Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, Dimitris_w said:

Μπορούμε να μεταφέρουμε τους κωδικούς από την κλειδοθήκη στο Samsung;

Με πρόχειρη μάτια που έριξα δεν νομίζω να γίνεται to smart switch δεν αναφερει password 

https://www.samsung.com/ph/support/mobile-devices/-how-to-move-from-ios-phone-to-galaxy-device/

 

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, hasiotis_john said:

Όχι, το trade in είναι προωθητική ενέργεια της Samsung Hellas...
Απλά το μόνο που πρέπει να διευκρινίσετε με αυτούς όσοι πάρετε από το Amazon είναι αν η εγγύηση καλύπτετε και στην Ελλάδα από την Samsung Hellas ή αν σε περίπτωση κάποιας στραβής θα πρέπει να το στείλετε στην Αγγλία. (και αν φυσικά είναι δωρεάν η αποστολή ως εκεί)
Τα λέω αυτά γιατί πλέον η Αγγλία μας έχει αποχαιρετήσει από την Ευρωπαϊκή ένωση και δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση προϊόντων που αγοράζονται εκτός της χώρας τους. Αν γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για το τι ισχύει στην εγγύηση από το συγκεκριμένο Άμαζον (UK), ας μας πει!

Φίλος μου από Αγγλία λέει δεν έχει εγγύηση εδώ και ισχύει μόνο εγγύηση από αμαζον διότι δεν είναι η Αγγλία στην ευρωπαϊκή ένωση... 😞

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας αν μεταφέροντας τις φωτογραφίες από το παλιό στο καινούργιο τηλέφωνο μεταφέρονται μαζί και οι ετικέτες αυτών, τα tag??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Evagelos_ said:

Με πρόχειρη μάτια που έριξα δεν νομίζω να γίνεται to smart switch δεν αναφερει password 

https://www.samsung.com/ph/support/mobile-devices/-how-to-move-from-ios-phone-to-galaxy-device/

 

Ναι έψαξα λίγο!!! Φωνητική πληκτρολόγιο έχει στα ελληνικά;;;

 

44 minutes ago, geob79 said:

Καλησπέρα στους κατόχους. Πώς είναι από πλευράς κρατήματος στο χέρι; Όπως το S23U?

 

23 minutes ago, strathgos said:

Δεν θα μας πει κάποιος εντυπώσεις?

 

13 minutes ago, juann21 said:

Αν θέλει κανείς ας μας πει εντυπώσεις..😊😏

Από θέμα κρατήματα δίπλα δίπλα με το 15 max  είναι περίπου τα ίδια!! Προηγούμενο s που είχα είναι το 22 εμένα προσωπικά μου αρέσει αυτό το κράτημα που έχει.. φλατ  μπροστά πίσω και απλά κυρτό στο πλάι. Πολύ βολικό 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, strathgos said:

Δεν θα μας πει κάποιος εντυπώσεις?

Σήμερα παρέλαβαν ορισμένοι συμφορουμίτες, και φυσικά τις επόμενες ημέρες θα πάρουν και άλλοι.

Ας αφήσουμε  λίγο να το δουλέψει ο κόσμος καμία ημέρα να δει πως τα πάει η οθόνη, ήχο, σήμα, δεδομένα, μπαταρία, κάμερες, θερμοκρασίες, παιχνίδια κλπ, αλλιώς τι εντυπώσεις να γράψουν?

Λίγη υπομονή.

 

2 ώρες πριν, juann21 said:

Αν θέλει κανείς ας μας πει εντυπώσεις..😊😏

 

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ.

Λίγο περίεργη μου κάνει η οθόνη. Προέρχομαι από Note 10+ και έχω δει και S23u, δεν με ενθουσίασε για την ώρα.

Είναι βράδυ βέβαια.

Σαν πρώτη εικόνα, βλακεία θα μου πείτε, αλλα η επιλογή των wallpaper είναι ατυχής. Πρώτη φορά βλέπω τέτοια μέτρια wallpaper themes... Σκοτεινά και αδιάφορα.

