Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, Leonid111 said:

Καλησπέρα, έχει παρατηρήσει κανείς μία δύο μέρες τώρα, όταν ξεκινάει ένα βιντεάκι στο you tube  στην αρχή είναι με κακή ποιότητα εικόνας και μετά από λίγο φτιάχνει; Δοκίμασα να δω αν γίνεται και σε άλλα app όπως netflix ή και σε δικά μου τραβηγμένα βίντεο, δεν είδα κάτι, μόνο στο you tube. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Σε εμένα αυτό συμβαίνει και με το laptop..... 🤣🤣🤣

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση: Όταν βγάζεις βίντεο, δε μπορείς να παίρνεις ταυτόχρονα και φωτογραφίες; Το είχε και το κατήργησαν ή δεν το είχε ποτέ και απλά θυμάμαι ότι το έκανε το προηγούμενό μου τηλέφωνο (και όλα τα προηγούμενα), όπου είχε εικονίδιο την ώρα του βίντεο για να πάρεις και φωτο ταυτόχρονα;

Edited by peter77377

Γιώργος Θεσσαλονίκη - S24 Ultra & One Plus 9 pro

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, peter77377 said:

Γρήγορη ερώτηση: Όταν βγάζεις βίντεο, δε μπορείς να παίρνεις ταυτόχρονα και φωτογραφίες; Το είχε και το κατήργησαν ή δεν το είχε ποτέ και απλά θυμάμαι ότι το έκανε το προηγούμενό μου τηλέφωνο (και όλα τα προηγούμενα), όπου είχε εικονίδιο την ώρα του βίντεο για να πάρεις και φωτο ταυτόχρονα;

Μια χαρά δουλεύει... Μπορείς να βγάλεις φωτό κανονικά

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Livas said:

Και εγω EUX εχω αλλα το Roaming ειναι κοινόχρηστο! Δεν εχεις επιλογή! 

Εκτος αν πρέπει να εχεις σιμ τις ιδιας εταιρείας ξερω κ εγω;!

Η να εχεις 2 φυσικες σιμ η δυο esim! 

Δεν ξερω!  Πραγματικά αυτο μόνο στο δικο σου κινητό το εχω δει! 

Εκτος αν δεν εχεις Samsung S24 και μας τρολαρεις 🤣🤣

Αγόρασα esim να έχω δεδομένα στο ταξίδι και ούτε εμένα εμφανίζει επιλογή για χωριστή διαχείριση roaming 

 

Screenshot_20240922_163922_Call settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, redcom7 said:

Μια χαρά δουλεύει... Μπορείς να βγάλεις φωτό κανονικά

Μα δε βγαζει καποιο εικονιδιο για φωτο, οπως φαινεται στο screenshot. Πώς να βγαλω; πού να πατησω;

Screenshot_20240922_181234_Camera.jpg

19 minutes ago, peter77377 said:

Μα δε βγαζει καποιο εικονιδιο για φωτο, οπως φαινεται στο screenshot. Πώς να βγαλω; πού να πατησω;

Screenshot_20240922_181234_Camera.jpg

Τελικά, η ρύθμιση HDR 10+ στις ''Σύνθετες επιλογές βίντεο΄΄ εμφανίζει και εξαφανίζει το εικονίδιο της φωτο, οσο τραβάς βιντεο. Αν είναι ενεργοποιημένο το HDR 10+, το εικονίδιο εξαφανίζεται. Το ιδιο και σε σας; αν μπορει καποιος να δοκιμάσει να μας πει.

Γιώργος Θεσσαλονίκη - S24 Ultra & One Plus 9 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, oregon said:

Αγόρασα esim να έχω δεδομένα στο ταξίδι και ούτε εμένα εμφανίζει επιλογή για χωριστή διαχείριση roaming 

 

Screenshot_20240922_163922_Call settings.jpg

Connections - Sim Manager - Mobile Data

διαλεξε ποια Sim θελεις

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, peter77377 said:

Μα δε βγαζει καποιο εικονιδιο για φωτο, οπως φαινεται στο screenshot. Πώς να βγαλω; πού να πατησω;

Screenshot_20240922_181234_Camera.jpg

Τελικά, η ρύθμιση HDR 10+ στις ''Σύνθετες επιλογές βίντεο΄΄ εμφανίζει και εξαφανίζει το εικονίδιο της φωτο, οσο τραβάς βιντεο. Αν είναι ενεργοποιημένο το HDR 10+, το εικονίδιο εξαφανίζεται. Το ιδιο και σε σας; αν μπορει καποιος να δοκιμάσει να μας πει.

