Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
58 minutes ago, xabos said:

Σήμερα παρέλαβα τη sapphire και πριν την τοποθετήσω , μέτρησα το  ορατό (καθαρό) της ,φάρδος 71.2 mm … 

Το προηγούμενο μου τζάμι (benk) ήταν 71 mm

Το εργοστασιακό είναι 71.5 …. 

Φέτος που μίκραιναν τα περιθώρια , στην νέα μας συσκευή … οι εταιρίες κρύβουν ένα μέρος της οθόνης …. όσες έχουν μαύρο πλαίσιο περιμετρικά … 

Δεν νομίζω να είχαμε πέρσι με το 14 τέτοιο φαινόμενο … να χάνουμε ένα μέρος της οθόνης..

Δεν είναι σημαντικό νούμερο δέκατα του χιλιοστού , αλλά είναι υπαρκτό.

 

 

71.21mm είναι για την ακρίβεια το active display area του 15 Pro Max.

IMG_0077.jpeg

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά άλλαξε κάτι στα automations και τα when - then? Είχα βάλει όταν ανοίγει μια εφαρμογή, να κλειδώνει η οθόνη, οκ υπάρχει ακόμη. Πλέον όταν πάω να βάλω μία νέα εφαρμογή, με πάει στα shortcuts. Πρέπει πλέον δηλαδή να φτιάξω ένα shortcut για κλείδωμα οθόνης. Μου διαφεύγει κάτι ή όντως κάτι άλλαξε?

Edited by Antwny
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά, με το 13, 14 pro max (ενώ είχα κατεβάσει στην android TV την εφαρμογή air play) ανοίγαμε το YouTube στο κινητό παταγαμε το κουμπί του cast έβρισκε την τηλεόραση και όλα καλά. διάλεγε η γυναίκα τ τραγούδια στο κινητό και τα έβλεπε στην τιβι. τώρα με το 15 pro max δεν μπορώ να τίποτα να το κάνω. έχει αλλάξει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

καλησπέρα και χρόνια πολλά, με το 13, 14 pro max (ενώ είχα κατεβάσει στην android TV την εφαρμογή air play) ανοίγαμε το YouTube στο κινητό παταγαμε το κουμπί του cast έβρισκε την τηλεόραση και όλα καλά. διάλεγε η γυναίκα τ τραγούδια στο κινητό και τα έβλεπε στην τιβι. τώρα με το 15 pro max δεν μπορώ να τίποτα να το κάνω. έχει αλλάξει κάτι;

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται εφαρμογή για να γίνει αυτό 

Απλα μπαίνεις στο YouTube από το κινητό και κανείς διαμοιρασμο αρκεί και οι δυο συσκευές να είναι στο ίδιο δίκτυο Wi-Fi συνδεμένες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται εφαρμογή για να γίνει αυτό 
Απλα μπαίνεις στο YouTube από το κινητό και κανείς διαμοιρασμο αρκεί και οι δυο συσκευές να είναι στο ίδιο δίκτυο Wi-Fi συνδεμένες 
χωρίς εφαρμογή βρίσκει το chromecast της android tv;το έχεις δοκιμάσει; το θέμα τώρα είναι ότι άλλαξε και ο γιος σε 15 pro max και μια χαρά θυμόταν την διασύνδεση και βλέπει μια χαρά την τιβι. της γυναίκας τι κόλλημα έχει φάει δεν ξέρω..
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει τζαμακι στο κινητό από αυτά που έχουν μαύρο περίγραμμα...βλέπω οτι καλύπτει σε κάποια σημεία ελάχιστα...υπάρχει κάποιο τζαμακι που δεν έχει περίγραμμα;; 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 minutes ago, arxontas2323 said:

Εχω βάλει τζαμακι στο κινητό από αυτά που έχουν μαύρο περίγραμμα...βλέπω οτι καλύπτει σε κάποια σημεία ελάχιστα...υπάρχει κάποιο τζαμακι που δεν έχει περίγραμμα;; 

Το καλύτερο tempered glass παγκοσμίως, της Flolab, έχει περίγραμμα αλλά δεν κρύβει οθόνη και καλύπτει ολόκληρη την πρόσοψη της συσκευής, όντας συμβατό και με τις διάφορες θήκες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χωρίς εφαρμογή βρίσκει το chromecast της android tv;το έχεις δοκιμάσει; το θέμα τώρα είναι ότι άλλαξε και ο γιος σε 15 pro max και μια χαρά θυμόταν την διασύνδεση και βλέπει μια χαρά την τιβι. της γυναίκας τι κόλλημα έχει φάει δεν ξέρω..

