Jump to content

Xiaomi 14


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Xiaomi 14

Το Xiaomi 14 είναι το νέο flagship smartphone της Xiaomi και μόλις ανακοινώθηκε επίσημα πριν από λίγη ώρα. Είναι εξαιρετικά compact χάρη στη διαγώνιο της οθόνης των 6.36 ιντσών, ενώ το flat μεταλλικό frame δίνει μια ιδιαίτερα σύγχρονη αισθητική στο smartphone.

xiaomi 14

Η 6.36-inch LTPO AMOLED display του προσφέρει μεταβαλλόμενο refresh rate μεταξύ 1Hz – 120Hz και απίστευτη φωτεινότητα που φθάνει τα 3.000 nits. Παράλληλα, είναι το πρώτο smartphone του κόσμου με τον ολοκαίνουργιο Snapdragon 8 Gen 3, κάτι που το κάνει ως ένα από τα πιο γρήγορα τηλέφωνα της αγοράς, ενώ στο εσωτερικό του φέρει το HyperOS.

xiaomi-14-device-1-480x640.jpg
xiaomi-14-device-2-480x640.jpg

Στο πίσω μέρος θα συναντήσουμε τρεις κάμερες, μαζί με το branding της Leica. Πιο συγκεκριμένα, θα έχουμε την ευκαιρία να δούμε μια κύρια με f/1.6 Summilux lens και 50 megapixel sensor που υποστηρίζει 14-bit RAW photos και 8K HDR videos. Το Xiaomi 14 παράλληλα προσφέρει μια 14 mm f/2.2 ultra-wide-angle camera με 50MP αισθητήρα και μια 75 mm f/2.0 telephoto camera με OIS και macro λειτουργίες που μπορεί να εστιάσει σε αντικείμενα από απόσταση μόλις 10 εκατοστών.

xiaomi-14-1-640x474.jpg
xiaomi-14-4-640x478.jpg

Η Xiaomi μάλιστα δημοσίευσε και πλήθος δειγμάτων για να πάρουμε μια πρώτη ιδέα από το εξαιρετικό αυτό σύστημα.

xiaomi-14-2-1-453x640.jpg
xiaomi-14-3-1-453x640.jpg

Από μπαταρία θα συναντήσουμε μια των 4.610 mAh με USB-C με που μπορεί να φορτιστεί με ταχύτητα ως 90W ή ασύρματα ως 50W, ενώ μάλιστα δεν απουσιάζει η IP68 πιστοποίηση. Αυτή τη στιγμή ανακοινώθηκε στη Κίνα, θα έρθει όμως κανονικά στην Ευρώπη. Το βασικό μοντέλο με τα 8GB RAM και 256GB αποθηκευτικό χώρο στη Κίνα κοστίζει 518 ευρώ, ενώ το κορυφαίο με τα 16GB RAM και 1TB χώρο κοστίζει 648 ευρώ.

[Πηγή]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επισήμως λανσαρίστηκε και στη χώρα μας, σε ειδική τιμή early bird, με όσα βλέπετε στην παρακάτω εικόνα. Φαίνεται ότι έχει ανέβει επίπεδο η εταιρεία και πλέον, τα δίνει όλα για να κοντραριστεί με τους κλασικούς παίκτες, επί ίσοις όροις, δεν ξέρω αν θεωρείται ως ρίσκο η συγκεκριμένη τιμή, κατά πάσα πιθανότητα είναι, δίνει όμως το παρόν στην κατηγορία ότι πλέον δε διστάζει να κοιτάξει κατάματα τριγύρω....

IMG_5728.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που δίνει με αυτά τα specs , αναλογίες οθόνη πολύ καλή αυτονομία όπως λένε στις δοκιμές και με δώρο ρολόι ,θεωρώ πολύ καλή επιλογή! Γνωρίζει κάποιος αν μπορουμε στην αγορά να γίνει και πώληση παλιάς συσκευής αν θυμάμαι καλά "pandas" με το 100ρικο? 

