Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, patrik said:

Να σου πω και τώρα που έχω το s23ultra δε το βάζω πότε στο 5g για λόγους αυτονομίας. 

 

Nα ρωτήσω κάτι άλλο από θήκη και ζελατίνα τι βάζουμε; 

Επισης ξέρει κάνεις αν θα έχει το τηλέφωνο από τη μάνα του ζελατίνα επάνω; 

Εγώ είμαι κολλημένος με spigen αλλά είδα ότι η θήκη δεν καλύπτει καλά τις κάμερες 

Για πείτε καμία ιδέα 

Εχω παραγγειλει αυτη
https://all4mobi.gr/product-gre-251135-Θωρακισμένη-θήκη-Nillkin-για-OnePlus-12-5G-CamShield-Prop-για-Magsafe-πράσινη.html
και παιζει και αυτη αν σ αρεσει
https://www.skroutz.gr/s/52343836/Nillkin-Camshield-Pro-Back-Cover-Plastiko-Mayro-OnePlus-12-57983119305.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, patrik said:

 

Nα ρωτήσω κάτι άλλο από θήκη και ζελατίνα τι βάζουμε; 

Επισης ξέρει κάνεις αν θα έχει το τηλέφωνο από τη μάνα του ζελατίνα επάνω; 

Εγώ είμαι κολλημένος με spigen αλλά είδα ότι η θήκη δεν καλύπτει καλά τις κάμερες 

Για πείτε καμία ιδέα 

Θήκη:

https://www.skroutz.gr/s/51032012/Ringke-Fusion-X-Back-Cover-Mayro-OnePlus-12.html

Για ζελατίνα ψιλο-δύσκολα τα πράγματα, οι περισσότερες δεν κολλάνε σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, Χριστός ανέστη. 

Αξίζει να κάνω μετάβαση από s24u?

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, johnnyman25 said:

Καλησπέρα παιδιά, Χριστός ανέστη. 

Αξίζει να κάνω μετάβαση από s24u?

 

Τι δεν σε καλύπτει για να πας στο one plus?  Τι θα ήθελες; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, challenge143 said:

Τι δεν σε καλύπτει για να πας στο one plus?  Τι θα ήθελες; 

Με καλύπτει σε όλα απλά σκέφτομαι να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. 

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnnyman25 said:

Με καλύπτει σε όλα απλά σκέφτομαι να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. 

 

Πάντως θα με ενδιέφερε πολύ οι σύγκριση των δύο τηλεφώνων αν τελικά προβείς στην αγορά. 

Πάντως μπορείς να βρεις πολύ υλικό σύγκρισης των δύο τηλεφώνων στο Reddit, ,που το τελευταίο διάστημα το διαβάζω πολύ συχνά 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ostvarivanje said:

Πάντως θα με ενδιέφερε πολύ οι σύγκριση των δύο τηλεφώνων αν τελικά προβείς στην αγορά. 

Πάντως μπορείς να βρεις πολύ υλικό σύγκρισης των δύο τηλεφώνων στο Reddit, ,που το τελευταίο διάστημα το διαβάζω πολύ συχνά 

θα μπορούσα εγώ να κάνω κάποιο συγκριτικό με του φίλου μου στην δουλειά που το έχει αν κ δεν ξέρω αν καταλάβουμε κάτι γιατί κ οι 2 είναι αξιόλογες συσκευές κ δίπλα δίπλα που τα έχουμε βάλει κ στις φωτογραφίες δεν θα καταλάβετε κάτι τρομερό. Που πιστεύεις ότι θα μπορούσαμε να το συγκρίνουμε για να δούμε διαφορές; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, challenge143 said:

θα μπορούσα εγώ να κάνω κάποιο συγκριτικό με του φίλου μου στην δουλειά που το έχει αν κ δεν ξέρω αν καταλάβουμε κάτι γιατί κ οι 2 είναι αξιόλογες συσκευές κ δίπλα δίπλα που τα έχουμε βάλει κ στις φωτογραφίες δεν θα καταλάβετε κάτι τρομερό. Που πιστεύεις ότι θα μπορούσαμε να το συγκρίνουμε για να δούμε διαφορές; 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Βασικά θα ήθελα αν γίνεται να μου πεις πως τα πάνε στο ζουμ. Θα έλεγα από 10-30 επί, γιατί πιο κάτω το Samsung έχει 5Χ φακό και το OnePlus 6X in sensor (πάντως και αυτά θα είχαν ενδιαφέρον, δηλαδή 5Χ στο Samsung και 6Χ στο OnePlus. 

