Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, goldeneye said:

1521427241102213125.jpg

Την πράσινη θέλω... . Ευχαριστώ. Από πού???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 ώρες πριν, kermitlabros said:

Μάλλον δεν διάβασες προσεκτικά την ερώτηση μου... Φιλικά! 

Μια χαρά την διάβασα την ερώτηση συμφορουμίτη.

Η πρώτη φωτογραφία που ανέφερα είναι από το Ελληνικό site της oneplus.

Δεν γίνεται να σου βάζουν κάτι δώρο που τελικά να μην το δικαιουσαι.

Γιαυτό έβαλα και την επόμενη φωτογραφία, για να φανεί πως ξεχωρίζει όταν κάτι δεν το δικαιούσαι ανάλογα την χώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία zero 0  σήμερα έλαβα μήνυμα αποστολής. Αντε να δούμε πότε θα το λάβω 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Punker said:

Παραγγελία zero 0  σήμερα έλαβα μήνυμα αποστολής. Αντε να δούμε πότε θα το λάβω 

εμενα ακομη οχι.. περιμενωωωω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ξεκίνησαν τα πρώτα μηνύματα αποστολής παρατηρώ ότι η αρχική εκτίμηση για παράδοση 1η Μαρτίου πήγε 27 Φεβρουαρίου για την παραγγελία μου.

Link to comment
Share on other sites

από 28 με πήγε 16/2

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε και το δικό μου με πιθανή ημερομηνία άφιξης 14.2

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου χτύπησε email πως έγινε shipped 😃

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gsir said:

από 28 με πήγε 16/2

 

20 minutes ago, gsir said:

μόλις μου χτύπησε email πως έγινε shipped 😃

that's escalated quickly

Link to comment
Share on other sites

Με τον Κωτσόβολο να δούμε τι θα γίνει και πότε θα στείλουν.. Ακουστικά παρέλαβα σήμερα.. Κινητό να δούμε, εύχομαι να μην είναι ανέκδοτο γιατί με κάτι προπαραγγελίες iPhone με έχουν πάει και 2-3 μήνες τρένο..

Αλλά ας όψεται που δε το φέρνει άλλος και να μπορώ να χτυπήσω και αποφορολόγηση.

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Περιμένω κ εγώ το 12 πράσινο. Δυστυχώς δεν πρόλαβα τον ασύρματο φορτιστή, Ξέρει κανείς κάθε πότε τον βάζουν διαθέσιμο?

Για την ιστορία και το δικό μου έγινε shipped σήμερα:

Estimated delivery Feb 15, 2024 
Order Placed Jan 28, 2024
 
Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2024 at 9:28 ΠΜ, STATYSS said:

Μπήκες στο νήμα OnePlus για να μας πεις θα πάρεις Samsung???😁😁😁😁

Προφανώς ρωτάω για να μου πουν και τα παιδιά εδώ εάν αξίζει παραπάνω το 1+12 από το S23Ultra και εάν ναι που χάνει? 

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Με τον Κωτσόβολο να δούμε τι θα γίνει και πότε θα στείλουν.. Ακουστικά παρέλαβα σήμερα.. Κινητό να δούμε, εύχομαι να μην είναι ανέκδοτο γιατί με κάτι προπαραγγελίες iPhone με έχουν πάει και 2-3 μήνες τρένο..

Αλλά ας όψεται που δε το φέρνει άλλος και να μπορώ να χτυπήσω και αποφορολόγηση.

Σε ποιο σημείο θα κάνουμε την αποφορολόγηση στον Κωτσόβολο; 

Κατά την διάρκεια των πληρωμής? 

Link to comment
Share on other sites

στον Κωτσόβολο στα Ικεα Θεσσαλονίκης πάντως δεν το έχουν καν να το δεις. ένα dummie έχουν και καλά για να δεις το χρώμα. να το δεις στην έκθεση πάντως δεν υπάρχει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενου μηνύματος ενώ η oneplus δίνει στο site ημερομηνία 15 Φλεβάρη, μόλις έλαβα αυτό από dhl:

 

Screenshot_2024-02-02-19-16-29-87_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Link to comment
Share on other sites

όλοι το ίδιο λάβαμε. σφαίρα πάει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gsir said:

στον Κωτσόβολο στα Ικεα Θεσσαλονίκης πάντως δεν το έχουν καν να το δεις. ένα dummie έχουν και καλά για να δεις το χρώμα. να το δεις στην έκθεση πάντως δεν υπάρχει

Ρε φίλε μου πως θέλεις να υπάρχει εφόσον μιλάμε για προπαραγγελία που δεν έχει κυκλοφορήσει από το εργοστάσιο ακόμα globally...