Περισσότερα αύριο, το έβαλα να φορτίζει, ήρθε με 50%.

Με το smart switch έφτασε στο 35%.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, netgeo said:

Παρέλαβα και εγώ.

Λίγο περίεργη μου κάνει η οθόνη. Προέρχομαι από Note 10+ και έχω δει και S23u, δεν με ενθουσίασε για την ώρα.

Είναι βράδυ βέβαια.

Σαν πρώτη εικόνα, βλακεία θα μου πείτε, αλλα η επιλογή των wallpaper είναι ατυχής. Πρώτη φορά βλέπω τέτοια μέτρια wallpaper themes... Σκοτεινά και αδιάφορα.

Περισσότερα αύριο, το έβαλα να φορτίζει, ήρθε με 50%.

Με το smart switch έφτασε στο 35%.

Εμένα από την άλλη μου αρέσουν πάρα πολύ τα wallpapers. Ο τρόπος που αλλάζουν από AOD σε Lock Screen και σε Αρχική είναι πραγματικά ίσως ο πιο fluid που έχει καταφέρει η Samsung την τελευταία 6ετία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει κανείς θήκη με Magsafe ?  Παρατηρείτε κάποια κολλήματα στο πενάκι όταν γράφεις σημειώσεις και όταν κανείς περιήγηση στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, redcom7 said:

Πείτε μου κάποιος ότι αλλάζει εύκολα το csc σε THL...

Μακάρι...από τα πρώτα πράγματα που βάζω κάθε φορά σε Samsung...τεράστια ευκολία σε πολλά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, xalaros said:

Μακάρι...από τα πρώτα πράγματα που βάζω κάθε φορά σε Samsung...τεράστια ευκολία σε πολλά επίπεδα.

τι κερδίζουμε με αλλαγή csc σε thl

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, supermario said:

τι κερδίζουμε με αλλαγή csc σε thl

Έχεις δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης αλλάζοντας το csc δηλαδή την χώρα που προέρχεται το κινητό π.χ Ταϊλάνδης (THL).

Link to comment
Share on other sites

μεγια σε οσους το πηραν , αντε σιγα σιγα να βγει και καμια cyanogen να γουσταρουμε ! χαχα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, xalaros said:

Έχεις δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης αλλάζοντας το csc δηλαδή την χώρα που προέρχεται το κινητό π.χ Ταϊλάνδης (THL).

διάβαζα μόνο ευρωπαικό να βάζεις (κατα προτιμηση Γαλλίας) γιατι τίθεται θέμα brick απο άλλη Ήπειρο 

και αν βάλεις Γαλλικό παίζει και samsung pay?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, supermario said:

διάβαζα μόνο ευρωπαικό να βάζεις (κατα προτιμηση Γαλλίας) γιατι τίθεται θέμα brick απο άλλη Ήπειρο 

και αν βάλεις Γαλλικό παίζει και samsung pay?

Αν στην διαδικασία αφαιρέσεις την SIM κι επιλέξεις το σωστό csc όλα θα πάνε καλά αλλά για παν ενδεχόμενο πάρε πρώτα ένα backup. Δεν διαγράφει τίποτα από το κινητό και δεν επηρεάζεται η εγγύηση. Δοκιμασμένα είναι Ταϊλάνδης (THL) και Ισραήλ (ILO). Η Γαλλία έχει απαγόρευση ηχογράφησης κλήσης! 
Δες την συζήτηση εδώ... https://xdaforums.com/t/s24-ultra-call-recording-possibility-of-changing-csc.4652079/

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosaek2121 said:

Καλησπέρα παιδιά έχει κανείς θήκη με Magsafe ?  Παρατηρείτε κάποια κολλήματα στο πενάκι όταν γράφεις σημειώσεις και όταν κανείς περιήγηση στο τηλέφωνο?

