. 

Πέρσι, η μεμβράνη για το S23 Ultra, έρχονταν σε επαφή με τις άκρες από τις περισσότερες θήκες. 

 

Screenshot_20240126_205816_Gallery.jpg

Μη βάζετε μεμβράνες κ.λπ....καλυτερα ασφαλιστε το κινητό και χαρείτε το όπως πρέπει....τα ίδια λεφτά θα δώσετε σε τζαμακια και μεμβράνες σε βάθος χρόνου..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ros100 said:

Ένα μικρό update σε σχέση με τις προστασίες οθόνης. 

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, φέτος η samsung προτίμησε να αφήσει ένα κενό ανάμεσα στη προστασία και την -όποια- θηκη. Επι τη ουσίας η μεμβράνη σταματάει ακριβώς στα όρια οθόνης και bezel.

Το πρόβλημα είναι ότι η νέα μεμβράνη είναι σκληρή και κόβει σαν γυαλί, οπότε όταν κάνεις swipe από τα άκρα για να πας πίσω η αίσθηση είναι σαν να ακουμπάς σπασμένο γυαλί. 

Πέρσι, η μεμβράνη για το S23 Ultra, έρχονταν σε επαφή με τις άκρες από τις περισσότερες θήκες. 

 

Screenshot_20240126_205816_Gallery.jpg

Και εγώ το ίδιο βλέπω και με εκνευρίζει αρκετά η αίσθηση... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Cloud said:

Καλορίζικο το εργαλείο! Πάντως το πενάκι και για εμένα είναι μια χαρά. 

Ερώτηση φωτογραφίες σε τι αναλογία βγάζετε συνήθως ; 9:16 ή 3:4;

Ευχαριστώ..εγώ προσωπικά 3:4

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξενερώσει απίστευτα με τον κορεσμό των χρωμάτων της οθόνης. Επειδή κυρίως το αντιπαραβαλω με το s22 ultra καθώς το σεταρω και είναι μέρα με την νύχτα. Ειδα και άλλα 2 εκθεσιακά και είναι όπως το δικό μου. Έχει πολλές αναφορές στο ίντερνετ. Τι λέτε οι πιο έμπειροι; Μπορεί να "διορθωθεί" με κάνα μελλοντικό update?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Dark_Lord said:

Μη βάζετε μεμβράνες κ.λπ....καλυτερα ασφαλιστε το κινητό και χαρείτε το όπως πρέπει....τα ίδια λεφτά θα δώσετε σε τζαμακια και μεμβράνες σε βάθος χρόνου..

Νομίζω αυτό είναι ανάλογα τον χρήστη και πόσο το ταλαιπωρεί.

Ας πουμε εγώ μέσα σε 1 χρόνο στο s23u έχω χαλάσει 30ε σε σε μεμβράνες(Samsung original, θα μπορούσε να βγει και πιο λίγα αν πήγαινα σε aftermarket)

H ασφάλεια πτώσης νομίζω ήταν 210+ ευρώ.

Δεν είναι μικρή η διαφορά.

Βέβαια κάποιος άλλος μπορεί να είναι πιο απαιτητικός και να αλλάζει τζαμάκια κάθε 2 μήνες, οπότε εκεί ίσως να τον συμφέρει.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, OverClocker said:

Νομίζω αυτό είναι ανάλογα τον χρήστη και πόσο το ταλαιπωρεί.

Ας πουμε εγώ μέσα σε 1 χρόνο στο s23u έχω χαλάσει 30ε σε σε μεμβράνες(Samsung original, θα μπορούσε να βγει και πιο λίγα αν πήγαινα σε aftermarket)

H ασφάλεια πτώσης νομίζω ήταν 210+ ευρώ.

Δεν είναι μικρή η διαφορά.

Βέβαια κάποιος άλλος μπορεί να είναι πιο απαιτητικός και να αλλάζει τζαμάκια κάθε 2 μήνες, οπότε εκεί ίσως να τον συμφέρει.

Σίγουρα εσένα σου έχει βγει φθηνά, όμως η αίσθηση της οθόνης χωρίς ζελατινοπαπ@#ριες των 10 ευρώ δε συγκρίνεται...όλα είναι θέμα επιλογών...πιστεύω όμως πως όλοι προτιμούν την οθόνη όπως κατασκευάστηκε από όλες τις απόψεις. Οι μεμβράνες και τα τζάμια επηρεάζουν (λιγοτερο ή περισσότερο) την αντανάκλαση, την αίσθηση του spen, το αποτύπωμα κ.λπ....

Επίσης τα 210 καλύπτουν και σπάσιμο οθόνης, κάτι στο οποίο η μεμβράνη δε θα προστατεψει..