Δεν ξέρω, είμαι σε πραγματικό δίλημμα μεταξύ (s23/s24) ultra και OnePlus 12. Οι τελευταίες μου 5 συσκευές ήταν OnePlus ενώ Samsung έχω να πάρω κινητό από το Galaxy Nexus!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κ να πάρεις θα το ευχαριστηθεις όλες οι συσκευές είναι πολύ κοντά μεταξύ τους κ αυτές που κοιτάς είναι όλες πολύ δυνατές.  Καλό είναι να κοιτάξεις αν σε ενδιαφέρει η υποστήριξη κ τα χρόνια update που δίνει η συσκευή.  Μεγάλη ευκαιρία κ δελεαστική τιμη ,προσωπική άποψη είναι η χαμηλή τιμή του one plus από εξωτερικό. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Βασικά θα ήθελα αν γίνεται να μου πεις πως τα πάνε στο ζουμ. Θα έλεγα από 10-30 επί, γιατί πιο κάτω το Samsung έχει 5Χ φακό και το OnePlus 6X in sensor (πάντως και αυτά θα είχαν ενδιαφέρον, δηλαδή 5Χ στο Samsung και 6Χ στο OnePlus. 

Δεν ξέρω, είμαι σε πραγματικό δίλημμα μεταξύ (s23/s24) ultra και OnePlus 12. Οι τελευταίες μου 5 συσκευές ήταν OnePlus ενώ Samsung έχω να πάρω κινητό από το Galaxy Nexus!

Ακριβώς στο ίδιο δίλημμα είμαι και εγώ! 😋

Εδώ και καιρό ταλανίζωμαι και δεν μπορώ να αποφασίσω! 

Ευχαριστημένος κάτοχος OnePlus 5T που έχει κλείσει 6.5 χρόνια και προηγούμενο κινητό Samsung S7 edge! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, challenge143 said:

Πιστεύω ότι κ να πάρεις θα το ευχαριστηθεις όλες οι συσκευές είναι πολύ κοντά μεταξύ τους κ αυτές που κοιτάς είναι όλες πολύ δυνατές.  Καλό είναι να κοιτάξεις αν σε ενδιαφέρει η υποστήριξη κ τα χρόνια update που δίνει η συσκευή.  Μεγάλη ευκαιρία κ δελεαστική τιμη ,προσωπική άποψη είναι η χαμηλή τιμή του one plus από εξωτερικό. 

Πραγματικά, εκεί που έχουν φτάσει οι δυνατότητες των κινητών είναι πολύ υψηλά οπότε ό,τι και να πάρεις (βέβαια στα λεφτά αυτά) θα είναι πολύ καλό. Τώρα, το να αγοράσω από την Κίνα δεν το βλέπω πολύ πιθανό και θα προτιμούσα (αν καταλήξω στο OnePlus) να το πάρω από Κωτσόβολο όταν βγάλει κάποια προσφορά (γιατί και για το 11 είχε βγάλει) που θα έχω και σέρβις από τη Smartec, ώστε να μην μπλέκω και με Πολωνία (αχρείαστο βέβαια να είναι).

1 hour ago, Titarasaudi said:

Ακριβώς στο ίδιο δίλημμα είμαι και εγώ! 😋

Εδώ και καιρό ταλανίζωμαι και δεν μπορώ να αποφασίσω! 

Ευχαριστημένος κάτοχος OnePlus 5T που έχει κλείσει 6.5 χρόνια και προηγούμενο κινητό Samsung S7 edge! 

Πραγματικά πολύ καλό το 5Τ και ήταν το δεύτερό μου OnePlus μετά το 3Τ. Βέβαια από εκεί και πέρα ακολούθησαν και άλλα τρία OnePlus.

Εσύ είσαι σε δίλημμα ανάμεσα στο Oneplus 12 και το s23 Ultra ή το s24 Ultra;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ostvarivanje said:

Πραγματικά, εκεί που έχουν φτάσει οι δυνατότητες των κινητών είναι πολύ υψηλά οπότε ό,τι και να πάρεις (βέβαια στα λεφτά αυτά) θα είναι πολύ καλό. Τώρα, το να αγοράσω από την Κίνα δεν το βλέπω πολύ πιθανό και θα προτιμούσα (αν καταλήξω στο OnePlus) να το πάρω από Κωτσόβολο όταν βγάλει κάποια προσφορά (γιατί και για το 11 είχε βγάλει) που θα έχω και σέρβις από τη Smartec, ώστε να μην μπλέκω και με Πολωνία .