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά, η προσφορά είναι αρκετά καλή, το ρολόι και να μην το θες το δίνεις άνετα σφραγισμένο 100 ευρώ και σου βγαίνει η συσκευή στα 900 ευρώ και δώρο επισκευή οθόνης για 6 μήνες + τα 2 δώρα από Google One Και Youtube Premium που κάνουνε και αυτά ένα 35αρι ευρώ και είναι χρήσιμα.... καθόλου άσχημα...η συσκευή είναι Premium και στα ίδια επίπεδα με την σειρά Galaxy της Samsung.

Και μια πρόχειρη σύγκριση του κινητού με το Samsung s24, όπου το Xiaomi 14 είναι κυριολεκτικά στα πάντα καλύτερο.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24_vs_xiaomi_14_review_battery_camera_price_compared-news-61697.php

 

Edited by karamela693
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, karamela693 said:

Το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά, η προσφορά είναι αρκετά καλή, το ρολόι και να μην το θες το δίνεις άνετα σφραγισμένο 100 ευρώ και σου βγαίνει η συσκευή στα 900 ευρώ και δώρο επισκευή οθόνης για 6 μήνες + τα 2 δώρα από Google One Και Youtube Premium που κάνουνε και αυτά ένα 35αρι ευρώ και είναι χρήσιμα.... καθόλου άσχημα...η συσκευή είναι Premium και στα ίδια επίπεδα με την σειρά Galaxy της Samsung.

Και μια πρόχειρη σύγκριση του κινητού με το Samsung s24, όπου το Xiaomi 14 είναι κυριολεκτικά στα πάντα καλύτερο.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s24_vs_xiaomi_14_review_battery_camera_price_compared-news-61697.php

 

Θα συμφωνήσω,αν βάλεις και 39α την αγορά βγαίνει ακόμα πιο κάτω οπότε γίνεται κύρια υποψήφια αγορά! Βέβαια προτιμώ το vivo εγώ αλλά η καταραμένη δεν έρχεται προς τα εδώ 😏

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω δει πλήρεις δοκιμές ακόμα, με τα μέχρι τώρα σχόλια και την εντύπωση όπου έχω σχηματίσει, το θεωρώ ως ανταγωνιστική επιλογή και επίσης, τολμώ να πω ότι τη θεωρώ προτιμότερη ως επιλογή από άλλες ναυαρχίδες τύπου OnePlus 12, το Xiaomi μου γεμίζει περισσότερο το μάτι και επίσης, πιστεύω ότι σε θέμα λογισμικού, δεν θα υπάρχει θέμα. Ήδη με την εμπειρία που έχω από το Redmi Note 13 Pro Plus, επιβεβαιώνω την άποψη ότι σε ακριβότερες συσκευές το λογισμικό δεν αποτελεί πρόβλημα και λειτουργεί όπως πρέπει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tsimisde said:

Χωρίς να έχω δει πλήρεις δοκιμές ακόμα, με τα μέχρι τώρα σχόλια και την εντύπωση όπου έχω σχηματίσει, το θεωρώ ως ανταγωνιστική επιλογή και επίσης, τολμώ να πω ότι τη θεωρώ προτιμότερη ως επιλογή από άλλες ναυαρχίδες τύπου OnePlus 12, το Xiaomi μου γεμίζει περισσότερο το μάτι και επίσης, πιστεύω ότι σε θέμα λογισμικού, δεν θα υπάρχει θέμα. Ήδη με την εμπειρία που έχω από το Redmi Note 13 Pro Plus, επιβεβαιώνω την άποψη ότι σε ακριβότερες συσκευές το λογισμικό δεν αποτελεί πρόβλημα και λειτουργεί όπως πρέπει. 

Δεν είχα εμπειρία με την εταιρεία,απλά δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές σε Android συσκευές καλές !

Σε χαμηλές κατηγορίες οκ έχει κάμποσες για να κάνεις την δουλειά σου! Και το 13pro+ που έχεις ,όσες φορές το είδα σε καταστήματα είναι πολύ όμορφο,στο χέρι!

Είμαι κάτοχος mate 20pro οπότε η κυρτή οθόνη εμένα μαρεσει! 

Στα του 14λιγο η οθόνη μέσα στον Γερμανό που είδα ,δεν ήταν τόσο φωτεινή 🤔

ΤΟ έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Αγορά χθες 12/3  και επιστροφή πρωί πρωί 13/3.

