Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, dimitrisOS said:

Έχω δοκιμάσει, εξάλλου το usb stick δουλεύει μια χαρά στο λαπτοπ.

όταν το συνδέεις στον υπολογιστή πχ δεν σου εμφανίζει στην μπάρα ειδοποιήσεων τι θες να κάνεις; (ενα μενού δηλαδή)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Δοκίμασες μέσω του μενού Λειτουργία προγραμματιστή να πας εκεί που λέει Προεπιλεγμενη διαμόρφωση USB και να επιλέξεις το Μεταφορά αρχείων;

Με το που επέλεξα δούλεψε αλλά μετά μου έβγαλε ότι έχω υγρασία. 

Έβαλα ένα usb memory και δεν κάνει τίποτα.

Διάλεξα μετά μόνο φόρτιση και φορτίζει κανονικά.

1 ώρα πριν, mivechris said:

όταν το συνδέεις στον υπολογιστή πχ δεν σου εμφανίζει στην μπάρα ειδοποιήσεων τι θες να κάνεις; (ενα μενού δηλαδή)

Τίποτα δεν βγάζει.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitrisOS said:

Με το που επέλεξα δούλεψε αλλά μετά μου έβγαλε ότι έχω υγρασία. 

Έβαλα ένα usb memory και δεν κάνει τίποτα.

Διάλεξα μετά μόνο φόρτιση και φορτίζει κανονικά.

Τίποτα δεν βγάζει.

εφοσον πεταξε μηνυμα υγρασίας, πας στο σέρβις για αλλαγή θύρας. Συχνό φαινόμενο το συγκεκριμένο ακόμα κ αν δεν εχει πέσει ποτέ σταγόνα νερό. Για αυτό και δεν σου εμφανίζει παραπάνω επιλογές.

Υπάρχει περίπτωση να μην σου κάνει και υπερταχεία 😂 φόρτιση η έστω την γρήγορη.

Edited by mivechris

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mivechris said:

εφοσον πεταξε μηνυμα υγρασίας, πας στο σέρβις για αλλαγή θύρας. Συχνό φαινόμενο το συγκεκριμένο ακόμα κ αν δεν εχει πέσει ποτέ σταγόνα νερό. Για αυτό και δεν σου εμφανίζει παραπάνω επιλογές.

Υπάρχει περίπτωση να μην σου κάνει και υπερταχεία 😂 φόρτιση η έστω την γρήγορη.

Τώρα δουλεύει μόνο η μεταφορά δεδομένων στο υπολογιστή. 

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και 2 3 μέρες μου μπερδεύει τα τηλεφωνα καλώ κάποιον από τις επαφές και ενώ δείχνει ότι καλεί την επαφή καλεί άλλον με παίρνει κάποιος και ενώ μου δείχνει ότι καλεί κάποιος από τις επαφές καλεί αλλος τελικά... είναι bug γενικό???

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πήρατε πρόσφατα το 24 Ultra παρατηρήσατε grain στην οθόνη? Δύο συσκευές άλλαξα (εδώ κ μήνες βέβαια) κ όλες το είχαν.. Μήπως οι πιο πρόσφατες παρτίδες βελτίωσαν το θέμα? 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Lorgan21 said:

Όσοι πήρατε πρόσφατα το 24 Ultra παρατηρήσατε grain στην οθόνη? Δύο συσκευές άλλαξα (εδώ κ μήνες βέβαια) κ όλες το είχαν.. Μήπως οι πιο πρόσφατες παρτίδες βελτίωσαν το θέμα? 

Φυσικά και παρατήρησα grain. Αγορασμένο από προπαραγγελια τον Φεβρουάριο. Το πήρε και Η αδερφή μου πριν 3 βδομάδες κι εκεί τα ίδια. Δεν έχω δει βέβαια ημερομηνία κατασκευής, αλλά δε νομίζω ότι είναι θέμα παρτίδας. Αν πας 100 σελίδες πίσω θα δεις ότι είχε γίνει ένας χαμός πάνω σε αυτό, αλλά έπεσε απίστευτο τρολλαρισμα από κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Φυσικά και παρατήρησα grain. Αγορασμένο από προπαραγγελια τον Φεβρουάριο. Το πήρε και Η αδερφή μου πριν 3 βδομάδες κι εκεί τα ίδια. Δεν έχω δει βέβαια ημερομηνία κατασκευής, αλλά δε νομίζω ότι είναι θέμα παρτίδας. Αν πας 100 σελίδες πίσω θα δεις ότι είχε γίνει ένας χαμός πάνω σε αυτό, αλλά έπεσε απίστευτο τρολλαρισμα από κάποιους.

Χάχα εγώ το έχω ξεπεράσει αυτό. :classic_laugh:

2 ώρες πριν, dextergsxr said:

Ρε παιδιά εδώ και 2 3 μέρες μου μπερδεύει τα τηλεφωνα καλώ κάποιον από τις επαφές και ενώ δείχνει ότι καλεί την επαφή καλεί άλλον με παίρνει κάποιος και ενώ μου δείχνει ότι καλεί κάποιος από τις επαφές καλεί αλλος τελικά... είναι bug γενικό???

