Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, nikos523 said:

Είχα την εντύπωση ότι η MS έχει extension στο store για heif support. Πάνε και χρόνια βέβαια αλλά νομίζω είχε. 
 

Η μετατροπή γίνεται φυσικά με 2 κλικ μέσο του καταπληκτικού file manager (που δεν υπάρχει απ ότι βλέπω στις τελευταίες σελίδες..), οπότε μπορεί να αυτοματοποιηθεί και με το shortcuts. Σίγουρα θα βρεις αποτελέσματα αν ψάξεις.

καταρχας να πω οτι για να ρωταω σημαινει οτι εψαξα. 

επισης το να ψαχνεις στo ios οση γνωση και αλγοριθμικη λογικη και να εχεις, δε σημαινει οτι θα βρεις αυτο που θες..πχ το να φιλτραρεις τα αδιαβαστα ΣΜΣ για να συμβει πρεπει να κανεις ταμα στην παναγιά την Ελωνα! γιατι απλα δεν εχει καπου εκει μια τετοια επιλογη αλλα πας μεσω θηβων!

Τελος παντων, στα windows εχει αγορα εφαρμογης για να παιξουν τα HEIC αλλα χειριζομαι πολλα pc Που δε συγχρονιζω οποτε δε θελω να το κανω ετσι. επισης απο cloud one drive βλεπω αρχεια και στην TV μου και φοβαμαι οτι ουτε εκει θα παιζουν, δεν εχω δοκιμασει προσφατα βεβαια. και γενικα θα ηθελα να μπορω να τα κανω μετατροπη αν υπαρχει ευκολος και μαζικος τροπος φυσικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, Nikos_Mpl said:

καταρχας να πω οτι για να ρωταω σημαινει οτι εψαξα. 

επισης το να ψαχνεις στo ios οση γνωση και αλγοριθμικη λογικη και να εχεις, δε σημαινει οτι θα βρεις αυτο που θες..πχ το να φιλτραρεις τα αδιαβαστα ΣΜΣ για να συμβει πρεπει να κανεις ταμα στην παναγιά την Ελωνα! γιατι απλα δεν εχει καπου εκει μια τετοια επιλογη αλλα πας μεσω θηβων!

Τελος παντων, στα windows εχει αγορα εφαρμογης για να παιξουν τα HEIC αλλα χειριζομαι πολλα pc Που δε συγχρονιζω οποτε δε θελω να το κανω ετσι. επισης απο cloud one drive βλεπω αρχεια και στην TV μου και φοβαμαι οτι ουτε εκει θα παιζουν, δεν εχω δοκιμασει προσφατα βεβαια. και γενικα θα ηθελα να μπορω να τα κανω μετατροπη αν υπαρχει ευκολος και μαζικος τροπος φυσικα.

Μάλλον δεν έψαξες καλά.

https://www.guidingtech.com/convert-jpg-images-to-heic-iphone/

Με αυτό το attitude πάντως λες και φταίω εγώ που δεν έχεις iCloud και προσπαθώ να σε βοηθήσω, δεν πρόκειται να ξανά απαντήσω.

Καλή συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, nikos523 said:

Το βασικό πρόβλημα στο android είναι αυτό.

Αρχεία πεταμένα εδώ κι εκεί, υποφέρεις να κάνεις ένα backup και δεν ξέρεις που να πρώτο κοιτάξεις.

Εαν όμως θέλεις να έχεις τις φωτό και τα βίντεο σου όπως θέλεις, μπορείς να φτιάξεις τους φακέλους που θέλεις μέσα στοκ file manager και να μην ασχοληθείς με στοκ εφαρμογές. 
 

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι έχουν ελλείψεις, κάποιοι δεν ξέρουν αρκετά ακόμα για το λειτουργικό, αλλά αυτό το νήμα είναι για κατόχους 15PM και όσους έχουν να μοιραστούν κάτι ή να ρωτήσουν κάτι για αυτό. 
Υπάρχει και το γενικά περί iOS για γενικούς προβληματισμούς και λοιπά άσχετα από την εκάστοτε συσκευή. 

