Jump to content

iPhone 15 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα καταστήματα το μαθαίνουν μόλις φτάσει στις αποθήκες της αλυσίδας. Η αποθήκη δεν ξέρει πότε θα παραλάβει, όντως 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει βγάλει ο Κωτσόβολος το iphone 14 pro με 36 άτοκες δόσεις. Τι προτείνετε, για κάποιον που πάει πρώτη φορά σε iPhone? Να παρω το 14 pro με κάνα 30αρι δόση το μήνα ? Η να τα σκάσω και να πάρω το 15 pro? Έχουν μεγάλες διαφορές σε κάμερα κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να σκεφτείς καλά αν θες όντως να αλλάξεις λογισμικό. Από ποιο κινητό έρχεσαι? Το 14 προ θα είναι μια χαρά αν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Kotsaris86 said:

Καλησπέρα παιδιά. Έχει βγάλει ο Κωτσόβολος το iphone 14 pro με 36 άτοκες δόσεις. Τι προτείνετε, για κάποιον που πάει πρώτη φορά σε iPhone? Να παρω το 14 pro με κάνα 30αρι δόση το μήνα ? Η να τα σκάσω και να πάρω το 15 pro? Έχουν μεγάλες διαφορές σε κάμερα κλπ ?

Τι διαφορά έχουν στην τιμή δεν μας λες...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Kotsaris86 said:

Καλησπέρα παιδιά. Έχει βγάλει ο Κωτσόβολος το iphone 14 pro με 36 άτοκες δόσεις. Τι προτείνετε, για κάποιον που πάει πρώτη φορά σε iPhone? Να παρω το 14 pro με κάνα 30αρι δόση το μήνα ? Η να τα σκάσω και να πάρω το 15 pro? Έχουν μεγάλες διαφορές σε κάμερα κλπ ?

Καλησπέρα, προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει. Μία εβδομάδα έχω το 14 pro 256gb μετά από 5 χρόνια "αποχής" από iPhone και είμαι σούπερ ευχαριστημένος... Προτίμησα το 14 pro από το 15 pro λόγω των όσων διαβάζω όλο αυτό το διάστημα για το 15, βλέπω διάφορα θέματα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnkarak said:

Καλησπέρα, προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει. Μία εβδομάδα έχω το 14 pro 256gb μετά από 5 χρόνια "αποχής" από iPhone και είμαι σούπερ ευχαριστημένος... Προτίμησα το 14 pro από το 15 pro λόγω των όσων διαβάζω όλο αυτό το διάστημα για το 15, βλέπω διάφορα θέματα. 

Πολύ καλή συσκευη το 14 Pro,το πήρε η μητέρα μου. Εγώ σκέφτομαι για το 15 Pro να δώσω το 13αρι μου στην iStorm και να βάλω την διαφορά με το trade and upgrade.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, koutsis said:

Τι διαφορά έχουν στην τιμή δεν μας λες...

Αν δεν κάνω λάθος η διαφορά είναι γύρω στα 100κατι ευρω

23 ώρες πριν, sneakysneaky said:

Θα έλεγα να σκεφτείς καλά αν θες όντως να αλλάξεις λογισμικό. Από ποιο κινητό έρχεσαι? Το 14 προ θα είναι μια χαρά αν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή.

Από Α52s. Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα για ερασιτεχνική χρήση φυσικά. Έχουν μεγάλες διαφορές στην κάμερα το 14 προ με το 15 προ ?

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Πολύ καλή συσκευη το 14 Pro,το πήρε η μητέρα μου. Εγώ σκέφτομαι για το 15 Pro να δώσω το 13αρι μου στην iStorm και να βάλω την διαφορά με το trade and upgrade.

Γνωρίζουμε αν έχουν μεγάλη διαφορά στην κάμερα ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kotsaris86 said:

Αν δεν κάνω λάθος η διαφορά είναι γύρω στα 100κατι ευρω

Από Α52s. Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα για ερασιτεχνική χρήση φυσικά. Έχουν μεγάλες διαφορές στην κάμερα το 14 προ με το 15 προ ?

Γνωρίζουμε αν έχουν μεγάλη διαφορά στην κάμερα ?

Δεν ξέρω για το 15αρι τι κάμερα έχει αλλά το 14 Pro είναι ένα πολύ καλό συνολο ακόμα και τώρα. Μια συσκευη σε νορμαλ μέγεθος που κάνει τα πάντα. Εγώ θα πήγαινα στο 15 διότι πέρα από τις διάφορες που έχει από τα προηγούμενα μοντέλα η type-c θύρα στο κάτω μέρος είναι μεγάλη ευκολία. Και στο λέω διότι είχα 3 iPhone με Lighting καλώδιο και το κουβαλάω πάντα μαζί μου για να φορτίσω ή να το συνδέσω σε PC για USB Tethering.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Kotsaris86 said:

Γνωρίζουμε αν έχουν μεγάλη διαφορά στην κάμερα ?