Κάτοχος s23 από Σεπτέμβρη είπα να κάνω την αλλαγή μιας κ το μέγεθος του κινητού είναι στα στάνταρ που θέλω..

Από βίντεο στο YouTube ακούς κ βλέπεις τα καλύτερα..

Αλλά...

Μιλάμε για xiaomi που το ίδιο λειτουργικό (hyper os) φοράει και το 14 και φαντάζομαι κ ένα πολύ φθηνότερο κ φρέσκο κινητό της ίδιας εταιρείας..

Τελευταία φορά είχα ένα mi 11 lite που για τα λεφτά του ήταν άριστο..

Επομένως το hyper os είναι μόνο μια αλλαγή ονόματος με κάποιες πινελιές εμφάνισης..

Η κρυάδα ήρθε σήμερα το πρωί στην δουλειά που πήγα να δοκιμάσω τις κάμερες..

Θεσσαλονίκη δυτικά κ το βαρδαρακι λίγο κρύο..Κόντρα στον αέρα ο κύριος φακός θλωσε..Λονδίνο..

Και στην οθόνη η θολούρα κ στην πίσω κάμερα ασπρισε..Όπως ήταν πακέτο κ επιστροφή..

Το μόνο που με ενθουσίασε για τις ελάχιστες ώρες που το είχα ήταν κάποιες βραδυνές λήψεις οι οποίες πραγματικά έλαμπαν..

Πολύ καλή φωτεινότητα κ καθαρές λήψεις..

Άλλο αρνητικό ήταν κ η έλλειψη αξεσουάρ..

Επώνυμη θήκη δεν..

Με τις κάμερες πίσω αρκετά εκτεθειμένες δύσκολα..

Όσον αφορά την φωτεινότητα που διαφημίζουν οι διάφοροι YouTubers κ σε σχέση με το S23 δεν τρελάθηκα..

Αυτά από μένα κ ελπίζω να βοήθησα όποιον θέλει να κάνει αγορά το συγκεκριμένου..

Edited by papanikoos
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, papanikoos said:

Αγορά χθες 12/3  και επιστροφή πρωί πρωί 13/3.

Κάτοχος s23 από Σεπτέμβρη είπα να κάνω την αλλαγή μιας κ το μέγεθος του κινητού είναι στα στάνταρ που θέλω..

Από βίντεο στο YouTube ακούς κ βλέπεις τα καλύτερα..

Αλλά...

Μιλάμε για xiaomi που το ίδιο λειτουργικό (hyper os) φοράει και το 14 και φαντάζομαι κ ένα πολύ φθηνότερο κ φρέσκο κινητό της ίδιας εταιρείας..

Τελευταία φορά είχα ένα mi 11 lite που για τα λεφτά του ήταν άριστο..

Επομένως το hyper os είναι μόνο μια αλλαγή ονόματος με κάποιες πινελιές εμφάνισης..

Η κρυάδα ήρθε σήμερα το πρωί στην δουλειά που πήγα να δοκιμάσω τις κάμερες..

Θεσσαλονίκη δυτικά κ το βαρδαρακι λίγο κρύο..Κόντρα στον αέρα ο κύριος φακός θλωσε..Λονδίνο..

Και στην οθόνη η θολούρα κ στην πίσω κάμερα ασπρισε..Όπως ήταν πακέτο κ επιστροφή..

Το μόνο που με ενθουσίασε για τις ελάχιστες ώρες που το είχα ήταν κάποιες βραδυνές λήψεις οι οποίες πραγματικά έλαμπαν..

Πολύ καλή φωτεινότητα κ καθαρές λήψεις..

Άλλο αρνητικό ήταν κ η έλλειψη αξεσουάρ..

Επώνυμη θήκη δεν..

Με τις κάμερες πίσω αρκετά εκτεθειμένες δύσκολα..

Όσον αφορά την φωτεινότητα που διαφημίζουν οι διάφοροι YouTubers κ σε σχέση με το S23 δεν τρελάθηκα..

Αυτά από μένα κ ελπίζω να βοήθησα όποιον θέλει να κάνει αγορά το συγκεκριμένου..

