Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, sakis88888 said:

έχει τη καλύτερη αίσθηση κρατήματος που έχω νιώσει σε κινητό ΧΩΡΙΣ θήκη αλλά δυστυχώς το φοβάμαι...πραγματικά είναι ο,τι καλύτερο 

Πάντα χωρίς...είναι καλύτερο...😅

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cloud said:

Πάντα χωρίς...είναι καλύτερο...😅

Μέχρι τη πρώτη πάνα που αλλάζεις 🤣🤣

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Titanium Grey εγώ πάντως βλέπω σε χρώμα ειναι σχεδόν παρόμοιο με το αντίστοιχο Natural του τελευταίου iphone 15 pro max, και γενικά είναι πάνω κάτω όπως στις φωτογραφίες. Είναι ας πούμε πιο ανοιχτό σε χρώμα(γιαυτό φέρνει κάπως στο κίτρινο).

Προσωπικά μαρέσουν όλα τα χρώματα, περισσότερο το ''βαρετο'' μαύρο, και λιγότερο το μωβ, επειδή το τελευταίο έχει διαφορετικό χρώμα στο γύρω γύρω πλαίσιο.

Οτι αρέσει σε καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παιδιά να το χαρείτε,εγώ αύριο το περιμένω στον Κωτσοβολο με θήκη τζαμακι και φορτιστή.Ειναι ιδέα μου από όσα διαβάζω εδώ μέσα από κάποια παιδιά ότι ο Γερμανός έμεινε λιγο πίσω και δεν έχει κάποια ενημέρωση;Υπάρχει δυνατότητα κανονικής φόρτισης ή μόνο αν έχεις απλό φορτιστή;πήρα τον 25W αλλά θα προτιμούσα να φορτίσει αργα(τουλάχιστον αυτό ήξερα ότι είναι το ιδανικό για την μπαταρία). 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε παιδιά αν παίζει κάποιος κωδικός έκπτωσης στα μεγάλα καταστήματα για το S24 Ultra?? Εκτός από το Samsung eshop εννοώ. 

Είμαι με S23 Ultra και σκέφτομαι αν θα κάνω τη μετάβαση. Πιο πολύ ήθελα τη μετάβαση από 512GB σε 1TB. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

στο pandas εννοείς? αποκλείεται..

ναι στο  pandas. 413 μετρητα και 485 voucher, το διορθωσα. νομιζα 350 γιατι το ειχα βαλει και μου ειχε κανει εντυπωση ποσο λιγο δινουν.αλλα τελικα δινουν 413.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Cloud said:

Πάντως και εγώ για την γνήσια μεμβράνη πάω γιατί λένε όλοι ότι διατηρεί το antireflective. Αν και σκεφτόμουν το Whitestone...που να βάζεις κόλλες UV σε αυτό το αριστούργημα. 

Υπάρχει το EA φέτος από την whitestone που δεν χρειάζεται κόλλες αλλά πιθανόν να χάνεις τις εξαιρετικές anti-reflective ικανότητες της οθόνης. Το βράδυ περιμένω να έρθει για να μπει στο ένα από τα δύο. Το άλλο, το πιθανότερο, να μείνει με τη μεμβράνη της Samsung. 

To Grey λίγο πολύ ξέρετε πως δείχνει. 😛

 

20240125_181253.jpg

20240125_181349.jpg

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ros100 said:

 

Όσοι παραλάβατε, το spen προεξέχει λιγο;

 

Screenshot_20240125_124311_Gallery.jpg

Screenshot_20240125_124251_Gallery.jpg

Αν δειτε το παρακατω video στο 5:27 δεν νομιζω οτι προεξεχει τοσο...περιμενω γνωμες.....

5 minutes ago, zorbas100 said:

Αν δειτε το παρακατω video στο 5:27 δεν νομιζω οτι προεξεχει τοσο...περιμενω γνωμες.....

https://www.youtube.com/watch?v=dqaimdedYN0

 

Link to comment
Share on other sites

εάν είναι κάποιος απο Θεσσαλονίκη και ενδιαφέρεται για 5% έκπτωση σε αξεσουαρ απο το site της samsung ας μου στείλει άμεσα μηνυμα . θα χρεισιμοποιήσω το κουπόνι μου για αγορά φιλμ απο το σιτε να βοηθήσω και όποιον θέλει να παρει κάτι 

η παραγγελία θα γίνει αύριο

Edited by supermario
Link to comment
Share on other sites

@zorbas100 από την στιγμή που εδώ μέσα όλα τα παιδιά που το έχουν πάρει εξέχει , τότε έτσι είναι. Απλά καμιά φορά το βίντεο μας μπερδεύει. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το titanium gray ή το titanium violet; το φρειμ είναι ασημί όπως το βλέπω στις φωτογραφίες ή ακολουθεί το χρώμα το κινητού στο πιο ανοιχτό; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vastegial_74 said:

Έχει πάρει κανείς το titanium gray ή το titanium violet; το φρειμ είναι ασημί όπως το βλέπω στις φωτογραφίες ή ακολουθεί το χρώμα το κινητού στο πιο ανοιχτό; 

Στο titanium grey ακολουθεί το grey toy κινητού.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, strathgos said:

Μπερδεύτηκα έχει ζελατίνα στην οθόνη η όχι?και αν ναι αξίζει.