Ναι στο HDR δεν βγάζει φωτό

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, peter77377 said:

Τελικά, η ρύθμιση HDR 10+ στις ''Σύνθετες επιλογές βίντεο΄΄ εμφανίζει και εξαφανίζει το εικονίδιο της φωτο, οσο τραβάς βιντεο. Αν είναι ενεργοποιημένο το HDR 10+, το εικονίδιο εξαφανίζεται. Το ιδιο και σε σας; αν μπορει καποιος να δοκιμάσει να μας πει.

 

Ισχύει..... Στο HDR 10+ δεν δίνει τη δυνατότητα για φωτό....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη το κινητό είναι ίσιο πάνω στο τραπέζι ή πάλι προεξέχουν οι κάμερες ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, agriniopk said:

Με θήκη το κινητό είναι ίσιο πάνω στο τραπέζι ή πάλι προεξέχουν οι κάμερες ?

Ίσιο 

Link to comment
Share on other sites

Κατι παιζει με το adguard dns/ Δεν ειχα ουτε συνδεση με wifi ουτε με δεδομενα.

Αλλος κανεις?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως κι εγώ, με S24U σε δίκτυα Vodafone (5G και WiFi).

Μου γράφει: δεν είναι δυνατή η πρόσβαση στον ιδιωτικό διακομιστή DNS, είτε είμαι συνδεδεμένος με 5G είτε με WiFi.

έκανα δύο επανεκκινήσεις και δεν έγινε τίποτα!

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να βάλετε και αυτόν. 

dnsforge.de 

Λογικά θα υπάρχουν κ άλλα.  

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπήκα από Ρυθμίσεις - Συνδέσεις - περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης - Προσωπικό DNS και επέλεξα το Αυτόματα αντί του dns.adguard.com. Το πρόβλημα λύθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, challenge143 said:

Μπορείτε να βάλετε και αυτόν. 

dnsforge.de 

Λογικά θα υπάρχουν κ άλλα.  

Καμία φορά πέφτει κι αυτό αλλά επανέρχεται σε λίγη ωρίτσα, όλα το παθαίνουν νομίζω. Μικρό το κακό. 

Just now, harisma23 said:

Τελικά μπήκα από Ρυθμίσεις - Συνδέσεις - περισσότερες ρυθμίσεις σύνδεσης - Προσωπικό DNS και επέλεξα το Αυτόματα αντί του dns.adguard.com. Το πρόβλημα λύθηκε!

Σε λίγη ώρα θα επανέλθει, οπότε το ξανά βάζεις λίγο πιο μετά. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ο φίλος πέφτουν οι servers καμία φορά μικρό το κακό υπάρχουν αρκετοί εναλλακτικοί αν θέλετε όπως blahdns , nextdns κλπ με ένα μικρό ψάξιμο τα βρίσκετε

Link to comment
Share on other sites

Nextdns είναι ο καλύτερος και ταχύτερος resolver για Αθήνα Ελλάδα.. 

Πάρτε ένα dns speedtest και βγάλτε μόνοι σας πόρισμα ανάλογα την περιοχή σας τι τρέχει καλύτερα.. 

https://dnsspeedtest.online/

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Nextdns είναι ο καλύτερος και ταχύτερος resolver για Αθήνα Ελλάδα.. 

Πάρτε ένα dns speedtest και βγάλτε μόνοι σας πόρισμα ανάλογα την περιοχή σας τι τρέχει καλύτερα.. 

https://dnsspeedtest.online/

Πραγματικά nextdns πάει σφαίρα

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ανάμεσα σε oneplus 12 και S24ultra

Τελικά με κέρδισε η samsung.

Το αγόρασα από skroutz. (μα****α δεν επέλεξα κατάστημα και το έβαλα απευθείας στο skroutz).

Νομίζω θα ήταν καλύτερα να επιλέξω εγώ το κατάστημα.

Πρέπει να προσέξω κάτι πάνω στην συσκευασία πριν το ανοίξω και τι ?

Υπάρχει περίπτωση πχ να μην είναι EU ?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agriniopk said:

Ήμουν ανάμεσα σε oneplus 12 και S24ultra

Τελικά με κέρδισε η samsung.

Το αγόρασα από skroutz. (μα****α δεν επέλεξα κατάστημα και το έβαλα απευθείας στο skroutz).

Νομίζω θα ήταν καλύτερα να επιλέξω εγώ το κατάστημα.

Πρέπει να προσέξω κάτι πάνω στην συσκευασία πριν το ανοίξω και τι ?

Υπάρχει περίπτωση πχ να μην είναι EU ?

Γιατί κανεις τέτοιες σκέψεις? 