Κοιτά, όταν ένα μέλος του Myphone θεωρεί πρόβλημα το να έχει άμεση και ελεύθερη πρόσβαση σε όλα του τα αρχεία αυτό ακούγεται κάπως. Το να θέλω πχ να οργανώσω την μουσική μου όπως θέλω, να την έχω σε φακέλους και να ακούω ανά φακέλους (χωρίς χρήση clouds) να θέλω να στείλω ένα κομμάτι στον αδερφό μου κλπ και να μην μπορώ γιατί έτσι θέλει η apple, ε δεν μου κάθεται καλά. Όπως καλά δεν μου κάθεται η απουσία επιλογών.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, montoya_42 said:

Κοιτά, όταν ένα μέλος του Myphone θεωρεί πρόβλημα το να έχει άμεση και ελεύθερη πρόσβαση σε όλα του τα αρχεία αυτό ακούγεται κάπως. Το να θέλω πχ να οργανώσω την μουσική μου όπως θέλω, να την έχω σε φακέλους και να ακούω ανά φακέλους (χωρίς χρήση clouds) να θέλω να στείλω ένα κομμάτι στον αδερφό μου κλπ και να μην μπορώ γιατί έτσι θέλει η apple, ε δεν μου κάθεται καλά. Όπως καλά δεν μου κάθεται η απουσία επιλογών.

Μα αυτό ακριβώς γίνεται αν τα βάλεις στο file manager όπως σου είπα.

Εχω παλιά συλλογή από τραγούδια, αρχεία, εικόνες κλπ έτσι ακριβώς ταξινομημένα γιατί δεν θα θέλω ούτε στις φωτογραφίες ούτε στο Apple Music.  

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos523 said:

Μα αυτό ακριβώς γίνεται αν τα βάλεις στο file manager όπως σου είπα.

Εχω παλιά συλλογή από τραγούδια, αρχεία, εικόνες κλπ έτσι ακριβώς ταξινομημένα γιατί δεν θα θέλω ούτε στις φωτογραφίες ούτε στο Apple Music.  

Μα θέλω τα κομμάτια μου στο Apple Music αλλά θέλω να έχω κρι πρόσβαση σε αυτά ώστε πχ να μπορώ να το στείλω σε κάποιον. 
 Γίνεται;

Επίσης μου είναι σημαντικό να μπορώ να παίζω έναν φάκελο με τραγούδια που έχω στην συσκευή και όχι στο cloud. Υπάρχει τρόπος; Μήπως όλα μου ξεφεύγει. Για την ώρα η μόνη λύση είναι ο VLC αλλά παίζει μόνο cloud όποτε δεν είναι αυτό που θέλω. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, montoya_42 said:

Μα θέλω τα κομμάτια μου στο Apple Music αλλά θέλω να έχω κρι πρόσβαση σε αυτά ώστε πχ να μπορώ να το στείλω σε κάποιον. 
 Γίνεται;

Επίσης μου είναι σημαντικό να μπορώ να παίζω έναν φάκελο με τραγούδια που έχω στην συσκευή και όχι στο cloud. Υπάρχει τρόπος; Μήπως όλα μου ξεφεύγει. Για την ώρα η μόνη λύση είναι ο VLC αλλά παίζει μόνο cloud όποτε δεν είναι αυτό που θέλω. 

Δεν παίζει μόνο cloud ο VLC. Με αυτόν φορτώνω ότι φάκελο έχω στα αρχεία μου.

Τωρα για να στείλεις κλπ, τι να σου πω. Εγώ στέλνω ότι χρειαστεί με airdrop ή iMessage. Πριν είχα Spotify οποτε απλά έστελνα το λινκ. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, nikos523 said:

Δεν παίζει μόνο cloud ο VLC. Με αυτόν φορτώνω ότι φάκελο έχω στα αρχεία μου.

Τωρα για να στείλεις κλπ, τι να σου πω. Εγώ στέλνω ότι χρειαστεί με airdrop ή iMessage. Πριν είχα Spotify οποτε απλά έστελνα το λινκ. 