Αυτό με τις κάμερες και το θόλωμα το λένε πολλοί σε διάφορα σαιτς και ριβιους από κάτω,το επιβεβαιώνεις και εσύ λοιπόν!

Για την φωτεινότητα εννοείς,ότι κάτω από τον ήλιο δεν ήταν τόσο φωτεινή η οθόνη? Αν είναι αυτό ,ήμουν αρκετά σίγουρος, διότι ακόμα και στα καταστήματα όταν το επεξεργαζόμουν το καταλάβαινα (που εχει δυνατά φώτα),,κατέβαζα την μπάρα από πάνω για να ανεβάσω την ένταση και ήταν ένα κλικ πριν το 100!

Σε ευχαριστούμε για το feedback

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα στην παρέα. Μετά από πέντε χρόνια με το Mi9, τσίμπησα το Xiaomi 14. Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές. Ωραίος σχεδιασμός, εντυπωσιακή κατασκευή με την απόκριση της συσκευής να είναι εκπληκτική. Αυτό που μου έκανε αρνητική εντύπωση είναι παραμετροποίηση του HyperOS. 'Κόψανε' την παλιά status bar. Εκτός κι αν δεν έχω βρει την επιλογή... 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις & Γραμμή Κατάστασης -> Στυλ Ειδοποιήσεων η Στυλ Κέντρου Ελέγχου, ψάξε ποιο απο τα δύο θέλεις να αλλάξεις 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tsimisde said:

Ρυθμίσεις -> Ειδοποιήσεις & Γραμμή Κατάστασης -> Στυλ Ειδοποιήσεων η Στυλ Κέντρου Ελέγχου, ψάξε ποιο απο τα δύο θέλεις να αλλάξεις 

Στο στυλ ειδοποιήσεων, υπάρχει η επιλογή κλασσικό και Android (καμία σχέση) και στο κέντρο ελέγχου βγάζει επιλογή για την οθόνη κλειδώματος, πάλι καμία σχέση. Δε ξέρω τι έκανε η Xiaomi στο τελευταίο update. Το ίδιο και στο Redmi 12 της κόρης μου. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Dimitris_w said:

Τ γνώμη έχετε για το 14 ultra ? 

Σαν κάμερα πρέπει να είναι πολύ καλό, αλλά το χαντακώνει άσχημα η πολύ υψηλή του τιμή.

Και τα ακριβότερα Xiaomi κινητά, είναι και πιο δύσκολο να πέσουν πάρα πολύ σε τιμή λόγω μικρού ενδιαφέροντος. Πιθανώς να έρθει Ελλάδα οπως το παλιότερο Mi 11 ultra, και μετά να αποσυρθεί λόγω χαμηλού αγοραστικού ενδιαφέροντος.

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικη συσκευη,εχω ομως μια απορια.

Nova launcher παιζει αραγε;κι εννοω τα gestures.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ,,αλλά αν δεν είχε αυτό το θόλωμα του φακού της καμέρας πιίσω, που παρουσιαζέται και το έχουν αναφέρει πολλοί κάτοχοι θα ήταν μια πολύ καλή compact συσκευή, από την στιγμή που δεν έρχονται στην χώρα μας πολλές καλές συσκευές android!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, paraskevas013 said:

από την στιγμή που δεν έρχονται στην χώρα μας πολλές καλές συσκευές android!

Αυτό ισχύει και αν θέλουμε κάτι καλό έχουμε 2-3 επιλογές δυστυχώς.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στις δέκα μέρες που το έχω, μου κάνει εντύπωση η πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, left_ace said:

Στις δέκα μέρες που το έχω, μου κάνει εντύπωση η πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας. 

Τελικά αυτό το θόλωμα στο φακό της κάμερας υπάρχει σε όλες τις συσκευές; Πώς τη βλέπεις την μπαταρία;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ostvarivanje said:

Τελικά αυτό το θόλωμα στο φακό της κάμερας υπάρχει σε όλες τις συσκευές; Πώς τη βλέπεις την μπαταρία;

Μέχρι στιγμής δεν έχω τέτοιο θέμα με τον φακό.....και εύχομαι να μην αποκτήσω. Περίμενα χειρότερη τη μπαταρία μιας και τις πρώτες μέρες, ειδικά όταν είχα ανοιχτά τα δεδομένα ρουφούσε αρκετά αλλά μετά σταθεροποιήθηκε. Το φόρτισα μέχρι το 90% το πρωί όπως βλέπεις στο screenshot. 