Αυτός είναι και ο ορισμός της προπαραγγελίας..

Από reviewers μπορείς μόνο να το δεις.

Το s24 ultra υπήρχε πουθενά να το δεις στο στάδιο των προπαραγγελίών?

Διαβάζω τα ίδια συνέχεια έχω βαρεθεί,δηλαδή θέλει πολύ σκέψη?! Η ίδια η σελίδα σου λέει από 8 του μήνα κιόλας ξεκινάει η διάθεση... Πως θες να έχουν συσκευή κανονική και όχι dummy να την βγάλουν demo δηλαδή....???

IMG_0051.jpeg

Edited by ChrisNikol
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει στο service στην Πολωνία το 7T (αγορασμένο από εκεί) για αλλαγή μπαταρίας και πλάτης και έχουμε κλείσει ήδη 3 βδομάδες και δεν έχουν ολοκληρώσει τις 2 απλές αυτές δουλειές... Επειδή έχω στο μυαλό μου την αντικατάσταση του 7Τ με νεότερο, θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα για αγορά από το tradingshenzhen.com/

1) Η εγγύηση που δίνει είναι 1 έτος και πρέπει να πάει Κίνα; (μικρό το κακό, είδα και το επίσημο στην Πολωνία, εξάλλου θέμα πιθανοτήτων να χαλάσει).

2) Στο site γράφει NO REGION LOCK ON THE DEVICE / OFFICIAL OXYGEN OS CPH2581 EU (Multilanguage). Επειδή η τελευταία μου αγορά από Κίνα ήταν το Honor 6 Plus, σε απλά λόγια, τι σημαίνει; Θα έχει Ελληνικά, θα δέχεται updates κανονικά (εννοώ αυτόματα από την συσκευή), θα λειτουργεί με τα Ελληνικά δίκτυα;

3) Στο site γράφει Firmware: OxygenOS - GE-EN-FR-ES ή EN-CHN-FR , ποιά η διαφορά ανάμεσα στα 2; βλέπω Αγγλικά, Ελληνικά θα έχει; και τέλος

4) Η αγορά από το site αυτό δεν επιβαρύνεται με τελωνείο να υποθέσω (λειτουργεί όπως aliexpress κλπ);

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, camel555 said:

Έχω στείλει στο service στην Πολωνία το 7T (αγορασμένο από εκεί) για αλλαγή μπαταρίας και πλάτης και έχουμε κλείσει ήδη 3 βδομάδες και δεν έχουν ολοκληρώσει τις 2 απλές αυτές δουλειές... Επειδή έχω στο μυαλό μου την αντικατάσταση του 7Τ με νεότερο, θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα για αγορά από το tradingshenzhen.com/

1) Η εγγύηση που δίνει είναι 1 έτος και πρέπει να πάει Κίνα; (μικρό το κακό, είδα και το επίσημο στην Πολωνία, εξάλλου θέμα πιθανοτήτων να χαλάσει).

2) Στο site γράφει NO REGION LOCK ON THE DEVICE / OFFICIAL OXYGEN OS CPH2581 EU (Multilanguage). Επειδή η τελευταία μου αγορά από Κίνα ήταν το Honor 6 Plus, σε απλά λόγια, τι σημαίνει; Θα έχει Ελληνικά, θα δέχεται updates κανονικά (εννοώ αυτόματα από την συσκευή), θα λειτουργεί με τα Ελληνικά δίκτυα;

3) Στο site γράφει Firmware: OxygenOS - GE-EN-FR-ES ή EN-CHN-FR , ποιά η διαφορά ανάμεσα στα 2; βλέπω Αγγλικά, Ελληνικά θα έχει; και τέλος

4) Η αγορά από το site αυτό δεν επιβαρύνεται με τελωνείο να υποθέσω (λειτουργεί όπως aliexpress κλπ);

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει.

1) η εγγύηση είναι από το tradingshenzhen και όχι από την 1+, λένε ότι έχουν και συνεργάζονται με service στην Ευρώπη αλλά αν κρίνουν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι, πάει Κίνα.