Εννοώ να παίξει έναν φάκελο. 
πχ έχω έναν φάκελο Α έναν Β κι έναν Γ. Μπορώ να βάλω τον VLC να παίξει όλα τα τραγούδια του Α;

Με το airdrop μπορείς να στείλεις κομμάτι από το Apple Music?? 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, montoya_42 said:

Με το airdrop μπορείς να στείλεις κομμάτι από το Apple Music?? 

Αν εννοείς τραγούδι που έχεις στο κινητό σου περασμένο, όχι.

Αν είναι περασμένο σε κάποια εφαρμογή τότε ναι μεσω της εφαρμογής αρχεία 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Αν εννοείς τραγούδι που έχεις στο κινητό σου περασμένο, όχι.

Αν είναι περασμένο σε κάποια εφαρμογή τότε ναι μεσω της εφαρμογής αρχεία 

Για την εφαρμογή της μουσικής εννοώ. 
 Πότε θα έρθουν τα νέα καταστήματα στο iOS μετά τις σχετικές αποφάσεις της ΕΕ;

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές εννοώ τις άλλες, όπως πχ το VLC. Ένα τραγούδι που πέρασες μεσω Η-Υ στην εφαρμογή μουσικής δεν στέλνεται κάπως σε άλλο κινητό 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Εφαρμογές εννοώ τις άλλες, όπως πχ το VLC. Ένα τραγούδι που πέρασες μεσω Η-Υ στην εφαρμογή μουσικής δεν στέλνεται κάπως σε άλλο κινητό 

Ναι, το ίδιο λέμε. 
 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Νέος κάτοχος του I phone 15 pro max μετά από χρόνια στο android και έχοντας περάσει από τα χέρια μου σχεδόν όλες οι εταιρίες,έχοντας  σαν πρώτο και τελευταίο I phone που είχα το I phone 4s.Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος ο οποίος να έχει ασφαλίσει την συσκευή του από κλοπή ή ζημιά..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, montoya_42 said:

Για την εφαρμογή της μουσικής εννοώ. 
 Πότε θα έρθουν τα νέα καταστήματα στο iOS μετά τις σχετικές αποφάσεις της ΕΕ;

Mε το iOS 17.4 λενε οτι θα ειναι εφικτο το sideloading!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, montoya_42 said:

Όταν δεν έχεις προσβάσεις σε όλα σου τα αρχεία να τα οργανώσεις όπως θέλεις εσύ εκεί αρχίζει το πρόβλημα. Δεν είναι θέμα file manager “τύπου" windows ή android αλλά γενικά ύπαρξης πραγματικού file manager όπου να μπορώ να οργανώνω την μουσική μου, τις φωτογραφίες μου κλπ όπως θέλω ΕΓΩ και όχι η apple. 
Όσο για το «έχει αλλά πράγματα να κανείς» αυτά τα πράγματα είναι ελάχιστα που βέβαια υπάρχουν στον ανταγωνισμό πιο εύκολα. 
Δυστυχώς υστερεί κατά πολύ. 

Η διαχείριση των φωτογραφιών είναι παρά πολύ καλή 

Ειναι κατά ημερομηνία 

Πας πάνω πάνω πάνω και βρίσκεις ότι θέλεις 

Εγώ έχω 8-9.000 φωτό και μια χαρά βρίσκω ότι χρειάζομαι 

Απλα πχ πάω Νοέμβριος 2018 και βρίσκω αυτό που θέλω 

Η μουσική το ίδιο. Κανείς ότι θέλεις στο iTunes και απλά στο τέλος πατάς ένα συγχρονισμό χωρίς να ακουμπήσεις το τηλέφωνο 

Το Android σε αυτά είναι ένα χάος. Όπως και σε πολλά πράγματα 

Χρησιμοποιω και Android και έχω άποψη. Δεν βρίσκεις άκρη σε φακέλους και υπό φακέλους 

Αλλα είναι στο downloads αλλά στο Dcim αλλά στο video αλλά στο photos αλλά στο Adobe αλλά στο screenshots και πάει λέγοντας 