Screenshot_2024-04-01-22-55-38-196_com.miui.securitycenter-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, left_ace said:

Μέχρι στιγμής δεν έχω τέτοιο θέμα με τον φακό.....και εύχομαι να μην αποκτήσω. Περίμενα χειρότερη τη μπαταρία μιας και τις πρώτες μέρες, ειδικά όταν είχα ανοιχτά τα δεδομένα ρουφούσε αρκετά αλλά μετά σταθεροποιήθηκε. Το φόρτισα μέχρι το 90% το πρωί όπως βλέπεις στο screenshot. 

Screenshot_2024-04-01-22-55-38-196_com.miui.securitycenter-edit.jpg

Πολύ καλά είναι γιατί πιστεύω ότι θα "στρώσει" κι άλλο και θα έχεις καλύτερη αυτονομία. Οι κάμερες τι λένε;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ostvarivanje said:

Πολύ καλά είναι γιατί πιστεύω ότι θα "στρώσει" κι άλλο και θα έχεις καλύτερη αυτονομία. Οι κάμερες τι λένε;

Κοίτα, έπαιζα αρκετά χρόνια με gcam στο Mi9, ότι και να αγόραζα θα ήταν upgrade. Στη περίπτωση του Xiaomi 14, δε πιστεύεις ότι η Xiaomi έκανε τόσο καλή δουλειά. Εκεί που λες...'πως το κάνει αυτό;;;' είναι στις νυχτερινές. Προσωπικά μ ενδιαφέρει το oneshot (μέρα, νύχτα) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επιπλέον, η οθόνη με κέρδισε. Λαμπερή με πολύ καλή ανάλυση...φαίνονται όλα κάτω από τον ήλιο.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, left_ace said:

Κοίτα, έπαιζα αρκετά χρόνια με gcam στο Mi9, ότι και να αγόραζα θα ήταν upgrade. Στη περίπτωση του Xiaomi 14, δε πιστεύεις ότι η Xiaomi έκανε τόσο καλή δουλειά. Εκεί που λες...'πως το κάνει αυτό;;;' είναι στις νυχτερινές. Προσωπικά μ ενδιαφέρει το oneshot (μέρα, νύχτα) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επιπλέον, η οθόνη με κέρδισε. Λαμπερή με πολύ καλή ανάλυση...φαίνονται όλα κάτω από τον ήλιο.

Αφού είχες το Mi9 είσαι στα ίδια μεγέθη οθόνης, οπότε δεν χρειάστηκες κάποια προσαρμογή. Σε ρώτησα για τις κάμερες γιατί βλέπω πολύ καλά λόγια στα  reviews, οπότε και επειδή είμαι σε αναζήτηση νέου τηλεφώνου, σκέφτηκα να σε ρωτήσω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ostvarivanje said:

Αφού είχες το Mi9 είσαι στα ίδια μεγέθη οθόνης, οπότε δεν χρειάστηκες κάποια προσαρμογή. Σε ρώτησα για τις κάμερες γιατί βλέπω πολύ καλά λόγια στα  reviews, οπότε και επειδή είμαι σε αναζήτηση νέου τηλεφώνου, σκέφτηκα να σε ρωτήσω.

Καλά κάνεις. Οι απόψεις είναι υποκειμενικές, μπορεί να είμαι ευχαριστημένος αλλά να το πάρεις και να έχεις διαφορετική άποψη. Γενικά τα reviews στο YouTube έχουν πέσει μέσα σε πολλά για τη συγκεκριμένη συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, left_ace said:

Καλά κάνεις. Οι απόψεις είναι υποκειμενικές, μπορεί να είμαι ευχαριστημένος αλλά να το πάρεις και να έχεις διαφορετική άποψη. Γενικά τα reviews στο YouTube έχουν πέσει μέσα σε πολλά για τη συγκεκριμένη συσκευή. 

Εύχομαι καλοδούλευτο και να εκπληρώσει όλες σου τις προσδοκίες που έχεις από τη συσκευή.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...