Όχι κανένα πρόβλημα. Κάνε μια επανεκκίνηση την συσκευή .

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, challenge143 said:

Χάχα εγώ το έχω ξεπεράσει αυτό. :classic_laugh:

 

Συνηθισες τώρα και δεν θα μπορείς να κοιτάς αγκρεϊνιαστη οθονη 😛

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο ενα hub δουλεύει κανονικά στο άλλο τίποτα. 

Τα usb memory τίποτα....

Στο υπολογιστή το διαβάζει κανονικά...

 

Να κάνω factory reset λέτε να γίνει τίποτα? 

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dimitrisOS said:

Σήμερα στο ενα hub δουλεύει κανονικά στο άλλο τίποτα. 

Τα usb memory τίποτα....

Στο υπολογιστή το διαβάζει κανονικά...

 

Να κάνω factory reset λέτε να γίνει τίποτα? 

Στο είπα και στα προηγούμενα ποστ, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να θες αλλαγή στη θύρα. Εφόσον πέταξε μια φορά για υγρασία κιόλας παίζει να του έχει κόψει πολλές απο τις λειτουργίες. Όπως βλέπεις κ εσύ μια δουλεύει μια όχι. Υπάρχουν πολλά επίσημα επισκευαστικά αναλόγως την περιοχή που είσαι, μίλα μαζί τους αύριο αν υπάρχει το ανταλλακτικό και εντός 2ώρου θα στο έχουν φτιάξει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

@dimitrisOS διαβασε λίγο αυτό σχετικά με το μνμ της υγρασίας και γενικά κάνε αυτά που λέει το βίντεο και μετά δοκιμάζεις ξανά.

https://techmaniacs.gr/episimi-anakoinosi-tis-samsung-gia-katochoys-galaxy-syskeyon-me-ayti-tin-eidopoiisi/

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι αυτο, ξεκινησε να μου κατεβαζει κατι αρχεια στον υπολογιστη χωρις να εχω ζητησει εγω κατι

577041327_2024-10-21131106.jpg.5ec2d49d475ac50ff8150e3a0ec843b9.jpg

Παιδια τελικα τι εχει παιχτει εδω? Τωρα τελευταια μου εβγαζε το s24 στο My Computer ακομα και οταν δεν ηταν συνδεδεμενο με καλωδιο. Απο οτι εχω καταλαβει ειναι ενα ειδος συγκχρονισμου με το PC, και τωρα εν προκειμενω αντιγραφει ολη τη μνημη του κινητου στο PC χωρις να το ζητησω? Πως το απενεργοποιω αυτο

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2024 at 3:51 ΜΜ, Kostas_Ts_86 said:

Φυσικά και παρατήρησα grain. Αγορασμένο από προπαραγγελια τον Φεβρουάριο. Το πήρε και Η αδερφή μου πριν 3 βδομάδες κι εκεί τα ίδια. Δεν έχω δει βέβαια ημερομηνία κατασκευής, αλλά δε νομίζω ότι είναι θέμα παρτίδας. Αν πας 100 σελίδες πίσω θα δεις ότι είχε γίνει ένας χαμός πάνω σε αυτό, αλλά έπεσε απίστευτο τρολλαρισμα από κάποιους.

Λογικά εγώ αυτό κατάλαβα,  οτι δεν φταίει η οθόνη από μέσα, αλλά το γυαλί που είναι ειδικό για τις μη αντανάκλασεις. 

Το ότι σε σκοτεινό περιβάλλον με χαμηλή φωτεινότητα βλέπεις κόκκους σε γκρι επιφάνεια/ταπετσαρία,  τελικά δεν ήταν ενοχλητικό,  όταν το είχα και το παρατηρούσα.  Θα μπορούσε να είναι ένα theme που έβαλα εγώ ο ίδιος.  Και αυτό με τον κορεσμό που λέγανε, πάλι το γυαλί φταίει πιστεύω, και επίσης δεν ήταν πρόβλημα για μένα. Πρέπει να έχεις δεύτερο κινητό δίπλα σου για να το καταλάβεις άλλο μοντέλο.  

Όσον αφορά την οθόνη, θελω να πω, είναι μια χαρά το κινητό. Όσον αφορά τη φωτεινότητα είναι άλλο θέμα. Εκεί με χάλασε λίγο. Ήταν τέρμα οπότε ήθελε αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Λογικά εγώ αυτό κατάλαβα,  οτι δεν φταίει η οθόνη από μέσα, αλλά το γυαλί που είναι ειδικό για τις μη αντανάκλασεις. 

Το ότι σε σκοτεινό περιβάλλον με χαμηλή φωτεινότητα βλέπεις κόκκους σε γκρι επιφάνεια/ταπετσαρία,  τελικά δεν ήταν ενοχλητικό,  όταν το είχα και το παρατηρούσα.  Θα μπορούσε να είναι ένα theme που έβαλα εγώ ο ίδιος.  Και αυτό με τον κορεσμό που λέγανε, πάλι το γυαλί φταίει πιστεύω, και επίσης δεν ήταν πρόβλημα για μένα. Πρέπει να έχεις δεύτερο κινητό δίπλα σου για να το καταλάβεις άλλο μοντέλο.  