Τρως ώρες να τα μεταφέρεις από εδώ κι από εκεί και στο τέλος οι φωτογραφίες γίνονται ένα μπάχαλο. Σήμερα δίπλα δίπλα δείχνει με μια του 2018 

Αυτο είναι ταξινόμηση όπως λες ότι βάζεις τα πράγματα στην σειρά; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες, με το viber Και τις επαφες εχετε προβλημα? δε μου διαβαζει τα ονοματα απο τις μισες τουλαχιστον και εχω θεματα. μονο στo viber συμβαινει αυτο και βλεπω στο app store απο τις κριτικες οτι το εχουν και αλλοι. 

Καμια λυση?

επισης αν κανω επαναφορα εργοστασιακων, μπορω να επαναφερω μονο ΣΜΣ και κλησεις ας πουμε? και οχι ρυθμισεις? πχ στο samsung μπορεις να επιλεξεις κομματια απο το back up Να επαναφερεις..Μπας και του εκανα μια επαναφορα και το εστηνα κομματι κομματι.

 

17 ώρες πριν, nikos523 said:

Μάλλον δεν έψαξες καλά.

https://www.guidingtech.com/convert-jpg-images-to-heic-iphone/

Με αυτό το attitude πάντως λες και φταίω εγώ που δεν έχεις iCloud και προσπαθώ να σε βοηθήσω, δεν πρόκειται να ξανά απαντήσω.

Καλή συνέχεια. 

 

καλημερα φιλε μου, συγγνωμη αν το εξελαβες σαν προσβλητικη ή αποτομη απαντηση, απλα εννοουσα οτι εψαξα μεσα στο μενου κτλ και δεν εβγαλα ακρη, ειδα οτι γινεται με τις συντομευσεις τις οποιες ποτε δεν καταφερα να στησω και για αλλα θεματα που ειχα ρωτησει παλιοτερα γιαυτο δεν ειχα ασχοληθει.. θεωρουσα οτι θα υπαρχει μια επιλογη, πχ επιλογη ολων των φωτο και μετατροπη με καποια επιλογη ευκολη. τωρα το να στησεις συντομευση κτλ, καποτε το χρειαστηκα και για την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση τοποθεσιας και δεν το καταφερα ποτε. Τελος παντων, σε καμια περιπτωση δεν μιλησα επιθετικα ή προσβλητικα σε σενα παντως.

 

EDIT: την εκανα τη συντομευση για να μετατρεψω σε jpeg μερικες που ηθελα και τιποτα, μενουν HEIF..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τάσο δεν είναι  κακό να είσαι λίγο αντικειμενικός, προσπαθείς να βγάλεις το iOS την ποιο ευέλικτη συσκευή ενώ είναι ακριβώς το αντίθετο. Σε android δεν υπάρχει κάτι που να θες να κάνεις και να μην γίνεται, τόσο απλά. Η μόνη σοβαρή αλλαγή που είδα από iPhone 6 σε iPhone 15 είναι είναι οι αυτοματισμοί, γενικά το iOS οι προσθήκες που κάνει και οι κάτοχοι βαράνε παλαμάκια και χαίρονται είναι προσθήκες που στο android ίσως να υπάρχουν από τη μέρα που γεννήθηκε. Μιλάς για οργάνωση σε άλμπουμ και θεωρείς καλό ότι υπάρχουν όλες χύμα σε ένα φάκελο, αυτό δεν είναι οργάνωση είναι χυμάδιο που χάνεις τη μπάλα και μπορείς να το κάνεις σε android σε 5 sec, select all, cut, paste.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_Mpl said:

καλημερα παιδες, με το viber Και τις επαφες εχετε προβλημα? δε μου διαβαζει τα ονοματα απο τις μισες τουλαχιστον και εχω θεματα. μονο στo viber συμβαινει αυτο και βλεπω στο app store απο τις κριτικες οτι το εχουν και αλλοι. 

Καμια λυση?