εχω εγω πολυκαρμπονικη Pitaka στο S23 Ultra και δεν εχω κανενα προβλημα με το πενακι.αλλα εχω χρησιμοποιησει magsafe και σε αλλα Ipad αλλα πιο κακης ποιοτητας αλλα και παλι δεν ειχα θεμα.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να το παραλάβω αύριο η θα περιμένω για πολύ κ τελείωσαν οι πρώτες παρτίδες...??? Ήταν να το πάρω και καλά σήμερα...😏😏😏😏😏

Edited by juann21
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikosaek2121 said:

Καλησπέρα παιδιά έχει κανείς θήκη με Magsafe ?  Παρατηρείτε κάποια κολλήματα στο πενάκι όταν γράφεις σημειώσεις και όταν κανείς περιήγηση στο τηλέφωνο?

Διαβασα κάπου πως έχουν θέμα τα 24αρια με τέτοιες θηκες. Οπότε καλό είναι να την βγαλεις 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και καλορίζικο σε όσους το παρέλαβαν( μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ) εχθές έκατσα να το σετάρο το κινητό και αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, στην εφαρμογή μηνύματα της Samsung  στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεις δεν μπορώ να επιλέξω τον ήχο που θέλω να χτυπά όταν έχω νέο μήνυμα(υπάρχει ένας standard ήχος για όλες τις ειδοποιήσεις), στο s23ultra δεν είχα τέτοιο πρόβλημα πήγαινα στις ειδοποιήσεις κατηγορίες ειδοποιήσεων και όριζα όποιο ήχο ήθελα, στο s24ultra δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση( το ίδιο και σε άλλες εφαρμογές facebook ,e-mail(της samsung) . Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμήσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by giannismal
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, giannismal said:

Καλημέρα στην παρέα και καλορίζικο σε όσους το παρέλαβαν( μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ) εχθές έκατσα να το σετάρο το κινητό και αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, στην εφαρμογή μηνύματα της Samsung  στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεις δεν μπορώ να επιλέξω τον ήχο που θέλω να χτυπά όταν έχω νέο μήνυμα(υπάρχει ένας standard ήχος για όλες τις ειδοποιήσεις), στο s23ultra δεν είχα τέτοιο πρόβλημα πήγαινα στις ειδοποιήσεις κατηγορίες ειδοποιήσεων και όριζα όποιο ήχο ήθελα, στο s24ultra δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση( το ίδιο και σε άλλες εφαρμογές facebook ,e-mail(της samsung) . Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμήσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αρχίζει και γίνεται η σαμσουνγκ ααν τα αιφον; 🤣🤣

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. 

Θα ήθελα τώρα που σιγά σιγά θα παραλαμβάνουμε όλοι μας τη συσκευή σύσταση για μεμβράνη/τζαμάκι, καθώς νιώθω πραγματικά έναν διαρκή φόβο να κυκλοφορώ με το κινητό χωρίς καμία προστασία στην οθόνη. 🤣 

Εντάξει άπαιχτη η οθόνη αλλά δεν ρισκάρεις. Και σιγά σιγά δυστυχώς θα μαζευτούν μικρό εκδορές και αμιχές με τον καιρό...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nasosvasedis said:

Παιδιά καλημέρα. 

Θα ήθελα τώρα που σιγά σιγά θα παραλαμβάνουμε όλοι μας τη συσκευή σύσταση για μεμβράνη/τζαμάκι, καθώς νιώθω πραγματικά έναν διαρκή φόβο να κυκλοφορώ με το κινητό χωρίς καμία προστασία στην οθόνη. 🤣 

Εντάξει άπαιχτη η οθόνη αλλά δεν ρισκάρεις. Και σιγά σιγά δυστυχώς θα μαζευτούν μικρό εκδορές και αμιχές με τον καιρό...

Για αξεσουάρ υπάρχει αυτό το νήμα... https://myphone.gr/forum/topic/200571/
Για προστατευτικά οθόνης δες κι εδώ... https://xdaforums.com/t/s24u-screen-protectors.4651782/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...