Σωστό και αυτό που αναφέρεις με το σέρβις αλλά να ξέρεις ειναι τα μισά λεφτά . Όπως είχα αναφέρει μερικές σελίδες ποιο Πίσω το πήρε στα 610ευρω., που 1200 που κάνει εδώ εκτός κ πέσει η τιμή κ το πάρεις και με τιμολόγιο να γλυτώσεις το ΦΠΑ.  Πιστεύω αξίζει η αγορά από εξωτερικό σε τέτοια τιμή.  Πάντως το κινητό που το βάζουμε δίπλα δίπλα με το 24υ είναι πάρα πολύ καλό , << εκτός >> από το γνωστό θέμα που είχε αναφέρει το παλικάρι,  όταν το χειρίζεσαι πολύ γρήγορα τρώει κάτι σαν lag  που αν δεν το διαβάζαμε να το κάναμε κ εμείς δεν θα το είχαμε παρατηρήσει.  Γενικά θέλει πολύ νευρικές κινήσεις για να στο κάνει αλλιώς δεν θα το καταλάβεις καθόλου. Όλες οι ναυαρχίδες έχουν φτάσει σένα τέλμα.  Ποτέ δεν θα βρεις την καλύτερη συσκευή..... καλή αγορά....😀

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η ενημερωση Απριλιου. Μονο patch. Ας ελπισουμε του Μαιου να εχει διορθωσεις και τα νεα features οπως εδωσαν για το 12R που πραγματικα απορω κιολας πως εγινε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ostvarivanje said:

Πραγματικά πολύ καλό το 5Τ και ήταν το δεύτερό μου OnePlus μετά το 3Τ. Βέβαια από εκεί και πέρα ακολούθησαν και άλλα τρία OnePlus.

Εσύ είσαι σε δίλημμα ανάμεσα στο Oneplus 12 και το s23 Ultra ή το s24 Ultra;

Μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν ανάμεσα σε OnePlus 12 και S23 ultra! Τώρα πλέον έχει πέσει αρκετά και το S24 Ultra (τιμές Skroutz, Best price παντα) και οι διαφορές δεν είναι μεγάλες πλέον! 

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι το κινητό να δουλεύει smooth, χωρίς lag και να έχει αντοχή στο χρόνο η καλή αυτή λειτουργία.... όπως δηλαδή και το 5Τ που δουλεύει ακόμη τραίνο! 

Από κάμερες πιστεύω οποίο και να πάρω θα με καλύψει μετά από 6.5 χρόνια με το ίδιο κινητό! 

Link to comment
Share on other sites

Προσεξα πως προσθέθηκε και αυτη εδω η ρυθμιση με το πατσ Απριλιου...

 

Screenshot_2024-05-08-16-19-44-28_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Επισης αυτην την δοκιμασε κανεις;

https://www.skroutz.gr/s/53070649/Spigen-2-pack-Hydrogel-Screen-Protector-OnePlus-12-AFL07582.html

*Επισης την ιδια ενημερωση του 12R την εδωσαν κα στο 11αρι. Καμια λογικη στα features ναυαρχιδες κτλ.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, challenge143 said:

Σωστό και αυτό που αναφέρεις με το σέρβις αλλά να ξέρεις ειναι τα μισά λεφτά . Όπως είχα αναφέρει μερικές σελίδες ποιο Πίσω το πήρε στα 610ευρω., που 1200 που κάνει εδώ εκτός κ πέσει η τιμή κ το πάρεις και με τιμολόγιο να γλυτώσεις το ΦΠΑ.  Πιστεύω αξίζει η αγορά από εξωτερικό σε τέτοια τιμή.  Πάντως το κινητό που το βάζουμε δίπλα δίπλα με το 24υ είναι πάρα πολύ καλό , << εκτός >> από το γνωστό θέμα που είχε αναφέρει το παλικάρι,  όταν το χειρίζεσαι πολύ γρήγορα τρώει κάτι σαν lag  που αν δεν το διαβάζαμε να το κάναμε κ εμείς δεν θα το είχαμε παρατηρήσει.  Γενικά θέλει πολύ νευρικές κινήσεις για να στο κάνει αλλιώς δεν θα το καταλάβεις καθόλου. Όλες οι ναυαρχίδες έχουν φτάσει σένα τέλμα.  Ποτέ δεν θα βρεις την καλύτερη συσκευή..... καλή αγορά....😀