Όχι τεράστιες. Εξάλλου και το 14P πηρε κάποια features. Εγώ προσωπικά θα πήγαινα ή σε 15 ή σε 15 pro. Δεν θα σκεφτόμουν τα 14 γιατί ήδη μπήκαμε σε φάση απόσυρσης του lightning και όπως καταλαβαίνεις το type c είναι πιο future proof 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Όχι τεράστιες. Εξάλλου και το 14P πηρε κάποια features. Εγώ προσωπικά θα πήγαινα ή σε 15 ή σε 15 pro. Δεν θα σκεφτόμουν τα 14 γιατί ήδη μπήκαμε σε φάση απόσυρσης του lightning και όπως καταλαβαίνεις το type c είναι πιο future proof 

Χίλιες φορές να πάρει το 14 pro παρά το 15! Ουτε 120hz οθόνη δεν έχει το απλό 15άρι και κάμερα καλύτερη το 14 pro.

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Just now, koutsis said:

Χίλιες φορές να πάρει το 14 pro παρά το 15! Ουτε 120hz δεν έχει το απλό 15άρι.

Συμφωνώ, το 14 Pro είναι ανώτερο του 15 (του απλού).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα pro γενικά ρε παιδιά είναι άλλες συσκευές 

Ακομα και το 13 pro το προτιμώ εγώ από το 15 το απλό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω. Εγώ θεωρώ σημαντικότερη την αυτονομία από την οθόνη πχ. Εξάλλου και στο 15 προ στα 60 την έχω γιατί φεύγει σα νερο η μπαταρία. 
Αν μας ενδιαφέρουν οι κάμερες, σίγουρα καλύτερα 14 προ ή 15 προ. Απλώς υπάρχει το ενδεχόμενο τα αξεσουάρ lightning να περιοριστούν σημαντικά, δηλαδή οι εταιρίες να βγάζουν μόνο τους τωρινούς κωδικούς. Αυτό βέβαια δεν αποτελεί τόσο μεγάλο θέμα γιατί το κινητό ήδη φτάνει μια μαξ ταχύτητα και υπάρχουν ήδη προϊόντα για αυτές. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, paanos said:

Τι να σας πω. Εγώ θεωρώ σημαντικότερη την αυτονομία από την οθόνη πχ. Εξάλλου και στο 15 προ στα 60 την έχω γιατί φεύγει σα νερο η μπαταρία. 
Αν μας ενδιαφέρουν οι κάμερες, σίγουρα καλύτερα 14 προ ή 15 προ. Απλώς υπάρχει το ενδεχόμενο τα αξεσουάρ lightning να περιοριστούν σημαντικά, δηλαδή οι εταιρίες να βγάζουν μόνο τους τωρινούς κωδικούς. Αυτό βέβαια δεν αποτελεί τόσο μεγάλο θέμα γιατί το κινητό ήδη φτάνει μια μαξ ταχύτητα και υπάρχουν ήδη προϊόντα για αυτές. 

Ε τότε βάζεις κάτω τις προσωπικές σου ανάγκες και αποφασίζεις 

Από καλώδια και λοιπά δεν υπάρχει πρόβλημα 

Ακόμα και τώρα μπορείς να βρεις mini usb που έχει εξαφανιστεί εδώ και πολλά χρόνια 

Είπαμε δεν εξαφανίζονται από την αγορά τόσο εύκολα. Εκατομμύρια συσκευές ακόμα σε όλο τον κόσμο έχουν lightning 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι μεταξύ του 15pro max και του 15pro, αλλά δε μπορώ με τίποτα να αποφασίσω. Δεν είχα ποτέ ξανά iphone. Πήγα τα είδα σε ένα μαγαζί, στο pro μου φαίνεται μικρή η οθονη, το pro max είμαι σίγουρος με θήκη και τζαμακι πως θα είναι τούβλο στο χέρι.. Οπότε είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Για τη μπαταρία του τι έχετε να πείτε; είναι τόσο χάλια όσο λένε; 

Edited by jeronimo7
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jeronimo7 said:

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι μεταξύ του 15pro max και του 15pro, αλλά δε μπορώ με τίποτα να αποφασίσω. Δεν είχα ποτέ ξανά iphone. Πήγα τα είδα σε ένα μαγαζί, στο pro μου φαίνεται μικρή η οθονη, το pro max είμαι σίγουρος με θήκη και τζαμακι πως θα είναι τούβλο στο χέρι.. Οπότε είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Για τη μπαταρία του τι έχετε να πείτε; είναι τόσο χάλια όσο λένε; 

pro max πολυ καλυτερη μοαταρια και καλυτερη καμερα...αν εχεις μικρα χερια τοτε πανε στο pro αλλιως το pro max θα το χαρεις παραπανω και λογω οθονης

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, jeronimo7 said:

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι μεταξύ του 15pro max και του 15pro, αλλά δε μπορώ με τίποτα να αποφασίσω. Δεν είχα ποτέ ξανά iphone. Πήγα τα είδα σε ένα μαγαζί, στο pro μου φαίνεται μικρή η οθονη, το pro max είμαι σίγουρος με θήκη και τζαμακι πως θα είναι τούβλο στο χέρι.. Οπότε είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Για τη μπαταρία του τι έχετε να πείτε; είναι τόσο χάλια όσο λένε; 

Σίγουρα το Max είναι καλύτερο και σε μπαταρία και σε κάμερα. Από την άλλη μόνο εσύ ξέρεις τι σε βολεύει σαν μέγεθος 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι μεταξύ του 15pro max και του 15pro, αλλά δε μπορώ με τίποτα να αποφασίσω. Δεν είχα ποτέ ξανά iphone. Πήγα τα είδα σε ένα μαγαζί, στο pro μου φαίνεται μικρή η οθονη, το pro max είμαι σίγουρος με θήκη και τζαμακι πως θα είναι τούβλο στο χέρι.. Οπότε είμαι σε μεγάλο δίλημμα. Για τη μπαταρία του τι έχετε να πείτε; είναι τόσο χάλια όσο λένε; 

Δε μπορεί να στο απαντήσει κανένας άλλος αυτό πέρα από τον ίδιο σου τον εαυτό!!

Προσωπικά μετά από χρόνια σε Pro Max πήγα πέρσι σε 14 Pro και φέτος πάλι σε 15 Pro. Τόσο μεγάλο μέγεθος δε ξανά παίρνω. Η ευκολία των 6.1” δε την αλλάζω με τίποτα! Ούτε η οθόνη είναι μικρή. Χωράει σε τσέπες, μπορείς να το χρησιμοποιείς περισσότερη ώρα λόγω μεγέθους, δεν κουράζει το βάρος του!!


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, bill_viper said:


Δε μπορεί να στο απαντήσει κανένας άλλος αυτό πέρα από τον ίδιο σου τον εαυτό!!

Προσωπικά μετά από χρόνια σε Pro Max πήγα πέρσι σε 14 Pro και φέτος πάλι σε 15 Pro. Τόσο μεγάλο μέγεθος δε ξανά παίρνω. Η ευκολία των 6.1” δε την αλλάζω με τίποτα! Ούτε η οθόνη είναι μικρή. Χωράει σε τσέπες, μπορείς να το χρησιμοποιείς περισσότερη ώρα λόγω μεγέθους, δεν κουράζει το βάρος του!!


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

Νομίζω έχεις δίκιο. Ήδη μετά από χρόνια χρήση smartphone τα χέρια μια κάποια κόπωση την έχουν, οπότε θα πάω στο πιο ελαφρύ και βολικό pro! Για την ακρίβεια, iphone 15 pro 256 σε white titanium. 

Ευχαριστώ όλα τα μέλη για τις απαντήσεις! 🙂 

ΥΓ. Η εμπειρία σας με τη μπαταρία του pro, πώς είναι? 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σου έλυσα την απορία. 
Βγάζει περίπου 6:30-7 ώρες SOT με αρκετά δυνατή φωτεινότητα και 5G ενεργό.

Εχει βελτιωθεί κάπως η αυτονομία με την 17.1

IMG_1913.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, paanos said:

Ελπίζω να σου έλυσα την απορία. 
Βγάζει περίπου 6:30-7 ώρες SOT με αρκετά δυνατή φωτεινότητα και 5G ενεργό.

Εχει βελτιωθεί κάπως η αυτονομία με την 17.1

IMG_1913.png

Μου ακούγεται άκρως ικανοποιητική η διάρκεια.. Ειδικά αν σκεφτείς πως σκοπεύω να το κατεβάζω και σε 4g μιας και δε χρειάζομαι τις ταχύτητες του 5g. Μια χαρά λοιπόν! 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να σου έλυσα την απορία. 
Βγάζει περίπου 6:30-7 ώρες SOT με αρκετά δυνατή φωτεινότητα και 5G ενεργό.
Εχει βελτιωθεί κάπως η αυτονομία με την 17.1
IMG_1913.thumb.png.f31c309f6977d057af152c6adfac31d5.png

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η αυτονομία πάντως.
Τι κάνεις 10-12 ώρες με το κινητό όμως με παραξενεύει να σου πω την αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos523 said:


Εμένα μια χαρά μου φαίνεται η αυτονομία πάντως.
Τι κάνεις 10-12 ώρες με το κινητό όμως με παραξενεύει να σου πω την αλήθεια.

Θέματα δουλειάς τον τελευταίο καιρό. Ουσιαστικά έχει αντικαταστήσει τον υπολογιστή. 
Καλά τα πάει πάντως 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, paanos said:

Θέματα δουλειάς τον τελευταίο καιρό. Ουσιαστικά έχει αντικαταστήσει τον υπολογιστή. 
Καλά τα πάει πάντως 🙂

Για πάνε λίγο πιο κάτω να δούμε και τις εφαρμογές που ξοδεύουν την μπαταρία…

Αστειευομαι φυσικά ο καθένας κάνει ότι θέλει με την συσκευή του 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...