2 - 3 OxygenOS = ας πούμε το λειτουργικό που έχει παγκόσμια ενώ το άλλο μόνο στην Κίνα και νομίζω χωρίς Google services κλπ, θα επιλέξεις Oxygen. Ναι έτσι γράφει, πως λειτουργεί με τα Ελληνικά δίκτυα. Δεν έχει e-sim όμως. OxygenOS = Global, Original (Color) = China.

4) χωρίς να έχω κάποια εμπειρία ή το οτιδήποτε με το συγκεκριμένο κατάστημα, ναι έτσι φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisNikol said:

Ρε φίλε μου πως θέλεις να υπάρχει εφόσον μιλάμε για προπαραγγελία που δεν έχει κυκλοφορήσει από το εργοστάσιο ακόμα globally...

Αυτός είναι και ο ορισμός της προπαραγγελίας..

Από reviewers μπορείς μόνο να το δεις.

Το s24 ultra υπήρχε πουθενά να το δεις στο στάδιο των προπαραγγελίών?

Διαβάζω τα ίδια συνέχεια έχω βαρεθεί,δηλαδή θέλει πολύ σκέψη?! Η ίδια η σελίδα σου λέει από 8 του μήνα κιόλας ξεκινάει η διάθεση... Πως θες να έχουν συσκευή κανονική και όχι dummy να την βγάλουν demo δηλαδή....???

IMG_0051.jpeg

Χαλάρωσε φίλε. Είναι δηλαδή παράλογο για σένα ένας επίσημος εισαγωγέας να έχει εκθεσιακό κομμάτι για να δει ο κόσμος τι κάνει pre order, ενώ έχει αρκετές βδομάδες πριν κομμάτι ο κάθε τυχάρπαστος youtuber 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gsir said:

Χαλάρωσε φίλε. Είναι δηλαδή παράλογο για σένα ένας επίσημος εισαγωγέας να έχει εκθεσιακό κομμάτι για να δει ο κόσμος τι κάνει pre order, ενώ έχει αρκετές βδομάδες πριν κομμάτι ο κάθε τυχάρπαστος youtuber 

Μα δεν υπάρχει ακόμα... Εδω 15 pro max και s24 ultra που είναι και εταιρείες κολοσσοί με 10πλασιες πωλήσεις (και πολλαπλάσιο κέρδος για τις αλυσίδες) δεν υπάρχουν εκθεσιακά πριν την επίσημη κυκλοφορία τους... Θα υπάρχουν oneplus και xiaomi ή vivo πχ?!

Οι reviewers εξωτερικού κυρίως τα έχουν γιατί έχουν παγκόσμια προβολή.. Οι Έλληνες δε ξέρω τι παίζει μπορεί να έχουν και συσκευές από Κίνα πχ. Tradingshenzen ή giztop ή wondamobile (που η συσκευή κυκλοφορεί εδώ και 2 μήνες Κίνα).. Και να τους έχουν περάσει global oxygen για το review.. Αν μπεις ένα xda είναι 5 λεπτά διαδικασία να περάσεις άλλο firmware.. Κατά τα άλλα η συσκευή η ίδια είναι..

Οπότε ναι παράλογο είναι. Και στο λέει πληροφορικάριος που ασχολείται και επαγγελματικά με ψηφιακά, ηλεκτρονικά όχι χομπιστας..

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις τεράστιο λάθος σε αυτό που ισχυρίζεσαι γιατί στις 19 Ιανουαρίου, όπου και ήταν περίοδος ακόμα προπαραγγελιών των s24, ένα μέλος εδώ μέσα και τα είδε σε μαγαζί και τα έβγαλε φωτογραφίες! Οπότε να μη λέμε ότι θέλουμε...

Για κάποιο λόγο δεν μου επιτρέπει να βάλω σύνδεσμο...

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-02 230350.png

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Oneplus, vivo, xiaomi, oppo κλπ έχεις δει ποτέ εκθεσιακά πριν την κυκλοφορία?! Samsung και iPhone υπάρχουν μόνο στα καταστήματα που έχουν περίπτερο καμπάνιας samsung ή iPhone.. Με όλη τη νέα γκάμα της εταιρείας.. 
Και δεν έχουν όλα τα καταστήματα αποκλειστικό περίπτερο..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ChrisNikol said:

Το s24 ultra υπήρχε πουθενά να το δεις στο στάδιο των προπαραγγελίών?

Εσύ άλλο γράφεις όμως... ότι δεν υπάρχει πουθενά. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...