Ναι ξέρω ότι είναι τα μισά λεφτά, αλλά θα προτιμούσα να έδινα κάτι παραπάνω (με κάποια έκπτωση όταν προκύψει) παρά να το πάρω από Κίνα. Αλήθεια, εγγύηση για ένα χρόνο δεν έχει; Το στέλνεις Πολωνία ή μπλέκεις με Κίνα; Δεν ξέρω, μέχρι στιγμής δεν το είχα σκεφτεί και βασικά δεν έχω αποφασίσει πότε θα προβώ σε αγορά γιατί προς το παρόν τα OnePlus 8Pro και 7Pro που χρησιμοποιεί λειτουργούν μια χαρά, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να κάνω την αλλαγή και να αφήσω το 8προ ως δεύτερο.

5 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Μέχρι πριν λίγο καιρό ήμουν ανάμεσα σε OnePlus 12 και S23 ultra! Τώρα πλέον έχει πέσει αρκετά και το S24 Ultra (τιμές Skroutz, Best price παντα) και οι διαφορές δεν είναι μεγάλες πλέον! 

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι το κινητό να δουλεύει smooth, χωρίς lag και να έχει αντοχή στο χρόνο η καλή αυτή λειτουργία.... όπως δηλαδή και το 5Τ που δουλεύει ακόμη τραίνο! 

Από κάμερες πιστεύω οποίο και να πάρω θα με καλύψει μετά από 6.5 χρόνια με το ίδιο κινητό! 

Από ό,τι βλέπω κοντά στα 100 ευρώ διαφορά είναι τα (s23 και s24) ultra.  Και εγώ τα σκέφτομαι και τα δύο samsung και ακόμα δεν αποφάσισα.

Όσο για τη φωτογραφική που λες, θα είναι τεράστια η διαφορά σε σχέση με το 5Τ, όποιο και αν αγοράσεις. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, FoT1s said:

Επισης την ιδια ενημερωση του 12R την εδωσαν κα στο 11αρι. Καμια λογικη στα features ναυαρχιδες κτλ.

Αστα να πανε. 4 μηνες να φτιαξουν τα animations και touch control. Δεν θελω να ξερω τι θα συμβει αν σκασει κανα σοβαροτερο προβλημα με μελλοντικο update. Εν τω μεταξυ το 11ρι αρχισε να βγαζει green lines full τον τελευταιο καιρο, αν κρινω απο τα posts σε redit και community. 

Εν τω μεταξυ εχω προσεξει πως οταν σε καλει καποια επαφη σου, στα recent tabs δεν το εμφανιζει τον αριθμο οπως τον εχεις αποθηκευσει αλλα χωρις τον κωδικο της χωρας. Για παραδειγμα αν εχεις αποθηκευσει καποιον με ονομα ΑΒ και αριθμο +3012345678 οταν σε καλεσει και εισαι Ελλαδα στο recent tab φαινεται ΑΒ και ο αριθμος ομως ως 12345678 και οχι οπως εχει αποθηκευτει η επαφη. Ετσι οποιος ταξιδευει συχνα και παει να κανει κληση στο εξωτερικο απο το recent tab (οταν η τελευταια κληση ηταν ενω βρισκοταν ελλαδα ή απο τοπικο αριθμο στην οποιαδηποτε χωρα) παρολο που πατας να καλεσει το ονομα της επαφης σου βγαζει invalid number. Δεν ξερω αν ειναι θεμα του app της google (πρωτη φορα το δουλευω) ή της συσκευης αλλα παντελως ακυρο.

Edited by Mikepan_1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mikepan_1 said:

Αστα να πανε. 4 μηνες να φτιαξουν τα animations και touch control. Δεν θελω να ξερω τι θα συμβει αν σκασει κανα σοβαροτερο προβλημα με μελλοντικο update. Εν τω μεταξυ το 11ρι αρχισε να βγαζει green lines full τον τελευταιο καιρο, αν κρινω απο τα posts σε redit και community. 