Όσον αφορά την οθόνη, θελω να πω, είναι μια χαρά το κινητό. Όσον αφορά τη φωτεινότητα είναι άλλο θέμα. Εκεί με χάλασε λίγο. Ήταν τέρμα οπότε ήθελε αυτό. 

Εγώ δεν πιστεύω ότι είναι το γυαλί, αλλά η οθόνη. Αυτο το λέω γιατί ειχαν αναφερθεί πιο παλιά περιστατικά για grain σε οθόνες s21, iPhone 15 και iPad. Αυτα δεν έχουν την ιδιότητα με τις αντανακλάσεις που έχει το S24U

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Σήμερα θα παραλάβω το κινητό και εγώ. Η Smartec δεν περνάει μεμβράνη λέει. Ούτε στο S23 Ultra έβαζαν. Τι επιλογές έχουμε; δε θέλω να το αφήσω καθόλου χωρίς προστασία. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, DjTony said:

Γειά σας παιδιά. Σήμερα θα παραλάβω το κινητό και εγώ. Η Smartec δεν περνάει μεμβράνη λέει. Ούτε στο S23 Ultra έβαζαν. Τι επιλογές έχουμε; δε θέλω να το αφήσω καθόλου χωρίς προστασία. 

Την επίσημη ισως της Samsung? Που ειναι και anti-reflective?

Link to comment
Share on other sites

Σιγα την anti reflective. Να προτιμησεις glass , εγω πηγα απο glass στην επισημη της samsung και το μετανοιωσα. Δεν προσφερει την ιδια προστασια και δε θεωρω οτι ειχα τοσο προβλήμα με αντανακλασεις που να δικαιολογει την αγορα της επισημης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα να κάνω μια ερώτηση θέλω. Βασικά ένα πρόβλημα που έχω δει .Ξέρει καποιος φίλος ή φίλη που να έχει τα galaxy buds pro τα έκανα κανονικά εγκατάσταση στο 24 αλλά δε συνδέονται αυτόματα. Τι εννοώ με το 23αρι όταν άνοιγα το καπάκι από τα ακουστικά μου πέταγε το μνμ για σύνδεση πάταγα φόρτωνε η μπάρα κ συνδεόταν. Τώρα με το 24 όταν ανοίγω το καπάκι δε γίνεται το ίδιο ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω ο Bluetooth να τα βρει κ να πατήσω ή να μπω μέσα στο wearable στ ακουστικά κ να πατήσω συνδεση με Bluetooth κ να γινει. Έχουμε καμια ιδέα τι γίνεται τι πρέπει να κάνω ώστε να ανοίγουν όπως παλιοτερα; Γνωρίζει κανεις; Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo7ashm said:

Καλησπέρα στην ομάδα να κάνω μια ερώτηση θέλω. Βασικά ένα πρόβλημα που έχω δει .Ξέρει καποιος φίλος ή φίλη που να έχει τα galaxy buds pro τα έκανα κανονικά εγκατάσταση στο 24 αλλά δε συνδέονται αυτόματα. Τι εννοώ με το 23αρι όταν άνοιγα το καπάκι από τα ακουστικά μου πέταγε το μνμ για σύνδεση πάταγα φόρτωνε η μπάρα κ συνδεόταν. Τώρα με το 24 όταν ανοίγω το καπάκι δε γίνεται το ίδιο ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω ο Bluetooth να τα βρει κ να πατήσω ή να μπω μέσα στο wearable στ ακουστικά κ να πατήσω συνδεση με Bluetooth κ να γινει. Έχουμε καμια ιδέα τι γίνεται τι πρέπει να κάνω ώστε να ανοίγουν όπως παλιοτερα; Γνωρίζει κανεις; Ευχαριστώ...

Μήπως μετά το pair με το τηλέφωνο έκανες pairing και με άλλες συσκευές με αποτέλεσμα να συνδέεται αυτόματα με τις 2 συσκευές που συνδέθηκαν τελευταία;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oregon said:

Μήπως μετά το pair με το τηλέφωνο έκανες pairing και με άλλες συσκευές με αποτέλεσμα να συνδέεται αυτόματα με τις 2 συσκευές που συνδέθηκαν τελευταία;

Όχι τελευταία έκανα τα ακουστικά αφού τα απεγκατεστισα μόλις είδα ότι δεν συνδεόταν αυτόματα λέω μην έχει γίνει τίποτα κ τα ξαναπέρασα. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, theo7ashm said:

Όχι τελευταία έκανα τα ακουστικά αφού τα απεγκατεστισα μόλις είδα ότι δεν συνδεόταν αυτόματα λέω μην έχει γίνει τίποτα κ τα ξαναπέρασα. 

Έτσι όπως το λες δεν είναι λογικό να το παρουσιάζει αυτό.

Δεν υπάρχει εγκατεστημένο το ακουστικό σε άλλο τηλέφωνο ή Tv ή λάπτοπ ή γενικά σε οποιαδίποτε συσκευή κοντά σου ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...