Jump to content

Google Pixel 8 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

εδώ ακόμα να φανεί το zoom enhance..

Είναι side server προφανώς κι έρχεται σταδιακά στον καθένα. Εμένα να φανταστείς χειροκίνητα δεν έβρισκε update για το Google photos στο play store. Πήγα από το app details του Google photos στις ρυθμισεις, με πήγε στο play store από εκεί κι έλεγε ότι υπάρχει ενημέρωση. Μόλις έκανα την ενημέρωση, είχα ένα notification για κάποιο additional downloading στο Gphotos και κάπως έτσι κατάλαβα ότι κάτι ετοιμάζεται.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τo update στις φωτογραφίες μου ήρθε....η λειτουργία όχι ακόμα...(ούτε ειδοποίηση για additional download..)

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2024 at 2:51 ΜΜ, marlboro man said:

Υπαρχει λυση για call recorder χωρις να βαλεις αλλη rom?

κανεις;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_s3 said:

Δεν άργησε και πολύ..χτες βράδυ εμφανίστηκε το zoom enhance! 🙂

πως ερχευαο ? σαν αναβαθμιση του photos?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από το τελευταίο update παρατηρώ κάτι περίεργο στις φωτογραφίες. Όταν βγάζω φωτεινά αντικείμενα όπως το φεγγάρι, δημιουργούνται είδωλα. Ανεβάζω φωτογραφίες. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος η υπάρχει κάποιο θέμα με τον φακό;

 

https://photos.app.goo.gl/Vh2awEKtAmicXb6u5

https://photos.app.goo.gl/SKetuH6RxJfYFNPP8

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, kostas23a said:

Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από το τελευταίο update παρατηρώ κάτι περίεργο στις φωτογραφίες. Όταν βγάζω φωτεινά αντικείμενα όπως το φεγγάρι, δημιουργούνται είδωλα. Ανεβάζω φωτογραφίες. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος η υπάρχει κάποιο θέμα με τον φακό;

 

https://photos.app.goo.gl/Vh2awEKtAmicXb6u5

https://photos.app.goo.gl/SKetuH6RxJfYFNPP8

 

Λογικό είναι. Lens flare.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, baiosss said:

Λογικό είναι. Lens flare.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είναι η πρώτη φορά που βγάζω τέτοιες φωτογραφίες, αλλά ειναι η πρώτη φορά που παρατηρώ αυτό το αποτέλεσμα, εξού και η ερώτηση. Αν είναι φυσιολογικό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, kostas23a said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν είναι η πρώτη φορά που βγάζω τέτοιες φωτογραφίες, αλλά ειναι η πρώτη φορά που παρατηρώ αυτό το αποτέλεσμα, εξού και η ερώτηση. Αν είναι φυσιολογικό όλα καλά.

Πρέπει να δεις στη σειρά 7 τι lens flares έχει. Πας να βγάλεις τη λάμπα και έχεις παρέα και το φωτοστέφανο. Μεγάλη ξενερα όταν πριν δύο χρόνια περίπου πήγα από huawei σε pixel. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είναι κάτοχος ενός iPhone 13 Pro Max , λέω να πάω σε pixel 8 pro , Απο θέμα μπαταρίας με ομιλία Φούλ με βγάζει μια ημερα , τι παίζει  με το pixel θα είμαι μέ τον φορτιστή αγκαλιά ; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, demotapa said:

Καλησπέρα , είναι κάτοχος ενός iPhone 13 Pro Max , λέω να πάω σε pixel 8 pro , Απο θέμα μπαταρίας με ομιλία Φούλ με βγάζει μια ημερα , τι παίζει  με το pixel θα είμαι μέ τον φορτιστή αγκαλιά ; 

Τα Pixel δεν φημίζονται για την μπαταρία τους αν και έχουν βελτιωθεί αρκετά τα τελευταία χρόνια. Η ομιλία όμως δεν επηρεάζει τόσο πολύ, περισσότερο ενεργοβόρα είναι η κάμερα, τα παιχνίδια και η πλοήγηση με χάρτες. Ο καθένας έχει βέβαια διαφορετική χρήση, αλλά αν δεν κάνω λάθος το 13 είναι συσκευή 2+ ετών, οπότε σίγουρα θα έχεις πολύ καλύτερη μπαταρία. Προσωπικά φορτίζω ανά 1,5 ημέρα περίπου με 4 ώρες SoT και περίπου 35% μπαταρία. Πολύ χονδρικά αυτό πάντα, δεν το παρακολουθώ φανατικά. Δεν παίζω παιχνίδια, αλλά έχω πάρα πολλές ειδοποιήσεις, άπειρα e-mail για τη δουλειά, αρκετές συνομιλίες σε πολλές πολλές εφαρμογές, browsing και βίντεο. Επίσης παίζει ρόλο και το σήμα στην περιοχή σου, η κάλυψη, αν το έχεις σε Wi-Fi κ.ο.κ., αν είσαι σε περιοχή με κακό σήμα, τότε και η ομιλία θα επηρεάσει αρκετά.