Μηπως να δοκιμαζες reset και set up as new;

Ξερω, ειναι φασαρια αλλα δεν μου εχει τυχει ποτέ αυτο που λες Νικολα... 
Τα ονομαστα των επαφων που δε σου διαβαζει, πού ειναι αποθηκευμενα; Στο icloud ή στο gmail; Μηπως παιζει κανα conflict...
Γυρνα παλι σε Samsung παλιοfanboy!! :classic_laugh:

1 ώρα πριν, konandrio said:

Τάσο δεν είναι  κακό να είσαι λίγο αντικειμενικός, προσπαθείς να βγάλεις το iOS την ποιο ευέλικτη συσκευή ενώ είναι ακριβώς το αντίθετο. Σε android δεν υπάρχει κάτι που να θες να κάνεις και να μην γίνεται, τόσο απλά. Η μόνη σοβαρή αλλαγή που είδα από iPhone 6 σε iPhone 15 είναι είναι οι αυτοματισμοί, γενικά το iOS οι προσθήκες που κάνει και οι κάτοχοι βαράνε παλαμάκια και χαίρονται είναι προσθήκες που στο android ίσως να υπάρχουν από τη μέρα που γεννήθηκε. Μιλάς για οργάνωση σε άλμπουμ και θεωρείς καλό ότι υπάρχουν όλες χύμα σε ένα φάκελο, αυτό δεν είναι οργάνωση είναι χυμάδιο που χάνεις τη μπάλα και μπορείς να το κάνεις σε android σε 5 sec, select all, cut, paste.

Πολυ σωστη τοποθετηση,
Απο τους 12 μηνες του χρονου, τους 8 περιπου χρησιμοποιω iPhone, τους 4 android flagships και προσυπογραφω αυτο που λες,

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κράζουμε λίγο, και εγώ που και που για κάποια θέματα αλλά κακά τα ψέματα τα περισσότερα τα έχω συνηθίσει και σταματάς να σκέφτεσαι σιγά σιγά τι είχες με android. Του χρόνου εννοείται πάμε για το νέο iphone!

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, konandrio said:

Τάσο δεν είναι  κακό να είσαι λίγο αντικειμενικός, προσπαθείς να βγάλεις το iOS την ποιο ευέλικτη συσκευή ενώ είναι ακριβώς το αντίθετο. Σε android δεν υπάρχει κάτι που να θες να κάνεις και να μην γίνεται, τόσο απλά. Η μόνη σοβαρή αλλαγή που είδα από iPhone 6 σε iPhone 15 είναι είναι οι αυτοματισμοί, γενικά το iOS οι προσθήκες που κάνει και οι κάτοχοι βαράνε παλαμάκια και χαίρονται είναι προσθήκες που στο android ίσως να υπάρχουν από τη μέρα που γεννήθηκε. Μιλάς για οργάνωση σε άλμπουμ και θεωρείς καλό ότι υπάρχουν όλες χύμα σε ένα φάκελο, αυτό δεν είναι οργάνωση είναι χυμάδιο που χάνεις τη μπάλα και μπορείς να το κάνεις σε android σε 5 sec, select all, cut, paste.

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνεις 

Λεω εμένα με βολεύει η ταξινόμηση όλων των φωτό κατά ημερομηνία 

Ετσι δεν χάνομαι καθόλου 

Εσυ μπορεί να λες ότι σε βολεύει 

Αντικειμενικος είμαι γιατί χρησιμοποιώ και τα δυο λογισμικά 

Τι να κάνουμε σε κάποια πράγματα είναι το ένα καλύτερο και σε κάποια είναι το άλλο 

Αυτα που ανέφερα είναι αυτά που αποκομίζω από την χρόνια χρήση και των δυο 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Tasos19s said:

Δυστυχώς δεν καταλαβαίνεις 

Λεω εμένα με βολεύει η ταξινόμηση όλων των φωτό κατά ημερομηνία 

Ετσι δεν χάνομαι καθόλου 

Εσυ μπορεί να λες ότι σε βολεύει 

Αντικειμενικος είμαι γιατί χρησιμοποιώ και τα δυο λογισμικά 

Τι να κάνουμε σε κάποια πράγματα είναι το ένα καλύτερο και σε κάποια είναι το άλλο 