Εχετε κάνει login στο YouTube με το Google account;
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

On 24/12/2023 at 5:53 ΜΜ, ilka71 said:

χωρίς εφαρμογή βρίσκει το chromecast της android tv;το έχεις δοκιμάσει; το θέμα τώρα είναι ότι άλλαξε και ο γιος σε 15 pro max και μια χαρά θυμόταν την διασύνδεση και βλέπει μια χαρά την τιβι. της γυναίκας τι κόλλημα έχει φάει δεν ξέρω..

Ρυθμίσεις > YouTube > πρόσβαση στο τοπικό δίκτυο είναι ενεργή; 
Ισως έχει ήδη προταθεί αλλά δεν το είδα.

Το YouTube παίζει με chromecast πατώντας την τηλεόραση μέσα στο βίντεο, όχι την επιλογή στο κέντρο ελέγχου 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

On 18/12/2023 at 12:12 ΜΜ, Antwny said:

Παιδιά άλλαξε κάτι στα automations και τα when - then? Είχα βάλει όταν ανοίγει μια εφαρμογή, να κλειδώνει η οθόνη, οκ υπάρχει ακόμη. Πλέον όταν πάω να βάλω μία νέα εφαρμογή, με πάει στα shortcuts. Πρέπει πλέον δηλαδή να φτιάξω ένα shortcut για κλείδωμα οθόνης. Μου διαφεύγει κάτι ή όντως κάτι άλλαξε?

Καλημέρα και Χρόνια πολλά,,,,εχει "ρουτίνες -αυτοματισμού" το IPhone???? ασχετοσύνη,,,, μόλις ήρθα και εγώ από s23 ultra...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά,,,,εχει "ρουτίνες -αυτοματισμού" το IPhone???? ασχετοσύνη,,,, μόλις ήρθα και εγώ από s23 ultra...

Μέσω το Shortcuts app μπορείς να φτιάξεις πολλούς αυτοματισμούς.

Ρίξε μια μάτια στο YouTube και θα σου λυθούν πολλές απορίες.
Link to comment
Share on other sites

οσο ειχα το s23u και εκανα δουλεια στον υπολογιστη(windows) ανοιγα το phone link και οταν ηθελα εκανα αντιγραφη καποιον αριθμο ή ενα link και μπορουσα να κανω επικολληση στο s23u εκει που ηθελα....στο iphone γινεται με καποιο προγραμμα σε windows;

οχι δεν εχω καποιο macbook. 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση; Έχετε volte εσείς; Δεν έχω Internet όταν μιλάω στο κινητό! Το WiFi calling ειναι ενεργό! Είμαι σε COSMOTE


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chris1984 said:

Ερώτηση; Έχετε volte εσείς; Δεν έχω Internet όταν μιλάω στο κινητό! Το WiFi calling ειναι ενεργό! Είμαι σε COSMOTE


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάρε τους τηλέφωνο. Μήπως θέλει ενεργοποίηση από αυτούς 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τους τηλέφωνο. Μήπως θέλει ενεργοποίηση από αυτούς 

Τελικά έστειλα μνμ και ενεργοποιήθηκε ξανά….αλλαξα πακέτο και μάλλον μηδενίσαν τις ρυθμίσεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, arxontas2323 said:

οσο ειχα το s23u και εκανα δουλεια στον υπολογιστη(windows) ανοιγα το phone link και οταν ηθελα εκανα αντιγραφη καποιον αριθμο ή ενα link και μπορουσα να κανω επικολληση στο s23u εκει που ηθελα....στο iphone γινεται με καποιο προγραμμα σε windows;

οχι δεν εχω καποιο macbook. 