Εν τω μεταξυ εχω προσεξει πως οταν σε καλει καποια επαφη σου, στα recent tabs δεν το εμφανιζει τον αριθμο οπως τον εχεις αποθηκευσει αλλα χωρις τον κωδικο της χωρας. Για παραδειγμα αν εχεις αποθηκευσει καποιον με ονομα ΑΒ και αριθμο +3012345678 οταν σε καλεσει και εισαι Ελλαδα στο recent tab φαινεται ΑΒ και ο αριθμος ομως ως 12345678 και οχι οπως εχει αποθηκευτει η επαφη. Ετσι οποιος ταξιδευει συχνα και παει να κανει κληση στο εξωτερικο απο το recent tab (οταν η τελευταια κληση ηταν ενω βρισκοταν ελλαδα ή απο τοπικο αριθμο στην οποιαδηποτε χωρα) παρολο που πατας να καλεσει το ονομα της επαφης σου βγαζει invalid number. Δεν ξερω αν ειναι θεμα του app της google (πρωτη φορα το δουλευω) ή της συσκευης αλλα παντελως ακυρο.

Για τα green line απο οσα εχω διαβασει οφείλεται σε hardware θεμα και οχι λογισμικου, γιατι οι περισσοτεροι μετα απο αντικατασταση οθονης ειναι οκ. Οσο αναφορα για τις κλησεις που λες, εγω ολες τις επαφες τις περναω με το +30 να εχουν και δεν αντιμετώπισα τετοιο θεμα. Επισης εχει και μια ρυθμιση για αυτοματο εντοπισμο αυτοματου.

 

Screenshot_2024-05-08-23-49-01-54_54063fc6848ac98a54ce5f2a63661433.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι αυτή που φαίνεται να είναι η αυθεντική aramid :

https://www.e-shop.gr/aramid-fiber-bumper-case-oneplus-12-black-5431101516-p-TEL.216609

 

Η Sandstone που έχω τόσα χρόνια ήταν αρκετά καλή. Αυτές δεν τις έχω δοκιμάσει. Έχει κανείς εμπειρία από τις Aramid Fiber?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FoT1s said:

Για τα green line απο οσα εχω διαβασει οφείλεται σε hardware θεμα και οχι λογισμικου, γιατι οι περισσοτεροι μετα απο αντικατασταση οθονης ειναι οκ. Οσο αναφορα για τις κλησεις που λες, εγω ολες τις επαφες τις περναω με το +30 να εχουν και δεν αντιμετώπισα τετοιο θεμα. Επισης εχει και μια ρυθμιση για αυτοματο εντοπισμο αυτοματου.

 

Screenshot_2024-05-08-23-49-01-54_54063fc6848ac98a54ce5f2a63661433.jpg

Το εχω ενεργοποιημενο αυτο. Δεν ξερω αν υπαρχει αλλη σχετικη ρυθμιση που μου διαφευγει. Ολες τις επαφες τις εχω αποθηκευμενες με το +30. Οταν δεχομαι κληση απο μια επαφη και βρισκομαι στην Ελλαδα στο recent tab η επαφη αποθηκευεται χωρις το +30. Πηγαινε στις προσφατες κλησεις σου - εκει φαινεται μονο το ονομα της επαφης. Πατα σε μια προσφατη κληση που δεχθηκες απο μια επαφη σου πανω στο ονομα και μετα πατα history και δες πανω-πανω το νουμερο. Θα ειναι χωρις το +30, παρολο που το εχεις αποθηκευσει με το +30.

Οταν ειμαι Ελλαδα και καλω τον αριθμο απο το μενου των προσφατων κλησεων δεν υπαρχει θεμα καθως δεν χρειαζεται το +30 για να καλεσει εντος ελλαδας. Αν ταξιδεψω ομως εξωτερικο και προσπαθησω να καλεσω μια επαφη απο τις προσφατες κλησεις, βγαινει invalid νουμερο. Πρεπει να παω στο directory να βρω την επαφη για να μπορεσω να καλεσω.

Καθως ταξιδευω συχνα το εχω συναντησει αρκετες φορες αυτο το θεμα. Και δεν ξερω αν διορθωνεται καπως. Με το Huawei δεν ειχα τετοιο θεμα. Οι αριθμοι στις προσφατες κλησεις φαινοταν οπως ακριβως το ειχα αποθηκευσει στο directory. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/5/2024 at 1:03 ΜΜ, challenge143 said:

Σωστό και αυτό που αναφέρεις με το σέρβις αλλά να ξέρεις ειναι τα μισά λεφτά . Όπως είχα αναφέρει μερικές σελίδες ποιο Πίσω το πήρε στα 610ευρω., που 1200 που κάνει εδώ εκτός κ πέσει η τιμή κ το πάρεις και με τιμολόγιο να γλυτώσεις το ΦΠΑ.  Πιστεύω αξίζει η αγορά από εξωτερικό σε τέτοια τιμή.  Πάντως το κινητό που το βάζουμε δίπλα δίπλα με το 24υ είναι πάρα πολύ καλό , << εκτός >> από το γνωστό θέμα που είχε αναφέρει το παλικάρι,  όταν το χειρίζεσαι πολύ γρήγορα τρώει κάτι σαν lag  που αν δεν το διαβάζαμε να το κάναμε κ εμείς δεν θα το είχαμε παρατηρήσει.  Γενικά θέλει πολύ νευρικές κινήσεις για να στο κάνει αλλιώς δεν θα το καταλάβεις καθόλου. Όλες οι ναυαρχίδες έχουν φτάσει σένα τέλμα.  Ποτέ δεν θα βρεις την καλύτερη συσκευή..... καλή αγορά....😀

Έχει γίνει κάποια σύγκριση μεταξύ των 2 μοντέλων (Ευρωπαϊκού και κινεζικού) για να δούμε αν υπάρχουν τίποτα σημαντικές διαφορές;

Δηλαδή πέρα από την γλώσσα, το hardware είναι ακριβώς το ίδιο;

On 3/5/2024 at 2:21 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Ερχονται ειδοποιησεις και απο το clone app. Και απο τα 2 viber δηλαδη. Αλλα φαινεται πως το συγκεκριμενο ρολοι/software εχει τα θεματα του και γενικα οι ειδοποιησεις οποτε θελουν ερχονται... Τοσο απο apps οσο ακομα και για κλησεις. Δεν εχω καταλαβει ακομα τι παιζει αλλα ποτε παιρνω σε ολα κ ποτε σε τιποτα. 

 

Ποιο ρολόι έχει τα θέματα του;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2024 at 5:31 ΜΜ, junglist said:

Ποιο ρολόι έχει τα θέματα του;

Αναφερομουν στο OP Watch 2 αλλα αφοτου εκανα ενα unpair και pair ξανα εφτιαξε. Ολα καλα για την ωρα κ το ρολοι μια χαρα. Το μονο που θα ηθελα καλυτερο ειναι καπως πιο δυνατο ηχειο - στις κλησεις δεν ακουγεται τοσο καλα παρολο που το εχω στο max. Επισης οταν κανω κλησεις απο το ρολοι καλει απο τη Sim 1 ενω στο τηλ εχω ρυθμισει να με ρωταει καθε φορα πριν απο καθε κληση. Δεν ξερω αν υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που μου διαφευγει 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mikepan_1 said:

Αναφερομουν στο OP Watch 2 αλλα αφοτου εκανα ενα unpair και pair ξανα εφτιαξε. Ολα καλα για την ωρα κ το ρολοι μια χαρα. Το μονο που θα ηθελα καλυτερο ειναι καπως πιο δυνατο ηχειο - στις κλησεις δεν ακουγεται τοσο καλα παρολο που το εχω στο max. Επισης οταν κανω κλησεις απο το ρολοι καλει απο τη Sim 1 ενω στο τηλ εχω ρυθμισει να με ρωταει καθε φορα πριν απο καθε κληση. Δεν ξερω αν υπαρχει καποια αλλη ρυθμιση που μου διαφευγει 

Καλά εσύ ότι παίρνεις βγάζει πρόβλημα;

Το έχω το OP2 πριν από σένα και παίζει απίστευτα.

Κανένα πρόβλημα, εξαιρετική μπαταρία, ρεσταρτ δεν κάνω ποτέ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, junglist said:

Καλά εσύ ότι παίρνεις βγάζει πρόβλημα;

Το έχω το OP2 πριν από σένα και παίζει απίστευτα.

Κανένα πρόβλημα, εξαιρετική μπαταρία, ρεσταρτ δεν κάνω ποτέ.

Τι να σου πω μαλλον ειμαι ατυχος! 😂 Παντως το fix το βρηκα στο reddit υπαρχουν αρκετα threads για τα notifications. Σε καθε περιτωση τωρα λειτουργει μια χαρα το ρολοι κ ελπιζω ετσι να παραμεινει!

Αν τυχαινει να εχεις 2 Sim ξερεις πως γινεται οταν καλουμε απο το ρολοι να επιλεγουμε sim (αν γινεται καπως); 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...