Αυτα που ανέφερα είναι αυτά που αποκομίζω από την χρόνια χρήση και των δυο 

Ακριβώς

Σε βολεύει αλλά δεν έχεις και άλλη επιλογή οπότε σε βολεύει θες δεν θες. Πες μου ότι προσπάθησες σε android να κάνεις sort by date τις φωτό και δεν μπόρεσες 🙂
 

Επίσης βαρέθηκα τα VS θα τα πούμε πάλι όταν πάρω το iPhone 21 pro max.

Pixel 8 pro και ας χάνω 10 κλήσεις τη μέρα . 🤪 😞 😞

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, megatr0n said:

Μηπως να δοκιμαζες reset και set up as new;

Ξερω, ειναι φασαρια αλλα δεν μου εχει τυχει ποτέ αυτο που λες Νικολα... 
Τα ονομαστα των επαφων που δε σου διαβαζει, πού ειναι αποθηκευμενα; Στο icloud ή στο gmail; Μηπως παιζει κανα conflict...
Γυρνα παλι σε Samsung παλιοfanboy!! :classic_laugh:

Πολυ σωστη τοποθετηση,
Απο τους 12 μηνες του χρονου, τους 8 περιπου χρησιμοποιω iPhone, τους 4 android flagships και προσυπογραφω αυτο που λες,

εδωσαν σημερα αναβαθμιση και εφτιαξε.. εν τω μεταξυ εκανα απεγκατασταση του viber και στην επαναφορα μου ειχε 12.000 αδιαβαστα μηνυματα απο 100-200 διαλογους!!!! δε μπορουσα να ξερω αν εχω νεο μηνυμα βλεποντας το εικονιδιο!

εκατσα και τους ανοιξα ολους εναν εναν να σβησουν!! τι κανουμε για ενα μηλο ρε γαμωτη.

 

Οσο αφορα τη μετατροπη των φωτο, εφτιαξα τη συντομευση αλλα παλι με ιδια μορφη τα δειχνει τα αρχεια!! δεν ξερω τι παιζει! αν μπορει κανενας να μου πει εναν ευκολο τροπο για τις φωτο, οχι τα βιντεο..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nikos_Mpl said:

τι κανουμε για ενα μηλο ρε γαμωτη.

καλά δεν σου φταίει το μήλο αν χρησιμοποιείς την πιο σάπια εφαρμογή! Θέμα του viber ειναι αυτό...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Nikos_Mpl said:

εδωσαν σημερα αναβαθμιση και εφτιαξε.. εν τω μεταξυ εκανα απεγκατασταση του viber και στην επαναφορα μου ειχε 12.000 αδιαβαστα μηνυματα απο 100-200 διαλογους!!!! δε μπορουσα να ξερω αν εχω νεο μηνυμα βλεποντας το εικονιδιο!

εκατσα και τους ανοιξα ολους εναν εναν να σβησουν!! τι κανουμε για ενα μηλο ρε γαμωτη.

 

Οσο αφορα τη μετατροπη των φωτο, εφτιαξα τη συντομευση αλλα παλι με ιδια μορφη τα δειχνει τα αρχεια!! δεν ξερω τι παιζει! αν μπορει κανενας να μου πει εναν ευκολο τροπο για τις φωτο, οχι τα βιντεο..

Απορώ πώς αντέχεις ακόμη. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikos_Mpl said:

εδωσαν σημερα αναβαθμιση και εφτιαξε.. εν τω μεταξυ εκανα απεγκατασταση του viber και στην επαναφορα μου ειχε 12.000 αδιαβαστα μηνυματα απο 100-200 διαλογους!!!! δε μπορουσα να ξερω αν εχω νεο μηνυμα βλεποντας το εικονιδιο!

εκατσα και τους ανοιξα ολους εναν εναν να σβησουν!! τι κανουμε για ενα μηλο ρε γαμωτη.