Προφανώς αυτή την ευκολία την ξεχνάς εδώ. Όπως βέβαια και το τέλειο dex. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, montoya_42 said:

Προφανώς αυτή την ευκολία την ξεχνάς εδώ. Όπως βέβαια και το τέλειο dex. 

Για να είμαι ειλικρινής δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ το dex...αλλα αυτή την ευκολία με την αντιγραφή είναι από τς πολύ ωραίες προσθήκες...κρίμα 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, arxontas2323 said:

Για να είμαι ειλικρινής δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ το dex...αλλα αυτή την ευκολία με την αντιγραφή είναι από τς πολύ ωραίες προσθήκες...κρίμα 

Μα το Dex είναι κορυφή. Μετατρέπεις σε pc οποιαδήποτε τηλεόραση ή οθόνη και ταυτόχρονα το κινητό γίνεται ποντίκι. 

Υπάρχει άραγε κάτι αντίστοιχο στο μήλο; Θα βόλευε πολύ. 

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχετε πρόβλημα με σύνδεση σε bluetooth αυτοκινήτου; Τη μια μέρα το συνδέω (σε Pioneer συσκευή) την επόμενη δεν συνδέεται και μου λέει να κάνω Forget τη συσκευή και ξανά σύνδεση. Πριν το 15 Pro Max είχα το 14 Pro και 12 Pro Max και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και οι 2 συσκευές μόλις έμπαινα στο αυτοκίνητο συνδέονταν αυτόματα. Φταίει η συσκευή ή το ios;

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2023 at 12:31 ΠΜ, athanaso77 said:

Το καλύτερο tempered glass παγκοσμίως, της Flolab, έχει περίγραμμα αλλά δεν κρύβει οθόνη και καλύπτει ολόκληρη την πρόσοψη της συσκευής, όντας συμβατό και με τις διάφορες θήκες.

Καλή χρονιά με υγεία σε όλους 

Αξίζουν τα παραπάνω χρήματα που ζητάει ;; ~26€ ; 

Επίσης οι θήκες της αξίζουν ή υπάρχει κάτι πιο vfm ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το tempered glass αξίζει ναι. Όσον αφορά τη θήκη, έχεις κι άλλες επιλογές για όλα τα γούστα και όλες τις τσέπες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2023 at 9:18 ΜΜ, kosvou said:

Καλησπέρα έχετε πρόβλημα με σύνδεση σε bluetooth αυτοκινήτου; Τη μια μέρα το συνδέω (σε Pioneer συσκευή) την επόμενη δεν συνδέεται και μου λέει να κάνω Forget τη συσκευή και ξανά σύνδεση. Πριν το 15 Pro Max είχα το 14 Pro και 12 Pro Max και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και οι 2 συσκευές μόλις έμπαινα στο αυτοκίνητο συνδέονταν αυτόματα. Φταίει η συσκευή ή το ios;

Εγω σε 2 διαφορετικά αυτοκίνητα συνδέεται αμέσως!!!δεν εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2023 at 2:32 ΠΜ, hasiotis_john said:

Στην τελευταία αναβάθμιση 17.2, ενώ έχω (πάντα δηλαδή, από την αρχή που το σέταρα εδώ και μήνες)  την ρύθμιση για κόφτη στο 80% στην μπαταρία, τυχαία που το κοίταξα την ώρα της φόρτισης είχε πάει στο 88%!
Το έβγαλα, έκανα μια επανεκκίνηση για να δω μήπως ήταν εικονικό και ήταν όντως στο 88.
Κοίταξα μήπως είχε βγει η ρύθμιση για τον κόφτη, αλλά μια χαρά ενεργοποιημένη ήταν.
Πρώτη φορά μου συμβαίνει, θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώσω...
Δείτε και σεις μπας και είναι γενικό το θέμα!

Μερικές φορές την πάει στο 100% για καλιμπράρισμα της μπαταρίας, είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...