10 minutes ago, kax_dent said:

Έχω ξενερώσει απίστευτα με τον κορεσμό των χρωμάτων της οθόνης. Επειδή κυρίως το αντιπαραβαλω με το s22 ultra καθώς το σεταρω και είναι μέρα με την νύχτα. Ειδα και άλλα 2 εκθεσιακά και είναι όπως το δικό μου. Έχει πολλές αναφορές στο ίντερνετ. Τι λέτε οι πιο έμπειροι; Μπορεί να "διορθωθεί" με κάνα μελλοντικό update?

Δύσκολο ως απίθανο...άλλο πάνελ, άλλη φιλοσοφία οθόνης...εντάξει πάντως και το φουλ κορεσμένο δεν είναι και το ιδανικό. Αν σε ενδιαφέρει μόνο το πολύ ζωντανό χρώμα, σε πληροφορω ότι αν βάλεις το galaxy s8 plus δίπλα στο s23 ultra, θα κλάψεις..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dimkit said:

Σας παραθετω μια φωτο που ειχα βγαλει με το S23 περσι τετοια περιοδο και την αντιστοιχη σημερα με το S24.

Θεωρω του S24 πολυ καλυτερη φωτο (δεξια φωτο) 

image.thumb.png.9e9e2a52751e095ea5f37d971f610c24.png

image.thumb.png.ddbd2e1ca70d30c5b0fbf759c0617958.png

image.thumb.png.8f079fef9b84585d39c06aecb25f7e60.png

image.thumb.png.82c276a6628dc44946c573fff154dc73.png

Είχε και πέρυσι πανσέληνο; Λογικά ναι. 

Αυτό με το πενάκι θεωρώ είναι σχεδιαστικό λάθος. Βέβαια με θηκη δεν θα καταλάβει κανείς διαφορά. Το s23 ultra στεκετε όρθιο σε επίπεδη επιφάνεια γυμνό πάντως. 

Η οθόνη του 24 ultra έχει αναλογία 19,5 : 9

σε σχεση με s23 ultra που έχει  19.3 : 9, ασήμαντη διαφορα που κανένας ίσως να μην κατάλαβε. Είναι πιο φαρδύ το 23. 

Θα ήθελα να το πάρω και να δώσω το s23 ultra , αλλά είδα ότι το 15 pro max το νικάει σε ταχύτητα επεξεργαστή,  ακόμα και σε κάμερα, ακόμα και σε κάμερα ζουμ το βράδυ. 

Iphone δεν θέλω να πάρω, δε μου αρέσει το μενού του. Θα κρατήσω λογικά το 23..

....

Να δείτε που του χρόνου, το Galaxy s25 ultra θα έχει 50mp 3x τηλεφακό (όπως xiaomi 13 ultra) και 50mp 10x περισκοπικο.  Επίσης τα πλαϊνά του μέρη θα είναι επίπεδα και όχι καμπυλωτό όπως τώρα. Στο 24 ισιωσανε την οθόνη και αφήσανε τα πλαϊνά το ίδιο με το s23 ultra.  Να το θυμηθείτε.. τα παραπάνω θα γίνουν στάνταρ στο s25 ultra.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παλιό τικτοκ στο iphone έχει επιλογή να γυρίσει σε μαύρο θέμα στο σ24 ;;; δεν ;;;;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dimitris_w said:

Αυτό το παλιό τικτοκ στο iphone έχει επιλογή να γυρίσει σε μαύρο θέμα στο σ24 ;;; δεν ;;;;

Όχι στα Android το TikTok μας έχει αφήσει... απογοητευμένους!

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Dark_Lord said:

Δύσκολο ως απίθανο...άλλο πάνελ, άλλη φιλοσοφία οθόνης...εντάξει πάντως και το φουλ κορεσμένο δεν είναι και το ιδανικό. Αν σε ενδιαφέρει μόνο το πολύ ζωντανό χρώμα, σε πληροφορω ότι αν βάλεις το galaxy s8 plus δίπλα στο s23 ultra, θα κλάψεις..

Τι να πω. Έχουν περάσει από τα χέρια μου s7, s8, s9, note 9, note 10, s22 ultra και άλλα κινητά με oled. Ποτέ δεν μου χτύπησε στο μάτι κάτι έντονα. Εδώ από την πρώτη στιγμή με ενόχλησε. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα παιχνίδια  δεν τα κάνει το ρημάδι ή είναι κάπου καλά κρυμμένη η επιλογή? 

https://photos.app.goo.gl/cL6347AW2GZKMn5u8

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kax_dent said:

Τι να πω. Έχουν περάσει από τα χέρια μου s7, s8, s9, note 9, note 10, s22 ultra και άλλα κινητά με oled. Ποτέ δεν μου χτύπησε στο μάτι κάτι έντονα. Εδώ από την πρώτη στιγμή με ενόχλησε. 

Τι να σου πω....εγώ στο s23u έχω πάντα και το eye comfort shield ενεργοποιημενο...δοκιμασες να ενεργοποιησεις την επιλογη που έχει και είναι σαν το true tone των iphone?