Όχι το κινητό έρχεται χωρίς τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nasosvasedis said:

Όχι το κινητό έρχεται χωρίς τίποτα. 

Να λέμε κι ευχαριστώ που μας δίνουν και κινητο μαζί με το κουτί πλέον. 

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας να κανει τα 3000 updates να πω ότι ο δακτυλικος αισθητήρας της samsung είναι από άλλο πλανήτη!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί τα χρώματα της οθόνης είναι τόσο ξεπλυμενα; Σε σύγκριση με s22 ultra η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από εμφανής. Εννοείτε και τα 2 σε vivd mode. 

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω πολλές αναφορές σχετικά με τα χρώματα στο reddit. Ισχύει αυτό που αναφερουν ότι έχει ελάχιστη διαφορά το natural από το vivid mode. Κάποιοι λένε ότι μπορεί να είναι και bug. Εγώ πάντως απογοητεύτηκα. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, netgeo said:

Και εγώ δεν ξετρελάθηκα... ιδέα μου είναι δε ξέρω...

Δεν είναι ιδέα σας παιδιά.

Τα είπαμε και πέρυσι με το s23 ultra. 

Η επίστρωση της σαμμυ κάνει ζημιά

Έχω ένα s24 ultra δίπλα δίπλα με fold 5 , η διαφορα στο χρώματα είναι χαοτική 

Μεγα φάουλ από σαμμυ , φέτος η χρωματική παλέτα είναι ακόμα χειρότερη και από το s23 ultra...

Ελπίζω με το 25 να κόψει αυτή την κάκιστη πρακτική...

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις τελειωσα με τα βασικα στησιματα κι εχω να πω οτι ειναι το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε !!!

η οθονη του δεν κουραζει καθολου τα ματια κι ειναι χορταστικη παρολο που ερχομαι απο fold .

ωραια και τα νεα καλουδια της AI γενικα προβλεπεται λιωσιμο για βδομαδες στα μενου μεχρι να μαθω τις δυνατοτητες του 

ακριβο αλλα ειναι θηριο !!

απο φωτο σε εσωτερικο χωρο με φωτισμο ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος !!

414636194_679515577428047_1455495856057211833_n.jpg

Edited by godjet1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, ros100 said:

Ήρθαν κι εδώ.

 

 

20240125_105220.jpg

 

Όσοι παραλάβατε, το spen προεξέχει λιγο;

 

 

 

Screenshot_20240125_124311_Gallery.jpg

Screenshot_20240125_124251_Gallery.jpg

Για αυτό το λόγο θα το πάω στη smartec. Αν είναι φυσιολογικό απλά θα πάρει πόδι. Δεν είναι δυνατόν να προεξέχει το πενάκι 3 χιλιοστά. Θα τρίζουν τα κόκαλα του note...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, v@gelis said:

Δεν είναι ιδέα σας παιδιά.

Τα είπαμε και πέρυσι με το s23 ultra. 

Η επίστρωση της σαμμυ κάνει ζημιά

Έχω ένα s24 ultra δίπλα δίπλα με fold 5 , η διαφορα στο χρώματα είναι χαοτική 

Μεγα φάουλ από σαμμυ , φέτος η χρωματική παλέτα είναι ακόμα χειρότερη και από το s23 ultra...

Ελπίζω με το 25 να κόψει αυτή την κάκιστη πρακτική...

 

Άρα επιβεβαιώνεις και εσύ πως τα χρώματα είναι πολύ λιγότερο κορεσμένα. Αν και η φωτεινότητα στο άσπρο είναι σχεδόν εκτυφλωτική, στα χρώματα είναι σαν να συγκρίνω Led (s24) με oled (s22). Πολύ κρίμα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kax_dent said:

Άρα επιβεβαιώνεις και εσύ πως τα χρώματα είναι πολύ λιγότερο κορεσμένα. Αν και η φωτεινότητα στο άσπρο είναι σχεδόν εκτυφλωτική, στα χρώματα είναι σαν να συγκρίνω Led (s24) με oled (s22). Πολύ κρίμα. 

Ναι φίλε μου. Σκόπευα να το κρατήσω κανένα μήνα,  η βασική μου συσκευή είναι fold 5 , αλλά φέτος είδα χειρότερα πράγματα από την παλέτα χρωμάτων κι από το s23 ultra που είχε ήδη ξεπλυμενα χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...