 

Οσο αφορα τη μετατροπη των φωτο, εφτιαξα τη συντομευση αλλα παλι με ιδια μορφη τα δειχνει τα αρχεια!! δεν ξερω τι παιζει! αν μπορει κανενας να μου πει εναν ευκολο τροπο για τις φωτο, οχι τα βιντεο..

Κάτι τέτοια μου έκανε εμένα όταν άλλαζα συνέχεια συσκευές 

Στην αλλαγή το Viber άμα κολλήσει το Ίντερνετ ή γενικά κάτι άμα πάει στραβά μετά δεν εμφανίζει επαφές και κάνει τέτοια κουφά 

Δεν φταίει το iPhone 

Πρέπει να το σβήσεις και να το κανείς ξανά εγκατάσταση ίσως και μετά από 24 ώρες κιόλας 

Τρωει κάτι σκαλώματα 

3 ώρες πριν, konandrio said:

Ακριβώς

Σε βολεύει αλλά δεν έχεις και άλλη επιλογή οπότε σε βολεύει θες δεν θες. Πες μου ότι προσπάθησες σε android να κάνεις sort by date τις φωτό και δεν μπόρεσες 🙂
 

Επίσης βαρέθηκα τα VS θα τα πούμε πάλι όταν πάρω το iPhone 21 pro max.

Pixel 8 pro και ας χάνω 10 κλήσεις τη μέρα . 🤪 😞 😞

Ναι μετέφερα όλες μου τις φωτό και τα βίντεο σε Android όταν είχα πάρει απόφαση να κάνω πλήρη μετάβαση σε αυτό και έγινε ένα χάος 

Μια φωτό του 2021 δίπλα δίπλα με μια του 2013 

Ξερω τον λόγο αλλά δεν θα στον πω 

Ότι βολεύει τον καθένα αδερφέ δεν τίθεται θέμα 

Ναι το έχουμε πει πολλές φορές το iPhone πρέπει να πας εσυ με τα νερά του. 
Το Android το φέρνεις στα μέτρα σου 

Που είναι το κακό; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Tasos19s said:

Κάτι τέτοια μου έκανε εμένα όταν άλλαζα συνέχεια συσκευές 

Στην αλλαγή το Viber άμα κολλήσει το Ίντερνετ ή γενικά κάτι άμα πάει στραβά μετά δεν εμφανίζει επαφές και κάνει τέτοια κουφά 

Δεν φταίει το iPhone 

Πρέπει να το σβήσεις και να το κανείς ξανά εγκατάσταση ίσως και μετά από 24 ώρες κιόλας 

Τρωει κάτι σκαλώματα 

Ναι μετέφερα όλες μου τις φωτό και τα βίντεο σε Android όταν είχα πάρει απόφαση να κάνω πλήρη μετάβαση σε αυτό και έγινε ένα χάος 

Μια φωτό του 2021 δίπλα δίπλα με μια του 2013 

Ξερω τον λόγο αλλά δεν θα στον πω 

Ότι βολεύει τον καθένα αδερφέ δεν τίθεται θέμα 

Ναι το έχουμε πει πολλές φορές το iPhone πρέπει να πας εσυ με τα νερά του. 
Το Android το φέρνεις στα μέτρα σου 

Που είναι το κακό; 

Γιατί δεν λές το λόγο να μάθει και κάποιος που δεν ξέρει;

Δεν σε ξέρω αλλά με αυτά που γράφεις πρέπει να είσαι  πολύ μικρός ( σε γνώσεις εννοώ) για να μου πεις ξέρω αλλά δεν σου λέω.

Να ξέρεις ότι και από android όταν πας σε iPhone το ίδιο θα γίνει και επειδή δεν είναι ευέλικτη η προβολή του άλμπουμ θα στα κάνει 10 φορές χειρότερα, δεν νομίζω να το έκανα θέμα εδώ επειδή ξέρω γιατί γίνεται και θα γίνει σε οποιοδήποτε λειτουργικό αν μεταφερθούν αυτά τα αρχεία.

Με έκανες να γράψω πάλι.

Τα φιλιά μου .

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...