45 minutes ago, EricssonyFan said:

Είχε και πέρυσι πανσέληνο; Λογικά ναι. 

Αυτό με το πενάκι θεωρώ είναι σχεδιαστικό λάθος. Βέβαια με θηκη δεν θα καταλάβει κανείς διαφορά. Το s23 ultra στεκετε όρθιο σε επίπεδη επιφάνεια γυμνό πάντως. 

Η οθόνη του 24 ultra έχει αναλογία 19,5 : 9

σε σχεση με s23 ultra που έχει  19.3 : 9, ασήμαντη διαφορα που κανένας ίσως να μην κατάλαβε. Είναι πιο φαρδύ το 23. 

Θα ήθελα να το πάρω και να δώσω το s23 ultra , αλλά είδα ότι το 15 pro max το νικάει σε ταχύτητα επεξεργαστή,  ακόμα και σε κάμερα, ακόμα και σε κάμερα ζουμ το βράδυ. 

Iphone δεν θέλω να πάρω, δε μου αρέσει το μενού του. Θα κρατήσω λογικά το 23..

....

Να δείτε που του χρόνου, το Galaxy s25 ultra θα έχει 50mp 3x τηλεφακό (όπως xiaomi 13 ultra) και 50mp 10x περισκοπικο.  Επίσης τα πλαϊνά του μέρη θα είναι επίπεδα και όχι καμπυλωτό όπως τώρα. Στο 24 ισιωσανε την οθόνη και αφήσανε τα πλαϊνά το ίδιο με το s23 ultra.  Να το θυμηθείτε.. τα παραπάνω θα γίνουν στάνταρ στο s25 ultra.

 

 

εκτιμώ ότι θα έχει αλλαγές και σε design...έχουν προσλάβει και τον πρώην σχεδιαστή της mercedes benz china

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sphinx3009 said:

Γιατί στο s23 ultra πως φεύγει;

Ορίστε....

Screenshot_20240127_003626_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kax_dent said:

Τι να πω. Έχουν περάσει από τα χέρια μου s7, s8, s9, note 9, note 10, s22 ultra και άλλα κινητά με oled. Ποτέ δεν μου χτύπησε στο μάτι κάτι έντονα. Εδώ από την πρώτη στιγμή με ενόχλησε. 

Λένε οτι ειναι απο την επεξεργασια για τις αντανακλάσεις.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, hasiotis_john said:

Έβαλες επιλογή νυχτερινές? Εννοώ άλλο είναι στο αυτόματο νυχτερινό που το βάζει αυτόματα και άλλο να επιλέξεις εσύ στο "άλλες"--> "νύχτα" ! Αν επιλέξεις την δεύτερη επιλογή, σου κάνει τη νύχτα μέρα και έχει τρομερά χρώματα παρ' όλο που με το μάτι δεν βλέπεις τίποτα.

Τις περισσότερες φορές το ζητούμενο είναι να βγει μια καλή νυχτερινή φωτό που να απεικονίζει σωστά αυτό που βλέπεις εσύ ...

Τώρα εάν είναι πιχτρα σκοτάδι και θέλεις σώνει και καλά να βγάλεις φωτό το πας στο νυχτερινό mode 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kountoura said:

Αυτά τα παιχνίδια  δεν τα κάνει το ρημάδι ή είναι κάπου καλά κρυμμένη η επιλογή? 

https://photos.app.goo.gl/cL6347AW2GZKMn5u8

Στο s23 ultra.εβγακα το πενάκι πάτησα πάνω στο εικονίδιο του s pen και στο + προσθήκη που λεει 

Screenshot_20240127_073958_Air command.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kax_dent said:

Έχω ξενερώσει απίστευτα με τον κορεσμό των χρωμάτων της οθόνης. Επειδή κυρίως το αντιπαραβαλω με το s22 ultra καθώς το σεταρω και είναι μέρα με την νύχτα. Ειδα και άλλα 2 εκθεσιακά και είναι όπως το δικό μου. Έχει πολλές αναφορές στο ίντερνετ. Τι λέτε οι πιο έμπειροι; Μπορεί να "διορθωθεί" με κάνα μελλοντικό update?

Όχι δε θα αλλάξει τίποτα με τα updates. 

Η samsung επέλεξε τέτοια πολιτική με το s24 και φοράει οθόνη με συγκεκριμένο calibration. Take it or leave it 

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα .... έχουμε κάτι για την ενγραφη κλήσεων ?

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, v@gelis said:

Όχι δε θα αλλάξει τίποτα με τα updates. 

Η samsung επέλεξε τέτοια πολιτική με το s24 και φοράει οθόνη με συγκεκριμένο calibration. Take it or leave it 

Στο community της Samsung εγραψαν απο την εταιρία οτι ειναι καποιο bug και οτι θα διορθωθεί σε επομενο update. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...