Με λίγα λόγια είναι δύσκολο να σου πει κάποιος με ακρίβεια τι θα συμβεί στη δική σου περίπτωση χρήσης, αλλά σε σύγκριση με το δικό σου κινητό μάλλον θα έχεις καλύτερη απόδοση. Με ένα καινούριο iPhone πιθανώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Sotnem said:

Τα Pixel δεν φημίζονται για την μπαταρία τους αν και έχουν βελτιωθεί αρκετά τα τελευταία χρόνια. Η ομιλία όμως δεν επηρεάζει τόσο πολύ, περισσότερο ενεργοβόρα είναι η κάμερα, τα παιχνίδια και η πλοήγηση με χάρτες. Ο καθένας έχει βέβαια διαφορετική χρήση, αλλά αν δεν κάνω λάθος το 13 είναι συσκευή 2+ ετών, οπότε σίγουρα θα έχεις πολύ καλύτερη μπαταρία. Προσωπικά φορτίζω ανά 1,5 ημέρα περίπου με 4 ώρες SoT και περίπου 35% μπαταρία. Πολύ χονδρικά αυτό πάντα, δεν το παρακολουθώ φανατικά. Δεν παίζω παιχνίδια, αλλά έχω πάρα πολλές ειδοποιήσεις, άπειρα e-mail για τη δουλειά, αρκετές συνομιλίες σε πολλές πολλές εφαρμογές, browsing και βίντεο. Επίσης παίζει ρόλο και το σήμα στην περιοχή σου, η κάλυψη, αν το έχεις σε Wi-Fi κ.ο.κ., αν είσαι σε περιοχή με κακό σήμα, τότε και η ομιλία θα επηρεάσει αρκετά.

Με λίγα λόγια είναι δύσκολο να σου πει κάποιος με ακρίβεια τι θα συμβεί στη δική σου περίπτωση χρήσης, αλλά σε σύγκριση με το δικό σου κινητό μάλλον θα έχεις καλύτερη απόδοση. Με ένα καινούριο iPhone πιθανώς όχι.

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική σου απάντηση . 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγω θα ηθελα να ρωτησω εχει κανεις την εφαρμογη της alpha bank και να μην του έρχονται τα push notifications? Μολις ξανακανω εγκατάσταση την εφαρμογη έρχονται για μια δυο μερες και μετα σταματανε.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, soubasn said:

Καλημερα. Εγω θα ηθελα να ρωτησω εχει κανεις την εφαρμογη της alpha bank και να μην του έρχονται τα push notifications? Μολις ξανακανω εγκατάσταση την εφαρμογη έρχονται για μια δυο μερες και μετα σταματανε.

Από τις ρυθμίσεις, πήγαινε στη κατανάλωση μπαταρίας, επέλεξε να τρέχει στο παρασκήνιο και μετά πάτα πάνω στο παρασκήνιο και επέλεξε απεριόριστη χρήση μπαταρίας. Εκεί δε θα στην τερματίζει το λειτουργικό και λογικά θα σου έρχονται οι ειδοποιήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, _NikitaS_ said:

Από τις ρυθμίσεις, πήγαινε στη κατανάλωση μπαταρίας, επέλεξε να τρέχει στο παρασκήνιο και μετά πάτα πάνω στο παρασκήνιο και επέλεξε απεριόριστη χρήση μπαταρίας. Εκεί δε θα στην τερματίζει το λειτουργικό και λογικά θα σου έρχονται οι ειδοποιήσεις. 

Δεν ειναι θεμα διαχείρισης. Και ανοιχτη να την εχω την εφαρμογη παλι δεν έρχεται. Μήπως ειναι καποιο bag της εφαρμογης γι αυτο ρωταω αν την εχει και καποιος αλλος.

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες μέρες η Alphabank και τα mobile/web της , είναι ό,τι να'ναι...πολλά παράπονα από χρήστες για καθυστερήσεις, μη λειτουργία, ακόμα και στα POS.

Οπότε κάνεις υπομονή  μέχρι να αξιωθούν να τα φτιάξουν

Link to comment
Share on other sites

update Σεπτεμβρίου...android 14...

to 15 ανέβηκε ΑOSP....σε κανά 15μερο έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

update Σεπτεμβρίου...android 14...

to 15 ανέβηκε ΑOSP....σε κανά 15μερο έρχεται...

μακαρι, παντου διαβαζψ για μεσα οκτωβρη

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Nikos_s3 said:

άντε και ήρθε μέσα Οκτώβρη...και? έπεσε η ζάχαρη στο νερό?

 

τιποτα δεν εγινε....σιγα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Να ρωτήσω κατι κουλό που πρώτη φορα το συναντάω σε κινητό! Οταν κλεισω το κινητό και το εχω airplane mode και το WiFi κλειστό, βάζοντας στο στην φόρτιση, όταν το ανοίξω χωρίς να συνδεθεί σε δίκτυο μου δείχνει ο,τι να ναι ώρα! Στις ρυθμίσεις το εχω βάλει αυτόματα όλα! Συμβαίνει και σε άλλους? 

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...