Jump to content

iPhone 15 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

ενταξει σχετικα ειναι ολα. και ολα ανοιχτα καποια στιγμη κουραζει οταν φτανει στο αλλο ακρο, να μαζευεις ειδοποιησεις κτλ κτλ χωρις λογο. 

 

 

Πανω σε αυτο εγω κανω το αντιθετο, δινω σε ολα αδειες γιατι μες το χρονο μπορει να χρειαστω σε ολα, και επειδη μετα δε μπαινω στη διαδικασια να καθομαι να παιρνω πισω τις αδειες, πιο κουραστικο...απλα κλεινω τοποθεσια. νομιζω οτι τα ιδια λεμε απλα εσεις κανετε αυτο που φαινομενικα ειναι πιο ευχρηστο αλλα και εκει παλι θα χρειαστεις καποια στιγμη αδεια και δε θα την εχεις και με τον καιρο θα δινεις και στο τελος θα την τραβανε ολες οι εφαρμογες.

 

41 minutes ago, Tasos19s said:

Εμένα όχι δεν με βολεύει αυτό που κανείς 

Συγκεκριμένα έχω πρόσβαση σε Ξαιρος, εύρεση, χάρτες, google maps, here maps και σε όλες τις υπηρεσίες συστήματος 

Οι υπηρεσίες συστήματος ανοίγουν την τοποθεσία άπειρες φορές 

Παλιοτερα όμως που έκανα σαν εσένα δεν έβλεπα διαφορά στην μπαταρία. Μην σου πω χειρότερα ήταν με κλειστή τοποθεσία 

Παιδιά τζάμπα παιδευεστε πιστεύω. Το ios είναι έτσι φτιαγμένο που δεν χρειάζεται να κλείνεις τίποτα. Για αυτό άλλωστε δεν υπάρχουν καν γρήγορες ρυθμίσεις για να κλείνεις WiFi, Bluetooth, τοποθεσία κτλ. Ούτε καν τις ανοιχτές εφαρμογές δεν μπορείς να κλείσεις όλες μαζί! Εγώ δεν ασχολουμαι καθόλου με όλα αυτά και πιστεύω αν ασχολουμουν το πολύ να κερδιζα ένα 5% μπαταρία σε όλη τη μέρα. Πραγματικά ασήμαντο δηλαδή...

Edited by koutsis

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, koutsis said:

 

Παιδιά τζάμπα παιδευεστε πιστεύω. Το ios είναι έτσι φτιαγμένο που δεν χρειάζεται να κλείνεις τίποτα. Για αυτό άλλωστε δεν υπάρχουν καν γρήγορες ρυθμίσεις για να κλείνεις WiFi, Bluetooth, τοποθεσία κτλ. Ούτε καν τις ανοιχτές εφαρμογές δεν μπορείς να κλείσεις όλες μαζί! Εγώ δεν ασχολουμαι καθόλου με όλα αυτά και πιστεύω αν ασχολουμουν το πολύ να κερδιζα ένα 5% μπαταρία σε όλη τη μέρα. Πραγματικά ασήμαντο δηλαδή...

Αυτό είπα κι εγώ ότι δεν τα πειράζω 

Εχω κόψει την πρόσβαση στην τοποθεσία σε όλες σχεδόν τις εφαρμογές και δεν ξανά ασχολήθηκα με την τοποθεσία από τότε που έστησα το κινητό πρώτη μέρα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω σε iphone 15 pro 2 σιμ από διαφορετικούς παροχους. Γίνεται; ή πρέπει και οι δύο σιμ να είναι από τον ίδιο παροχο; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, katemas said:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω σε iphone 15 pro 2 σιμ από διαφορετικούς παροχους. Γίνεται; ή πρέπει και οι δύο σιμ να είναι από τον ίδιο παροχο; 

Εννοείται γίνεται.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, katemas said:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω σε iphone 15 pro 2 σιμ από διαφορετικούς παροχους. Γίνεται; ή πρέπει και οι δύο σιμ να είναι από τον ίδιο παροχο; 

Απλά δεν λειτουργούν και οι δυο ταυτόχρονα όταν είσαι σε κληση

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Tasos19s said:

Απλά δεν λειτουργούν και οι δυο ταυτόχρονα όταν είσαι σε κληση

 

Όχι πια. Πλέον μέσω WiFi calling παίζουν και οι 2 ταυτόχρονα. Όταν μιλάς από την 1, η 2 παίζει με VoWifi (σαν VoWiFi δηλαδή) με τα δεδομένα της 1 και το αντίστροφο 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Όχι πια. Πλέον μέσω WiFi calling παίζουν και οι 2 ταυτόχρονα. Όταν μιλάς από την 1, η 2 παίζει με VoWifi (σαν VoWiFi δηλαδή) με τα δεδομένα της 1 και το αντίστροφο 

Έχεις παντού Wi-Fi calling? 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον και οι 2 κάρτες έχουν δεδομένα ναι. Όπως είπα είναι κάτι σαν WiFi calling, αλλά αντί για WiFi τραβάει δεδομένα της κάρτας από την οποία κανεις κλήση. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Εφόσον και οι 2 κάρτες έχουν δεδομένα ναι. Όπως είπα είναι κάτι σαν WiFi calling, αλλά αντί για WiFi τραβάει δεδομένα της κάρτας από την οποία κανεις κλήση. 

Καλή πληροφορία. Όποτε είναι σαν dual sim dual active η συσκευή. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...