Ίσα ίσα, από το καλάθι σκρουτζ, έχεις να κάνεις με το σκρουτζ. 

Καλύτερα από το να έχεις να κάνεις με το μαγαζάκι της γειτονιάς. 

Αν είναι σφραγισμένο, έχει κανονικά τις ταινίες ασφαλείας, είσαι εντάξει θεωρώ. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Nextdns είναι ο καλύτερος και ταχύτερος resolver για Αθήνα Ελλάδα.. 

Πάρτε ένα dns speedtest και βγάλτε μόνοι σας πόρισμα ανάλογα την περιοχή σας τι τρέχει καλύτερα.. 

https://dnsspeedtest.online/

Φιλε μου εκανα το τεστ και ειδα οτι για την περιοχή μου το καλυτετο dns ειναι το cloudflare. Τι διευθυνση dns πρεπει να βαλω για να το δεχτει στις ρυθμίσεις?

Δεν μου το παιρνει αυτο  cloudflare-dns.co

Ειτε αυτο dns.nextdns.io

Τελικα τα πηρε με την 3η προσπαθεια! Εβαλα το cloudflare to δείχνει 2 φορες πιο φρηγορο απο το next. Dns

Edited by koloko
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, koloko said:

Φιλε μου εκανα το τεστ και ειδα οτι για την περιοχή μου το καλυτετο dns ειναι το cloudflare. Τι διευθυνση dns πρεπει να βαλω για να το δεχτει στις ρυθμίσεις?

Δεν μου το παιρνει αυτο  cloudflare-dns.co

Ειτε αυτο dns.nextdns.io

Τελικα τα πηρε με την 3η προσπαθεια! Εβαλα το cloudflare to δείχνει 2 φορες πιο φρηγορο απο το next. Dns

https://my.nextdns.io/c298df/setup εδώ μπαίνεις στη σελίδα του και βάζεις την διεύθυνση dns over https που σου δίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ετοιμάζομαι κι εγώ να αποκτήσω το s24 ultra και θέλω να σας ρωτήσω  :

1)       Προτίθεμαι να το αγοράσω από μαγαζί που έβγαλε το bestprice (έχει καλές κριτικές) το οποίο έχει το 512 GB στα 1050€. Αν και στο χρώμα που θα το πάρω δεν έλεγε κάτι, σε άλλα χρώματα ανέφερε σε παρένθεση SMS928BZTHEUE. Είναι για κάποια άλλη χώρα? Και αν ναι θα έχω κάποιο πρόβλημα ή απλά ρυθμίζω από τα settings Ελλάδα και όλα είναι κομπλέ? Υπάρχει κάποιο μοντέλο που πρέπει να το αποφύγω?

2)       Επειδή έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ με κινητά, δεν φαντάζομαι να έχει κλειδώσει το κινητό η Samsung και να μην μπορώ να τρέξω μια εφαρμογή που δεν υπάρχει στο Play store αλλά την έχω σε apk?

3)       Για θήκη είμαι μεταξύ

SPIGEN RUGGED ARMOR https://www.skroutz.gr/s/49324221/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Plastiko-Silikonis-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07286.html#reviews

SPIGEN ENZO ARAMID BACK COVER https://www.skroutz.gr/s/50363818/Spigen-Enzo-Aramid-Back-Cover-Mayro-Galaxy-S24-Ultra-ACS07289.html#description

Και

SPIGEN LIQUID CRYSTAL.

https://www.skroutz.gr/s/49324962/Spigen-Liquid-Crystal-Back-Cover-Silikonis-Diafano-Galaxy-S24-Ultra-ACS07283.html

Ξέρει κάποιος ποια δίνει καλύτερη προστασία σε περίπτωση πτώσης?

Και ένα τελευταίο :

4)       Μπορείτε να μου προτείνετε ένα φορτιστή ασφαλή και value for money ?

 

Link to comment
Share on other sites

τα έχει κάνει μαντάρα με τις αναβαθμίσεις η Sammy

https://samlover.com/2024/09/24/galaxy-s24-one-ui-6-1-1-removed-from-server/

Αναβάθμισε στην σειρά  S23 με το τελευταίο security patch Σεπτεμβρίου πρόσφατα και στην σειρά S24 αργά τα ζα.

Επίσης αφαίρεσε από τους server της την 6.1.1 και για τις 2 σειρές S23,S24 λόγο προβλημάτων που αντιμετώπισαν οι χρήστες μετά την αναβάθμιση ότι νάνε.

Μάλλον πρέπει να προσλάβει νέο προσωπικό γιατί δεν την βλέπω καλά.....

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...